HCL.HR

Nintendo Wii U - općenita rasprava

  • 525 Odgovora
  • 187217 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #315 : 05. Kolovoz, 2013., 21:02 »
Ako je vjerovat retailerima i ostaloj ekipi, narudžbe za PS4 i Xbone su već sada premašile one za PS3 i X360. Naravno da to nije podatak za koji se treba držati kao pijan plota, ali je svakako nešto što treba uzeti u obzir kada se sipaju prognoze kako "prodaja novih konzola neće postić ni minimalna očekivanja početkom 2014".

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #316 : 05. Kolovoz, 2013., 21:14 »
MoZak MaLi

Ja, recimo, jedva čekam opet igrati u niskim rezolucijama. Napokon!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #317 : 05. Kolovoz, 2013., 21:44 »
OK, Thor, tvoj cijeli odgovor na black_outov komentar je durr, ti si glup, neću uopće odgovarati na tvoj post.
Wii U za Ignite engine vrlo vjerojatno nema dovoljno snage.. Slušaj, ima Wii U snage, evo EA je izjavila da Ignite engine ne radi na PC-u,
bulšit, svi dobro znamo da su nove konzole koje dolaze slabije od trenutnih PC-a u vrhu..
Krivo tumačiš neke osnovne pojmove. EA je izjavio da većina osobnih računala koji vrte FIFA-u 13 ne mogu pokrenuti Ignite engine, budući da su od početka radili engine (dakle, engine je pisan od nule i nema nikakve veze sa starijim EA Sports engineima) za uređaje s 8-jezgrenim procesorima i ogromnom količinom RAM-a. Dakle, nitko ne tvrdi da high-end osobna računala s brdom RAM-a, najnovijim i7 procesorom i Kepler karticom ne može pokrenuti ovu igru, samo da ih je mali broj i da zbog toga financijski nije isplativo raditi Ignite PC verziju. Ima li prosječno gamersko računalo 8-jezgrene procesore i toliku količinu RAM-a? Ima li Wii U?
Za Watch Dogs su najavili da će biti daleko bolja verzija od PS3, Xbox
360, da će biti u randu PS4, Xbox1, tako će i Wii U doći na svoje, prije ili kasnije sve dođe na svoje
mijesto, od tud i optimizam Nintenda u vezi Wii U u 9. milijuna..
Logično je da će biti bolji Watch Dogsi za Wii U u odnosu na konzole od prije 7-8 godina. No imaš li link na tu izjavu da će Wii U verzija igre grafički biti jednaka PS4 i XOne verzijama?
Žalosno je to, žalosno, današnji tinejđeri su veliki  mrzitelji Nintenda, sa napomenom, Nintendo je za dijecu.. Hello, eto primjer, hardkor gamera, lidera CLANA, okorjelog igraća Bf3, danas je izjavio, sve je to super, ali Super Mario je Super Mario,  Zelda, Donkey Kong, Mario Kart to je u SRCU, to je za dušu.. Ali vi uvijek nađete način da pljujete po Nintendu, zašto, ako igrate PS mislite da ste muškarčine, da ste hardkor igraći, e niste itd... Niste ni svjesni da je Nintendo veliki BREND, da se to ne može uništiti, i da će Nintendo uvijek biti tu, i nikada se neće povući sa tržišta... Niste ni svijesni da bez Nintenda to više nebi bilo to!
Gdje si ti vidio u wyzardovom ili black_outovom postu da se Nintendove igrače naziva djecom? I ja sam sam veliki ljubitelj Super Maria, bio sam prvi u redu kada je se uzimao N64, no sada sigurno ne bih invenstirao u Nintendovu kućnu konzolu (3DS je dobar uređaj sa ogromnom količinom naslova, njega bih definitivno uzeo prije Vite). Nintendo je brend, no bila je i Sega, Atari... to ništa ne mora značiti. Kao što je Igor rekao, mogu si priuštiti jednu lošu konzolu, no dvije definitivno ne.
Citat:
Baš me zanima što će se dogoditi kad početkom 2014.g. shvatiju mnogi da ni prodaja PS4, ni Xbox-a 1 nije postigla ni minimalna očekivanja prodaje...
A to si zaključio po čemu? Prednarudžbama koje su kod obe kompanije veće nego kod prethodnih konzola? Rekla ti kristalna kugla?
Citat:
Pa ni do sad Nintendo nije imao neku veliku podršku 3. strane, pa je opstao, a tako će biti i dalje, i to je kraj priće..
Nije imao veliku podršku? Pa pogledaj samo jedan SNES, DS ili 3DS. Ogromna količina 3party developera. Nintendo je prvi val 3 party developera izgubio na N64 zbog korištenja cartidgea umjesto CD-ova. Wii U gubi izdavače zbog malog broja prodatih konzola. Proizvođačima financijski nije isplatno izdavati igru na platformu koja je prodata u malom broju primjeraka.
Citat:
Wii U će opet biti Hit! ;-)
Teško, no držim im fige, nostalgije radi :hiha:

Kasnim s porukom :)

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #318 : 05. Kolovoz, 2013., 23:05 »
fanboy  :wildboy:
Gle jasno mi je da vas je tu na HR- forumima i portalima 80% PS,Xbox igrača, 19% PC, možda 1%N igrača,
zato ni ne očekujem od vas pozitivu u Nintendo proizvodima, ja sam bar realan, a vi ako imate neku konzolu
ona je CAR, a sve ostalo smeće.. :wildboy:  Ja ne kažem da je PC  car, mislim bar se tako ne ponašam, mada mi je on najdraži,
a ne Nintendo! Nintendo mi je dobar za zabavu i opuštanje..
Ementaler-
Kao prvo, nigdje nisam naveo da EA mora raditi igre za Wii U, samo da ne trolaju, lažu itd.. to daje argumente ovakvim
trolovima da pljuju po Nintendu, ili po nekom drugom.. Neka kažu jasno i glasno, ne želimo raditi igre za Nintendo, a ne
ono konzola je preslaba, kad se vidi da to nije istina, sve naveo u tekstu...
Jest da je Nintendo sam kriv za većinu toga što im se trenutno događa, Wii U su izdali pre rano, softver je nedostajalo, operativni sustav je bio spor, virtualne konzole još nisu bile  spremne, a nije bilo ni nekog marketinga.. No to se sada sve ispravlja, svi ispravki dolaze u pravo vrijeme, baš u vrijeme blagdana i izlaska konkurencije.. Zato mislim da Nintendo nema razloga za brigu..
I dobro sam naveo da se na Nintendo konzolama najbolje prodaju njihove igre, i naravno EA ne vidi zaradu, to drži vodu,
ali ima tu još nečeg između njih, di je nestalo ono partnerstvo od E3 2011, znači neki spor postoji...
Tvrdim da i bez EA, će Nintendo dobiti koliko traži da opstane, Mario, Zelda i  ostale njihove velike igre njih drže na životu,
jer uvijek su zabavne, lijepe, i drugačije od prethodnih, ostaje samo lik isti, nije to COD itd..
Nintendo tvrdi, da nije nužno mijenjati lika, već način na koji igrate igru (gameplay), i ta igra je iznova zabavna..
Pogledajmo tog Maria, svi uzdišu, opet novi Mario, ali Mario64, Mario Sunshine, Mario Galaxy, i Sad Mario 3D World,
to su samo 4. 3D Maria, nije ih tako mnogo, i svaki je drugačiji od drugog, totalno drugačije iskustvo..
Pravi igraći znaju o čemu pričam i to znaju cijeniti, a vi ostali ste samo ogorčeni i buntovni trolovi,
bez uvrede, ali što jest, jest... Možete vi pričati sad što god želite, meni sve jedno, ali činjenice ostaju..
Sve kaj sam gore navel su činjenice, a ne fanboyizam!
Vidi mene, nisam igrao Bf3 već neko vrijeme, radi pikmina 3, samo dođem pozdraviti dečke iz Clana..
Baš iz tog iskustva vidim!
Npr: Imamo mladih momaka, i oni meni, di ćeš igrati Nintendo, to je za djecu, ne budi lud, Bf3 se igra, i te spike,
ti momci nemaju pojma o Nintedo igrama, niti imaju Nintendo, prvo si trebaju kupiti Nintendo konzolu i onda pričati, a ne na slijepo,
kao i ovi ovdje, koliko ih ima Wii U, vjerojatno nitko, ali su svi jako pametni, i oni znaju da je Wii U smeće a nisu ga ni imali prilike isprobati..
Ali u Clanu se svi ostali stariji članovi složili, i pale su zanimljive izjave, koje sam i navel,
Super Mario je Super Mario, to ima ono nešto, to te preuzme i dobro zabavi, to su činjenice,  to je nostalgija a ne fanboyizam..
Npr: Kad izađe nova Zelda, ili Mario Kart milijuni će kupiti igru i Wii U konzolu...
Igrači to je Nintendo, u Japanu će uvijek dobit publiku i bitku, ma samo to će njima biti dovoljno, oni rade igre za dušu,
tamo se to prepoznaje, a ne da samo zgrću brda para, njihove se igre rade 2/3 go.
i nisu to poluproizvodi svakih godinu dana, da grabe brda para..
A očito je svijet poblesavio i baš to traže, daj šta daš, ma ja ću da kupim! COD svijedok..!
Danas PC igraća ima dosta, većina veli, želim Nintendo da se zabavim, nasmijem, a za sve ostalo mi je dovoljan PC, i to je to,
to su činjenice.. PS i Xbox su stvorili novu generaciju igrača, ali sve bi to bilo OK da nisu bahati i bezobrazni,
ništa im više ne valja u zadnje vrijeme, a to definitivno nije dobro za gaming industriju u budućnosti..
Čitajući samo portal HCL se vidi da većina više nije zadovoljna sa ničim, traže ono nešto što ne postoji, i koliko su iskvareni,
vrijeđanje je obavezan dio svakog vašeg teksta kojeg objavite, žalosno je to, nažalost to prisutno i na drugim
portalima, ima više trolova  nego dobrih igrača.. Zato mi nemojte pričati bajke, priče,
uživajte u igrama, igrajte se, svatko neka uživa na čemu mu paše, ali ne podcjenjujte druge konzole,
ne vrijeđajte igraće suparnike, i neka vam bude nevažno što je druga konzola bolja ili lošija,
jednostavno uživajte na onome što imate, i što volite i ostavite druge da sami odluče što vole i uživaju u tome..
Sve sam vam to objasnio lajički, jasno i glasno, za svakog razumno, a vi i dalje pišite što vas je volja, trolajte itd..!!
Lijep pozz iz Vž, i gamera koji ima mnogo staža i zna o čemu priča!!
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz, 2013., 10:57 ThOr VeLikI »

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #319 : 06. Kolovoz, 2013., 13:13 »
Ako je vjerovat retailerima i ostaloj ekipi, narudžbe za PS4 i Xbone su već sada premašile one za PS3 i X360. Naravno da to nije podatak za koji se treba držati kao pijan plota, ali je svakako nešto što treba uzeti u obzir kada se sipaju prognoze kako "prodaja novih konzola neće postić ni minimalna očekivanja početkom 2014".
Nisam čitao ostale postove, ali kaj se prednarudžbi tiče, samo se treba sjetiti kakav je shitstorm bio sa istima za WiiU.... ono i svemirci i mrtve babe sa sumnjivih popisa birača su ga naručivale...
..:e-ČitanjE:…

"Because my spelling is Wobbly. It's good spelling but it Wobbles, and the letters get in the wrong places."

http://myanimelist.net/profile/_Anarchist

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #320 : 06. Kolovoz, 2013., 14:16 »
Eto dobio neke informacije, poslao mi na facbook prijatelj iz Dojclanda, član Clana.. :D
Nadam se da znate EN.. :D

Good Good news for the Wii U peeps.

got some news guys, from the project car log:

Build 531 (2/8/13)
WiiU:
* WiiU CommandBuffer(displaylist) support implemented (required for multi-threaded rendering)
* Add GX2Invalidate queueing for command-buffers
* WiiU fixed R8 textures to broadcast red to blue and green channels to work with shaders expecting L8 style inputs

Build 527 (29/7/13)
WiiU:
* SpotShadow rendering fixed to honour renderthread
* WIP WiiU Multithreaded shadow rendering. DX11 support for mult-threaded shadow rendering (via -DX11MT). Fix for build bot errors
* Fix yet more missing variant MAX_RENDER_THREADS WiiU defines
* Fix for missing _renderthread parameters is shadow rendering
* WiiU – fix for various missing MAX_RENDER_THREADS variants in helpers
* WiiU – fix for various missing MAX_RENDER_THREADS variants

Build 525 (25/7/13)
WiiU:
* WiiU SRGB handling fixed up. GUI and Renderer Colour levels now match PC
* WiiU F1 Debug Menu Rendering – direct to texture colour value fixes
* WiiU – Int shader parameter support. (fixes problem with glass shader/wipers)

Build 524 (24/7/13)
WiiU:
* WiiU: First pass of keyboard support
* WiiU deferred helper – use 11.11.10 HDR formats for phase3 targets and also place in MEM1
* WiiU CPU profiler support + moved injection to be in the pre post link step on the elf (not the rpx, as was previously the case)
* WiiU – implement shared RenderTarget/Texture support. Also fixed up support for Volume textures

Build 523 (23/7/13)
WiiU:
* WiiU remove MessageBox.cpp from Unity build (was removed from project)
* Added WiiU keyboard lib to linker inputs
* WiiU fix for new compile error with latest
* Optimisation on the rendertask processing. (big help on WIIU)

Build 522 (23/7/13)
WiiU:
* Input: Added stubbed version of input for use when MWL_BASE_INPUT_ENABLED is not defined. Currently only a few calls are stubbed
* WiiU: Added w-i-p update of BKeyboard support for WiiU
* BDbgAssert: Updated macro to avoid a function call each time it is invoked
* WiiU – fixed environment map setup to render all dynamic envmap faces every frame
* WiiU various thread assignment fixes (moving to Core 0 or 2 to offload work from the main core). Physics thread/controller – add missing setup and set various PC define paths

Build 520 (19/7/13)
WiiU:
* WiiU: Fixed bugs in first pass timer code
* WiiU: w-i-p update to keyboard support
* WiiU Disable specular irradiance on WiiU.
* Misc other missing platform defs for WiiU
* WiiU fixup 11.11.10 HDR format support
* WiiU don’t use linear textures for diffuse irradiance map
* WiiU Envmap uses 32bit HDR. Small deferred rendertargets are now in EDRAM
* WiiU FXCompilerWiiu pass ‘-m’ to SLConvertor for Column major support.
* WiiU support for double speed Z only rendering
* WiiU GUI Text RenderTarget now uses EDRAM
* WiiU various minor renderer fixes (spot shadow size, release texture compile fix, rendertarget coherency)
* WiiU – Fix Primitive Culling (wasn’t incorpoating translation)
* Updates to release/gold WiiU configs. Set warnings as errors
* WiiU half pixel offset shader fixes

Build 519 (18/7/13)
WiiU:
* WiiU – disable SSAO in Main Menu for now until this get implemented
* WiiU light primitive rendered now works correctly.
* WiiU fix Vertex Colour D3D format conversion
* WiiU Samplers now use high precision
* WiiU – phase1 rendertargets now in MEM1 + fix forceMSAA setting.
* WiiU – various clear and rendertarget setup fixes
* WiiU – add platform specific shadowing shader path
* WiiU another fix for centroid texcoords causing vertex/pixel shader binding failures
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz, 2013., 15:13 ThOr VeLikI »

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #321 : 06. Kolovoz, 2013., 14:26 »
Odlične informacije!

Konkluzivni dokaz da Wii U nikad neće umrijet .. :ave:

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #322 : 06. Kolovoz, 2013., 15:01 »
Odlične informacije!

Konkluzivni dokaz da Wii U nikad neće umrijet .. :ave:





Ti si jedan od onih što sam ih spomenuo gore, i jedini dokaz kako si veliki trol, a ne da Wii U neće umrijet..  :wildboy: 
Daj se smiri malo, smiri se, no smiri se, popi kavicu! :kava:
Sigurno imaš Xbox, ili PS3, isto tako imaš brda igrica, pošto je izbor veliki za te konzole, sve legalno kupljene, potrošio 50.000 kn.. idi se igrati, ti si ipak PRO, nemoj da to sad stoji a dao si toliku lovu... LooL
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz, 2013., 15:50 ThOr VeLikI »

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #323 : 06. Kolovoz, 2013., 16:29 »
Nije on nista od toga nego si ti retardiran pozz. Ixy ima pravo, to realno nista ne znaci a i wii u ne vidi bas daleku buducnost.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #324 : 06. Kolovoz, 2013., 17:05 »
Odlične informacije!

Konkluzivni dokaz da Wii U nikad neće umrijet .. :ave:

Ti si jedan od onih što sam ih spomenuo gore, i jedini dokaz kako si veliki trol, a ne da Wii U neće umrijet..  :wildboy: 
Daj se smiri malo, smiri se, no smiri se, popi kavicu! :kava:
Sigurno imaš Xbox, ili PS3, isto tako imaš brda igrica, pošto je izbor veliki za te konzole, sve legalno kupljene, potrošio 50.000 kn.. idi se igrati, ti si ipak PRO, nemoj da to sad stoji a dao si toliku lovu... LooL

Ne vrijeđaj Thore... i iskreno - uzmi si malo više vremena da formiraš svoje postove. Tvoja zadnja tri posta nisu samo teško čitljiva, nego i pokazuju da ne shvaćaš raspravu ovdje uopće i da si zapravo ti ili troll ili fanboy. Što god bilo od toga dvoje, nisi objektivan (što je tvoje pravo, ajde), nisi ni najbolje informiran očito, a usput i vrijeđaš ljude. Takve stvari vode do opomena ako su učestale. Tako da - probaj se smiriti malo, nema ovdje u raspravi nikakvih Nintendo "hejtera", nema potrebe da pišeš takve stvari.

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #325 : 06. Kolovoz, 2013., 17:08 »
Ti si još bolje sposoban od njega, odgoj na nivou 1. razreda osnovne, bravo momci, samo tako nastavite.. :ave:
Nisam ni ja želi dokazati sa time da je Wii U sada neznam šta, samo
donosim dobre vijesti, i to je to.. Mislim da je to rasprava o Wii U, ako se ne varam!
Zar bi samo loše trebali pisati, po vama naravno!
Momci ja mislim da ste vi na pogrešnoj adresi, izgubljeni ste ovdje isto kao i u
javnom životu, baš mi vas žao, smrcccc..

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #326 : 06. Kolovoz, 2013., 17:29 »
Odlične informacije!

Konkluzivni dokaz da Wii U nikad neće umrijet .. :ave:

Ti si jedan od onih što sam ih spomenuo gore, i jedini dokaz kako si veliki trol, a ne da Wii U neće umrijet..  :wildboy: 
Daj se smiri malo, smiri se, no smiri se, popi kavicu! :kava:
Sigurno imaš Xbox, ili PS3, isto tako imaš brda igrica, pošto je izbor veliki za te konzole, sve legalno kupljene, potrošio 50.000 kn.. idi se igrati, ti si ipak PRO, nemoj da to sad stoji a dao si toliku lovu... LooL

Ne vrijeđaj Thore... i iskreno - uzmi si malo više vremena da formiraš svoje postove. Tvoja zadnja tri posta nisu samo teško čitljiva, nego i pokazuju da ne shvaćaš raspravu ovdje uopće i da si zapravo ti ili troll ili fanboy. Što god bilo od toga dvoje, nisi objektivan (što je tvoje pravo, ajde), nisi ni najbolje informiran očito, a usput i vrijeđaš ljude. Takve stvari vode do opomena ako su učestale. Tako da - probaj se smiriti malo, nema ovdje u raspravi nikakvih Nintendo "hejtera", nema potrebe da pišeš takve stvari.







Možeš ti mene BANAT, meni ti tako sve jedno, i onako sam se želio obrisat ali nisam uspio..
Kaj se tiče svega ovoga, nisi u pravu, ne znam kome da objasnim nešto, kad me ni vrhovni ne shvaća..
Ovo više nema smisla, a shvatio sam da i ono malo igrača koji su dolazili ovamo i kupili Wii U su otišli,
ili više ne žele komentirati, ostali su samo vlasnici drugih konzola.. Nije ni čudo kad se tu vodi takva politika..
Ja sam trol? Ma nintendo je u banani, Wii U je smeće, to neće doživjeti ni vijek do 2015, trebali su se već
povući sa tržišta konzola, imaju zastarjelu politiku koja ne vodi nikud, prodaju zastarjeli hardver itd..
E sada valjda više nisam TROL..
Neznam što se ja uopće čudim, pa Hrvati su poznati po najgorim stvarima u svijetu gaminga!
Mađu prvima smo po skidanju torenta igara i drugih gluposti, na online multiplayeru smo među
prvima po CHETINGU, to nam je na ugled.. Sa koliko su me samo  servera banali zbog toga što sam Hrvat..
Uvijek sam bio pošten, nisam odobravao ponižavanje nikog, zato branim i Nintendo, ali tu sam zato sam vjerojatno trol!
Oni meni smiju pisati da sam reterd, i slične stvati, a ja ne smijem reći ni da je Nintendo OK, jer to odma završava uvredama..
Ovo je žalosno!!
Ostado bez teksta..!

« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz, 2013., 17:35 ThOr VeLikI »

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #327 : 06. Kolovoz, 2013., 18:16 »
, na online multiplayeru smo među prvima po CHETINGU,

 to nam je na ugled..


Sa koliko su me samo  servera banali zbog toga što sam Hrvat..


:hihi: :ave: :hihi: :ave: :hihi: :ave: :hihi: :ave:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #328 : 06. Kolovoz, 2013., 18:21 »
Savršeno je kako frajer formatira tekst
Kao da se radi o nekom nordijskom epu.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Nintendo Wii U - općenita rasprava
« Odgovori #329 : 06. Kolovoz, 2013., 18:58 »
Prerano je još govoriti kako je WiiU mrtav ili će umrijeti. Mislim da su fanovi trenutno prezauzeti izvrsnim naslovima na 3DSu pa onda kada izadju prave igre za WiiU već će se počet prodavat.


Specifično je kod Nintenda to da imaju svoje ekskluzive zbog kojih se kupuju konzole. Kafa izadju novi Mario, nova Zelda, Novi Mario Kart i novi X bit će već prodaje.


Očekivat uspijeh kakav je Wii imao je nerealno, no opet se nadam da će bolje proć nego Gamecube.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9