HCL.HR

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

  • 760 Odgovora
  • 196528 Hitova
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #555 : 12. Rujan, 2015., 20:03 »
Hvala hrv4tin4 ;)
Samo ne razmem sta se dogada ako ne spasim DD-a??? Sta onda mozes prec cijelu igru bez tog jednog badija?


*

DakiKŠ

  • **
  • 176
  • Koju poslugu porati?
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #556 : 12. Rujan, 2015., 20:05 »
30 h u igri i nemam pojma šta da napišem od dojmova
A Hideo Kojima Game
Ljude delim na dve grupe: Gamere (čitaj ljudi kojima nikada nije dosadno) i ostale ljude (čitaj šonje).
-DakiKS 1. april 2015.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #557 : 12. Rujan, 2015., 20:08 »
Možeš preći bez svih buddiea osim konja.
Jer su svi zapravo opcijonalni i nalaze se u side ops misijama i/ili imaš izbor hoćeš li ih zadržati ili nećeš.
U svakom slučaju bilo bi dobro da odigraš i side ops misije prije prelaska glavnih jer ima dosta bitnih stvari koje možeš dobiti i oružja koja dobivaš kroz side opse.
Isto tako (barem meni se tako dogodilo) neke gadgete ne možeš otključati bez ključnih ljudi iz side ops misija. Osobno nisam mogao uopće otključati Fulton Cargo 2 bez jedne side ops misije jer mi je trebao konkretan inžinjer s "talentom" za prijevoz ili tako nešto.

Samo deri side opsove, ja sam sada na side opsima prije 23. misije i imam 38h igre.

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #558 : 12. Rujan, 2015., 20:12 »
Kuzim te... Ali ja nemma vremena za side ops misije iako npr. sajd ops misija sa Quiet sam bas ionako htio prec jer sam ju htjel dobit... Al' ajde poslusat cu sta mi ocelot kaze za te sajd misije tak da ak se radi o nekim vaznim stvarim bum igral al' ovo ostalo cu ostavit kad rjesim pricu

Najjaca stvar je to sto imam one kazete iz wc-a tak da mogu kasnijd slusat kak sovjet ima proljev.. hahahha
Ja sam plakao od tih glupih detalja lol

Mogu li  se one FOB baze otkljucat nekako bez placanja sa pravim novcima i ako se mogu samo sa pravim novcima imam pitanje koliko to kosta da pripremim pare ;)
« Zadnja izmjena: 12. Rujan, 2015., 20:25 Hrv4tin4 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #559 : 12. Rujan, 2015., 20:23 »
Hajde, molim te, koristi opciju s desne strane posta "uredi".
Nitko ne radi double post ili u tvom slučaju 3 posta za redom.

FOB otkljucavas s MB coinsima koje dobivas povremeno za daily login bonus. No to je jako mali iznos. Za 1 FOB ti treba 10€ iliti 1000 MB coinsa.
Možeš probati skupljati coinse no to bi trajalo mjesecima.

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #560 : 12. Rujan, 2015., 21:07 »
Pa gdje se nalazi DD? Ja bas zavrsio chapter 1 i uopce nisam na njega nisao :(

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #561 : 12. Rujan, 2015., 21:50 »
DD ti se nalazi u cetvrtoj misiji "C2W"
Kada odaberes tu misiju moras izabrat izmedu dva landing zona odnosno imas ja mislim jedan lijevo i jedan dolje i uzmes taj donji landing zone i odma lijevo u travi kad sides sa helica vidjrt ces malog psica kako laje i ond aga samo trebas fultonat natrag u bazu i cak nd moras radit tu misiju nego samo ponovo pozovec helic i kad dodes natrag u bazu imat ces jednu cutscenu i ne mozes ga odma stavit za badija nego tke kad naraste kako je i Hrv4tin4 rekao
BTW sorry zbog pisanja jer sam sad na mobitelu nacrvljao ovo

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #562 : 12. Rujan, 2015., 22:37 »
Odlicno haha, hvala ti :D

Samo sam otisao opet na tu misiju, izabrao taj landing zone i odmah mi se Kaz javio i rekao nesto u vezi psica. Ne znam kako sam to uopce propustio, valjda sam izabrao drugu lokaciju za sletjeti. Ugl sada ga imam :thumbs:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #563 : 13. Rujan, 2015., 09:42 »
Nešto dojmova nakon rješenih osam glavnih questova i šest sporednih; praktički još sami početak igre.

Prvo i osnovno šta mi je odmah zapelo za uho je David Hayter! Taj glas je morao biti u igri. Jednostavno karizmatičan i davao je protagonistu više osobnosti! Kiefer Sutherland nije loš, ali jednostavno to nije to! Iako u ovih početnih dvanaest sati naš Veliki Šef i ne priča previše. A i kada priča ono malo kada slušamo vrpce koje pronalazimo treba dobro slušat da bi razaznali kada priča Kaz, kada Ocelote, a kada naš Veliki Guzda; jako slični tonovi glasa među svom trojicom.
Kada sam već krenuo sa glasom da se nadovežem na ostale zvučne elemente... Zvukovi su odlični, bio to galop konja, zvuk vjetra kada se popnemo na neko brdo ili fijukanje usred pješčane oluje. Još sam slab na oružju pošto nisam previše toga unaprijedio u "Mother Baseu", ali sjećam se kraja Ground Zero djela kada Boss otvori paljbu iz helikoptera, (video) da je taj zvuk fantastičan. Tako da vjerujem da je ista stvar i ovdje.

Gameplay je zasada odličan. Pogotvo neprijateljski AI. Šteta šta nemožemo odmah odabrat Hard težinu jer u njoj su im osjetila još izraženija! To bi mi bilo taman. I ovako sam isključio wallhack i mnog druge opcije koje skaču po ekranu, (slika).
No već je bilo jako zanimljivih situacija te oduševljenja kod ponašanja NPCovaca. Naravno igram sa stealth pristupom i nastojim svih ostavit na životu, (za sada).
Zbilja se može na mnogo načina odradit prilaz kampu/postu/bazi te odabrat željeni put na kojem NPC često ne prati stalno jedne te iste rute. Naravno, ovo je ipak igra te znaju i ovdje zaglupirat, ali ni približno kao u npr Splinter Cellu.
Da se još malo dotaknem AIa... Nedavno sam prešo Witcher 3 koji ima onaj ratrdirani radijus/krug u kojem se AI kreće te kada izađemo iz njega ovaj samo stoji i maše ili se povuče nazad. Onda kada vidiš ovdje reakcije NPCovaca i njihovo ponašanje shvatiš koliko to doprinosi samom gameplayu.

Gledavši gameplay prezentacije i ono slanje ljudi i svega ostalog balonima u Mother Base mi je bilo lagano slabo jer u tim videima NPC nebi ni reagirali kada bi pokraj njih džip poletio na nebo! To ovdje srećom nije slučaj i kada u blizini NPCa katapultiramo nešto u zrak sljedi njihova reakcija.
Odlična je njihova promjena funkcija kada padne mrak. Npr, vidio sam da NPC u jedno vrijeme noći sa kontrolne točke gdje je heavy gun odlazi na onu sa reflektorom ikontrolira perimeter!

Užasno mi fali opcija nekog škicanja ispod vrata. Toliko prostorija u koje možemo ući, a ovaj naš supervojnik nemože samo malo provirit. Pošto su već stavili toliko prostorija/kućica za ući trebali su taj segment odradit puno bolje. Ovako škicam kroz prozor dali se netko nalazi unutra da ga ne pokosim vratim i uništim si misiju.

Čini mi se da su Side Ops misije repetitivne te forsiraju vraćanje na lokacije koje smo već obišli te me užasno, ali užasno nervira kada se naša Vojničina, Faca, Big Boss, Veliki Šef  i šta već ne mora bavit vražijom poljoprivredom i skupljat mrkve i krumpir po pustinji Afganistana te uz to lovit ovce i medvjede! Ima svoju bazu, toliko osoblja iza sebe, a on mora brat vražiju mrkvu!! Joj, to mi je baš ono, joj!! Nije da smo sami kroz cjalu kampanju u pustinji te trebamo to u svrhu preživljavanja, već iza sebe imamo mnoštvo osoblja, a mi uz super važan zadatak, eto trebamo sići sa konja, (nakon čega sljedi iritantna animacija, svaki put!) da bi ubrali vražiju mrkvu!

Nadalje, mislio sam da će mi falit šta nema manual save opcije no ovaj autosave ipak tjera na više razmišljanja radi moguće pogreške i povratka poprilično u prošlost. Jer priznajmo kakav bi to bio izazov da možeš svaku sekundu lupit quicksave tipku te napravit reload čim nešto zezneš...
Nebi bilo loše da pješčane oluje traju nešto duže kao i da su nešto duži dan/noć.
Živicira me već spomenute animacije ama baš svaki put kada se penjemo na konja! Mislim, kome je to palo na pamet? Kao i "Hideo Kojima" nakon svake epizode, i to negjde dva, tri puta... Loša stvar je i lista "glumaca" prije epizode jer može spojlat koji će se lik pojavit u narednih sat, dva...
Kretanje lika te tranzicija između raznih načina hodanja i puzanja je odrađena odlično...

Grafički igra izgleda jako ljepo, ali vide se i nedostaci izlaska za staru generaciju konzola, (npr gemoetrija, a posebno kada pogledamo gume/kotače na vozilima). Trebali su se samo fokusirat na X1/PS4/PC, a konzole stare deset godina pustit na miru. Iako ima već puno vremena da je igra u razvoju pa je ovo u neku ruku razumljivo... No sve u svemu jako ljepa čista prezentacija uz dobre efekte. Likovi i njihova animacija odlični.

« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 09:48 doktor1 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #564 : 13. Rujan, 2015., 10:01 »
Lijepo si to sve opisao i slažem se s tobom u većini stvari.
Meni osobno ne smeta toliko to skupljanje mrkvi i živina jer me to i opusti između misija pa se malo i zabavim. Ima nekih glupih side misija koje me više iritiraju, jer kako si i sam rekao, kada te vraćaju na mjesta koja si već "odradio".

Dobra je stvar (ako ste skužili) ako prije misije ili slučajno tokom lutanja mapom uništite u bazama onaj satellite dish za nadzor zračnog prostora i/ili radio stanice ono ostane uništeno i za vrijeme bilo koje glavne misije! Tako da sam si u nekim slučajevima sasvim slučajno olakšao glavne misije jer sam tamo već istraživao i sabotirao im bazu.

Uz sve ne znam zašto je Kojima napravio foru s parnim brojem metaka u početnom setupu. Većina spremnika ima neparan broj metaka, ali kada Vas helikopter supsti dolje uvijek imate paran broj u spremniku. Recimo ona prva puška ima 31 metak, a Vi kad se spustite imate 30 ili shotgun koji ima 5 metaka u startu vam stave samo 4 komada unutra, isto tako i pištolj za uspavljivanje mi u startu ima 10 metaka, iako mu stane 11.
Ne znam ima li kakvu fobiju od neparnih brojeva ili što?!? :hihi:

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #565 : 13. Rujan, 2015., 10:35 »
Ja sam odjebao side missions,vracanje na iste lokacije mi nema smisla,imam sad mogucnost slanja vojske na misije,oni se pobrinu i za neke resurse a i regrutaciju pa izbavljanje vojnika,zatvorenika me vise nezanima.Odradim neke zanimljive tipa unistavanje tenkove samo da isprobam nove spravice.Al opet kako se svaka misija moze na milion nacina zavrsit nesmeta mi ni ista lokacija side misije jer kad povedem onu trebu il psa,nebo je granica sta ima se moze napravit.
Jedva cekam skupit novce za PS4 jer grijeh je ovo igrat na xbox360.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #566 : 13. Rujan, 2015., 12:46 »
@hrvac amateru jedan. Jedan metak je u cijevi. Zato ti je neparan broj. Prikazuje koliko imas metaka u sarzeru.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #567 : 13. Rujan, 2015., 12:48 »
Pa stisni reload na početku svake misije pa ćeš vidjeti da nije tako. Svaki puta on loada još taj jedan metak. I ako pucaš bez loadanja onda imaš samo (shotgun) 4 hitca, a ako ga prije toga reloadaš imaš 5. Ne stoji ti ta teorija

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #568 : 13. Rujan, 2015., 12:49 »
Prvo i osnovno šta mi je odmah zapelo za uho je David Hayter! Taj glas je morao biti u igri. Jednostavno karizmatičan i davao je protagonistu više osobnosti! Kiefer Sutherland nije loš, ali jednostavno to nije to! Iako u ovih početnih dvanaest sati naš Veliki Šef i ne priča previše.
Jao kako bi ti sad rado spoilao

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #569 : 13. Rujan, 2015., 13:29 »
Pa stisni reload na početku svake misije pa ćeš vidjeti da nije tako. Svaki puta on loada još taj jedan metak. I ako pucaš bez loadanja onda imaš samo (shotgun) 4 hitca, a ako ga prije toga reloadaš imaš 5. Ne stoji ti ta teorija

I jos jednom, amateru jedan :hihi:   

Gledaj to ovako, Big Boss stavi prije misije puni sarzer, repetira, prvi metak ode u cijev i zato ti pokazuje da u sarzeru imas jedan manje. Ako reloadas, Boss stavlja novi puni okvir, i posto sada vec ima jedan metak u cijevi ne mora repetirati. :ementaler:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9