HCL.HR

Fotografija

  • 770 Odgovora
  • 94796 Hitova
*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Fotografija
« Odgovori #720 : 18. Listopad, 2012., 14:11 »

(Klikni za pregled slike.)

za cover neki, nešt, nezz

al genijalna je fotka, izgleda ko da se suncokret smije, ko stari mudri deda iz nekog crtića


hvala <3



uslikano s trajekta Istra-Cres, pogled na Istru =)
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Fotografija
« Odgovori #721 : 04. Svibanj, 2013., 19:30 »
Razmisljao sam o zapocinjanju nove teme ali cemu to kad imamo ovu. Tako da evo par mojih slicica koje su danas uslikane. Svijeze su :D Ovdje su samo neke nisam stigao sve uplodati jer mi se zuri. Bude sutra.







« Zadnja izmjena: 05. Svibanj, 2013., 07:54 Werewolf »
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

Odg: Fotografija
« Odgovori #722 : 22. Svibanj, 2013., 20:50 »
Biogradska Gora


Negdje sam zagubio ostale slike, valjda ih nadjem pa cu postati sutra.
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Fotografija
« Odgovori #723 : 15. Listopad, 2013., 15:26 »


Kako ovo upogoniti? :hiha: Stao sam s proučavanjem kad sam skužio da nema mjesto za bateriju,,


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Diazz72

  • *
  • 44
  • DRUG MARŠAL
    • Deniel Zec Professional Photography
Odg: Fotografija
« Odgovori #724 : 26. Srpanj, 2014., 21:48 »
Moje radove možete pogledati na: http://deniel-photography.eu/

*

Fuker

  • **
  • 153
Odg: Fotografija
« Odgovori #725 : 27. Srpanj, 2014., 08:59 »
Ta dva ti rade na guranac ;D


*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fotografija
« Odgovori #726 : 07. Kolovoz, 2014., 20:19 »
Par mojih... Slikano sa Lumia 520 mobitelom, (F1 slikano sa fotoaparatom)
Cijela galerija
Za doradu fotografija korišten Fotor


















Odg: Fotografija
« Odgovori #727 : 23. Studeni, 2014., 19:07 »
Ako se netko želi početi baviti fotografijom, evo fotić, kao nov :mrgreen:

http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-1100d-18-55mm-moguca-zamjena-oglas-13514274
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

Odg: Fotografija
« Odgovori #728 : 23. Studeni, 2014., 22:55 »






Odg: Fotografija
« Odgovori #729 : 24. Ožujak, 2015., 18:53 »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Fotografija
« Odgovori #730 : 25. Ožujak, 2015., 13:10 »
Da i ja nakeljim koju...





« Zadnja izmjena: 25. Ožujak, 2015., 13:14 Metalni »

Odg: Fotografija
« Odgovori #731 : 25. Ožujak, 2015., 13:21 »
Prva je u redu, iako je noćna pa se vidi da je ISO velik. Primjeti se šum, ali mi se ovako artistički sviđa.

Na drugoj ti kompozicija ne valja. Konkretno, recimo da si išao podjelom na trećine i to je ok, ali ti je ovaj lik morao biti na lijevoj trećini, a ne na desnoj. On sada gleda prema van, što ne valja. Znači staviš ga malo više i staviš ga na lijevo, između prve i druge trećine tako da gleda prema sredini fotke. Ova (ne)oštrina (konkretno na rukama) je namjerno tu iz Photoshopa, pretpostavljam?

Čime fotkaš?
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Fotografija
« Odgovori #732 : 25. Ožujak, 2015., 15:46 »
Ej kolega Vadlja, pa ne odgovori ti meni na ono sa pdf-a o crtanju?
:solidus:

Što se tiče ovih slika, hvala na zaista odličnim i konstruktivnim komentarima.
Inače sam totalna operacija od fotkanja jer me jednostavno nikad nije zanimalo.. A i nemam oko za to.

Ovo je uslikano sa mojim THL T6S kinezerom od mobitela, odmah kad je kupljen- čisto da isprobam kako radi. I ne, nema nikakvog PS-a, samo običan filter sa telefona.
Ova druga slika je u stvari slika mene sa uključenom HDR opcijom, ali tad nisam znao da to traje malo duže pa sam krenuo prema kameri... zato je valjda ispalo ovo Matriksovanje...

Odg: Fotografija
« Odgovori #733 : 25. Ožujak, 2015., 16:00 »
Ma nisam ti ja Vadlja, nego kolega driveshaft. Čini se da si previdio da sam ga samo citirao u temu za crteže jer je on to postao negdje drugdje, a ne zalazi previše u te offtopic dijelove foruma. Vjerojatno zbog toga nisi dobio odgovor :D

Ako je riječ o mobitelu, onda vjerojatno nemaš ni preveliki utjecaj na fotku osim same kompozicije. Ove HDR fotke mi se osobno nikad nisu nešto pretjerano sviđale. Tu se radi o tome da fotić (ili mobitel) ne okine fotku samo na nekim optimalnim postavkama nego okine tri fotke - jednu podeksponiranu, jednu optimalnu i jednu preeksponiranu - i spoji ih u jednu. Time kasnije dobivaš više mogućnosti kod obrade i fotka je fleksibilnija.

Ova prva fotka je poprilično dobra ako je fotkana mobitelom. Što se tiče druge, ako imaš tu mogućnost na mobitelu, povećaj brzinu okidača, a blendu otvori. Ako fotkaš po danu, mislim da ti ne treba preduga ekspozicija jer će fotka svejedno imati dovoljno svjetlosti, a bržim okidanjem ćeš dobiti na oštrini. Nisam siguran je li to moguće kod HDR-a jer nikad nisam proučavao, ali kod običnog fotkanja svakako.
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

Odg: Fotografija
« Odgovori #734 : 25. Ožujak, 2015., 16:07 »
Nez, okej, izguglao si dva tutoriala o fotografiji i sad KUŽIŠ stvari.

Al ajd objasni zašto je točno POGREŠNO da je subjekt na desnoj trećini? Zašto je pogrešno da on gleda prema van?
Te stvari oko pravila trećina su doslovno neke osnove kompozicije koje def nisu jedine i nema smisla držati ih se uvijek, osim ako ne želiš rendom flickr fotografije.

Također, zašto bi bilo BOLJE da je kraće vrijeme ekspozicije na drugoj slici? Jer to nije "mutno". Izgleda kao ove iritantne kul dvostruka ekspozicija fotografije koje su bile hip prošle godine.

Mislim, meni su obje fotke dosta bezz, ali ono.,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9