HCL.HR

Mass Effect 3

  • 476 Odgovora
  • 96368 Hitova
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #255 : 16. Ožujak, 2012., 21:10 »

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #256 : 17. Ožujak, 2012., 01:18 »
evo zavrsio i ja.
stavrno, sto je bioware napravio od ovog serijala, svaka im cast.
ALI. me3 mi je bolji od prva 2 sto se tice borbe, gamepleya itd. ali prica, prvi dio jos ima najbolju pricu.
kroz cijelu igru sam uzivao, al nekako kao da se nisam dovoljno skoncetrirao. npr, kad sam imao odluku za opstanak Talijeve rase ili getha, odabrao sam da legion(valjda se tako zove) uploda nesto iz onog mrtvog reapera. mislio sam da cu tako saznat nesto vise od reaperima i o crucibulu, nisam ni sumljao da cu uklonit cilu jebenu rasu quariana.
na kraju igre sam mislio da imam samo 2 izbora, plavi ili crveni, nisan ni pomislio da mogu ic ravno i bacit se u onaj beam.
odabrao sam crveni i zavrsio sa oko 3.5k war assetsa.shepard je umro, iz normandije nitko nije izasao, na kraju prica zavrsava sa onim djedom kako prica sa djetetom o shepardu.

neznam, kraj mi nije los al kako svi kazu, ima dosta rupa u prici.bilo bi najbolje da je zavrsilo da je crucibule pobio samo reapere, svi ostali manje-vise zivi, da covjecanstvo bude glavno u galaksiji i da shepard bude councilor.
jos bi najvise volio da je ovo sve bila neka halucinacija i da ce izac jos nekoliko djelova igre da se prica skroz sredi. ali i ne mora, i ovako cu igru zasigurno zapamtiti po apsolutnom aspektu igre.


nego, sto dobijem kad se bacim u beam?
pogledao sam sve krajeve na jutubu, al opet nisam sve shvatio
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2012., 01:20 Skitnica »

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #257 : 17. Ožujak, 2012., 22:00 »
Dobijes "sintezu". Sintezu mašina i organskih bica, koja po Harbringeru/Catylstu/Djetetu predstavlja novi stupanj evolucije. Shepard se baci u beam, njegov DNA nestane i prepise se u svakog covjeka i masinu time tvoreci novi DNA, Reaperi ne vide smisao u unistavanju sebi istih, povlace se, Mass Relay-evi su unisteni, posada prezivljava. Imaj na umu da je to sve u Shepardovoj glavi, indoktrinacija, sve je refleksija informacija i situacija kojima je Shepard bio Eksponiran.

***Ne izađu svi iz broda svaki put je drugacije bez obzira na war assetse i bez obzira na kraj (vise puta probao svaki put nest drugo, Joker uvijek izađe, tu jos mogu biti Ashley, Garrus i ili EDI. Poanta je da su svi zivi, to je ono sto Shepard zeli da vidi. Zeli vidjeti da njegovom zrtvom svi ce ostali prezivjeti)

Plavi - Kontrola ono sto je Illusive man htio ( 2 i 3 dio igre pokazuje da je to krivo i nemoguce, da Reaperi nemogu biti kontrolirani) - Shepard gubi pada pod kontrolu Harbringera, Shepard umire. Krivi izbor obojan u boje Paragona da te prevari.

Zeleni - Sinteza ono sto je Saren htio ( ME1 - Dokazano da je Saren bio indoktriniran, simbioza nije moguca, Reaperi unistavaju sve) - Shepard gubi i pada pod potpunu kontrolu Harbringera, Reaperi pobjeđuju, Shepard umire. Krivi izbor koji se cini kao neutralan.

Crveni - Reaperi su unisteni, Mass Relay-evi su unisteni, ekipa se opet iznenada teleportira u normandy, sretna glazbica bla bla. => Shepard se budi u krsu londona, Harbringerova indoktrinacija ne uspjeva=> Pravi Paragon izbor.

Ljudi rage-aju kao nenormalni ne shvacajuci da to nije kraj igre, igra nije zavrsena. Osobno smatram da zbog Story Leak-a koji se desio prosle godine, jednostavno im treba vise vremena, da zavrse pricu kako spada, sto je razumljivo obzirom da kad se to dogodilo, igra je bila gotovo zavrsena i morali su mjenjati puno stvari i priustiti jos resursa i vremena(sjetite se samo svih tih voice overa).


-Stvari koje trebas imati na umu:

Reaper koji te pokusava pogoditi na kraju i koji uspjeva je puno brzi i vigorozniji, taj Reaper svjetli zuto zato sto je pod kontrolom Harbringera za kojeg svi koji su pratili znaju da je on sila iza reapera, da je htjeo Shepardovo tijelo u dvojci i da iz nekog razloga zeli kontrolirati Sheparda, vjerojatno zbog Shepardovih jedinstvenih sposobnosti.
Scena prije lifta prikazuje pritisak Harbringera na Sheparda u obliku dvije osobe koje su imale najveci utjecaj u njegovom pokusaju da sprjeci Reapere, Illusive Man predstavlja Shepardov Indoktriniran dio uma, Anderson koji predstavlja Shepardov razum. Da bi se izvukao iz ove situacije mora spasiti i jednog i drugog na ovaj ili onaj nacin mora napraviti balans u svom umu, to je prva prepreka. Ako si uvjerio Illusive mana da je indoktriniran i spasio Andersona uspio si preci prvu prepreku. Druga se nalazi u citadeli u odabiru R G B.

*Djete nije stvarno nego je halucinacija koju odasilje Harbringer zato sto je Shepard bio izlozen Nazarinim - Sovereignovim djelovima u sebi samom koje je ugradio illusive man kada ga je rekonstruirao, kao i cijela posada koja je izlozena Sovereignovim/Nazarinim djelovima ugrađenim u Normandy SR2.

Prvi stadij Indoktriniranosti su halucinacije u obliku duhova/osoba. Zasto random djete koje Reaper raznese? Djete predstavlja nemoc, potrebna mu je zastita, ne moze prezivjeti samo. U Shepardovom umu to je slika svih osoba koje nece prezivjeti ukoliko ih on ne zastiti. Shepard se povezuje sa tim djetetom i u svakom snu trci da ga zastiti. Sjetimo se da on to djete ima u umu vjerojatno puno prije prve interakcije u onom ventilacijskom sustavu, naime to je isto ono djete koje se igra sa Normandy brodom u pocetku igre na krovu i samo ga Shepard vidi. Harbringer zna da u tom obliku moze Sheparda natjerat da mu vjeruje.


DLC izlazi za mjesec dana. Btw Pripremite se za prvoaprilske šale.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #258 : 17. Ožujak, 2012., 22:09 »
Isuse, otkad je ME filozofsko djelo epskih proporcija :ave:

Realno, sve te teorije su izmisljeno i far-fetched sranje jer su neki ubjedjeni da krajevi nisu sranje, nedoreceni i rendom. (usput, iz Normandije u cinematicu izlaze rendom ljudi jer je to jos jedna od mnogih nedoradjenih i nepromisljenih stvari)

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #259 : 17. Ožujak, 2012., 22:35 »
Pa meni nije jasno kako ljudi nemogu prihvatiti da je. Bioware je uvijek najbolji sto se tice price, na njihovim projektima pogotovo mass effectu uvijek radi tim psihologa i sociologa (Blizzard radi isto). Njihov odgovor na ovo sve je: "Discuss and Suggest".

Obzirom da su utemeljitelji Bioware-a 2 doktora, ne cudim se da je ova situacija eksperiment, a vec je sada usao u povjest kontroverzi u gamingu, da ne pocinjemo o "Day 1 DLC  :chair:". Realno gledajuci...das ljudima apsolutni izbor kroz sve tri igre do zadnjih 5 minuta(99.99%).

Oduzmi im mogucnost izbora u zadnjih 5 minuta i svi popizde izvan granica normalnih osoba, nazivajuci mass effect smecem koje vise nikada nece odigrati zato sto kraj nije kakav zele i da im je to najvece razocaranje koje su dozivjeli igrajuci igre.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #260 : 17. Ožujak, 2012., 22:40 »
Ne.

Meni je pravo izbora nesto najgore sto se ikad dogodilo gejmingu mozda. Zivcira me kad ja izaberem kraj jer ono... to je dosadno.  I svaki kraj moze biti dobar ako je promisljen i dobro izvedjen (pa cak i najjednostavniji hepiend tipa KOTOR), ali ME3 kraj nije nista od tog.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #261 : 17. Ožujak, 2012., 23:07 »
Pa iskreno, meni je ta ideja sa 3 izbora od kojih nijedan nije onakakv kakav smo ocekivali prejebena stvar. Znaci stajao sam 10 min i razmisljao...u jbt sta uzeti neznam sta je gore i jos konflikt koji je izbor paragon a koji renegade, nijedna igra do sad me nije dovela u tu situaciju. Fantasticna ideja i izbori fenomenalni. Zavrsne animacije koje djeluju preglubo bi i bile takove da je to uistinu zavrsetak igre, ali vjeruj mi nije.

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #262 : 17. Ožujak, 2012., 23:23 »
Ako ono što smo vidjeli do sad nije kraj trilogije, radujem se novotarijama koje će Bioware izbacit. Shazaam, stvarno zanimljive pojedinosti koje si iznio. Bioware je efikasno zakuhao kašu tako da što god mi rekli, ne možemo biti sigurni tko je u pravu.

Ja počeo opet igrat sve ispočetka od mass effecta 1. Isse, koje glupe kontrole, treba se naviknut.... ;)

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #263 : 18. Ožujak, 2012., 00:07 »
Pa iskreno, meni je ta ideja sa 3 izbora od kojih nijedan nije onakakv kakav smo ocekivali prejebena stvar. Znaci stajao sam 10 min i razmisljao...u jbt sta uzeti neznam sta je gore i jos konflikt koji je izbor paragon a koji renegade, nijedna igra do sad me nije dovela u tu situaciju.

Osim sto nista od toga jednostavno ne vrijedi.
Si ti uopce odabrao koju drugu opciju? Prakticki nema razlike. Dobro, osim drukcije boje na ekranu. Doslovno.

S tim da je ta teorija o halucinaciji na kraju sluzbeno odjebana od strane Biowarea.

I nezz ono, igraj Witcher 1 i 2. Te su igra maestralno izvele kulminaciju izbora tijekom igre. Do te mjere da prakticki igras razlicite price u razlicitim okolisima u Witcher 2.
ME3 kraj je jednostavno besmisleno govno.

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #264 : 18. Ožujak, 2012., 01:44 »
Mass Effect 3 Party time in Purgatory 
U svakom Mass Effectu sam dosad snimao plesace u klubovima, pa sam i u ovome  :hiha: Evo spojio sve u jedan video  :hihi: A ako vas zanima ime stvari zove se Ekstrak Staggered!
Oću ovako neki ludi klub u RL :wildboy:
« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2012., 02:13 Celeber »

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #265 : 18. Ožujak, 2012., 09:22 »
U vezi zadnjeg bossa,moguci spoileri.

Al ovaj video  :wildboy: :hihi:

His name was Marauder Shields.

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #266 : 18. Ožujak, 2012., 10:14 »
Kopao ja još po netu i sve više ljudi staje na stranu opcije sna/halucinacije/indoctrination. Iskreno, ne znam što da mislim, ova teorija definitivno ima nekoliko zanimljivih točaka koje se ne mogu tek tako pobit. Evo vam prvo teksta gdje je tip napisao dizertaciju na ovu temu: http://www.1up.com/do/blogEntry?bId=9097471 (očito je bio više isfrustriran krajem od mene ako je to moguće...) Nakon toga jedan video koji također govori o tome: hxxp://www.youtube.com/watch?v=ynYgr1rqEec&feature=youtu.be  (makni xx iz adrese, video je u postu bio potpuno vidljiv pa sam ga maknuo jer je gigantski spoiler u imenu)
Kad bi i stao na stranu te teorije, s jedne strane ispada da je više od pol igre izmišljotina što nikako ne mogu prihvatit kao smisleni razvoj događaja, a s druge strane ispada da pravi kraj nismo vidjeli, znači da se možemo radovati zanimljivim DLC-ovima. I'm torn  :bonk:
« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2012., 10:16 lavisti »

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #267 : 18. Ožujak, 2012., 10:52 »
Najveci problem te teorije: ako je tocna - zasto nije ocito da je tocna, nego se mora dokazivati i nekakva sranja? Mislim, da su rekli na kraju HEJ, Shepard je bio indoktriniran, pozz, ili da su to nekako potvrdili, ne bi kraj bio losiji, samo bolji. Jer realno, nije neki FILOZOFIJA kraj ko nezz, Blade Runner, nego ono, kraj je predobar, ali mi zelimo da svi misle da je glupav? Da, sigurno :wildboy:

Ili uzmimo da ovo nije bio pravi kraj, vec ce to biti DLC. Ozbiljno? :hihi: To bi bilo gluplje od icega.
S druge strane, ako Bioware slusa komjuniti, kako kazu, pa zbog toga promjeni krajeve, to bi samo potvrdilo da vec odavno nemaju nikakvog integriteta i rade sve sto EA misli da je dobro za BUSINESS :wildboy:

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #268 : 18. Ožujak, 2012., 12:17 »
Ne znam,ali opet...Unistit sve sto su gradili 5 godina,universe sa toliko potencijala u 10 minuta mi se cini krajnje glupo i malo vjerovatno.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #269 : 18. Ožujak, 2012., 14:20 »
Meni svejedno nije jasno kako ljudi podcjenjuju igre i nacine izvođenja istih. Zasto ne bi bio indoktriniran? Zasto igra ne bi mogla biti pametno slozena, jeste li vi ljudi ikada gledali film Donnie Darko ili nesto slicno? Ljudski um moze smisliti svasta, cemu ogranicavanje. I nista nije potvrđeno od Bioware-a, trenutno sute, nisu odbacili nista niti potvrdili. Ako je bio Day 1 DLC sigurno ce biti i DLC kraj igre, zasto ne? Podcjenjujete EA, kao sto su ljudi podcjenjivali Blizzard kada sam im govorio prije 5 godina sta ce se dogoditi i eto im sada real life auction house u Diablu 3, online "single player" igranje, davanje sadrzaja na kapaljku, otimanje gdje god se stigne. Starcraft 2 je najbolji primjer, sta vi kad ste odigrali Terran SP kampanju, prica zavrsena?

Danas sve prolazi i kraj ce biti DLC, svi ce ga kupiti i mogu se zaliti koliko hoce, bacati glupe argumente i komentare, tu pomoci nema. Svijet pokrece novac.

Uostalom, jeste li vidjeli uopce Mass effect 3 leaked story koji su Rusi izbacili prije circa godinu dana kada je igra prakticki bila zavrsena?

Kraj price je bio da se Shepard budi u bolnici (ukoliko si sole survivor) Da je anderson domar, chakwas medicinska sestra, Garrus je doktor itd itd. Shepard je iza Akuze-a bio u komi fizicki i psihicki, te si je umislio pricu o reaperima u glavi, a protagonisti su postali oni koji su ga okruzivali i pokusavali ga izvuci iz svijeta snova, poput nekog loseg filma kojeg smo vec gledali ili knjiga koje smo citali.

Bioware je uspio u par stvari; dokazati koliko je jadan ljudski um, da je sklon nametanju tuđeg misljenja, koliko ga je lagano manipulirati i dici dreku oko necega sto je sasvim ocito. Svaka im cast u tome.
« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2012., 14:39 Shazaam »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9