HCL.HR

Mass Effect 3

  • 476 Odgovora
  • 96141 Hitova
*

Car:)

  • **
  • 159
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #405 : 28. Lipanj, 2012., 16:12 »
Pardon za spoiler i hvala za odgovor  :D

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #406 : 28. Lipanj, 2012., 21:29 »
Evo odigrao onaj extended cut DLC ili kako se već zove, i došao sam do jednog zaključka. Tj, samo se potvrdilo što sam već prije znao - ekipa koja je bitchala po kraju i govorila da je uništio trilogiju je hrpa idiota koji očito ne samo da ne mogu misliti svojom glavom, nego se očito ni ne sjećaju što su tvrdili prije par mjeseci   :fpalm:

Spoiler za one koji nisu odigrali ME3 još

Ovako, drago mi je zbog produženog kraja i zahvalan sam na tome jer je kul animacija, no s druge strane mi je sada preretardirana scena kada pred sam ulazak u onu zraku i teleport na Citadel na kraju dođe Normandy i pokupi dvojicu člana ekipe koji su bili sa Shepardom. Taj dio je očito napravljen za one koji nisu sami mogli takvo što zaključiti nego su govorili da je nelogično kako Normandy na kraju bježi i kako je preživjela ekipa koja je bila sa vama. E pa takvima hvala što su ubili imerzivnost jer prije toga je tijek događaja bio savršen - onaj juriš na taj teleport beam i onda epic scena gdje Reaper pokosi sve i Sheparda, a sada se tako nelogično i usred akcije Normandy spusti, Shepard izmjeni par rečenica sa svojom posadom, i sve to stojeći u srcu akcije a Reaper je valjda odlučio da neće pucati po njima jer bi tu završila igra   :fpalm:

A druga stvar - glavni i po meni i prije, te se ni sad nisam predomislio, jedini problem kraja je bio što renegade/paragon status i onaj galactic readiness nisu imali neki utjecaj na konačni ishod. E pa nemaju ni sad. Sve što smo dobili su par novih animacija koje "objašnjavaju" ono što je svima sa imalo mozga već prije bilo jasno, samo eto, za one koji nemaju valjda centre za kreativnost i razmišljanje je sada Bioware slikovno prikazao ono što su drugi shvatili i zamislili. Kako to ide kada se npr čita knjiga, jel.

Kažem, animacija je lijepa, ali ona prije dolaska na Citadel je retardirana. No ono što je najžalosnije u cijeloj ovoj priči je da je prije valjda 95% ljudi hejtalo kraj, a sada od tih 95% njih najmanje 80% po slobodnoj procjeni priča kako je kraj sada dobar i popravljen. Što je popravljeno? Nije se baš ništa promjenilo! I dalje je tu taj "godchild" po kojem se bitchalo, i dalje se Normandy izvuče, i dalje paragon/renegade nema utjecaja na priču bla bla... Sve je isto! Ali sada valja?!?!   :wildboy:

I još jedna stvar je da su ljudi npr pljuvali (da se ne izrazim slobodnije) po tome kako su sada bez mass relaya svi zaglavili "na Zemlji" te je nevjerojatno tužno vidjeti da su ljudi očito toliko kratkovidni/maloumni da je Bioware zaista morao animacijom pokazati da je to dio svake rase, da i dalje postoje Tuchanka, Palaven i svi ostali planeti na kojima još uvijek ima njihovih stanovnika. Ne znam, kvragu, nisma razočaran ovim produženim krajem (osim već navedenog) jer je donio par fora scena tipa stavljanje Shepardovog imena na zid poginulih Normandya, ali sam razočaran ljudima koji su, kako je ovaj DLC pokazao, još gluplji nego sam mislio. Par sličica više koje ne mijenjaju BAŠ NIŠTA u svim tim silnim "rupama" i sad su svi sretni te kao da se ništa loše nije dogodilo. Pa mislim narode...   :fpalm:

I da, odigrao sam samo synthesis kraj jer sam taj odabrao i prvi put, ostale ću kada ću ponovno prelaziti cijelu trilogiju, no prije synthesisa sam napravio jednu stvar. Iskreno ne znam je li to bilo moguće uopće prije, no nije mi ni palo na pamet to napraviti jer bi bilo glupo i besmisleno (kao što se pokazalo sad), no okrenuo sam se i upucao to dijete, i što se dogodilo? Ono što sam isto prije par mjeseci rekao dok je ekipa cmizdrila kako je Shepard badass i trebao bi moći reći ne - ja "rekao" ne, a dijete "neka ti bude" i nastavilo sa Reaper harvestanjem. Ma ljuuuudi, što se i to moralo pokazati da nema smisla taj potez   :wildboy: :fpalm: :wildboy:

Ma, eto, neću više, ionako ne znam bih li bio ljut radi ovoga ili plakao

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #407 : 28. Lipanj, 2012., 21:45 »
Sve zavisi od osobe do osobe. Ja sam u glavi imao nešto potpuno drukčije, zato mi je servirani kraj bio u najmanju ruku nedosljedan. Nisam igrao puno igara tako da ne znam, možda je ovaj "vague and semidefined" stil pričanja karakteristika modernijih stvari. Za referencu, starcraft2 mi je bio baš fora na kraju. Al nema veze. Došlo, bilo pa ošlo. Čujem da je zato Dragon age origins super i nema nikakvih iznenađenja na kraju. It's time to download!!

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #408 : 28. Lipanj, 2012., 21:47 »
Evo odigrao onaj extended cut DLC ili kako se već zove, i došao sam do jednog zaključka. Tj, samo se potvrdilo što sam već prije znao - ekipa koja je bitchala po kraju i govorila da je uništio trilogiju je hrpa idiota koji očito ne samo da ne mogu misliti svojom glavom, nego se očito ni ne sjećaju što su tvrdili prije par mjeseci   :fpalm:

Spoiler za one koji nisu odigrali ME3 još

Ovako, drago mi je zbog produženog kraja i zahvalan sam na tome jer je kul animacija, no s druge strane mi je sada preretardirana scena kada pred sam ulazak u onu zraku i teleport na Citadel na kraju dođe Normandy i pokupi dvojicu člana ekipe koji su bili sa Shepardom. Taj dio je očito napravljen za one koji nisu sami mogli takvo što zaključiti nego su govorili da je nelogično kako Normandy na kraju bježi i kako je preživjela ekipa koja je bila sa vama. E pa takvima hvala što su ubili imerzivnost jer prije toga je tijek događaja bio savršen - onaj juriš na taj teleport beam i onda epic scena gdje Reaper pokosi sve i Sheparda, a sada se tako nelogično i usred akcije Normandy spusti, Shepard izmjeni par rečenica sa svojom posadom, i sve to stojeći u srcu akcije a Reaper je valjda odlučio da neće pucati po njima jer bi tu završila igra   :fpalm:

A druga stvar - glavni i po meni i prije, te se ni sad nisam predomislio, jedini problem kraja je bio što renegade/paragon status i onaj galactic readiness nisu imali neki utjecaj na konačni ishod. E pa nemaju ni sad. Sve što smo dobili su par novih animacija koje "objašnjavaju" ono što je svima sa imalo mozga već prije bilo jasno, samo eto, za one koji nemaju valjda centre za kreativnost i razmišljanje je sada Bioware slikovno prikazao ono što su drugi shvatili i zamislili. Kako to ide kada se npr čita knjiga, jel.

Kažem, animacija je lijepa, ali ona prije dolaska na Citadel je retardirana. No ono što je najžalosnije u cijeloj ovoj priči je da je prije valjda 95% ljudi hejtalo kraj, a sada od tih 95% njih najmanje 80% po slobodnoj procjeni priča kako je kraj sada dobar i popravljen. Što je popravljeno? Nije se baš ništa promjenilo! I dalje je tu taj "godchild" po kojem se bitchalo, i dalje se Normandy izvuče, i dalje paragon/renegade nema utjecaja na priču bla bla... Sve je isto! Ali sada valja?!?!   :wildboy:

I još jedna stvar je da su ljudi npr pljuvali (da se ne izrazim slobodnije) po tome kako su sada bez mass relaya svi zaglavili "na Zemlji" te je nevjerojatno tužno vidjeti da su ljudi očito toliko kratkovidni/maloumni da je Bioware zaista morao animacijom pokazati da je to dio svake rase, da i dalje postoje Tuchanka, Palaven i svi ostali planeti na kojima još uvijek ima njihovih stanovnika. Ne znam, kvragu, nisma razočaran ovim produženim krajem (osim već navedenog) jer je donio par fora scena tipa stavljanje Shepardovog imena na zid poginulih Normandya, ali sam razočaran ljudima koji su, kako je ovaj DLC pokazao, još gluplji nego sam mislio. Par sličica više koje ne mijenjaju BAŠ NIŠTA u svim tim silnim "rupama" i sad su svi sretni te kao da se ništa loše nije dogodilo. Pa mislim narode...   :fpalm:

I da, odigrao sam samo synthesis kraj jer sam taj odabrao i prvi put, ostale ću kada ću ponovno prelaziti cijelu trilogiju, no prije synthesisa sam napravio jednu stvar. Iskreno ne znam je li to bilo moguće uopće prije, no nije mi ni palo na pamet to napraviti jer bi bilo glupo i besmisleno (kao što se pokazalo sad), no okrenuo sam se i upucao to dijete, i što se dogodilo? Ono što sam isto prije par mjeseci rekao dok je ekipa cmizdrila kako je Shepard badass i trebao bi moći reći ne - ja "rekao" ne, a dijete "neka ti bude" i nastavilo sa Reaper harvestanjem. Ma ljuuuudi, što se i to moralo pokazati da nema smisla taj potez   :wildboy: :fpalm: :wildboy:

Ma, eto, neću više, ionako ne znam bih li bio ljut radi ovoga ili plakao


Svatko tko misli da je ovaj DLC opravdao ili da je bilo što bolje napravljeno nego prije, ima inteligenciju ribe, upitan ukus i kritičnost malog djeteta.

Izabrao sam refusal ending, osjećam se opravdano i sretno.


*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #409 : 28. Lipanj, 2012., 22:13 »
Realno sve druge kompanije bi fanove poslale u krasan kur** dok je Bioware potrosio vrijeme i novac da prikaze svoju viziju krajeva.

I to su objektivno napravili odlicno. Objasnili su nejasnoce, naravno ne sve al treba ostavit nesto i masti na volju te za potencijalni spin off.
Objasnili su svoju viziju krajeva,pokazali kako se galaksija oporavlja ili ne oporavlja te pokazali likove koje smo zavolili i dio njihove price.

Mozda iam inteligenciju ribe al meni je to cist dosta. Dobio sam zavrsetak koji nije onakav kakav sam htio. Al je dobar, ima vise smisla sada.
(ne sve,ali vecina) i dao je nekakav ''closure'' svemu tom. Sad iam volje ponovno prec trilogiju.  :hug

Ja zadovoljan,a hejteri nek hejtaju....Kad napravite svoje djelo ispravite greske,ovi ljudi su se potrudili...Ko to negira nije realan...

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #410 : 29. Lipanj, 2012., 10:29 »
Bioware je mala kompanijica koja se poprlično oslanja na fan feedback, pa da budu dosljedni i da ne prepolove broj vjernih igrača, odlučili nešto iskemijat bezveze. Blizzard i Square Enix npr to nikad ne bi napravili jer im je prodaja u odnosu na sićušni Bioware golema.

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #411 : 29. Lipanj, 2012., 10:40 »
Bioware je mala kompanijica koja se poprlično oslanja na fan feedback, pa da budu dosljedni i da ne prepolove broj vjernih igrača, odlučili nešto iskemijat bezveze. Blizzard i Square Enix npr to nikad ne bi napravili jer im je prodaja u odnosu na sićušni Bioware golema.

Bioware nije mala kompanijica....Nezz po cemu si to zakljucio.

A Blizzard,Square Enix,Infinity Ward i slicne kompanije su ono najgore u industriji. Pohlepa i samo pohlepa. Inovacija,fanovi i zabava u igrama je u drugom planu.

Da nema indie developera te pokoje smislene visokobudetne kompanije poput Valvea ili Biowarea i slicnih, gaming bi danas bio vrlo zalostan hobi  :kava:

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #412 : 29. Lipanj, 2012., 10:51 »
Po broju zaposlenika u odnosu na ostale.

A pohlepa je nastala zbog samih igrača. Kupuješ igru zatvorenih očiju, bez ikakvih zahtjeva. A onda kad kvaliteta počne opadat polagano, ljudi se na to priviknu. Ista ti je stvar sa nama Hrvatima i poskupljenjima, malo po malo cijene rastu a mi ne trzamo. Taman kad pomislio da smo mi Hvati jedini pasivni kreteni na svijetu...

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #413 : 29. Lipanj, 2012., 10:53 »
Ok s Blizzardom se rijetko tko moze mjeriti, ali ni Bioware nije bas malena kompanija. ME i ME2 su u vecini gamerskih casopisa i portala proglaseni GOTY igrama, a isto mozemo ocekivati i za ME3 (bez obzira na diablo3)

Tako da, Bioware definitivno nije mala i zanemariva kompanija vec jedan od stupova nositelja EA. To sto su obzirni prema communityju sigurno im nije mana vec vrlina u koju se Blizzard moze samo ugledati.

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #414 : 29. Lipanj, 2012., 15:55 »
Sve zavisi od osobe do osobe. Ja sam u glavi imao nešto potpuno drukčije, zato mi je servirani kraj bio u najmanju ruku nedosljedan. Nisam igrao puno igara tako da ne znam, možda je ovaj "vague and semidefined" stil pričanja karakteristika modernijih stvari. Za referencu, starcraft2 mi je bio baš fora na kraju. Al nema veze. Došlo, bilo pa ošlo. Čujem da je zato Dragon age origins super i nema nikakvih iznenađenja na kraju. It's time to download!!

Istina, svakome njegovo, no ja govorim za prepun internet ekipe koja je htjela ubiti developere radi kraja prije, a sada je najednom kraj smislen i ima closure. Kako??? Pa nije BAŠ NIŠTA više rečeno nego prije. Tj, OK, sad je prikazano malo više ali sve je to ono što je svatko normalan mogao zaključiti na originalnom kraju, no nije uopće izmijenjeno ono po čemu se sralo. I dalje su tu te "rupe", "nelogičnosti" i nikakav utjecaj paragon/renegade statusa. O tom se radi

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #415 : 29. Lipanj, 2012., 17:51 »
Bioware je mala kompanijica koja se poprlično oslanja na fan feedback, pa da budu dosljedni i da ne prepolove broj vjernih igrača, odlučili nešto iskemijat bezveze. Blizzard i Square Enix npr to nikad ne bi napravili jer im je prodaja u odnosu na sićušni Bioware golema.


U Blizzardovim igrama nema takvih gluposti, tocno znas sta kupujes. Kada kupis, dobijes ono sto si i ocekivao, Blizzard je doneo najvise inovacija u pogledu online gaming-a iz cistog razloga sto rade svoje igre duže i zato što još uvjek možes nabrojati njihove igre prstima na tijelu = Kvaliteta > Količina.

Inifinity ward i square enix su nesto sto ja prosto zovem "štancari igara" izbacuju mase igara (pogotovo square enix) koje imaju jednaku vrijednost i kvalitetu kao E.T. sa Atari-a 2600.

Bioware nije mala kompanijica odkako su izbacili KOTOR.

Bez obzira koliko drugi srali po Diablu 3 ili Pandarijama, meni se osobno ne sviđa ni jedno, ali bi isto tako lagao da kažem da su te igre smeće ili promasaji.

« Zadnja izmjena: 29. Lipanj, 2012., 18:08 Shazaam »

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #416 : 29. Lipanj, 2012., 18:27 »
Zašto su/je Mass Effect 3 kraj/evi čisti promašaj? Kome se nečita neka preskoči, bez glupih komentara zato što je ovo forum i on služi za rasprave i djeljenje mišljenja.

Zato što nisu ostali vjerni onome što je ME bio u 1. i 2. dijelu. Ljudi su griješili na forumima nazivajući Bioware hrpom ne ambicioznih i lijenih ljudi, kada je u stvarnosti ta slika puno drugačija.

Bioware je bio previše ambiciozan kada je stavio ta 3 kraja (pogotovo Casey Hudson), pokušali su izvući Blade Runner-a,  12 monkey's, matrix itd.
Odnosno, nedorečene krajeve, koji bi možda bili neprihvaćeni sada, ali za desetljeće bi ljudi osvrtom rekli: "Ah da taj ME3 kraj je fantastičan, sada nam je sve jasno, to je moralo tako završiti! ME3 krajevi su čista umjetnost, kako smo bili tako glupi?!"

Na žalost, stvari ne funkcioniraju na taj način... nitko ne želi Blade Runner-a u nečemu atmosferičnom poput ME.
U Blade Runner-u povezanost s likovima dolazi na kraju filma, nejasnoćama i tajnovitošću obasut je početak, a ne kraj. U ME ta slika je obrnuta, sve je jasno od početka, cilj je tu, likovi su tu, a kraj ostavlja ništavilo.

Bitna je usporedba negativaca
U Blade Runneru se može povezati sa pseudo-negativcima, kada na kraju vidimo o čemu je zapravo riječ. Ok, androidi uistinu nisu loši, samo neshvaćeni i željni odgovora na životna pitanja, te prihvaćanja, osjećamo njihovu bol, tugu i povezujemo se (pogotovo neshvaćeni individualci).

Za Boga svetoga, tko se može povezati sa jebenim Reaperima? Prema njima osjećamo mržnju, a onda se od nas očekuje da ih prihvatimo i kažemo: "Ah...pa ti Reaperi nisu loši uopće, u pravu su oni, ajd idem ja njih kontrolirati, sintetizirat se s njima itd." ME3 se postavlja na način da su Reaperi zapravo pozitivci, da je uništenje Reapera loša stvar, da je njihov cilj svet i da uništenjem Shepard zapravo napravi više štete, nego holokaust koji provode reaperi. Ma jebite se!
Nemožeš staviti pseudo ispred negativac kada se to odnosi na Reapera, oni su jednostavno ZLI.
Zamislimo da u Terminator sagi ljudi iz otpora su odustali i rekli: "pa taj Skynet nas je odlučio pobiti zato što nas smatraju prijetnjom za planet... oni su stvarno u pravu, ajd idemo mi njih pustit nek nas ubiju, zato što je njihov cilj prezervacije planeta tak da nas očiste plemenit! Ne mogu oni biti Zli zato što ne razumiju, samo su mašine."

Konkluzije kao one u Blade Runner-a ne mogu nastati silom, nemoguće je, jednostavno je ispalo tako kako je i nije moglo biti drukčije.
Kada su pitali Ridley-a Scott-a, zašto je Blade Runner prešao od neshvaćenog u savršeno smisleno, on je odgovorio da ne zna i da je on samo razmišljao o tome da završi film na vrijeme, a ostalo je došlo igrom slučaja.

Odstupanjem od onoga što ME usitinu je i bacanjem tih izbora pred nas, koji donose tkz. "closure". familijarne slike i situacije s dragim nam likovima. NE RJEŠAVA nedorečenost i hrpetinu plot hole-ova (osim ako uzmete refusal).
« Zadnja izmjena: 29. Lipanj, 2012., 18:51 Shazaam »

*

Fernando Martinez

  • n00b
  • 3
  • ay ay ay
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #417 : 30. Lipanj, 2012., 01:05 »
Šta je to ostalo nedorečeno?
Koja je to hrpetina plot holeova?

Ending nije savršen, ali je poprilično dobar

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #418 : 30. Lipanj, 2012., 02:21 »
Šta je to ostalo nedorečeno?
Koja je to hrpetina plot holeova?

Ending nije savršen, ali je poprilično dobar

o da?

-Smisao smrti illusive man-a, Sarena, da bi 5 min kasnije ispalo da su oni bili u "pravu"?  :geek:

- šta je sa Harbingerom koji ti se prijetio kako će obrisati sve i svakoga, on je veoma ostao passivan na sve, a cinio se veoma individualan u ME2(rekli su da deriste nije on)?

- Smisao spašavanja getha i svih onih emotivnih filmskih scena i moralnih odluka, a onda odabereš destruction?

 -Garus zbilja nikada ne bi ostavio Sheparda, bez obzira na sve, a ne bi ni Ashley, da odustanu na "rush to the citadel" apsolutno nema smisla i nije u duhu likova

- stvaranje virtualnog AI koji kontrolira Reaper-e, Citadel, keepere itd. itd. Sovereign zbilja nema svrhu onda, te glavni preokret u ME1 kada saznas da je Sovereign Reaper je nepotreban i besmislen, da li citadel nije prvenstveno bio portal za Reapere, sta se desilo sa tim neiskorištenim konceptom???

- u ME1 vigil kaze da Reaperi MORAJU ubiti sve da bi se napunili resorsima da mogu PREŽIVJETI u uvjetima dubokog svemira što je veoma kontradiktorno s onim što je rečeno u ME3

- dark energy, ne toliko bitno kao u ME2, ali svejedno plot hole

- čemu sva ta mrtva tijela na citadelu?

- Nisu znali za koncept "crucible" te su smatrali da je izgubljen? Ma koja pička materina, znači u milijun godina oni nisu saznali što je s tim konceptom, a znaju APSOLUTNO sve ostalo, infiltriraju apsolutno sve razine galaksije, te iskontroliraju svaku rasu, posjeduju kolektivne informacije svih organic-a svakog cycle-a.... UŽAS

I tako dalje...

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #419 : 30. Lipanj, 2012., 10:43 »
A koji je točno "refusal" - kada probaš upucati dijete ili?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9