HCL.HR

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

  • 760 Odgovora
  • 196521 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #585 : 14. Rujan, 2015., 21:33 »
Zadnja koja mi se otvorila je 42. misija, a sve zute side opse sam rijesio. Sada sam malo bolje pogledao i vidim da mi se otvorila jedna zuta combat deployement misija, valjda to trebam odraditi.

Jer mi se stvarno ne daju ponovo prelaziti iste misije zbog toga sto sam presao hrpetinu side opsa i posjetio sve lokacije i po nekoliko puta vec do sada.

Na koliko si sati igre? Ja sam upravo završio 31. misiju i rješavam sada sve oključane side ops misije i imam 48h igre

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #586 : 14. Rujan, 2015., 21:55 »
Steam kaze 69h. Sada ce ti uskoro poceti dolaziti te misije koje se ponavljaju, a vode se kao glavne.

Znaci od onih 50 glavnih misija koliko ih treba biti, meni se za sada 7 njih otvorilo koje su zapravo stare ali sa dodatkom [EXTREME] ili nesto slicno prije naziva, u kojima su ti neke mogucnosti ogranicene. Citao sam na forumima da ce ih biti jos nekoliko. Totalno mi je to bezveze i glupo. :(

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #587 : 14. Rujan, 2015., 22:01 »
Ako je to istina to je najgluplji i najdebilniji potez! Deinstalirat ću igru bez da je završim ako budem moro ponavljat završene msiije unutar glavne kampanje!
Iako našo sam ovo:
"None of the Repeat missions are required to progress the story. The reason people think they are is because certain story advances are unlocked by either "Beating A Story Mission (new or repeat) or Beating Three Side Ops". So while they CAN progress the game, you don't need to do them."
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2015., 22:03 doktor1 »

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #588 : 14. Rujan, 2015., 22:09 »
Vidjeti cu sutra, obavit cu pokoju side ops misiju pa javim. Ali totalno mi je debilno sto su te ponovljene misije stavljene pod glavne, ocekivao sam da imam jos 15-ak misija do kraja a zapravo imam 3-4.

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #589 : 14. Rujan, 2015., 22:44 »
Imaš 30 metaka u saržeru i automatski repetira pri punjenu, dakle jedan je u cijevi, kada ide napravit promjenu saržera piše da ima 31 metak, zato što je jedan u cijevi već. Ali on to u videu nije ni pokazao. U startu ti ne vidiš da on repetira, jer je odmah već jedan u cijevi.

Istu foru ima i Crysis i Crysis Warhead.  Upravo ih igram.

Dakle, već viđeno.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #590 : 14. Rujan, 2015., 22:56 »
Ako je to istina to je najgluplji i najdebilniji potez! Deinstalirat ću igru bez da je završim ako budem moro ponavljat završene msiije unutar glavne kampanje!

Ne mora se.
Zadnja story misija je 46. Navodno se otključava kad pređeš sve ostalo i nadogradiš bazu max, al meni se otključala rendom dok sam pokušavao otključati quiet misiju - side ops 150, a onda i 45 main misija. Za quiet misiju morate inače imati max bond s njom, i prijeći 43. main misiju i nakon nekog vremena pustiti još par animacija na motherbase.

doduše, kad zavšite njezinu misiju, Quiet ode, papa, nema više buddy support.

Vidjeti cu sutra, obavit cu pokoju side ops misiju pa javim. Ali totalno mi je debilno sto su te ponovljene misije stavljene pod glavne, ocekivao sam da imam jos 15-ak misija do kraja a zapravo imam 3-4.

A nije baš 3-4. 5 glavnih, 1 ponovljena, i 7 important side ops. Ali nijedna od tih misija nije uzbudljiva koliko one od 1-31, da.
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2015., 23:02 wyzard »

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #591 : 15. Rujan, 2015., 01:31 »
Gdje se može pogledati ta famozna zadnja misija koja je navodno izbačena iz igre? Link molim, nemojte na YT usmjeravati jer ono govno od Kinda Funny Games iskače što god napisao.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #592 : 15. Rujan, 2015., 11:01 »
Preko 15h sam u igri, a tek sam 12% igre prošao, glavnih misija tek 14, riješavam side misije i takoc.

Nikamo ne žurim, baš se ono uživim u igru, nemam pojma zašto svaki put uopće stajem na kontrolama i koljem sve :hihi:

Igra je zarazna, u svom žanru sigurni nema pramca, svrstavam ju u vrh sa GTA 5 po količini sadržaja i igrivosti.

Skužio sam da na mjestima gdje češće dođem i napravim pokolj sa pucanjem u glavu, ovi nose kacigu. Pa recimo počeo sam nešto snajper nanašati sa sobom u zadnje vrijeme, i sad kad dođem u neku veću bazu, obavezno barem jedan protivnički snajperista, koji te samo tako okine.

Inače igram stealth sa skupljanjem svih ispod C ranka, ali kad zaglibim ne bježim nego onda napravim pokolj po bazama.

Zato me sad i valjda više ne čeka 10 ljudi u nekoj većoj bazi, nego po 30 ljudi, i svi nekako jači rankovi, koriste bombe često, baš ti ono izazov zadaju.

Mislio sam si isključiti sve ove markere, ali nemam vremena igrati misije mic po mic, mislim bilo bi zanimljivije jer stvarno bi morao paziti metar po metar i razmišljati. To ću možda kasnije kad me zasiti igra :D

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #593 : 15. Rujan, 2015., 11:09 »
To ti je zato jer se neprijatelji prilagođavaju tvojoj taktici, odnosno uče.

Ako ih želiš spriječiti onda mijenjaj svako malo taktiku i obvezno šalji sve svoje timove na zadatke. Tamo možeš izabrati što neprijateljima uništiti ili uskratiti (tvornice oružja, štitove, kacige, oružja, kamere) i tako ih onda sabotiraš i neće imati više štitove, kacige, body armore i druge gluposti

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #594 : 15. Rujan, 2015., 11:12 »
kužim da, ma tek istražujem to da pošaljem svoje suborce.

Ustvari, već sam ih poslao na par misija, ali dok pohvatam što je šta, i čemu služi, prođe baba sa kolačima :hug

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #595 : 15. Rujan, 2015., 11:22 »
Gdje se može pogledati ta famozna zadnja misija koja je navodno izbačena iz igre?

https://www.youtube.com/watch?v=-B4JIHh5Jqk

"The missing ending is supposed to be OUR phantom pain"

:hiha::hiha::hiha:

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #596 : 15. Rujan, 2015., 11:37 »
Mislim da imam još jednu raspoloživu glavni misiju, čini mi se 12 ili 14, i dalje nemam. Jel to znači da sad nastupa Afrika ili? I dalje sam u Afganistanu, riješavam još par side misija, prijetim svima sa puškom, i samo čekam kad mi kažu di je elite soldier - da ga ukradem u bazu :mrs:

Jučer razočaranje, dolazim po danu do jedne manje baze sa 4 kockaste utvrde oko nje, ne sječam se imena, i skine me snajper, ono ko zadnjeg papučara po danu. Digne se uzbuna, otmem jednog, otmem drugog, vidim da su B-C karakteristike, i ova dvojica mi kažu di je elite soldier - 2 komada. Super!

Na kraju u bazi bilo preko 20 ljudi, još 1 snajper, ma živo sranje, jedva živ ostao, uspijem ne taknuti ovu dvojicu elita. Reko sad ste moji, kad ono pješčana oluja.I u toj oluji u bazu stiglo još par ljudi kao pojačanje, i na kraju me svi opkolili tako da sam ih sve poslao u raj.

Pitanje, jel uzimate sve vojnike koji imaju barem jednu sposobnost B, ili idete da su svi recimo ispod D itd?

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #597 : 15. Rujan, 2015., 12:05 »
Realno to ti je sve kozmetika. Ja sam ih doslovno kupio sve jer kad ih fultoniraš barem si siguran da ih nitko neće naći ili da će se probuditi. To je i svojevrsni exploit igre, malo. A što se tiče razvoja baze, nikada nisam one s lošim ocjenama izbacivao van. Čisto zato jer nisam imao potrebe za to. Mislim, uvijek sam gledao na misijama pohvatati one iznad A ocjene, ali nikakvim posebnim mikromenadžmentom se nisam bavio čisto zato jer je to gubitak vremena. Do kraja igre ionako sam imao otključano većinu stvari, a najbolje osoblje sam dobivao kao nagrade za misije - ne tako da sam ih našao na terenu. Nije nikakav spoiler, ali nakon 46-te misije dobiješ par S++ vojnika - doslovno ni za što, samo zato što je to zadnja story misija na kojo ni ne ekstraktiraš vojnike...

A što se opreme tiče, nikad nisam koristio machine gun, sačmarice, ubojite pištolje i tako to... Od početka sam razvijao tranquilizer, pa onda snajper, stun gun, i grom rocket launcher. To je sve što je za završavanje potrebno. Ostalo je sve reda radi - tko voli nek izvoli. Kad si na stun gun staviš optiku, a na tranquilizer snajper prigušivač rješio si sve što ti je od oružja potrebno.

Tak da, iako je fokus na taj motherbase dosta značajan - i da samo normalno igrate opet ćete ga razviti dovoljno da bez problema završite sve. Nikakvo posebno planiranje strateško nije potrebno za to.
« Zadnja izmjena: 15. Rujan, 2015., 12:09 wyzard »

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #598 : 15. Rujan, 2015., 13:33 »
Neznam, samo znam da tražim ELITE vojnike sa onom sposobnosti koja ide pod razvijanje oružja, tako da mi se što prije dovrši otključavanje oružja i gadgeta. Kad vidim čega svega ima, ajujjj :clap:

Skužio sam da sustav automatski razvrstava vojnike kako prikupiš, recimo imaš nekoga da ima B rank intel i medicinu, nekad će u intel nekad u medicinu razvrstiti.

Neznam što bi bilo, kad bi više ljudi prebacio u razvijanje oružja,  recimo koji isto imaju dobre rankove za to? Mislim da bi se prije razvijalo.

Tak i tak intel tim mi ide naživce sa prognoziranje neprijatelja, osim su mi fora što vrijeme prognoziraju.
Medicinski tim nemam pojma šta radi, rijetko sam jako ranjen - ili se izvučem bez metka, ili poginem :kava:


*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #599 : 15. Rujan, 2015., 13:37 »
Brže će ti se razvijat, da. To sam ručno namjestio jednom, sjećam se, kad mi je trebao napredniji rocket launcher za tenkove.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9