HCL.HR

ArmA 2 CO - DayZ

  • 564 Odgovora
  • 113315 Hitova
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #150 : 28. Svibanj, 2012., 01:33 »
Većina bandita je krenila tako ... Prvo survivor, sprijateljiš se s nekim, nabaviš opremu, pa onda udri :D

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #151 : 28. Svibanj, 2012., 01:34 »
Ja bi s ekipom prešo na NW airfield i tamo lootao. Idealno kad je zora / sumrak na serveru. Naravno, tamo se puca bez pitanja.
Doduše, glupavo mi je ubijat ove jadnike s obale. :wildboy:

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #152 : 28. Svibanj, 2012., 01:35 »
pola/pola

survivor dok ne vidimo nekog, ako vidimo taj pada ;)



a za settings jbg, ne isplati mi se ginut zato sto zelim atmosferu. atmosfericno mi dost i ovako xD


btw, itko primjetio da je mjesec izasao? jedva cekam puni

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #153 : 28. Svibanj, 2012., 01:39 »
Ja igram ko lone wolf trenutno jer se ne zadrzavam na istom serveru.
Pucam na druge igrace samo ako na side chatu ne pitaju jesam li friendly. Ako sute i ciljaju u mom generalnom smjeru, vjerojatno cu ih upucat.

Imao sam sav utility gear osim nightvision goggles. Tip koji me ubio je rekao "Holy shit, you have everything."
Dobio je hrpu mesa, streljiva, M1911, military flashlight, binoculars, AK-74(Cobra) i 5 clipova za svako oruzje, sve uz Alice pack...
I poginuo u roku od 5 minuta jer nije uopce pitao jesam li friendly i zapitao se da li ima u blizini zombija.

Isao sam na slijepo s tim svojim zadnjim likom solo od Kamyshova uz obalu cijelo vrijeme do Berezina (tamo naisao na fishing boat), kroz Dubrovku, Gorku, Novi Sobor i na kraju skoncao u maloj sumi sjeverno od Starog Sobora.
Destinacija mi je bio ovaj najveci airfield na mapi, zapadno od Grishina.

Sto je najbolje, koristio sam samo ingame mapu i kompas, sve na slijepo i bez koristenja mapa sa neta. Jeben dozivljaj tako.


Inace, jel se pozicija tenta kojeg postavite savea izmedu servera?
To me jako zanima. Jer ako se pozicija pamti bez obzira na server, slijedeci cilj bi mi mogao biti napraviti malo skroviste tako negdje u vecoj sumi.
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2012., 01:44 Yuri »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #154 : 28. Svibanj, 2012., 01:42 »
Postoje pričice po forumima da postoji takozvani "Blood moon", znači kad mjesec bude skroz crven ... Onda kreće nenormalan spawn zombija, puno agresivniji i slično...

Ako sve ide stvarno po real time, to ćemo tek doživit u 2015. godini, jer tada će se to i stvarno dogodit.

KingMortal, sa vremenom će ti dosadit samo trčat okolo i skupljat stvari, po prilici onog trenutka kad budeš imao sve ono što trebaš, i dovoljno hrane/vode da preživiš negdi malo na kamperski način igre... Tad će bit odluka, ili bit bandit, ili bandit hunter ... ^^

I što se settings tiče ... Neka si svako stavlja kako hoće :D
Istina je da je JAKO teško vidit po mraku bez mjenjanja gamme i sličnog ... Ali, možeš lootat po danu, sve dok ne nađeš nightvision, pa onda udri i po noći.
Sve ovisi o playstyleu igrača :D

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #155 : 28. Svibanj, 2012., 01:43 »
Kompas je najvažniji item u igri. Mapa ti ionako ne treba nakon nekog vremena jer znaš sve napamet.

Kako je uopće uspio krepat od zombija tamo? Nezz, krepavanje od zombija mi je ide u glavu nikako, naročito ako imaš kalaš. :wildboy:

Btw, uskoro će izbacit side chat tak da će bit još manje povjerenja i davanja infoa tko gdje puca.

edit
Blood Moon je glupost afaik.

edit 2
Ne, tent se sejva na serveru. Zato je najbolje nać jedan server na kojem ćeš često igrat. Ja igram 90% vremena na Chicago 10 jer je jako stabilan i odma uđem u igru. Plus znam admina i neku tamo ekipu. Korisne informacije znaju dat na Mumblu.
Najbolje da ne ideš ni pod razno na US3/4 jer je to UO ekipa. Ne želim nikako nabasat na njih ako nisam s njima, a trenutno nisam jer moj kontakt s njima treba kupit novi cpu cooler. :wildboy:
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2012., 01:47 KingMortal »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #156 : 28. Svibanj, 2012., 01:46 »
Govore da će izbacit Bandit system iz gamea .. Tj. PvP ...

Ako se tako šta dogodi ... Eh ... Onda samo još jedan dosadni Half Life-ić u seriji ...

Igra kako sad stoji je odlična. Treba samo popravit da zombiji ne izljeću kroz zidove, i pokoji glitch, i sve je odlično.

Možda sa vremenom dodat više camo, vrste likova (female) i slično.

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #157 : 28. Svibanj, 2012., 01:48 »
Zašto je glupo ako izbace bandite? Ovako neš nikad znat kog upucat. Ono, neš nikom moć vjerovat. Ovako vidiš skin i pucaš odmah / pitaš jel friendly. Kad to maknu, igra će biti dvostruko paranoičnijia. Neće PvP nikud pobjeć, lol.

Btw, moš birat spol lika, doduše samo jednom. To mi malo glupo. :wildboy:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #158 : 28. Svibanj, 2012., 01:51 »
Ma privukao ih je sa Enfieldom iz tog military campa juzno.
Vjerojatno je derpao i lootao moj gear predugo i nije skuzio sa mu se priblizavaju.

PVP nece nikad izbacit. To je car cijele igre. Kraj 99% zombija propuzis bez pola muke usred bijela dana ako treba, oni nisu skoro pa nikakav problem ako nisi tuntlek koji im trci pred nosom.

Car DayZ-a je bas u tom "PvP" elementu. Makar nije ni sluzbeno PvP kao takav, jer nije tako dizajniran. Odluka lezi cisto individualno na igracima u igri.
Upravo zato funkcionira. Banditima moze dosadit biti bandit i krenu istrazivat ostatak mape kao lone wolf survivalist.
Survivori ce se grupirat i istrazivat, ili eventualno pocet loviti bandite, time sami postajuci banditi u neku ruku.

Sloboda izbora.

Zasad je jedini problem relativna oskudnost servera. Hrpa ljudi igra i tako to. Nije tesko zamisliti situaciju u kojoj se jedan klan/frakcija pocinje okupljati na jednom serveru i doslovno ga claima kao svojeg.
Ili invadeat tudi server i pokusati claimat jos jedan.

Doduse, server admini to vjerojatno nece dopustiti, al' jebat ga.

Ljudima smeta sto banditi ubijaju survivore, ili survivori izdaju druge survivore.
Meni je to odlicno. Imas tu opciju. Cak i ako igras totalno pozitivno, ako vidis da je jedan u tvom teamu magnet za nevolju i ne zna sto znaci oprez... pa... upucas ga, lootas mu les i gg.
Rijesis se utega i cijeli tvoj crew (ili ti sam) profitiras od toga.
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2012., 01:54 Yuri »

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #159 : 28. Svibanj, 2012., 01:52 »
pa nema vise bandita sa 1.6.0.1
skinite patch pa vidite ;)

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #160 : 28. Svibanj, 2012., 01:55 »
Nema vise bandit skinova.

Ima i dalje bandita kao igraca koji love i lootaju druge igrace.

Black je spominjao kompletno izbacivanje PvP-a, sto se nikad nece dogoditi.

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #161 : 28. Svibanj, 2012., 01:58 »
Ovako je sve jasno bilo , zna se ko je bandit ko survivor... Šta je čiji posao i slično.

Što se dominacije servera tiče; Naravno da će se tako što dogodit. Ali uvjek ima šanse za pridošlice. Nalootaju se svačega na drugim serverima, pa ulete na taj na kojem dominiraju jedni. Nikad neće svi bit online 24/7. I tako, doć sa nekom ekipicom, i laganini 1 po 1.

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #162 : 28. Svibanj, 2012., 12:30 »
Unique Players:   117 299

Jucer je bilo 105 000 i kusur, a u utorak mislim 100 000 ravno pa su slavili poklanjanjem igre.


Znaci od jucer do danas 12 000 novih igraca (cca) pocelo igrati mod? Mod je u alphi! Itko vidi genijalnost u tome? Jucer nisam mogao na dayz forum kratko vrijeme jer mi je pisalo da je server nedostupan. FORUM!

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #163 : 28. Svibanj, 2012., 13:15 »
Ulogirao se nakratko i otisao na onaj airstrip kraj Chernoa.

Jeben loot nasao. M9 Silenced i AK-74 sa Cobra Sightom, mapu, hunting knife, hrpu hrane, streljiva i random itema.

Uglavnom, taman uzimam AK-74 s poda i cujem suskanje iza sebe. Pocinjem se okretat i cujem "PAM PAM PAM PAM".
Netko mi puca drito u leda iz neposredne blizine.

Uspijem se okrenut. Nisam krepo. Bleedam, ali ne faintam. Spucam dva metka u malog papka, pokusao me upucat Makarovom i ispucao cijeli sarzer, a ja uperio kalas u njega.
Pobjegao je glavom bez obzira, ali ne prije nego je popio 3-4 metka u leda. Vidljivo je bleedao.
Na server logu izbacilo "X has died", ali nisam bio siguran da li je to bio moj napadac ili netko drugi.
Normalno, pucnjava je privukla zombije, pa sam morao prvo to rijesit i onda se zakrpat. Ostalo mi oko 7000 blood, ali imam 6 cooked meat i blood pack, pa nije bed.

Uglavnom, odlucim sacekati, za svaki slucaj. Ja sam nekako popusio cijeli sarzer pa sam ziv i samo sam bleedao, mozda je i on tako prosao ili ima kompica.
Napisem na side chat da trebam bandages i da se friendly likovi najave ako ne zele da ih upucam na prvi pogled.
(Bait, jel. Friendly ce reci da je friendly. Bandit ce doci vidjet jesam li mrtav i probat me dovrsit. S obzirom da je cijeli sarzer ispraznio, vjerojatno je mislio da mi ne fali puno do smrti.)
Prode koja minuta, eto njega, sprinta u hangar, brze bolje iza nekog zaklona...
Na njegovu zalost, nije reagirao na vrijeme i doslovno je natrcao na mene.
3 metka ga srusila na pod, dobio je jos jedan u glavu i gg.

Al' ono, faking mali backstabbing smradovi nesposobni. Sprintaju na sve strane i ne mogu te ni ubit iz point blank rangea.
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2012., 13:18 Yuri »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #164 : 28. Svibanj, 2012., 13:22 »
Pročitao sam prvi post i par rendom postova kroz topik.
Ovo zvuči savršeno, ali nije mi sve baš jasno.

Jel ima NPC-ja u igri? U prvom postu kaže da ima nekoliko gradova. Jesu li napušteni ili što?
Postoji li neki konkretni cilj u igri? Misije neke?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9