HCL.HR

ArmA 2 CO - DayZ

  • 564 Odgovora
  • 112810 Hitova
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #105 : 26. Svibanj, 2012., 23:42 »
A nije to do moda koliko do originala vjerojatno. Arma je takva i jebat ga ;(
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #106 : 27. Svibanj, 2012., 00:49 »
Meni je kontrola lika recimo super zbog atmosfericnosti.

Istina, ponekad znas zapet u nekom uskom prolazu i ne mozes se okrenut dok ne spustis oruzje i tako to.

Al' ono, mozes recimo trcat u jednom smjeru i gledat u drugom. Super mi to za suljanje uokolo.
A s ozbirom da vecinu vremena puzim 3-4 metra od zombije, dobro mi dode da se mogu ogledat uokolo dok se krecem bez da si smanjujem brzinu.

Crawleri su mi ogavni zbog toga. Nemam pojma jel me svaki put skuze ili sto, ali uvijek prate put kojim ja puzim i iznenade me.

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #107 : 27. Svibanj, 2012., 00:51 »
Nezz, meni upravljanje nije uopće sjebano. Vrlo je intuitivno i layout kontrola je vgg.
Obavezno smanji head bob, doduše. Taj me kurac nervira jako. :wildboy:


E da, ti crouch zombiji su mi užas. Uvijek se tresem kad su blizu jer en znam jel će aggroat il ne.
Btw, nikad nemojte bit dugo uz zid jer zombiji znaju clipat kroz njih.

edit
Di igrate? U ovo vrijeme ja sam uglavnom na Chicago 10. Koriste Beta patch tak da uglavnom ima mjesta jer ljudi ne znaju pratit upute. Plus server je stabilan, uđe mi u igru u roku odmah, ping je oko 140. Gg ak ne želite igrat po noći u ovo vrijeme.
Btw, kad zapnete na "waiting for server response", to je do servera. Virginia serveri su, primjerice, kompletno zakurac i jako skloni ovom. Isto i DE.
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj, 2012., 00:54 KingMortal »

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #108 : 27. Svibanj, 2012., 00:59 »
igra je u alphi onak xD
sam rocket (glavni dev) je reko da nismo ovdje da bi se zabavili. armin engine je takav kakav je jbg, ovo nije niti namjerava biti cod. igra je namjerno ne teska, nego nemoguce teska i ne prasta. znalo mi se desiti da se sav tresem i puzim do cherna po kutiju painkillersa sat vremena, samo da bi me upucao neki bandit na izlazu iz grada na plazi. jbg, desi se, stisnem makarov na plazi u ruci  i krenem dalje pametniji.

ili skupim kalas, alice backpack, mapu, kompas, dalekozor, cz 550 u torbi, revolver i svedski stol hrane, samo da bi me upucao bandit s ledja makarovom jer sam bio budala i pojavio se na balkonu u elektru usred bijela dana.

takve stvari te tjeraju na oprez, to i survivori koji te izdaju, zbog njih je napeto igrati i to cini ovaj mod jednim od najboljih multiplayer iskustava koje sam imao, ako ne i najboljim. i kad imas dobrog kolegu odma je bolje igrati :)

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #109 : 27. Svibanj, 2012., 01:26 »
S ovim likom sad sam najduze ziv, 2 ingame dana trenutno.

Od utility itema imam map, kompas, hunting knife, watch, toolbox i jos par stvarcica mislim.
Obican flashlight, ali ne koristim ga jer ne igram po noci, plus zauzima sidearm slot.
Winchester lever-action shotgun, oko 45 rundi trenutno za njega.
Czech backpack.

Uglavnom, lutao random i naletio na Lumber Mill, ima pun kurac utility itema u onoj betonskoj zgradi. Uredi su unutra, jel. Isplati se posjetit ako vam fali nesto od survival geara.

Na putu do tamo usao u jednu tvornicu, imala je silose ili nesto.
Uglavnom, imalo random barbed wire unutra i hrpu raznih car parts.
Dosao do vrha zgrade, popeo se na krov, pa se vratio dolje i dozivio iznenadenje na stepenicama.
Tip stoji i cilja u mene. Vidim da ima obicnog Makarova i tako to, pa ga ne upucam odmah.
U slijedecem trenutku cujem nekoliko zombija kako vriste istodobno.
Na to tip pocne na voice chatu: "OH SHIEEEEEEEET! GET READY, WE'RE IN TROUBLE!"

Pobili valjda 20-ak zombija, sve ih je nekako povukao za sobom.
Ostali smo obojica zivi, ali otisao sam cim se tip okrenuo. 'Em me mogao random upucat, 'em je magnet za zombije.  :wildboy:

Igram na random serverima, ne zadrzavam se na jednom previse trenutno. Biram uvijek one koji imaju mid player count, pokusavam izbjegavat one koji su skoro pa puni. Ono, radi upoznavanja sa igrom i manje sanse da naletim na jos jednog takvog randomnjaka koji je magnet za nevolju.
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj, 2012., 01:43 Yuri »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #110 : 27. Svibanj, 2012., 01:32 »
Znači kao prvo, pozdrav svima :)

Evo, gledajući gameplay na YouTube-u, jako mi se svidjela igra. Sada, želio bih malu pomoć. I nemojte reć "Odi čitaj upute" bla bla.

Ovako...
Mogu li igrat DayZ totalno besplatno? Bez da kupim ijedan dio potreban za instalaciju (s time mislim na Arma 2:OA i A2:CO)

Mislio sam na nešto ovako: Skinut Arma 2: CO NON STEAM, i onda install DayZ po uputama. Hoće li to raditi? Po nekim forumima govore da to radi jednako kako i Steam verzija.
Ali, neki ujedno govore da npr. možeš imat free Arma 2, ali MORAŠ kupit OA, ili sveukupno CO.

Molim za iskren odgovor.

(Ne želim skidat 15 giga samo kako bi na kraju vidio da to za ništa nije vrijedilo.)

Ako je moguće igrat "absolutely free", vidimo se ingame ^^

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #111 : 27. Svibanj, 2012., 01:41 »
Odi citaj upute.

Ne, fakat, ozbiljno, citaj upute jer ti ama bas sve sto si upravo pitao pise u njima.

Al' eto kratak odgovor: ne, pirati ne mogu igrat i to je to.
Nemoj bit skrt i plati 15€, vrijedi svakog ojrocenta.

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #112 : 27. Svibanj, 2012., 01:44 »
Ma najmanji problem mi je dat 15€ za ovo. Čisto me zanimalo jel moguće sve za free nabavit i igrat.

Ovo je igra mojih snova, ima al baš sve o čemu sam ikad sanjao :D

Open world MMOFPS zombie survival, realistic features, perma death ... Ma epic, jednostavno epic :D

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #113 : 27. Svibanj, 2012., 02:00 »
yuri, savjet samo, shoot on sight. vjeruj mi.
previse ljudi ce te izdat, vise survivori nego banditi, nedaj svoj grah ;)

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #114 : 27. Svibanj, 2012., 02:05 »
:D


*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #115 : 27. Svibanj, 2012., 02:06 »
Ha gle, to mi je generalno pravilo ako ne znam igraca.
Samo igram kao loner za pocetak i stealtham ko isus kad god mogu.

Nego, naisao sam jucer na fishing boat. Mogao uci u njega, ali nista drugo nije reagiralo.
To se moze osposobit ikako?
Imam toolbox, u blizini je bila tvornica sa hrpom car parts, jerry cans i tako to.

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #116 : 27. Svibanj, 2012., 02:20 »
Za fishing boat, jedino šta trebaš je gorivo.

Nabavi negdi, pa refill tank, i možeš krenit nakon toga :D

Na većini otoka ima kuća puuuuunih loota, tako da se isplati.

Edit:
Evo kakva je većina igrača, nema veze jel bandit ili ne :D

Arma 2 DayZ - Bandit Player Killing Montage
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj, 2012., 02:35 BlackyeZz »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #117 : 27. Svibanj, 2012., 02:49 »
Zapadno od Lumber Mill je podrucje koje na mapi izgleda kao nogometno igraliste.
Zapravo je mali vojni camp. Pokupio AK i hrpu streljiva upravo tamo. <3

Sad tek pocinje paranoja. Imam geara u kitu.

EDIT:

Searchajte EU_EX1 server. EU server sa promjenjenim vremenskim postavkama.
Ispod 100 ping i po noci je dan.
I beta patch imaju.
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj, 2012., 02:51 Yuri »

*

Ne[c]ro

  • *
  • 105
  • Once upon a time nobody gave a fuck!
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #118 : 27. Svibanj, 2012., 02:58 »
Hajd spavat kasno ti je :)
The moon will illuminate my room and soon Im consumed by my doom.

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #119 : 27. Svibanj, 2012., 04:24 »
Danas mi je bio 6. dan kako nisam umro. Imao Alice pack (20 slotova), masu, masu pića (8 boca vode + dvije sode), 4-5 pečenih odrezaka, AKM s 5 maga, Makarov (njega ne želim mijenjat jer je tih i idealan za gradsko ubijanje zombija + milijardu municije svugdje; kalaš je nešto prejebeno ako odvučeš zombije u vukojebinu ili za druge igrače), tri paketa krvi i još koješta vrlo korisno na čem bi mi svatko zavidio.
Od utility itema imao sam baš sve osim NVG-a kaj već danima želim naći. Ugl, polootao sam svašta kaj sam mogao po Vyboru i čekao zalazak sunca da se zaputim u NW airfield. Taman bio server restart i nakon pola sata je već bio mrak kompletan tamo. Nema veze, rekoh. Sad sigurno nikog nema. Prošuljali smo se do kontrolnog tornja nekako. Tu smo trebali počet spemat baklje i bacat ih čim dalje, al nismo jer se ovaj nije usudio, a ja nisam imao ni jednu na sebi. :wildboy:
Uspio sam se prošuljat kraj milijardu zombija i krepo sam jer... Ne znam, zapeo sam za nešto i neki se kurac zbugirao ovdje. :fpalm:
Prvi prioritet mi je nać kompas. Manje više znam mapu napamet sad, al bez kompasa mi je nemoguće igrat, naročito noću. Bez kompasa ni nema smisla igrat noću. :wildboy:
Al oke, znam sva bitna mjesta sad, za dva-tri dana bi trebo imat svu opremu opet.
Btw, još ni jednom nisam upucao nekog. :wildboy:
Dobro se klonim ljudi. :hiha:

E al jučer sam imao skroz creepy priču. Ono, idemo nas dvojica po jednoj ruti i u svakoj, al baš svakoj štali nekoliko mrtvih zombija. Tako prođemo par gradića, dođemo do Starog Sobora i idemo do vojnog kampa tamo jer je dobar loot. Tamo opet mrtvi zombiji. Isusati. Ko da sam pratio nekog lika i snimao dokumentarac o njemu. Osjećao sam kao da mi je sudbina slijediti trag krvi i doći do tog lika. :wildboy:
Nadam se da će uskoro lockat gammu i brightness u modu jer mi ide na jetru ekipa koja to napiči do daske pa praktički imaju NVG u igri. Nekima to ne pali radi monitora, doduše. Ovi kojima to pali se pravdaju kako to nije eksploitanje jer to svatko može, al se bune kad se netko disconnecta usred borbe da ne krepa jer je to očito papski makar to svi isto mogu, hohoho. :tired:


Gledo sam i kolko bi koštalo da dignem jedan server za DayZ, al to je sranje užasno skupo. Nema isusove teorije da to sam plaćam. :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9