HCL.HR

Mass Effect 3

  • 476 Odgovora
  • 96133 Hitova
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #345 : 28. Ožujak, 2012., 11:26 »
Bas mi sada palo na pamet... Čudi me da Bioware nije išao objašnjavati jel se ova borba sintetika i organika događa i u drugim galaksijama? Npr Andromedi? Jel i tamo reaperi napadaju i ako ne zasto bas dolaze u mlijecnu stazu. Vjerojatno ni oni sami nisu o tome mislili

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #346 : 28. Ožujak, 2012., 11:56 »
Bas mi sada palo na pamet... Čudi me da Bioware nije išao objašnjavati jel se ova borba sintetika i organika događa i u drugim galaksijama? Npr Andromedi? Jel i tamo reaperi napadaju i ako ne zasto bas dolaze u mlijecnu stazu. Vjerojatno ni oni sami nisu o tome mislili
To je i mene oduvijek zanimalo. Stalno govore kako Reaperi uništavaju sav život u našoj galaksiji, ali što je sa ostalima galaksijama? Također me zanima što je dark space u kojemu Reaperi obitavaju kada čekaju da se organske civilizacije razviju.
Screw you guys, I`m going home!

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #347 : 28. Ožujak, 2012., 18:41 »
Bas mi sada palo na pamet... Čudi me da Bioware nije išao objašnjavati jel se ova borba sintetika i organika događa i u drugim galaksijama? Npr Andromedi? Jel i tamo reaperi napadaju i ako ne zasto bas dolaze u mlijecnu stazu. Vjerojatno ni oni sami nisu o tome mislili
To je i mene oduvijek zanimalo. Stalno govore kako Reaperi uništavaju sav život u našoj galaksiji, ali što je sa ostalima galaksijama? Također me zanima što je dark space u kojemu Reaperi obitavaju kada čekaju da se organske civilizacije razviju.

Ne treba dodatno filozofirat, bilo bi dovoljno da samo normalno zavrse igru i gotovo, nasa galaksija i doviđenja.

Iz moje perspektive cini mi se da su reaperi ista stvar kao i mašine u terminator sagi, unistavaju ljude iz razloga sto smatraju da su ljudi pretnja planetu i svima oko sebe. U Mass effect slucaju galakticke civilizacije.

Reapere su napravili prvi organizmi na vrhuncu, i oni su jednostavno sinteticki AI koji ne razumije zivot niti njegovu svrhu osim potpunog unistenja i prezervacije manje grupe koju ce kasnije stici ista sudbina (matrix).

Slicni njima su Geth koje su napravili Quariani odnosno jedna od rasa na vrhuncu. Geth imaju cilj , da se razviju i budu blizi organskim bicima samo sto gethovi cijene zivot i pokusavaju ga razumjeti (blade runner), a reaperi ne.

A dark space je "prazni" dio svemira, prostor prostor izvan granica galaksija, di nema zvjezda, gdje zivot nije moguc za organic form, ali reaperima je moguc zbog onog djela koji ih cini masinama. (sci fi referenci kolko os).

Nije potrebno filozofirati zato sto je sve vec tu, treba sam malo zamozgati, Mass Effect je nastao na drugim sci fi djelima, sjetite se samo banalnih primjera poput kukcolike rase Rachni... Star troopers much?

Trash Mawa na Tuchanki koji su isto sto i crvulje iz Children of Dune sage itd itd.

Svi odgovori su tu, to je ono sto je super kod Mass Effecta, osim tog idiotskog nedefiniranog zavrsetka.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #348 : 28. Ožujak, 2012., 19:24 »
tl;dr

Ono sto zelis reci:
Uzeli su popularne SF koncepte i sve skupa strpali u svoj serijal.

@Celeber:

Da budem iskren, cijeli taj pomak u stilu igre u 3. nastavku mi je bio malo precudan. Ono, nema direktnih interakcija sa clanovima teama kao u prva dva nastavka, vecina razgovora je kao sa Kasumi i Zaeed u drugom nastavku. Da ne spominjemo zavrsetak.

Odgovor je bio jednostavan:
Writeri koji su radili na prva dva nastavka nisu radili na ME3.
Niti jedan/jedna od njih. Pa se moze naci dosta rupa.

Recimo, sto je ubilo onog Reapera iz ME2 ili kompletno ignoriranje dark energy fenomena kraj Haelstroma u 2. nastavku i tako to.
« Zadnja izmjena: 28. Ožujak, 2012., 19:28 Yuri »

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #349 : 28. Ožujak, 2012., 20:19 »
Mislim da vi ljudi svi redom previse trazite rupe u prici. Naucite uzivati u onom sto imate  :mrgreen:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #350 : 28. Ožujak, 2012., 20:41 »
Ne moras trazit kad ti prosli nastavci te stvari doslovno guraju pod nos. Nisu detalji, nego ono, dijelovi glavnih misija.  :wildboy:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #351 : 28. Ožujak, 2012., 22:42 »
tl;dr

Ono sto zelis reci:
Uzeli su popularne SF koncepte i sve skupa strpali u svoj serijal.

@Celeber:

Da budem iskren, cijeli taj pomak u stilu igre u 3. nastavku mi je bio malo precudan. Ono, nema direktnih interakcija sa clanovima teama kao u prva dva nastavka, vecina razgovora je kao sa Kasumi i Zaeed u drugom nastavku. Da ne spominjemo zavrsetak.

Odgovor je bio jednostavan:
Writeri koji su radili na prva dva nastavka nisu radili na ME3.
Niti jedan/jedna od njih. Pa se moze naci dosta rupa.

Recimo, sto je ubilo onog Reapera iz ME2 ili kompletno ignoriranje dark energy fenomena kraj Haelstroma u 2. nastavku i tako to.

Dark energy fenomen je ignoriran zato sto je igrao bitnu ulogu u ME3 "pravoj" prici prije nego sto je bila leakana. Zato je ignore i to je jako cudno da... al sta ces kad su ovi idioti od rusa to napravili.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #352 : 29. Ožujak, 2012., 00:23 »
Cek, ti mislis da je Bioware promjenio pricu zato sto je leakana?  :wildboy:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #353 : 29. Ožujak, 2012., 13:52 »
Cek, ti mislis da je Bioware promjenio pricu zato sto je leakana?  :wildboy:

Sto se tice darkenergy prvotna ideja je bila da reaperi moraju pobiti sve zbog tog darkenergy sranja, ne znam detalje, ali tako je bilo u leakanoj prici.

Kada razmislis,  tako je u sagama. Drze te u neznanju i daju ti samo malo naznake i onda boom iznenađenje.

Taj planet iz dvojke nije bitan sto se tice price u toj igri, ali svejedno su ga svi zapamtili npr. ljudi poput tebe i mene i sad se pitaju WTF?

Al eto, morali su to ignorirati i promjeniti pa je ispalo bzvz. Sto se mene tice to je jedini plot hole u igri koji kvari dojam sve ostalo je nebitno i lagano se zaobiđe.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #354 : 29. Ožujak, 2012., 15:09 »
Nisu morali nista promjenit. Imati neki random draft scenarija ne znaci da ce igraci znati 100% kako ce se igra odvijati.
Pogotovo jer su igre poglavito vizualni mediji. Scenarij koji je cisto tekst na papiru je jedva 10% dozivljaja.

Razlog takve nagle promjene u prici je cinjenica da nitko od pisaca koji su radili na prici prva dva nastavka nije radio na trecem.
Cisti propust writera i golemi falus na kraju.

Inace, originalan kraj je trebao biti ovakav:
http://i.imgur.com/EK3m8.jpg
« Zadnja izmjena: 29. Ožujak, 2012., 15:21 Yuri »

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #355 : 29. Ožujak, 2012., 15:42 »
Jel neko napisao vec da su najavili da ce napravit nesto s krajem,ili ga bar bolje objsanit...Vise informacija navodno u iducem mjesecu

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #356 : 29. Ožujak, 2012., 16:07 »
Inace, originalan kraj je trebao biti ovakav:
http://i.imgur.com/EK3m8.jpg

Dosta dobro smišljeno. Tko je to radio?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Car:)

  • **
  • 159
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #357 : 29. Ožujak, 2012., 17:33 »
Ovo su pravi krajevi a ne ono jeftino smeće :D

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #358 : 29. Ožujak, 2012., 19:53 »
Nije mindblowing, ali nije ni lose. Mozda ce i biti to ako ovaj indoc. theory ispadne istina i plan bioware this whole tiiiiiimeeee  :hiha: :kava:

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #359 : 29. Ožujak, 2012., 19:58 »
Da netko napravi ovakvu tablicu i za ove stvarne krajeve, to ne bi izgledalo toliko lose... realizacija je ono sto ne valja.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9