Iz CD Projekta kažu da se još nisu potpuno iskupili igračima za loše lansiranje Cyberpunka
Michal Nowakowski iz CD Projekt RED-a ne vjeruje da su igrači zaboravili problematično lansiranje Cyberpunka 2077 te smatra da će povjerenje publike morati vratiti svojom sljedećom igrom.

Neki će reći da je Cyberpunk 2077 napravio puni krug te tri godine kasnije postao proizvod kakav je po lansiranju trebao biti. Premda su u CD Projektu ponosni na to kako se Cyberpunk na kraju uspio pokazati i dokazati, isto tako vjeruju da im dio igrača nije zaboravio problematično lansiranje te igre krajem 2020.
“Nisam 100% uvjeren da smo se potpuno iskupili. Uvjeren sam da smo izgubili povjerenje nekih ljudi i to je pošteno. Ali se nadam da ćemo ga jednom moći vratiti – ako ne s Witcherom 4 onda s onime što sljedi nakon toga.” – poručio je jedan od voditelja CD Projekta, Michal Nowakovski.
Nowakovski napominje da je period lansiranja Cyberpunka 2077 bio vrlo težak za tvrtku, ali da su iz toga izvukli važne pouke te stekli iskustvo koje ih je osnažilo za budućnost.
Podsjetimo se, Cyberpunk 2077 je bio lansiran u 12. mjesecu 2020. u podosta grubom tehničkom stanju. Verzije za tadašnje PlayStation 4 i Xbox One konzole bile su najproblematičnije te su čak bile privremeno povučene iz prodaje. Situacija se počela mijenjati dvije godine kasnije pojavom verzija za PS5 i XS, a potom smo u jesen 2023. dobili i sjajnu ekspanziju koja je zaključila cijelu priču.
U konačnici se Cyberpunk 2077 prodao u vide od 35 milijuna primjeraka.































































Demon90
22.06.2026 - 15:21Sasvim se zasluženo prodala, definitivno loš start s optimizacijom ali eto sad je to posve druga igra.
Agent
22.06.2026 - 15:30“Uvjeren sam da smo izgubili povjerenje nekih ljudi i to je pošteno. Ali se nadam da ćemo ga jednom moći vratiti” Neka za promjenu lansiraju igru u dobrom stanju. Witcher igre su imale isti problem, znači ništa nisu naučili
Solokow
22.06.2026 - 16:04“…ako ne s witcherom 4…” Što, lik već konta da bi ga mogli izbacit u zaje*anom stanju ? 🤔
Eomund
@Solokow, 22.06.2026 - 16:10priprema teren pomalo
Dick Johnson
@Solokow, 22.06.2026 - 17:16Ima pravo. Cyberpunk sam preordero na temelju Witchera 3. W4 nebudem ni igro (ne zanima me), ali i da me zanima ceko bi da izade i vidim kaj su napravili.
Agent
@Dick Johnson, 22.06.2026 - 17:29To ti nema smisla jer W3 je isto bio u užasnom stanju napočetku
Dick Johnson
@Solokow, 22.06.2026 - 17:16Ima pravo. Cyberpunk sam preordero na temelju Witchera 3. W4 nebudem ni igro (ne zanima me), ali i da me zanima ceko bi da izade i vidim kaj su napravili.
Snake666Doctor
22.06.2026 - 16:55Kupio na launchu i odusto nakon 20 sati, igrao 2 godine poslije nekih 40tak sati i nije mi se vise dalo. S obzirom sta su sve obecavali prije izlaska, igra postane monotona dosta brzo. Witcher 4 izgleda jako dobro, ali nema sanse da ga uzmem na dan izlaska, jedno 2 godine neka se kiseli.