HCL.HR

ArmA 2 CO - DayZ

  • 564 Odgovora
  • 113290 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #120 : 27. Svibanj, 2012., 04:59 »
Meh, ne grupira mi se i kad padne noc odmah se bacam na daylight server. Odlucio krenuti sjeverno i ignorirati vece gradove na obali.

E da, koja je fora sa tentovima? Zbuggani su jer ne mozes gear ostavljat u njima i tako to?
Mislim, idealno bi mi bilo da si mogu negdje usred sume ostavit tent, tamo stavljat gear viska i onda nekim vozilom lunjat uokolo.
Eventualno ako cu jos igrat u nekoj grupi s poznatim igracima, napravit kao malu bazu u pripizdini.
Mislim, postavis nekoliko tentova, wire fence oko svega i eventualno par vozila fixat.

To me zapravo najvise interesira u igri. Jedna je stvar lutat i istrazivat uokolo. Ali ono, random krepas zbog buga, zombija ili snajpera s vrha nekog tornja i popusis sve.
Nakon 20 puta max ce ti dojadit da ga jebes.
Ako ima nekakvih opcija za permanent stash u igri - gg. Onda definitivno ima potencijala za duze igranje.

Inace, osim camca jos nisam naisao ni na jedno vozilo. Makar, cuo sam da se navodno i helici mogu popraviti, od random tipova na US serveru. To istina?

Sto se tice ubijanja drugih igraca, koknuo sam jednog bandita sa 2. likom po redu mislim. Usao sam u neku kucu i vidio "Bandit" znak njemu iznad glave, bila su dvojica.
Ispucao full sarzer iz Makarova u obojicu. Jedan je sigurno krepo, dobio 2-3 headshota. Za drugog ne znam, do tad mi se sve vec zacrnilo i krepo sam. :(
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj, 2012., 05:03 Yuri »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #121 : 27. Svibanj, 2012., 05:23 »
Da, heliće moš popravit. Treba pun kufer dijelova i troše masu goriva. Moš oko 50 kanistera goriva u njih ubavit. Baš sam jučer naletio na jedan helić. Mogao sam ući samo na vrata sa strojnicom i stavit "save [ime helikoptera]". Navodno su vozila zbugirana sad pa ono. Pričali su mi na mumble-u Ameri kak su vozili avto i tak. Vrlo je glasan i lako je njime navuć masu zombija na sebe. Btw, u vozila moš natovarit gomilu stvari. Helići naročito znaju imat prejeben loot. Ovaj moj helić je bio zbugiran, doduše, pa ga nisam mogao lootati uopće. :( Nego, moraš pazit i da ne ostaneš bez goriva na nezgodnom mjestu da ti ne bi helić krešo ili da ne bi auto stao kad te slijedi 30 zombija.

Kaj se tiče tentova, netko je u chatu jednom reko da traju dva dana otkad krepaš kaj bi ti trebalo bit i više neg dosta da odeš po sve to. Imaš i grupe koje tak negdje u pripizdini naprave tzv. "tent city" s desetak tentova i masu, masu equipmenta. To uglavnom rade ovi Arma 2 profiji. Svi su banditi, naravno, i opljačkali su svaki mogući vojni kutak tak da su natovareni svim najboljim oružjima kao M4, M16, Ak-74u, SVD snajper, itd. Zbog te se ekipe ne usudim ić na US3 i US4 servere, osim ak sam na TS-u s jednim od UO ekipe kojeg znam. Uglavnom, ne znam koja je točno fora sa šatorima. Danas su u chatu svi govorili da ih normalno koriste, al pretpostavljam da se zna neš zbugirat pa nestanu il tak neš.

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #122 : 27. Svibanj, 2012., 11:11 »
Jel ima netko neki savjet kako se nać u igri, recimo kad bih igrao sa nekim skupa, ja se spawnam negdje, netko negdje drugdje, kako se nać? Gledao sam onu mapu i kužim otprilike sistem, ima li neki lakši, nešto kao team opcija ili tome slično? Kako je sa odspajanjem i ponovnim spajanjem kad igra više igrača? Odspojimo se svi na jednom mjestu i kad se spojimo ponovo, svi smo tu. Da li to znači da ak se netko od nas spoji i igra solo, a poslije dođe na isto mjesto kad dođu ostali igrači i opet se svi vidimo?

Igra ima potencijala i duboko vjerujem da će ovakav sistem zaživjeti uz male modifikacije sitnica koje stvarno idu na živce. Mene osobno strašno smeta pojam vremena, možda da se ipak malo to ubrza, kad se već povlače neke paralele sa S.T.A.L.K.E.R. serijalom.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #123 : 27. Svibanj, 2012., 11:28 »
A nije to do moda koliko do originala vjerojatno. Arma je takva i jebat ga ;(

A ne znam, igra previše vremena zahtijeva, a ja ne raspolažem s toliko vremena. Draže mi je kad sjednem za komp, spojim se u neku igru u par sekundi, odigram koliko mi paše i ugasim igricu.

Jel netko možda zainteresiran za zamjenu neke steam igre sa Operation Arrowhead?
"Women don't respect salad eaters."

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #124 : 27. Svibanj, 2012., 17:17 »
Jel ima netko neki savjet kako se nać u igri, recimo kad bih igrao sa nekim skupa, ja se spawnam negdje, netko negdje drugdje, kako se nać? Gledao sam onu mapu i kužim otprilike sistem, ima li neki lakši, nešto kao team opcija ili tome slično? Kako je sa odspajanjem i ponovnim spajanjem kad igra više igrača? Odspojimo se svi na jednom mjestu i kad se spojimo ponovo, svi smo tu. Da li to znači da ak se netko od nas spoji i igra solo, a poslije dođe na isto mjesto kad dođu ostali igrači i opet se svi vidimo?

Igra ima potencijala i duboko vjerujem da će ovakav sistem zaživjeti uz male modifikacije sitnica koje stvarno idu na živce. Mene osobno strašno smeta pojam vremena, možda da se ipak malo to ubrza, kad se već povlače neke paralele sa S.T.A.L.K.E.R. serijalom.

Ako igrate u grupi i odlogirate se u isto vrijeme, da, mozete se ulogirati ponovno na istom serveru i svi cete biti na istom mjestu.
Naravno, solo igraci ce se morati vratiti do tog mjesta isto.

Vidio sam da neki imaju "Group Leader" status na pocetnom screenu servera, ali jos ne znam kako se to tocno dobiva.
U svakom slucaju se nije tesko naci ako imas mapu i kompas, ili barem neki alternativni nacin za orijentaciju.

Svi novi igraci se spawnaju negdje uz obalu.

Meni je recimo real-time prolazak vremena bolji nego da je ubrzano. Zasto? Pa, ako znas koje je vrijeme na serveru (ako je server recimo CET+1), mozes se otprilike orijentirat prema polozaju sunca. Nije precizno kao kompas, ali funkcionira.
Uz to, ako ti se ne da igrat po noci na serveru, jednostavno se prebaci na server u drugoj vremenskoj zoni.
Imas i servera koji imaju modificirane timezone settings, poput onog kojeg sam spomenuo na prosloj stranici. U EU je, a namjesten tako da je po noci dan u igri.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #125 : 27. Svibanj, 2012., 18:10 »
Jebemu sve. Ulogiram se upravo iza leda dva bandita.  :hihi:
Gledam ih kojih pola minute, mislio ih upucat i onda cujem pucnjeve izvana.

Rekoh - bolje ne, vjerojatno nisu sami, drugi ce me upucat. I odlogiram se. Pickica.  :mrs:

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #126 : 27. Svibanj, 2012., 18:40 »
Ja i 4 frenda iz razreda smo sad svi banditi.
Skroz na sjevero-istoku imamo "bazu" od 4 šatora.
Uvjek krenemo samo sa pištoljem, pa killamo dalje s onim šta pokupimo od survivora. Ostatak u šatore, za slučaj da umremo.

Jučer 2 od nas brodom došli na otok, i tamo našli 4 survivora. Ubili sve, i od jednog sam napokon lootao SVD sniper ( 10/5 )
Na putu natrag smo se "sprijateljili" sa jednim banditom, kojeg smo doveli do baze, i dok sam kao išo do svojeg tenta, ošo u šumu, i testiro sniper na njemu. Imo je municije, vode, nightvision i šugavi Lee Enfield. Mislio sam uzet nightvision goggles, al već sam dobio sniper, i uz to ni nisam toliko aktivan kolko je jedan drugi frend, također sa SVD, pa sam njemu prepustio. Sljedeće idu meni :P

Danas smo se odvukli do Chernogrska, i tamo našli noobova na bacanje. Sve ih poubijali... hrane, vode, painkillersa, municije, sveg u tradeu za samo 2 metka po svakom :D

Također je i jedan frend otegnio papke... Čuvo je bazu, al su ga uhvatila dvojica survivora i ubili ga. Dobro pa nisu našli di su  šatori. Ostala ekipa se sad našla kod vojne baze, lootali smo pokoju pušku i tradeali sa drugim banditima u Elek. Na sreću nismo bili prevareni i ubijeni. Moramo sad svi krenit do šatora, ostavit loot, čekat da se frend vrati i pokupi sve stvari, i idemo na novi loot run. Nadam se NVG uskoro, pa da po noći malo divljam.

Sjevernije od Krasnostava ne zalazite, možda vas baš mi ubijemo :D

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #127 : 27. Svibanj, 2012., 18:44 »
Moram novce nabavit što prije da vam se pridružim u igranju.


*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #128 : 27. Svibanj, 2012., 18:47 »
Ja i 4 frenda iz razreda smo sad svi banditi.
Skroz na sjevero-istoku imamo "bazu" od 4 šatora.
Uvjek krenemo samo sa pištoljem, pa killamo dalje s onim šta pokupimo od survivora. Ostatak u šatore, za slučaj da umremo.

Jučer 2 od nas brodom došli na otok, i tamo našli 4 survivora. Ubili sve, i od jednog sam napokon lootao SVD sniper ( 10/5 )
Na putu natrag smo se "sprijateljili" sa jednim banditom, kojeg smo doveli do baze, i dok sam kao išo do svojeg tenta, ošo u šumu, i testiro sniper na njemu. Imo je municije, vode, nightvision i šugavi Lee Enfield. Mislio sam uzet nightvision goggles, al već sam dobio sniper, i uz to ni nisam toliko aktivan kolko je jedan drugi frend, također sa SVD, pa sam njemu prepustio. Sljedeće idu meni :P

Danas smo se odvukli do Chernogrska, i tamo našli noobova na bacanje. Sve ih poubijali... hrane, vode, painkillersa, municije, sveg u tradeu za samo 2 metka po svakom :D

Također je i jedan frend otegnio papke... Čuvo je bazu, al su ga uhvatila dvojica survivora i ubili ga. Dobro pa nisu našli di su  šatori. Ostala ekipa se sad našla kod vojne baze, lootali smo pokoju pušku i tradeali sa drugim banditima u Elek. Na sreću nismo bili prevareni i ubijeni. Moramo sad svi krenit do šatora, ostavit loot, čekat da se frend vrati i pokupi sve stvari, i idemo na novi loot run. Nadam se NVG uskoro, pa da po noći malo divljam.

Sjevernije od Krasnostava ne zalazite, možda vas baš mi ubijemo :D

Mladež HDZ-a, jelda? :mrgreen:
"Women don't respect salad eaters."

*

Ne[c]ro

  • *
  • 105
  • Once upon a time nobody gave a fuck!
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #129 : 27. Svibanj, 2012., 18:50 »
Ja i 4 frenda iz razreda smo sad svi banditi.
Skroz na sjevero-istoku imamo "bazu" od 4 šatora.
Uvjek krenemo samo sa pištoljem, pa killamo dalje s onim šta pokupimo od survivora. Ostatak u šatore, za slučaj da umremo.

Jučer 2 od nas brodom došli na otok, i tamo našli 4 survivora. Ubili sve, i od jednog sam napokon lootao SVD sniper ( 10/5 )
Na putu natrag smo se "sprijateljili" sa jednim banditom, kojeg smo doveli do baze, i dok sam kao išo do svojeg tenta, ošo u šumu, i testiro sniper na njemu. Imo je municije, vode, nightvision i šugavi Lee Enfield. Mislio sam uzet nightvision goggles, al već sam dobio sniper, i uz to ni nisam toliko aktivan kolko je jedan drugi frend, također sa SVD, pa sam njemu prepustio. Sljedeće idu meni :P

Danas smo se odvukli do Chernogrska, i tamo našli noobova na bacanje. Sve ih poubijali... hrane, vode, painkillersa, municije, sveg u tradeu za samo 2 metka po svakom :D

Također je i jedan frend otegnio papke... Čuvo je bazu, al su ga uhvatila dvojica survivora i ubili ga. Dobro pa nisu našli di su  šatori. Ostala ekipa se sad našla kod vojne baze, lootali smo pokoju pušku i tradeali sa drugim banditima u Elek. Na sreću nismo bili prevareni i ubijeni. Moramo sad svi krenit do šatora, ostavit loot, čekat da se frend vrati i pokupi sve stvari, i idemo na novi loot run. Nadam se NVG uskoro, pa da po noći malo divljam.

Sjevernije od Krasnostava ne zalazite, možda vas baš mi ubijemo :D

Mladež HDZ-a, jelda? :mrgreen:

 :loludara: :loludara: :loludara: :loludara:
The moon will illuminate my room and soon Im consumed by my doom.

*

koken44

  • *
  • 135
  • HCL Fan :)
    • Termor Games
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #130 : 27. Svibanj, 2012., 18:56 »
Moram novce nabavit što prije da vam se pridružim u igranju.
yeah :P

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #131 : 27. Svibanj, 2012., 18:57 »
Haha, tako nekako ... Uglavnom, mrze nas ljudi na serveru xD

A najbolje kad, nakon što ih ubijemo kažu "I had this character for 1 week" ili slično... Pa onak ... Zaboli me  :fpalm:
Ja svojeg imam 2 dana, i da me neko ubije, pa šta ? Lol.

Edit: Upravo mi frend poslao ovaj vid haha ... Baš ono šta mi radimo u "slobodno" vrijeme DayZ-a :D

ArmA 2 dayz mod - Become a bandit!
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj, 2012., 18:59 BlackyeZz »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #132 : 27. Svibanj, 2012., 19:13 »
baš si 15 godina TROLL 9gag army čovjek.  :fpalm:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #133 : 27. Svibanj, 2012., 19:55 »
Usao u Novy Sobor.

Sjebao stvar s jednim zombijem, nisam imao crossbow da ga se tiho rijesim pa ga morao ubit shotgunom.
Valjda je 50 zombija krenulo na mene. Al' ae, imao municije, krenuo prema obliznjem barnu za last stand, mozda uspijem prezivjet.

I onda... "no messages received for X seconds" - random disconnect.
Sad se pokusavam spojit da vidim jel mi je lik uspio prezivjet. Al' u picku ako nije, ode hrpa geara...  :wildboy:

EDIT:

Ziv je. \o/
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj, 2012., 19:59 Yuri »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #134 : 27. Svibanj, 2012., 20:27 »
Ak si u gradu, koristi najtiše oružje. Ak te slijedi neki spori zombi, onda samo crouch otrči van u polje i tamo ih sve odriješi pištoljem. Meni Makarov služi za grad / nedaleko od grada, a kalaš za genocid barem 300m od grada / sela i druge igrače. NIKAD ne koristi kalaš / vinčesterku / bilo koje glasno oružje u gradu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9