HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3305822 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6705 : 10. Studeni, 2015., 13:40 »
Eto mene opet, prijatelj zamolio da mu složim 2 high end računala,l ovo jeftinije sam koliko toliko razumio što slažem dok za skuplje nisam imao pojma za cpu, mbo , ram i psu tako da me ispravite ako sam gdje pogriješio. PS: On je odabrao kućište (po meni rasipanje love al ok) i ovo čudo od cpu hladnjaka.. i još jedna stvar.. ova grafička mora biti..znači intel i nvidia su opcija..
Prva je: cpu- i7 4790K                                                                       
              gpu- evga 980 ti sa vodenim hlađenjem                                             
              psu- be quiet dark power pro p10- 650w
              mbo- msi z97 gaming 5
              ram- hyperxfury 1866 (2x8 gb)
              cpu hladnjak- coolermaster v8
              kućište- seagate sst-rv01b raven big tower
              hdd- seagate barracuda 2tb
              ssd- ocz vertex 240 gb
Druga je: cpu- i7 6700K                                                                       
              gpu- evga 980 ti sa vodenim hlađenjem                                             
              psu- seasonic x series x-850
              mbo- asrock z170 extreme 7+
              ram- g.skill ripjaws V (2x8) gb
              cpu hladnjak- coolermaster v8
              kućište- seagate sst-rv01b raven big tower
              hdd- seagate barracuda 2tb
              ssd- ocz vertex 240 gb

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6706 : 10. Studeni, 2015., 14:28 »
blagajna 4

Ajde ti nama fino odgovori na par pitanja po redosljedu:
1. kada on planira kupnju?
2. sa koliko novaca raspolaže, te plača li u kešu ili na rate?
3.  treba li mu periferija (monitor, tipkovnica, miš, slušalice, zvučnici)?
4. jel zna sam slagati ili ima možda nekog frenda ko zna?
5. u slučaju da ima nekoga ko mu može složiti racunalo, da li je zainteresiran da mu dijelove narucimo iz Njemačke, ispalo bi ga sve oko 2 tisuce kuna jeftinije?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6707 : 10. Studeni, 2015., 15:06 »
Keš, iz njemačke je, slagao sam na stranici computeruniverse.net
Uzimao bi sad za Božić i tamo bi mu netko slagao..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6708 : 10. Studeni, 2015., 17:47 »
Keš, iz njemačke je, slagao sam na stranici computeruniverse.net
Uzimao bi sad za Božić i tamo bi mu netko slagao..

Pod ovim sto je rekao EVGA GTX 980 Ti s vodenim hlađenjem, da mora bas ta graficka u smislu cipa ili bas konkretno model?
Moja preporuka mu je, da ako ne misli raditi SLI i tome slicno, bolje neka uzme EVGA GTX 980 Ti KIngpIn, u Njemackoj se daju naci bez vecih problema...
Trenutno je to najjaca komercijalna graficka kartica za igre.

Moj glas ide za varijantu sa Z170 i i7 6700K procesorom, jedino ako ima bas stvarno puno love neka ide na X99 i i7 5960X + DDR4 3200

*

phobius87

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6709 : 10. Studeni, 2015., 20:06 »
Ja sam već složio i nabavio svoju budget gaming configuraciju, koja se sastoji od sljedećeg:

Core i3 4160
4GB Kingston HyperX RAM
128 GB SSD Kingston
250 GB Seagate HDD
MSI GTX750ti
CoolerMaster B600 PSU

Ovaj PC sam spojio na svoj Samsung LCD u dnevnoj sobi i koristim Steam Big Picture. Sve to super fercera, igre super rade. Međutim, ono što me izluđuje je buka. Ja sam se nadao da će buka biti manja, barem u idle radu. Ipak, računar se jasno čuje, čak i kada iz zvučnika pojačam pozadinske zvukove iz Big Picture ili kada imam umjerene zvukove u nekoj igri.

Ovo me nevjerovatno mnogo nervira, čak me toliko nervira, da razmišljam kupiti PS4, jer ionako nemam mnogo vremena za igranje, iako to jako volim, ali želim ugodno iskustvo bar u toku tog malo vremena nakon posla.

Eh sada, molim vas da mi predložite neko rješenje. Moje kućište je slabo, neko MS Griffin, jeftino kućište od 160 kn (tu sam morao uštediti kod kupovine). Da li je ovo možda uzročnik? CPU cooler je stock. Pokušavao sam zaustavljati prstom ventilatore na komponentama, ištekavati HDD, ali jednostavno imam utisak da svaka od tih stavki ima popriličan doprinos ukupnoj buci.

Da li ja imam prevelika očekivanja u tom pogledu ili je moguće imati ovakav računar, a da proizvodi buku u nivou konzola? Znam da postoje vodena hlađenja i preskupi cooleri, ali to me ne zanima, jer sam već iskeširao podosta para na konfiguraciju i Steam library.


Svi savjeti su dobrodošli!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6710 : 10. Studeni, 2015., 21:42 »
Prvo zamjeni CPU hladnjak, odsaravi HDD i ispod HDD-a stavi spuzvu/tkaninu  da ukloni vibracije koje se prenose na kuciste  i nemoras ga uopce prcvrscivati na kuciste nazad, za cooler napisi koliki ti je budget pa ce netko od iskusnijih preporuciti nesto isplativo.
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

Fadede

  • n00b
  • 1
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6711 : 11. Studeni, 2015., 12:22 »
Ekipa slazem komp za 5600 kn sa OS.Namjenjen je igranjem dote najvise a mozda nekih bovijih igrica.Hvala

*

phobius87

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6712 : 11. Studeni, 2015., 12:54 »
Prvo zamjeni CPU hladnjak, odsaravi HDD i ispod HDD-a stavi spuzvu/tkaninu  da ukloni vibracije koje se prenose na kuciste  i nemoras ga uopce prcvrscivati na kuciste nazad, za cooler napisi koliki ti je budget pa ce netko od iskusnijih preporuciti nesto isplativo.

U krajnjem slučaju, ne bih izdvajao više od 200 kn. Da li je opasno polagati HDD na neke tkanine ili između šarafa i njega postavljati neke komade gume, zbog zagrijavanja?

Već mi je sada krivo što nisam kupio PS4. Super je to što su igre jeftinije, što se ne mora plaćati pretplata za online gaming i sve ostalo, ali ja sam samo tražio jednostavnost i ugodnost igranja u dnevnoj sobi i ionako većinu od tih igara na Steam listi neću ni imati kad igrati.

*

Chevosaki

  • *
  • 38
  • Screw you guys, I'm going home
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6713 : 11. Studeni, 2015., 22:50 »
Postavio sam pitanje u rujnu o konfiguraciji za 5500kn, i sobio sam dosta dobre odgovore. Te odgovore sam si uzeo u uvid i odlucio da si sam sastavim racunalo
Do sad sam potrosio oko 100 sati o proucavanju i pracenju cijena, hahaha, samo zato sto nisam i ovako imao novce odmah na raspolaganju pa sam odlucio o ovoj konfiguraciji.

Intel i5-4690k
GT-730 2GB Gddr5(znam da je slaba, ali u planu imam vec GTX 970 za iducu godinu, ne isplati mi se uzimati bolje kad imam stari monitor koji ne podrzava ni DVI, barem nije CRT xD)
Posto uzimam K verziju procesora uzimam i
Asrock Z97 Extreme4
8GB Kingston(2x4gb) 1600mhz
Nasao sam jeftino napajanje ali i modularno pa sam uzeo
Thermaltake 630w (a sad, zove se nekako SMART, nemogu sad pogledati)
Kuciste sam htio neko koje izgleda opako( bar po mojim standardima xD)
Zalman Z11 plus
WD 1TB HDD

I sad je moje pitanje, sta mislite o konfiguraciji i vase preporuke?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6714 : 12. Studeni, 2015., 00:10 »
@Fadede

Jel PC za firmu? (pitam radi os kojeg si naveo kao uvjet)

@phobius87


O kakvoj se buci uopće radi? Dali je roštarenje, rondanje, vibracije (hdd), zvuk preglasnog ventilatora (na kućištu, cooleru, grafičkoj, napajanju) ili cvilenje, pištanje (coil whine)?

@Chevosaki

Nebalansirana konfiguracija. Koje bi ti igre uopće igrao sa gt 730? To je ultra slabo za iole zahtjevnije igre. Koliko uopće košta ta gpu?
Također koji je konkretno razlog K procesora i Z97 ploče? Em su prvi malo neisplativi svojim visokim cijenama, em ti overclocking ne treba niti uz gtx 970, a dobar dio budžeta prosipaš na to (što bi moglo ići za grafičku), a nemaš ni aftermaket cooler za OC. Kućište bi uzeo neko u koje stanu duže grafičke, jer imaš masu gtx 970 i R9 290/390 modela koje ne stanu u njega
« Zadnja izmjena: 12. Studeni, 2015., 00:13 Andrash »

*

Chevosaki

  • *
  • 38
  • Screw you guys, I'm going home
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6715 : 12. Studeni, 2015., 12:48 »
Uhh, uplasio si me, provjerio sam, i imam u kucistu taman 10mm vise mjesta nego sto zauzima graffa. A K procesor i Z97 sam uzeo zato što si ne plačam sam to pa mi ne utječe na buđet uopće.

E da, i kao što sam naveo, nemam nove na radpolaganju odmah, zato sam uzeo GT 730, takva sa 2GB Gddr5 kosta 500kn i imam monitor 1366*768 rezolucije. Graficka moze na toj rezoluciji pokretat GTA V na high bez problema, i kolko sam vidio, otprilike je duplo sporija od GTX 750ti
« Zadnja izmjena: 12. Studeni, 2015., 12:52 Chevosaki »

*

phobius87

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6716 : 12. Studeni, 2015., 12:54 »
Definitivno se radi o kombinaciji nekoliko navedenih tipova buke.
Juče sam riješio problem vibracija HDD-a, tako što sam stavio komad neke industrijske spužvaste prostirke na dno kućišta, HDD odšarafio sa kućišta, okrenuo ga naopako i položio ga na tu prostirku. Vibracije su potpuno nestale i čini mi se da je sada HDD nečujan. Valjda neće biti problem zagrijavanje HDD-a. Kolika je normalna i maksimalna temperatura HDD-a u radu, da mogu malo monitoringa izvršiti i uporediti?

Ventilator na stranici kućišta sam isključio, jer je pravio pištavu buku, a i nije uticao na temperature i više je estetski bio uključen, zbog ugrađenog plavog LED svjetla.

Znam da ventilator na grafičkoj ne mogu mijenjati (mogu u teoriji, ali se to ne isplati).

Dakle, jedino što još mogu uraditi jeste da zamijenim CPU hladnjak. Dakle, sada imam stock hladnjak (i3 4160). Temperature su odlilčne sa njim (maksimalno 45-50 stepeni pri opterećenju), jer svejedno imam dobar protok vazduha i dosta prostora u kućištu. Dakle, potreban mi je što tiši zamjenski ventilator, koji ne mora imati ekstremno učinkovito hlađenje. Šta bi mi preporučili u nekoj razumnoj cijeni, a da dobijem nivo buke manji od stock ventilatora?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6717 : 12. Studeni, 2015., 14:08 »
@Chevosaki

Neovisno što ti ne plaćaš utječe ti jer recimo možeš skinuti 600-700kn na ploči (neku B85) i 500kn na cpu (i5 4460) i tu lovu preusmjeriti u grafičku koja bi vrtila sve igre kako spada. Već na te 2 stavke bi uštedio za recimo gtx 960 (gtx 950 sigurno) koja je pojam za gt 730.

@phobius87

Poželjno da ne ide preko 45C, iznad 50C je navodno kritično
Sad ne znam dali si ti jako osjetljiv na zvuk (tzv. silent freak) ili nešto nije u redu sa coolerom ili nekim drugim ventilatorom u tvom kućištu. Ugl. da idemo na sigurno gledaj cooler sa 120mm vent i da nema neki visoki broj okretaja (tamo dosta preko 2000rpm). Pogledaj LC-CC-120 recimo

*

Chevosaki

  • *
  • 38
  • Screw you guys, I'm going home
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6718 : 12. Studeni, 2015., 15:26 »
Ok, sorry, vidim da nisi shvatio, da sam manje potrosio nebi mogao preusmjerit novce kad je dogovor vrijedio samo za proc i maticnu, nebi dobio visak novca na ruke, zato sam se odlucio na to, nista vise.

*

phobius87

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6719 : 13. Studeni, 2015., 11:05 »
@Chevosaki

Neovisno što ti ne plaćaš utječe ti jer recimo možeš skinuti 600-700kn na ploči (neku B85) i 500kn na cpu (i5 4460) i tu lovu preusmjeriti u grafičku koja bi vrtila sve igre kako spada. Već na te 2 stavke bi uštedio za recimo gtx 960 (gtx 950 sigurno) koja je pojam za gt 730.

@phobius87

Poželjno da ne ide preko 45C, iznad 50C je navodno kritično
Sad ne znam dali si ti jako osjetljiv na zvuk (tzv. silent freak) ili nešto nije u redu sa coolerom ili nekim drugim ventilatorom u tvom kućištu. Ugl. da idemo na sigurno gledaj cooler sa 120mm vent i da nema neki visoki broj okretaja (tamo dosta preko 2000rpm). Pogledaj LC-CC-120 recimo

Gledao sam malo temperature sada, kada je položen na tu spužvastu prostirku.
Kada igram neku igru duže vrijeme, temperatura HDD-a je oko 42 stepena C. U idle radu je oko 32. Mislim da to može proći.

By the way, može li mi iko reći koliko je bučan PS4 u poređenju sa prosječnim računarom?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9