HCL.HR

Bioshock Infinite

  • 383 Odgovora
  • 105412 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #315 : 18. Kolovoz, 2013., 01:23 »
:wildboy:

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #316 : 18. Kolovoz, 2013., 09:50 »
Ova tema je najednom postala skup velikih mozgova :tired:

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #317 : 18. Kolovoz, 2013., 13:39 »
...
Bilo bi kul kada bi postojao site/stranica koja bi imala najobjektivnije recenzije ikad i kada bi to radila ekipa koja recenzijama pristupa racionalno i bez agresije/hypa na okruženje i atmosferu igre.
Često se dešava da recenzent igru proglasi teškim promašajem, ali samo zato što mu igra i njezin setting u startu ne paše (da wyz tebe gledam, iako je ono bilo drugo mišljenje MP3 o.p.a).
No takve stvari postoje oduvijek i svuda, zato netreba sasuti drvlje i kamenje ni po IGN-u, ni Joystiqu ni ostalima.
Argumentirani postovi su dokaz da netko stoji iza svojeg etabliranog dojma, a to je ono što se cijeni, ma kako god pozitivne ili negativne konotacije taj post imao.
Moji argumenti da je ova igra remek dijelo stoje u mini recenziji/dojmu.
No jasno mi je kako su moja percipiranja kvalitete igara još u nekakvom treningu te želim težiti ka objektivnosti, budući da je ona osnovna kvaliteta u mnogim poljima života i njegova ciklusa. Kakva filozovska rečenica.

Cole, ovo nema nikakvog smisla :wildboy:

Mislim, previše si zabrijao na tu objektivnost - ona je samo, kako kaže Theroghoton, demokratsko slaganje većine oko pojedine stvari. Što naravno ne znači kako argumenti većine moraju nužno značiti kako je neka igra remek-djelo - štoviše, nerijetko je baš obratna situacija. Tu opet dolazimo do druge činjenice - poimanje kvalitete je sasvim subjektivna stvar koja se temelji na ranijim iskustvima koja se skroz razlikuju od osobe do osobe. Dok neki recezent da igri ocjenu 10, ona je prvenstveno matematički odraz njegovog doživljaja koji je u mozgu posljedica bilijun različitih ranijih iskustava. Tvoj doživljaj te iste igre biti će sasvim drugačiji.

Mislim, ljudi često nisu ni svjesni da dok razgovoraju oko nekih stvari uopće se međusobno ne razumiju - moja definicija kvalitetnog storytellinga gotovo sigurno se razlikuje od tvojeg. Ako ja napišem u recenziji da igra ima dobro odrađen storytelling, sigurno nećeš taj argument prevesti na identičan način na koji sam ga ja sebi preveo. Moja argumentacija će ti eventualno pomoći da bolje razumiješ zašto sam to napisao.

Recenzije su prvenstveno osobna mišljenja koja se pokušavaju poduprijeti određenim argumentima - nekada oni čitatelju imaju smisla te se on složi s njima na temelju vlastitog iskustva, a nekada ne. Zato postoje komentari i forumi - da se pruže na istu materiju različite perspektive. Meni je fenomenalno da mogu ovdje pročitati i neke osvrte na BioShock koji nisu isključivo hvalospjevi. Dobiješ na isti materijal pogled iz mnogo kuteva pa možeš lakše donijeti neke zaključke prije kupnje.
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2013., 13:43 Deadwalker »
The greatest teacher, failure is.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #318 : 18. Kolovoz, 2013., 13:48 »
:))))))))))))

Prestanite molim vas.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #319 : 18. Kolovoz, 2013., 14:15 »
Izgledalo bi kao da je moj komentar igre izazvao svojevrsnu kontroverzu.  :kava:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #320 : 18. Kolovoz, 2013., 15:09 »
:))))))))))))

Prestanite molim vas.

PRD ;)
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #321 : 18. Kolovoz, 2013., 19:45 »
Izgledalo bi kao da je moj komentar igre izazvao svojevrsnu kontroverzu.  :kava:

Ma nije izazvao kontroverzu nego samo još sličnog laprdanja ;)
btw ne vjerujem ti da si imao, citiram; "1500 dolara ili čega već stalno..." na hard :p
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #322 : 18. Kolovoz, 2013., 20:19 »
:p

Zašto? Elizabeth ti baca novac tipa dvaput u pet minuta, a osim toga ga nalaziš posvuda. Mrtvi protivnici, rendom stolovi, a onda i još neka smislenija mjesta. Recimo kanta za smeće u Shantytownu.  :bonk: :bonk:
Osim toga, u svakom zaključanom sefu nađeš barem cca. 200 dolara.

Plus, kao što rekoh, čak i nisam pretjerano koristio Vigore pa ih nisam baš ni upgradeao.
A i kad ih jesam počeo koristiti, stvarno nisam osjetio neku potrebu da ih upgradeam.
Onaj Vigor gdje bacaš mlaz vode/privlačiš protivnika ionako i bez upgradeova razbacuje protivnike i, ukoliko su iole blizu ikakvog ruba, baca ih u oblake.

Upgradeao sam možda dva-tri oružja, ali to nije toliko skupo.

A osim toga ni ne možeš puno toga kupovati. Metke i health/salts možeš kupiti praktički besplatno.

Nakon što sam prvi put ukupno imao ~1700 dolara, ni jednom do kraja igre nisam pao ispod 1500.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #323 : 18. Kolovoz, 2013., 21:52 »
Još bi se samo nadovezao na Iksija i Thergothona, da ono što sam rekao sa vlasitim standardima, odnosno očekivanjima i željama.
Prosječnom igraču daj kul gameplay sa dobrom prezentacijom i on će biti zadovoljan i govorit najbolja igra ikad e.


 
No jasno mi je kako su moja percipiranja kvalitete igara još u nekakvom treningu te želim težiti ka objektivnosti, budući da je ona osnovna kvaliteta u mnogim poljima života i njegova ciklusa. Kakva filozovska rečenica.

Ako neko daje mnogo niže ocjene od prosjeka (ili nalazi mane koje prosječni igrači ne spominju) to ne mora značiti da je zahtjevniji igrač ili ima postavljene više standarde, možda npr. jednostavno više ne uživa u igrama kao prije,  ili možda živi u prošlosti i sve nove igre poredi sa starim umjesto da ih poredi sa novim (kako i treba) i svim igrama koje su vremenom evoluirale a njemu se to ne sviđa pa odmah daje iz revolta niže ocjene (npr. mnogi će Splinter Cellu Blacklistu davati niže ocjene samo zato jer nije kao prva 3 SC-a umjesto da ga cijeni zbog veće slobode igranja koju mu pruža Blacklist pruža nego Chaos Theory); ili se pokušava napraviti pametan i razlikovati od mnoštva kojima se sviđa neka igra (kao onaj recenzent što je Company of Heroes 2 dao ocjenu 20/100, on sigurno nije recenzent koji ima visoke kriterije nego se jednostavno pravi pametan a ustvari je glup); a kada tome dodamo još različite ukuse i različite preferencije (tj. šta je nekome u igri najvažnije) onda mi je sasvim jasno da će se uvijek naći neko sa drugačijim mišljenjem od većine ali to je njegovo mišljenje i on ne bi trebao misliti da je samo njegovo mišljenje validno i da je igra najoverhypanija samo zato što on misli da ne zaslužuje toliku ocjenu a da su ostali nahypane ovce kojima sve valja.

Cole ukoliko imaš želju (a predispozicije imaš) da budeš recenzent igara (npr. ovdje na HCL-u) onda je sasvim uredu i još je i poželjno da poradiš na objektivnosti i da to kao što kažeš "treniraš", ali ukoliko nemaš takve aspiracije onda zašto osjećaš potrebu da se prilagođavaš ikome (i na silu daješ niže ocjene nego što bi inače dao). Ocjeniš igru onoliko koliko misliš da zaslužuje i to fino obrazložiš i šta te briga za druge. Ako igrama daješ više ocjene od prosječnog igrača, to samo znači da više uživaš u igrama od prosječnog igrača (a ne mora značit da imaš niža očekivanja). Inače, meni lično su se oduvijek sviđali tvoji postovi i način razmišljanja, ili možda oduvijek imam nisko postavljene standarde :mrgreen:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #324 : 18. Kolovoz, 2013., 21:56 »
Zato što me još uvijek boli overhypanje nekih igara koje mi na drugi prelazak izgledaju tragično, kao što je to slučaj sa Medal Of Honor Warfigheterom. :hiha:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #325 : 18. Kolovoz, 2013., 22:00 »
Čole recenzije. Može.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #326 : 18. Kolovoz, 2013., 22:05 »
Zato što me još uvijek boli overhypanje nekih igara koje mi na drugi prelazak izgledaju tragično, kao što je to slučaj sa Medal Of Honor Warfigheterom. :hiha:
Kako je moguće da ti se Warfighter uopće svidio na prvu? :bonk: Igra nikako nije tvoj stil a o kvaliteti da i ne pričamo.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #327 : 19. Kolovoz, 2013., 00:53 »
Na fora način ispričana priča, nešto sporije kretanje lika i općenito akcije u odnosu na današnji standard FPS-a.
Vizualno je također dojmljiv kao i prezentacijski.

Ali nakon drugog igranja do pola, sam skužio koliko je smećasta igra zapravo.
Gotovo vrijeđa intelegenciju linearnošću i kvazi izazovom. Kretanje po misijama je slično kao u BF3 kojeg sam isto radi početnog wow-a overhypo.
No ajde BF3 ima odličnu MP komponentu koja izvlači tek solidan, ali "unakažen" SP.

Što se tiče gore rasprave oko težnje ka objektivnosti. To sam više mislio na svoje ja.
Jer često dam da me ponese početni hype zbog kojeg dosta zanemarim greške koje su zapravo dosta velike mane.

Nemislim se ozbiljnije baviti recenzijama, jer nemam grif pisanja recenzije po predlošku kakva bi ona trebala bit.
A problem je nezz - mučim se zapravo sa dosta toga (uvod, percipiranje grešaka, kvantitete dodatnog sadržaja, te završna riječ), a to bi trebalo ipak biti inspirativni nagon.

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #328 : 20. Kolovoz, 2013., 13:48 »
Odlična igra, nema atmosferu kao metro ili crysis, šta je dobro jer je raznovrsnost unutar žanra je poželjna.  Nije mi jasno ovo sa ocjenjivanjem igara, pa ako se nekome sviđa igra kakve veze imaju ocjene. Neki vole strategije, neki rpg-ove, različitost je dobra. Mogu oni dat starcraftu ocjenu 10000, ali ako je ne volim taj tip igre, ,je** mi se za ocjenom

Eno vidim da je novi Xcom thread lockan, ali on najbolje pokazuje taj ocjenjivački mentalitet. Ima neki lik doktor1, koji je odmah po izlasku igre stavio ocjene kritie. Znači nije stavio svoje mišljenje već mišljenje drugih, a kako je igra tek izašla nije ju ni igra, pa sad ko je tu doktor a ko pacijent

https://www.youtube.com/watch?v=BwD2GgWKIrs

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #329 : 20. Kolovoz, 2013., 14:15 »
:hihi:

Pa mišljenja kritike i jesu za to - da ih se čita i sluša, ne nužno da ih se uzima u obzir i uvažava, ali - tu su. Što je trebao, piratizirati igru ne znajući kakva je i onda dati svoje mišljenje? Ili - ako nitko nije igrao igru jer je tek izašla - svi bismo trebali šutiti? Ne budi pacijent.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9