HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 944028 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2460 : 31. Svibanj, 2015., 09:40 »
Joj pa nisi trebao, ima nekoliko stranica ranije onaj program i datoteka s kojim jednostavno staviš sve provjeravat i pričekaš.

Ma sjećam se, al sam neki dan stavio win 8.1 umjesto 2in7 pa je vrijeme da sve lijepo pošteno obrišem i vratim natrag ;)

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2461 : 31. Svibanj, 2015., 19:46 »
Evo pootvarao sam sve zive portove, iskljucio firewall , ma ne znam vise sta sve nisam napravio i cak mi se cini da je sada jos gore. Znaci desava mi se to da ili mene izbaci ili svi drugi kao odu a ja ostanem sam na mapi. Izbacuje me samo kada sam u free mode a nikada kada sam u nekoj misiji. Jos bi to bilo i dobro ali ako ostanem sam u free mode tesko je naci nekoga tko ce igrati samnom misije. U rockstaru su mi rekli da otvorim NAT (sta god da je to?) ali toga u postavkama moga rutera nema. Pomislio sam da nije mozda zbog brzine interneta? Posto me izbacuje onda kad nas je puno.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2462 : 31. Svibanj, 2015., 19:53 »
Evo pootvarao sam sve zive portove, iskljucio firewall , ma ne znam vise sta sve nisam napravio i cak mi se cini da je sada jos gore. Znaci desava mi se to da ili mene izbaci ili svi drugi kao odu a ja ostanem sam na mapi. Izbacuje me samo kada sam u free mode a nikada kada sam u nekoj misiji. Jos bi to bilo i dobro ali ako ostanem sam u free mode tesko je naci nekoga tko ce igrati samnom misije. U rockstaru su mi rekli da otvorim NAT (sta god da je to?) ali toga u postavkama moga rutera nema. Pomislio sam da nije mozda zbog brzine interneta? Posto me izbacuje onda kad nas je puno.
Ok... nije ti ni brzina bajna, ali bi trebala biti dostatna.
Što si sve napravio?
Jesi napravio statičnu lokalnu IP adresu? I kako si ju napravio.
Koji router imaš? Koje si portove otvorio UDP ili TCP portove ili oba?
Kako si ih propustio kroz firewall? Odnosno koji antivirusni program koristiš, možda on ima svoj firewall pa ga nisi uspio podesiti.
I s čime si provjerio jesu li portovi otvoreni?

EDIT: Zaboravih ti reći da provjeriš s ovim programom. Možeš to vidjeti u trial verziji
« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2015., 19:55 Hrv4tin4 »

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2463 : 31. Svibanj, 2015., 21:16 »
Evo sad sam provjerio sve portove sa tim programom i svi su otvoreni. Jedino me zezao TCP 80 i 443 kaze da ih neki program koristi. To su koliko kontam najvazniji portovi pa sam se malo preznojio dok nisam skontao da ih koristi skype. Kad sam ugasio skype kaze da su i oni otvoreni. E sad cuj sto se tice staticne IP ne znam? Kad sam otvarao portove upisivao sam onu IPv4 adresu koju se moze vidjeti na onom malom crnom ekrancicu ali i nakon gasenja i paljenja rutera sam isao provjeravati portove i otvoreni su. Otvorio sam ove portove:
TCP: 53, 80, 443, 465, 983, 1863, 3074, 5223, 10070-10080
UDP: 53, 88, 1863, 3074, 3478-3479, 3658, 10070
Tako su mi rekli u rockstaru.
Nemam nikakav antivirus, jedino mi je ukljucen microsoft securiti essentials. Ruter je iskonov: zyxel p-2601hn-f3
Nisam bas nikakav haker a i eng mi bas nije jaca strana pa mi nije bas lako :bonk:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2464 : 31. Svibanj, 2015., 22:18 »
Prateći ove korake nebi trebalo ni početniku biti teško postaviti stalnu IP adresu vašeg računala što je potrebno za ispravan rad igara.
Dakle prvo moramo "ući" u postavke mrežne kartice:

Slika:



Slika:


Slika:



Sada dolazi „teži“ dio. S obzirom da različiti routeri mogu imati različite adrese važno je znati adresu vašeg. Taj podatak možete saznati iz dokumentacije routera koju ste dobili s njim ili sa poleđine samog uređaja (provjereno na više vrsta i modela uređaja). U ovom slučaju, adresa routera je: 192.168.1.1 . To znači da se za računalo/la u mreži odabiru adrese u rasponu 192.168.1.2 do 192.168.1.254 .

Slika 6.:



Kao što se vidi na slici treba unijeti adresu računala, u ovom slučaju 192.168.1.2, pritiskom na tipku  Subnet mask (255.255.255.0) će se pojaviti sam, te upisati adresu routera (192.168.1.1) u polje Default Gateway da bi uopće mogli pristupiti Internetu.
Adresu routera treba upisati i u polje Preferred DNS server (O tome zašto tako treba drugom zgodom), .
Nakon unošenja potvrdite unos klikom na OK.

Ukoliko je adresa routera npr. 192.168.0.1 ili 192.168.1.254 unose se te adrese u polja Gateway i DNS server, a za računalo adrese u rasponu 192.168.0.2 do 254 (u prvom slučaju) ili 192.168.1.2 do 253.

Da bi ste vidjeli IP adresu vašeg računala postupak je slijedeći:


Slika:



Slika:



To je trenutna adresa računala.


Napomena: ukoliko nemate ikonicu mrežne veze u systrayu (desni donji kut ekrana, "kraj sata"), Network and Sharing Center-u pristupate preko Control Panela!


Podešavanje win7 firewalla:
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.



Korak 8: napišite ime koje hoćete, npr. port_TCP pa kliknite Finish. Kad ste sve to napravili, ponovite postupak, s time da u koraku 5 označite UDP (broj porta je i dalje isti). Dakle, na kraju imate dvije iznimke, za isti broj porta, TCP i UDP.

Zasluge: by Jethro
« Zadnja izmjena: 07. Lipanj, 2015., 21:29 Hrv4tin4 »

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2465 : 31. Svibanj, 2015., 22:30 »
Wow svaka cast na ovako detaljnom odgovoru, probat cu sutra. Ovo u firewallu sam sve tako radio jedino sam maknio kvacicu sa public jer sam u tom nekom tutorijalu sto sam gledao cuo da je to riskantno za komp? Opet u drugu ruku mozda je onda sve to sto sam napravio uzalud.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2466 : 31. Svibanj, 2015., 22:33 »
Nije moj tutorial, nisam imao vremena, prekopirao sam ti ga. Napisao sam dolje da je by Jethro :thumbs:
Možda i drugima pomogne

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2467 : 01. Lipanj, 2015., 00:20 »
Uspio sam nekako napraviti port forward na TG 782, napokon.

Sad još samo testiram kako to sve funkcionira u online-u.

EDIT:  I dalje ne funkcionira kako bi trebalo, ali imam dojam da možda malo brže učitava online sesiju, ali i dalje nakon nekog vremena izbaci "Unable to determine host" (tako nešto). Od ovih portova koje je naveo "domba333" jedino mi ne prolazi port 443 i port 80.
Žalosno je kaj se treba tolko mučiti oko svega, jednostavno taj online za mene, a vjerojatno i još dosta ljudi ne funkcionira kak bi trebalo.
Dođe mi da port forward napravim na svih 65000 brojeva jbmu.
« Zadnja izmjena: 01. Lipanj, 2015., 00:54 loczzoa »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2468 : 01. Lipanj, 2015., 07:07 »
A gle, realno za sve svoje online igre trebaš portove. Neke igre koriste uobičajene portove, dok neke zahtjevaju malo više muke i znanja.
Jesi restartao router i računalo?
Moraš router restartati, najbolje samo ga ugasi na 2-3 minute i ponovno ga upali. Nikako nemoj tražiti ili stiskati onu reset tipku, nama treba restart ;)

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2469 : 01. Lipanj, 2015., 22:24 »
Evo sve sam napravio kako je rekao Hrv4tin4. Provjerio sam i sad mi pise da je adresa static, sve portove pootvarao. Sa velikim strahom sam ukljucio igru i u nakih 20 min mi se 2 puta desilo da svi odu (left). I desava mi se ono sto sam zaboravio ranije reci, vozim i najednom se pojavi auto ispred mene pa opet nestane, danas prvi puta mi se desilo da izadem iz garaze i umjesto da sam ispred bio sam na drugom kraju zgrade, ponekad kad kupujem u trgovini mi dugo vrti transaction pending i sto sam primjetio bas danas trznilo mi je (mozda slucajnost) i onda su svi otisli.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2470 : 01. Lipanj, 2015., 22:27 »
A koja ti je točno brzina neta i ping? To mi smrdi na nestabilnu konekciju...
Jesi povezan kablom ili bežično?

Brzinu izmjeri na www.speedtest.net

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2471 : 01. Lipanj, 2015., 22:33 »
Povezan sam zicom a brzina mi je 5 download a ako je ugasen TV onda i 8 upload mi je 0,5 a ping 23.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2472 : 01. Lipanj, 2015., 22:41 »
Jel ti upaljen TV dok igraš? Meni to smrdi na nestabilnu konekciju.. Probaj pokrenuti test dok igraš

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2473 : 02. Lipanj, 2015., 05:47 »
Kako kad. Kad sam na speed testu uvijek mi bude ravna crta ili ako skidam nesto na steamu takoder je uvijek konstantna brzina bez prekida. Mene vise zabrinjava upload brzina posto je to sama granica. Nek malo opadne upload vec nemam dovoljno brzine. Uzeo bi ja vecu brzinu na iskonu ali tu onda gubim dosta tv programa pa mi je to na vagi, a i tko zna dali bi pomoglo.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #2474 : 02. Lipanj, 2015., 09:45 »
A opet ti ovisi i tko je s tobom u sesiji. Jer ako jedan lik ima lošu konekciju svima se znaju gluposti događati. Sve stane, pa se pojaviš par metara dalje... Kad te kolega vozi ti vidiš da ste se sudarili i za par sekundi vidiš da ipak niste nego on i dalje normalno vozi i itd...

A postoje li takvi problemi kada si ti sam u sesiji?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9