HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3305691 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2490 : 03. Kolovoz, 2014., 13:34 »
Ajde uvijek me iznova nasmiju oni koji tvrde da je 16 gb rama previše. Decki ovisi nakojim monitorima igrate i koje igre. Sto se brzine rama tice fx cpu serija memorijski kontroler je dizajniran za 1866 Mhz , a ne na 1600 kao kod phenom serije. Zato je 1866 uvijek bolji izbor kad se radi o FX , a nema neke razilike u cijeni.

Sorry ali pišeš gluposti. Kakve veze ima monitor sa RAM? Možeš samo zbuniti nekoga. Vjeroatno si pobrkao utjecaj rezolucije na potrošnju vram (memorje na grafičkoj). Nego ajde linkaj, ili zaljepi sliku gdje za neku igru treba 16gb rama. Ja sam fino za svoje tvrdnje čak i linkove stavio. BTW čak i da nekoliko igara istovremeno otvoriš teško bi toliku potrošnju nabio

BTW cpu može raditi na tim brzinama, ne postoji "prava" brzina za xy procesor
« Zadnja izmjena: 03. Kolovoz, 2014., 13:38 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2491 : 03. Kolovoz, 2014., 13:38 »
Slušaj me dirktore nismo ovdje da se nadmudrujemo nego da pomognemo ostalima da za svoje pare dobiju najbolje. 16 gb je tesko potrosit  ma da nije nemoguce, ali u tome i jeste stvar da ne potrosis da se ima rezerva, 8  JE DUPLO MANJE BRO. Neki zive i na 4  ili manje i igraju. Ja  preporucam svakome 16 ako se moze a ispod 8 ni pomirisat u danasnje vrijeme. Vidit cete sada kad stigne Gta V za pc onak traljav i loše portan.
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2492 : 03. Kolovoz, 2014., 13:40 »
prestani, pišeš gluposti i truješ temu


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2493 : 03. Kolovoz, 2014., 13:42 »
Ma jel ti stavrno mislis da rezolucija trosi samo vram majstore ? Jos jednom napominjem nemojmo se se tu nadmudrivat vec pomoc ljudima. Ako vi mislite da ja neznam šta pricam jacu se rado maknut pa vi samo nastavite jer meni se ne svađa.
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2494 : 03. Kolovoz, 2014., 13:48 »
Ma jel ti stavrno mislis da rezolucija trosi samo vram majstore ? Jos jednom napominjem nemojmo se se tu nadmudrivat vec pomoc ljudima. Ako vi mislite da ja neznam šta pricam jacu se rado maknut pa vi samo nastavite jer meni se ne svađa.

Dosad nisam od tebe vidio niti jedan post na ovoj temi gdje pomažeš ljudima i da si složio konfiguraciju, samo ljude koji pomažu pokušavaš prikazati kao neke koji manje znaju od tebe, a situacija je totalno obrnuta i to konstantno i dokazuješ.

Za RAM nikakvih dokaza nemaš osim što si rekao da ti je (tebi osobno) dobro imati "viška". To je osobno mišljenje, koje nema nikakvog realnog utjecaja na rad bilo koje konfiguracije koja je ovdje predložena.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2495 : 03. Kolovoz, 2014., 13:51 »
Ma kakvih dokaza sine o cemu trkeljaš pa nije to detektivska prica. Naravno da tu neki ne da znaju manje nego no koment. No necu više smetat pogotovo kad vidim kako se ponaša netko ko je ovdje moderator. Ma za svaku pohvalu.
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2496 : 03. Kolovoz, 2014., 13:53 »
Slušaj me dirktore nismo ovdje da se nadmudrujemo nego da pomognemo ostalima da za svoje pare dobiju najbolje. 16 gb je tesko potrosit  ma da nije nemoguce, ali u tome i jeste stvar da ne potrosis da se ima rezerva, 8  JE DUPLO MANJE BRO. Neki zive i na 4  ili manje i igraju. Ja  preporucam svakome 16 ako se moze a ispod 8 ni pomirisat u danasnje vrijeme. Vidit cete sada kad stigne Gta V za pc onak traljav i loše portan.

Sorry ali ti si zatrolao. Ako imaš neku tvrdnju, argumentiraj, dokaži, nema potrebe za prepucavanjem. Ako si pogledao linkove koje sam linkao vidio si da u većini igara nema razlike ni između 4gb vs 8gb, a kamoli 16gb. Sama aplikacija (exe) igre je u većini zaključan na 2gb potrošnje (ostatak je OS i druge otvorene stvari). Tek su se nedavno pojavile igre za koje je dobro imati više od 4gb ram (recimo BF4 64-bitna istalacija)

Dodatnih 8gb (dakle potpuno nepotrebni za gaming) dođe cca 600kn +/- i što bi onda bio tvoj prijedlog? Da za 600kn "osakati" ostatak konfiguracije (recimo cpu,gpu) - a zapravo na tome gubi na pefromansama (i to poprilično u malim i osrednjim buđetima)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2497 : 03. Kolovoz, 2014., 14:07 »
Bođe tko ti dade da budeš Moderator
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

samke22

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2498 : 03. Kolovoz, 2014., 14:16 »
Sta da uzemem xbox 360 il ps3
I koliko GB HDD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2499 : 03. Kolovoz, 2014., 14:46 »
Ajde recite kamo da upload-am slike da vidis kao se bez frke potrosi preko 8 gb i da ti dokazem da dizanjem rezolucije i povecanjem detalja u igri ne trosi se sam vram nego i systemska memorija.  doduše NE KAO VRAM ALI SE TROŠI I GLUPO JE DA TAKVE STVARI MORAŠ DOKAZIVATI. Gpu uvijek uzima od sistema ako nema dovoljno svoje. Jedino su texture ono što se uvijek tj gotovo uvijek sprema u vram.  Testiraj npr na BF4 POTROŠNJU SYSTEMA  na low sve iskljuceno zatim postavi sve na ultra full hd AA 4 AF X 16 spremi izadji iz igre ponovo uđi pa pogledaj tada u systemsku kakvo je stanje.
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2500 : 03. Kolovoz, 2014., 14:48 »
imgur.com


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2501 : 03. Kolovoz, 2014., 15:01 »
Evo link nadam se da ce radit znaci upljen je BF4 na ultra i reza je  viša od full hd-a + još nekoliko zahtjevnijih programa.

http://imgur.com/OEme6o4
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2502 : 03. Kolovoz, 2014., 15:03 »
Ajde kad se već igraš i jedva to navučeš daj pošteni screen od task managera gdje se vide procesi i točna potrošnja RAMa po redu, a ne ovako nabaciti, a upalio si tko zna koliko procesa i programa u pozadini, jer ti je CPU na 75%

EDIT: Pokaži nam točno programe i reci da je zaista to i tih 16GB RAMa potrebno za prosječnog gamera, iako si ti uspio iskoristiti jedva iznad 8GB, jedva...
« Zadnja izmjena: 03. Kolovoz, 2014., 15:09 Hrv4tin4 »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2503 : 03. Kolovoz, 2014., 15:05 »
ta potrebnost igranja BF4 i pokretanja sedam drugih programa,,,,,


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2504 : 03. Kolovoz, 2014., 15:13 »
Slažem se često nema potreba ali potroši  se i 16 ako se zainatiš. 8 je dovoljno ali ja sam ipak ako se može da se stavi 16. Hrvatina relax. Idi na more opusti se.
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9