HCL.HR

Vlastite recenzije igara

  • 265 Odgovora
  • 111518 Hitova
*

PavleC

  • *
  • 136
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #180 : 07. Prosinac, 2012., 23:14 »
^ trebao si malo vise paznje posvetiti pricu, mislim da smo svi igrali gta tako da ne bi mogao nista sa spojlujes, kad vec kazes da je prica najbolja mogao si malo vise da pricas o njoj, bar da kazes kakvi su likovi koji se pojavljuju kako se razvija prica i tako to. Naravno ti nisi novinar i ne ocekujem od tebe kvalitetnu recenziju, bar si izdovjio vreme i napisao svoje utiske o igri.
P.S Pise li neko mega-giga recenziju Far cry-a 3 ili ste i dalje prezauzeti igranjem? :D

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #181 : 08. Prosinac, 2012., 00:05 »
 :hiha:


a do tad čitamo sve vaše recenzije :) Raspišite se!

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #182 : 08. Prosinac, 2012., 11:49 »
Hvala na iskrenosti ja sam imao GTA IV video recenziju ali sam je slučajno izbriso.Ja sam htio recenzirati Far Cry 3,ali mi nije htio se upaliti pa sam odustao :)

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #183 : 15. Prosinac, 2012., 22:59 »


Ja volim GTA pa evo još jedne GTA recenzije.
Recenziram Grand Theft Auto:Episodes from Liberty City.
Krenimo!!!



Ovo su dvije igre u jednom pakovanju pa idemo redom:

Grand Theft Auto:The Lost and Damned:



Priča:
Vi ste potpredsjednik motorističke bande koja se zove The Lost i u borbi ste s bandom Angels Of Dead.Zovete se Johnny Klebitz i stalno ste u svađi sa glavom bande Billy-em.I smjestite mu,on ode u zatvor i Johnny postane vođa bande.Dalje da ne spojlam.



Gameplay:
Zapravo je isti kao i u originalu samo ste stalno na motoru.
The Lost and Damned nekad ide sporije od prethodnika,ali samo downloadate patch i riješeno.
Noviteti su razni.Nova oružja motori i nekoliko auta.Ali možda najvažnije možete pozvati svoju bandu da se vozika s vama i radite lude formacije koje su u borbi dosta važne.Nazovete prijatelja i da vam besplatno oružje i motore.
Misija ima 20-ak za nekih 10 h igre,ali misije su lake pa može trajati i manje.
Imate i mini igre poput obaranja ruku,igranja bilijara,kartanja i opijanja.



Zaključak i ocjena:
Igra je odlična ili ju kupite ili downloadajte.Igrica je odlična pa se isplati uzeti ju.
PLUSEVI:
SVE OSIM NEKIH MINUSEVA ISPOD.
MINUSEVI:
KRATKE I LAGANE MISIJE 
TRAJANJE IGRE
NEKAD IDE LOŠIJE OD ORIGINALA

OCJENA:95/100



Grand Theft Auto:The Ballad of Gay Tony



Priča:
Vi ste Luis Lopez i vi ste ubojica i tjelohranitelj Gay Tony-ja.Tony vodi klubove,ali ima previše dugova pa riješavate poslove za te ljude od kojih je "posudio" lovu.
Kasnije upoznajete neke ljude poput Yusuf Amir-a koji je najbogatiji i najsmješniji lik u povijesti GTA-franšize.



Gameplay:
Ima puno noviteta kao APC(tenk),novih oružja,auta.Ali ovdje ste od početka bogati pa je zabavno.
Misije jesu lagane,a trajanje igre kratko,ali misije su presmiješne.U jednoj se lik usere u gaće i tako.
Novitet je i padobran pa je zabavno se bacat sa zgrada znajući da imaš padobran (što ja prvih 100 puta nisam skužio).
Imate i ovdje mini igre.Pošto imate noćne klubove,vi možete barit cure (plesom),pa završite sa seksom u WC-u i tako.



Zaključak i ocjena:
Sve isto vrijedi kao i za The Lost and Damned.
PLUSEVI:
SVE OSIM MINUSA ISPOD.
MINUSEVI:
KRATKE I LAGANE MISIJE
TRAJANJE IGRE

OCJENA:95/100



OCJENA CIJELOG PAKETA:
100/100
ISPLATI SE KUPITI ILI ZA STARE I NOVE PIRATE DOWNLOADATI.








   
Hvala i komentirajte pošteno znam podnijeti kritiku.




« Zadnja izmjena: 11. Svibanj, 2013., 19:58 manjamax »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #184 : 15. Prosinac, 2012., 23:02 »
Presmješna recenzija. :hihi:

PLUSEVI:
SVE OSIM MINUSA ISPOD.
MINUSEVI:

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #185 : 15. Prosinac, 2012., 23:02 »
:hihi: :ave:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #186 : 15. Prosinac, 2012., 23:31 »
Hvala vam na dobrim komentarima,znam da je smiješno to se dogodilo takav sam ja hvala još jednom :piva: :piva: :piva:

Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #187 : 16. Prosinac, 2012., 01:23 »
Kod pluseva napises sve osim minusa i onda napises mnozinu minusi i stavis dvije stavke pod minuse??? I mani se ti recenzija

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #188 : 16. Prosinac, 2012., 10:44 »
Kod pluseva napises sve osim minusa i onda napises mnozinu minusi i stavis dvije stavke pod minuse??? I mani se ti recenzija

Vidim ti igraš Call of Duty:Modern Warfare i sad ja vidim da si malo lošiji recimo i kažem nemaš pojma mani se ti igranja.Meni ne smeta kritika,ali bi ona mene trebala naučiti da se više potrudim sljedeći put,a ne da odustanem.Kužiš? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #189 : 16. Prosinac, 2012., 12:34 »
U jednoj se lik usere u gaće i tako.



 :loludara:
Ovo je bilo vrlo važno za napomenuti.

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #190 : 16. Prosinac, 2012., 17:04 »
U jednoj se lik usere u gaće i tako.



 :loludara:
Ovo je bilo vrlo važno za napomenuti.


HAHHAAHHAHA

Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #191 : 17. Prosinac, 2012., 19:39 »
Moje prva recenzija nadam se da vam se sviđa i znam da je prekratka, ali tako je kako je.

Super Meat Boy
Platforme: PC, PS3, Wii   Žanr: 2D platformer  Proizvođač: Team Meat   Izdavač: Team Meat

Priča:
Igru započinjete ka mali crveni komad nepečenog mesa.Sve što treba te znati je to da dr. Fetus mrzi sve.Naim dr. Fetus je na samom početku igre pretukao Meat Boy-a.Te potom kidnapirao i silovao Bandage Girl.Vaš zadatak je da je spasite i postanete super heroj.

Gameplay:
Super Meat Boy je jedna jako teška igra i naravno nema chekpointa, pa su muke još veće.Možete umrijti stotine puta prije ponovnog sastanka sa Bandage curom.Ako neki level uspijete preći za jednu minutu otključat će vam se teža inačica tog istog levela.Naravno tu su i neizbježni boss leveli kao i u svim ostalim platformrima.Ako vam još nije dosta Super Meat Boy-a onda možete kreirati svoje levele u besplatnom level editoru.

Zaključak:
Jedino što vam mogu reći je to da igra nije za svakoga, posebno ako ste slabi sa živcima, ali slabi živci nisu izlika da ne odigrate ovu predobru igru.Koja košta samo 14 Eura na Steamu.

Ying i Yang:
Dobro:
-Trajanje
-Gameplay
-Smiješni hardverski zahtjevi
-Otkačena muzika
Loše:
-Težina
« Zadnja izmjena: 17. Prosinac, 2012., 19:41 lex »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #192 : 17. Prosinac, 2012., 19:50 »
Bogati, nisam znao da je ovaj zločesi silovao Bandage Girl. Zajebano.

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #193 : 20. Prosinac, 2012., 17:39 »
HAHAHAHHAAH

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Vlastite recenzije igara
« Odgovori #194 : 08. Veljača, 2013., 14:25 »


Far Cry 3 je pucačina iz prvog lica sa određenim RPG elementima kao što je sistem iskustvenih poena (xp), drvce talenata i crafting sistem. Far Cry 3 je kao i njegovi prethodnici smješten u otvoreni svijet koji možete slobodno istraživati do mile volje. Radnja počinje sa skupinom američkih bogatih tinejdžera koji putuju tropskim otocima, tulumaraju, konzumiraju droge, iskaču iz aviona padobranom, i rade sve ostale stvari koje bi svaki normalan čovjek radio da mu roditelji finansijaju odmor na Karibima. Problemi nastaju kada glavni junak Jason Brody, njegova dva brata Grant i Riley i četvero prijatelja dospiju na otok za koji se ispostavlja da je baza internacionalnih pirata. Ubrzo bivaju kidnapovnani i bačeni u lance dok roditelji ne plate otkupninu. Stariji brat Grant, bivši marinac, lako oslobađa iz lanaca sebe i Jasona, te pod okriljem noći pokušaju bijeg. Ovaj pokušaj završava tragično za Granta dok se Jason uspjeva domoći džungle. Jason se ubrzo udružuje sa lokalnim domorocima iz Rakyat plemena u borbi protiv pirata predvođenim Vaasom Montenegrom (i Hoytom Volkerom), psihopatom i amaterskim filozofom, koji je jedan od najharizmatičnijih likova u historiji gaming industrije. Inače, svi likovi u Far Cry 3 su odlično i okarakterizovani, čak i oni sporedni. Za razliku od drugih developera koji se zadovoljavaju ako dobro urade voice acting, Ubisoft je vodio računa i o govoru tijela, pokreta lica, specifičnih gestikulacija te teksta koji likovi izgovaraju. Svi se likovi doimaju živim i stvarnim i pravo je zadovoljstvo ulaziti u konverzacije s njima. Animacije pokreta su također odlično urađene kako NPC-ova tako i Jasona i rijetko koja igra iz prvog lica će vam pružiti realniji osjećaj „da ste tamo.“

Mjesto radnje je, kao što smo već naveli, dva (za video igru) ogromna i prelijepa tropska otoka Rook Islands, koja na svakom koraku odišu životom ali i raznoraznim opasnostima, jer pored pirata konstantnu opasnost će vam predstavljati raznorazne divlje životinje koje će vas napadati (tigrovi, medvjedi, dingo psi, krokodili itd.), a neke ćete i vi napadati za potrebe craftinga (npr. da bi izradili veću torbu i tako mogli nositi veći broj stvari; ili da bi napravili veći spremnik za municiju; ili veći novčanik da bi mogli više novca nositi sa sobom i sl.). Pored lova na divlje životinje (na kopnu ili u vodi) bavit ćete se i skupljanjem biljaka koje ćete iskoristiti za spravljanje ljekovitih napitaka, raznih doping sredstava, i ostalih pripravaka koja će vam pomoći kad vam je najpotrebnije.

Kao i sve prave open-world igre i Far Cry 3 je urađen u formi u kojoj ćete osim glavnih misija imati i mnogobrojne i raznovrsne sporedne misije (questove), koje ćete moći rješavati kada to želite. Sporedne misije se kreću od: lovca na ucjenjene glave (wanted dead), lova na rijetke divlje životinje definisanim oružjem (path of the hunter), dostavljanja medicinskih namirnica u određenom vremenu (suply drop quest), story questovi, trials of rakyat (testiranje vaših skilova u definisanim situacijama), oslobađanje neprijateljskih baza, otkrivanje radio tornjeva i sl. Otkrivanje radio tornjeva je važno jer će vam otkriti dio mape i otključali određeno oružje. A oslobađanje neprijateljskih baza je važno jer, osim što će navedeno područje biti sigurnije za putovanje, otključat ćete wanted dead i path of hunter side questove. Pored svih ovih sporednih misija, moći ćete raditi i razne druge zabavne aktivnosti kao npr. takmičenje u vožnji skutera, takmičenje u bacanju noževa, igranju pokera itd. Ove aktivnosti će vam pored zabave osigurati dodatna novčana sredstva (naravno ako ste uspješni u njima). Otočje Rook nikada ne spava i tu nikada nije dosadno.

Jedna od najvećih kvaliteta Far Cry 3 je sloboda igranja. Većinu misija možete riješiti na više različitih načina: možete u Rambo (ili CoD) stilu uletiti u bazu i pucati na sve što se kreće; možete bazu osloboditi neopaženo stealthom (i zaraditi više xp poena); možete mete gađati snajperom iz daljine; a možete koristiti i razne druge kreativne metode npr: snajperom pucati u kavez gdje neprijatelji čuvaju tigra i iskoristiti novonastalu konfuziju da biste onesposobili alarme i riješili preostale stražare. Na vama je da odlučite, a možete se odlično zabaviti radeći diverzije tipa: postavite minu u grm, udaljite se i onda bacite kamen na to mjesto, čuvar dođe da provjeri šta se to čulo i BOOM; ili kada se prišunjate čuvaru s leđa, izvadite mu osigurač na bombi s pojasa  i nogom ga gurnete na dvojicu njegovih kolega i BOOM, svi neutralizovani; ili prišunjate se stražaru, otmete njegov pištolj i s njim poubijate 3-4 neprijatelja dok ga držite kao živi štit...i tako u nedogled. Ovdje imate zaista neograničene mogućnosti. Također osim različitih načina eliminacije neprijatelja i svakoj bazi možete prići sa svih strana a ponekad i iz zraka, na vama je da taktizirate.

Rješavanjem misija, ubijanjem neprijatelja i ostalim aktivnostima dobijate iskustvene poene (xp) koje možete koristiti za otključavanje vještina (skills). Vještine su raspoređene u tri skupine: Heron (čaplja), Spider (pauk) i Shark (ajkula). Heron sposobnosti vam unaprjeđuju mobilnosti i borba na daljinu, Pauk vam unaprjeđuje stealth blisku borbu i preživljavanje, dok vještine iz kategorije Ajkula će vam unaprijediti napadačku borbu i zdravlje. Da bi ih sve otključali neophodno je da rješavate i sporedne misije i pronalazite skrivene predmete. Kad smo već kod skrivenih predmeta, Far Cry 3 je raj za osobe koje vole sakupljati skrivene predmete jer pored relikvija (kojih ima 120) možete skupljati pisma (njih 20) japanskih vojnika iz 2. Svjetskog rata koja sadrže često potresne priče o posljednjim danima japanskih vojnika na tim otocima. Većina ovih itema je dobro skrivena i preporučljivo vam je da kupujete mape u shopovima koje vam otkrivaju njihove lokacije kako biste ih sve pronašli, jer neke su pod vodom, neke u skrivenim pećinama, da bi dospjeli do nekih morat ćete razrušit zid, a neke su na takvim mjestima da se ne može ni popet do njih a ni sići do njih, pa ćete morati koristiti padobran ili paraglajder da bi dospjele u vaše ruke. Sve u svemu veoma zabavno.

Da biste oslobodili svoje prijatelje i ponovno uspostavili demokratiju na Rook Islands na raspolaganju vam je bogat arsenal hladnog i vatrenog naoružanja: od noževa i pištolja, preko Kalašnjikova i ostalih jurišnih pušaka, snajperskih pušaka, raznih bacača raketa i plamena pa sve do C4, mina te luka i strijele (koje možete opremiti eksplozivom). Svo naoružanje možete unaprjeđivati i kustomizirati prema vašim igračkim preferencijama. Skupljanjem određenih predmeta otključavate posebna i unaprjeđena oružja tzv. Signature weapons npr. snajperska pušta sa eksplodirajućim metcima (u koga ona pukne ni majka ga neće poznati) ili japanski tanto nož sa kojim se nećete bojati ni ako vas napadne krokodil ili ajkula dok plivate.

Za putovanje po ovako ogromnim prostranstvima koristit ćete mnogobrojna prevozna sredstva za drumski (automobile, džipove, kamione, motocikle na 4 točka itd.), vodeni (skutere i čamce) i zračni transport (paraglajdere, padobran i sl.). Ukupno ima 12 vrsta prevoznih sredstava (ako tu ne ubrajamo žičanu sajlu i padobran) koji su svi odlično urađeni i pravo je zadovoljstvo vozikati se po ovom tropskom raju.

Što se tiče multiplayera Far Cry 3 on je dobar ali ništa spektakularno i dosad neviđeno. Pored standardnih MP modova: team deathmatch i domination i dva moda posebna za FC3: transmission i firestorm, tu je CO-OP mod za četiri igrača koji ima zasebnu kampanju. Ono u čemu se MP Far Cry 3 razlikuje od MP ostalih pucačina je mogućnost igranja na mapama koji su stvorili drugi igrači pomoću Editora koji dolazi uz igru.

Far Cry 3 predstavlja jednu od najljepših igara današnjice. Grafika je odlična i dobro optimizovana i neće vam trebati zvijer od računara da vidite ovo prelijepo tropsko otočje u punom sjaju. Zvuk je odličan, voice acting na nivou a muzička podloga također veoma kvalitetna (obavezno poslušajte Skrillex – Make It Bum Dem).

Nakon 50-tak sati uživanja u ovom remek djelu dolazimo  do zaključka da je Far Cry 3 najbolja igra 2012. i jedna od najboljih igara ikada. Far Cry 3 je igra bez bitnijih mana, i bili bismo nefer ako bismo neke stvari koje su samo solidne u ovoj odličnoj igri navodili kao mane i cjepidlačili oko npr. nekih sitnih propusta u fabuli jer je radnja i ovako kvalitetnija od većine FPS-ova, ili možda što nakon određenog vremena neke sporedne misije postanu monotone ali ni to nije nedostatak jer su one opcionalne i ne morate ih igrati kad vam dosade, ili što neki navode kao nedostatak da nakon kompletiranja igre 100% nema se više šta raditi. Da biste kompletirali igru 100% treba vam barem 50 sati igranja što je zavidna trajnost i to je igri veliki plus igri, nakon toga se bacite na MP i nema potrebe kukati kako se nema šta raditi. Osim toga igra ima dobar replay value jer ponovni prelazak igre na drugačiji način može biti veoma zabavno. Ovo je preporuka za sve koji su uživali u prvom Far Cry-ju, za sve ljubitelje dobrog FPS-a, za sve ljubitelje stealtha, za sve koji žele iskusiti avanturu života , drugim riječima Far Cry 3 preporučujemo svim gamerima.

PLUSEVI:
-Napucavanje
-Stealth
-RPG elementi
-Atmosfera
-Ogroman i prekrasan otvoreni svijet prepun sadržaja
-Priča
-Grafika
-Dugotrajnost

MINUSI:
-Ništa vrijedno pomena

OCJENA: 98

« Zadnja izmjena: 08. Veljača, 2013., 14:36 Adam Jensen »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9