HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3305669 Hitova
*

fila4

  • *
  • 138
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6855 : 26. Studeni, 2015., 22:30 »
Ma to sam i mislio al to cu poslje, prevelik mi je to trosak za 1mj.

*

fila4

  • *
  • 138
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6856 : 26. Studeni, 2015., 22:32 »
Ili da uzmem hdd 500gb i ssd 120 gb, sta mislite o tome?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6857 : 26. Studeni, 2015., 22:40 »
I ako možeš probaj još negdje iz čarape izvući cca 400 kn za SSD od 120 GB; pa makar i Kingston.. Jer kada jednom probaš SSD pitaš se kako si mogo bez njega...

So much this! =D>
The blood of youth is bubbling back..

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6858 : 26. Studeni, 2015., 23:29 »
Ili da uzmem hdd 500gb i ssd 120 gb, sta mislite o tome?

Ako odes na 500GB SSD ustedit ces nekih 50kn sta je ništa, i opet ces morati dodati 350kn tako da rađe ne. SSD uzmi od 240-250GB nekad kasnije dok dođes ponovo do love, zato jer ovi od 120GB gube smisao, posto su nove igre tolko velike da ti nece stati instalacija na SSD ili ces ga napuniti do ibera i time srozati performanse.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6859 : 26. Studeni, 2015., 23:43 »
Ja sam stavio 500GB HDD i 120GB SSD umjesto 1TB HDD msm da je tako bolje

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6860 : 27. Studeni, 2015., 02:39 »
@fila: Gledaj, sve zavisi koliki ti je budžet.
Ali kao što kolega HIghEnd reče, SSD od 120 jednostavno počinje biti premali. Ono, da staviš Windows 10 i GTA5, eto ti ga do ibera pun.

Kad sam ja mjenjao komp, nisam imao za sve odjednom pa sam sačekao sa nekim stvarima oko mjesec dana. No, ono što sam odmah uzeo je SSD od 240 i plus, iskoristio sam  HDD  sa starog kompa, koji je bio oko 320GB. Nakon mjesec dana, pazario sam i Toshiba HDD od 1TB i to je bilo to.

@damberup: To je isto dobro rješenje, s tim da ne nakrcavaš sistemski disk podacima.
Ja ga preporučim obično na svim kompovima za kućnu upoterbu, znači koji neće koristiti ništa više od neta i slično.

*

fila4

  • *
  • 138
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6861 : 28. Studeni, 2015., 00:16 »
Ma vidit cu jos sve, ako uspijem uzet racunalo na otplatu onda cu ubacit i ssd, veci hdd
@Metalni
Ja planiram ssd koristiti samo za windows i manje programe kako bih, ne planiram upce stavljati nekakve igre na taj disk jer cu ssd disk koristit kao pokretac sustava tj. disk sustava i mislislim da je to sasvim u redu uzeti od 120gb a za sve ostalo ide hdd 1T sto ce mi biti za pocetak i vise nego dovoljno. Sta mislis o tome?
« Zadnja izmjena: 28. Studeni, 2015., 00:18 fila4 »

*

fila4

  • *
  • 138
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6862 : 28. Studeni, 2015., 00:17 »
. delete it

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6863 : 28. Studeni, 2015., 00:59 »
Bolje je igre instalirati na SSD zbog brzeg pokretanja i manjeg FPS dropa

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6864 : 28. Studeni, 2015., 08:15 »
Bolje je igre instalirati na SSD zbog brzeg pokretanja i manjeg FPS dropa

U nijedoj igri nisam imo "manji FPS drop" na SSDu naspram HDDa!
Radi bržeg loadinga da, ali te nebuloze o ikakvim FPSima baci u WC i pusti vodu da miševi odu.

In terms of raw video game performance our conclusion is that upgrading to an SSD made absolutely no difference in gameplay performance. Honestly, we did not expect that it would.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6865 : 28. Studeni, 2015., 09:34 »
To je točno - uglavnom. Međutim SSD moze dati stabilniji framerate u igrama koje konstantno nešto učitavaju (open world igre). Ne može imati utjecaja na igre koje odjednom učitaju cijeli level.

Citat:
Najdrastičniji primjer tome sam doživio prije cca 2 godine kad je SWTOR postao free to play. Baš sam bio prodo desktop i čekao da mi dođe novi laptop i igral sam se na prastarom HP NC8430 (C2D 2.0GHz, x1600 mobility, 3GB rama, nekakav HDD) - ok laptop je ispod minimum specsa igrice i to debelo, ali dok bi se level učitao sve bi radilo iznad 24FPS na 1024x768. Kak je SSD stajao sastrane reko idem probat gore stavit windowse i vidit kak ce to na Sata1 sa prastarim laptopom izgledat

Na moje opce iznenađenje sve skupa je na kraju radilo puuuno bolje, fps je plesao oko 30 na 1280x800, naravno bilo je dropova ispod 20, ali i spajkova do 40. Kaj se tiče questanja na otvorenom prostorima gdje igrica stalno učitava dodatne teksture/npc-ove/ostala sranja u pozadini - kad god bi se micao iz jedne zone u drugu - fps drop je bio neizbježan dok se ne bi sve ucitalo sa HDDom, a sa ssd-om ga gotovo i nije bilo.

S obzirom da sam puno vremena WoW igrao - što na mehaničkom disku, što na SSDu i tu ima razlike. Pogotovo u raidovima kad je nekakva promjena faze, veliki zločesti ide bacat novi spell koji pokriva cijeli raid, a isto tak ekipa upali spelove koje do sad tokom fajta nije koristila ili kad sa Flight Patha sletiš u grad i sve se krene učitavat. Naravno kod tih situacija i sa SSDom ima FPS dropa, ali drastično manji, odnosno jedva prisutan nego što je to sa mehaničkim diskom.

Primjer kojeg se najviše sječam iz wow-a jer sam onda baš aktivno raidao i napravio tranziciju s HDDa na SSD (CPU: i5 760 @ 3.8GHz, GPU GTX 460 @ 950MHz) je Ragnaros na Heroic kad kreće AOE faza nekakvih malih pimpeka - s HDDom kojem treba vremena da pofata sve aoe spelove i animacije i kakice boje boss baca po nama fps drop bi bio do skoro pa neigrivih 15ak fps (osim toga mi fps nije nikad pao ispod 30 u slicnim scenarijima). Kad sam se na SSD prebacio - fps drop dolazio do 30fps, a ostale situacije koje su prije dolazile do 30, sad su stajale na oko 45-50.

U jednom BF4 i igrama iz linka razlike jednostavno nema jer se ucitaju cijele mape, ali igre koje konstantno rovare po disku i di se u sekundi mora provuci jedan veliki data spajk sa diska ima itekakve

Zatim stalker:

Citat:
Druže, trzanje za CoP se slažem, ali ima lijeka. Igra mora biti na ssd disku. Meni su sve igre na wd blacku od 640 gb. Onda sam CoP tutnuo na SSD. Čista instalacija i complete mod na nju. Trzavica osjetno više nema. Ne kažem da nestanu, ali drastično su se smanjile.

Citat:
yep . tu se slazem . frend je kupil gejmersku kantu i gledal sam kak to izgleda kad su igre instalirane na ssd - u . konkretno i cop msery ... i bolje da nisam videl , jer sam izgubil volju za igrati kad sam skuzil sa kakvim srotom se mucim . za countera global offensive da ne pricam . to sam navel radi brzine . nebo i zemlja . a kod stalkera to trzanje i je izgleda boljka brzina kad hard ne stigne pratiti teksture ( plus ta neoptimizirana podrucja - par njih ) . jedino si to tak objasnjavam . tak da ovo kaj brko veli potpisujem .

Citat:
Pa općenito bi profitirao sa svim igrama koje gore instaliraš ne samo Stalker a tu se poprilićno osjeti.I sam imam SSD 120GB za OS i ostavio sam 20GB baš za igre ali trenutno je gore samo Stalker kojeg i najviše igram i radi OK za razliku od iste igre na drugom obićnom hardu gdje trza.

Naravno, kao što je Hrv4tin4 nedavno objasnio, to ne znači da se ssd obavezno mora gurati u konfu pod svaku cijenu, ako se nema ni za poštenu grafičku. Međutim kad budžet dopušta, a konfiguracija se ne može značajno hardverski pojačati sa tom lovom, onda je IMO bolje ubacit veći ssd - recimo 240/250gb da se i koja igra može rokniti na isti (pogotovo ako je neka koja može profitirati).
« Zadnja izmjena: 28. Studeni, 2015., 09:38 Andrash »

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6866 : 28. Studeni, 2015., 09:55 »
Po meni najbolje bi bilo ići na SSD od 240-250 GB kao što ti i iskusniji govore,i poslije ubaciti neki 1 TB HDD,ili ako imaš kakav stariji.
Ali imaš i još jednu opciju,ne vjerujem ti da će ti moderatori i ostali ljudi koji se malo bolje razumiju od mene to savjetovati,ali možda da sagledaš i hibride,znači SSHD,imaju malo veće performanse od normalnih HDD-ova jer su ubrzani sa SSD-om od nekoliko GB koji se rasporedi na ono što najviše koristiš i tako malčice ubrza sistem.
Meni je HighEnd prije par mjeseci preporučio "Seagate SSHD 1 TB 7200Rpm,64MB" i on još u sebi ima 8 GB SSD.
Mislio sam da neću osjetiti razliku od svog starog Caviar Blue od 250GB,ali nisam mogao vjerovati koliko se sve ubrzalo.Windowse mi podiše na desetke puta brže,al doslovno,igre puno brže rade (da starije ali sad pozorno slušajte).

Čak sam i na ovoj kanti pokrenu MAD MAX u 720p,sve low,i vrtila se na 20-25fps.

AMD Athlon 64 X2 4800+
6 GB DDR2,800Mhz RAM (dvije pločice od 2 GB od patriota,a od gige jedna od patriota i druga od kingstona,da znam koji fail)
Gigabayte GeForce GT 730 v3 2 GB DDR3
Seagate SSHD 1 TB
Windows 7 64bit.

Pa sad ti razmili kako je ova konfa upalila najnoviju igru.
Zahvalan HighEnd zauvijek što mi je ovaj disk preporučio,slušaj njega i Anrasha šta ti govore,ima i još nekih ali njih dvoje su odi najaktivniji.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6867 : 28. Studeni, 2015., 10:00 »
Naravno i sshd je dobro međurješenje između hdd-a i ssd-a.

Ako netko za mjesec dana nakon kupovine konfe misli nadokupiti ssd to je drugo.
« Zadnja izmjena: 28. Studeni, 2015., 10:03 Andrash »

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6868 : 28. Studeni, 2015., 10:39 »
To je točno - uglavnom. Međutim SSD moze dati stabilniji framerate u igrama koje konstantno nešto učitavaju (open world igre). Ne može imati utjecaja na igre koje odjednom učitaju cijeli level.

Testiro sam sa Batman Arkham Knight, Mad Max,  MGS V, The Witcher 3, Assassins Creed Unity /  Syndicate, Total War: Attila, Far Cry 4 igrama i sve su identično radile na SSDu kao na HDDu osim šta je naravno na SSDu bilo kraće učitvanje.
Onaj neki mikro stuttering u npr Witcheru 3 nije nestao na SSDu dok je nestao stavljanjem maximum pre-rended framesa na 1 u inspektoru iako je igra bila na HDDu.
Svaku igru podesim u nvidia inspektoru da se rješim nekog mikostuteringa i sličnih stvari.

Čak sam i na ovoj kanti pokrenu MAD MAX u 720p,sve low,i vrtila se na 20-25fps.

AMD Athlon 64 X2 4800+
6 GB DDR2,800Mhz RAM (dvije pločice od 2 GB od patriota,a od gige jedna od patriota i druga od kingstona,da znam koji fail)
Gigabayte GeForce GT 730 v3 2 GB DDR3
Seagate SSHD 1 TB
Windows 7 64bit.

Pa sad ti razmili kako je ova konfa upalila najnoviju igru.

Sigurno je SSHD zaslužan za pokretanje igre na toj konfiguraciji :tired:

Kada se hoće pretjerat pretjerat će se:

Windowse mi podiše na desetke puta brže

:hihi: :tired:
« Zadnja izmjena: 28. Studeni, 2015., 11:19 doktor1 »

*

fila4

  • *
  • 138
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6869 : 28. Studeni, 2015., 10:42 »
Ma nista 1TB hdd i 8gb ssd? bolje cu onda uzet razdvojeno nego tako

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9