HCL.HR

Subnautica 2 je potonula i odgođena je za 2026.

Zoran Žalac prije 6 dana   •   5 komentara


Lansiranje Subnautice 2 u early access sada se više ne očekuje ove godine, a odluka o odgodi izlaska opravdava se povratnim informacijama igrača nakon prvog testiranja igre.

Polako se raspliće zagonetna situacija kod developera Subnautice 2 nakon što su prošlog tjedna tri osnivača napustila studio.

Kako prenosi Bloomberg, pojedini su zaposlenici Unknown Worldsa u svom ugovoru imali stavku po kojoj su mogli ostvariti pravo na dodatnu financijsku naknadu ako ove godine dosegnu određeni prag prihoda. Navodno se tu radilo o bonusu sveukupne vrijednosti 250 milijuna dolara, a jedini način da Unknown Worlds dođe do njega uključivao je lansiranje Subnautice 2 ove godine.

To se, međutim, neće dogoditi. Nakon što su studio napustili vodeći developeri, izdavačka kuća Krafton odlučila je prebaciti izlazak igre na 2026. godinu. Sasvim prigodno za njih, to znači da zaposlenicima neće morati isplatiti tih 250 milijuna dolara bonusa.

U Kraftonu pak kažu da se ne radi o izbjegavanju isplate nego da igra jednostavno nije spremna za lansiranje (s čime se bivši developeri ne slažu pa su zato i napustili studio). Kažu kako je interno testiranje pokazalo da je neke dijelove igre potrebno ispeglati prije lansiranja prve verzije (u early access).

Kako su ovi događaji izazvali negodovanje određenog dijela fanova, iz Kraftona smiruju situaciju sljedećom porukom:

“Ništa se neće promijeniti u smjeru igre ili tima koji ju razvija. Uvjereni smo da imamo dobru igru, samo vam želimo pružiti malo više sadržaja u njezinoj prvoj verziji.”

Objavili su također i prvi prikaz gameplaya koji možete pogledati u nastavku.

Komentari (5)

  • ChungaLunga

    10.07.2025 - 09:57

    Heh, obicno je obrnuta situacija, izdavač gura devove da izbace igru sto prije, pa i pod cijenu da nije skroz ispeglana.

  • SanKa

    10.07.2025 - 10:19

    iskreno, neka…bolje to nego da izdaju poludovršeno govno ko neki

    • Mamba_

      @SanKa, 10.07.2025 - 21:57

      Ovo je early access što bukvalno znači da je poludovršena igra.

    • SanKa

      @Mamba_, 11.07.2025 - 09:45

      pricam o finalnoj igri….

  • Demon90

    10.07.2025 - 19:37

    Mislim da je poznata test verzija i early accessa nedovršenost ja nekako više vjerujem osnivačima nego izdavaču. Vjerujem da osnivači guraju izlazak zbog bonusa i isto tako krafron odugovlači Al će pretpostaviti znajući koliko je u razvoju da je vjerovatno spremna ze early acess.

Komentirati mogu samo prijavljeni korisnici
PRIJAVI SE ili REGISTRIRAJ i ostavi svoj komentar!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?