HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3297575 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3360 : 01. Prosinac, 2014., 18:21 »
Pozdrav svima! Nedavno sam nabavio sve djelove da bih poboljsao staru konfiguraciju.. Ali se nije bitno poboljsala stvar.. Uglavnom odlucio sam necaku dati stari a sebi uzet neku novu konfu.. Ugl. mislio sam sklopit nesto ali posto nemam bas neki veliki budjet (max 4500kn) neznam sto bi se moglo sa tim ali intel samo dolazi u obzir... Ako bi se nesto moglo tu napravit dali bi bilo pametno pricekat malo ove bozicne dane mozda bude nekih akcija itd.. svaki prijedlog je dobro dosao...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3361 : 01. Prosinac, 2014., 18:57 »
Namjena? Rezolucija monitora?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3362 : 01. Prosinac, 2014., 19:30 »
1440-900 je rezolucija... Pa namjena je malo bolje igre. npr NFSW  na high i itd.. Uglavnom da bude ok.. Opticki imam.. E sad ako bi mi netko mogao objasnit neke stvari koje me zanimaju.. Ja imam sada jedan HDD od 160gb.. Ja necu neke teze igre skidat niti ce mi dugo se zadrzavat na kompu... Pa dali bi bilo pametno da ostavim HDD i Kupim neki SSD... i dali je moguce izbrisat ama bas sve sa starog HDD-a...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3363 : 01. Prosinac, 2014., 19:51 »
Pa ako ti ne treba nista vise s njega puknes format i cist je. Ssd ti nije nuzan za igre jer samo utjece na brzinu ucitavanja, dok cjelokupno predstavlja dobro uložen novac jer s njim dobivas brzi boot, responzivniji os i brzi rad popratnih programa. Osim toga pametnije je uzeti prvo ssd, pa kasnije nadodati hdd ako ce biti potrebe za vecim kapacitetom jer neces morati dizati os nanovo. S obzirom da imas malu rezoluciju nema potrebe ni za nekim jacim gpu-om, pa je pametnije utrositi na visak rama, ssd, kvalitetniji psu ...

Takva opcija bi ti ovako izgledala:

Cpu: i5 4460
Mbo: MSI H81M P33
Ram: CRUCIAL 8GB 1600 MHZ
Ssd: INTEL 520 120 GB SSD SATA 3
Gpu: MSI R7 260X 2GB DDR5
Psu: FORTRON HYPER 500W 80+
Dvd: LG GH24NS95 SATA
Case: ZALMAN Z1 MIDI ATX USB 3.0   

= 4495 kn s ukljucenim slaganjem i dostavom.

Ako je optika koju posjedujes sata uzmi jos jacu r7 265.
« Zadnja izmjena: 01. Prosinac, 2014., 19:53 mrmuscolo »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3364 : 02. Prosinac, 2014., 13:36 »
Dali je pametno jos se ne zalicat kojih desetak dana i pricekat mozda bude bozicnih akcija bar mislim..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3365 : 02. Prosinac, 2014., 18:54 »
A možda bude nešto, a možda ne. Ako ti 10-15 dana ne predstavlja problem možeš pričekati.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3366 : 03. Prosinac, 2014., 19:21 »
Pozdrav. Htio bi da ubacim novu RAM memoriju u svoj racunar.  Imam Asus M2V-MX maticnu plocu. Trenutno imam 1 GB (DDR2), htio bi ubacit 2 GB sad pa opet za par mjeseci jos 2 GB. Ne znam kako to sve ide i koji ram mi odgovara za moju maticnu. Do sad nikad nisam nadogradjivao svoj komp pa bi imao par pitanja za vas.

-Da li mi odgovara DDR3 memorija?
-Sta znace ovi MHz za memoriju?
-Koliko maximalno GB rama mogu ubaciti?
-Da li ja mogu ubaciti sad 2 GB rama i ostaviti trenutni 1 GB kako bi imao 3 GB rama?
-Kada ubaci novi ram da li moram oboriti sistem ili nesto slicno?
-Koji su najbolji proizvodjaci Ram memorija

Hvala vam unaprijed.
« Zadnja izmjena: 03. Prosinac, 2014., 19:23 Colle »
U životu, nije bitno koliko jak udarac možeš zadati,
stvar je u tome koliko jak udarac možeš primiti i nastaviti se kretati dalje,
koliko možeš izdržati i nastaviti naprijed...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3367 : 03. Prosinac, 2014., 21:07 »
Kao prvo tvoja matična ne prodržava DDR3 memoriju, nego samo DDR2. Druga stvar tvoja matična ima samo 2 utora za ram memoriju, tako da ne možeš staviti više od 2 modula rama. Mhz za ram je frekvencija na kojoj ram radi. Neke matične će raditi s različitim ramom, ali je uvijek najbolje i najsigurnije kupovati isti, da izbjegneš moguće problema i nekompatibilnosti. Kada promjeniš ram ne moraš reinstalirat windowse, jedino ako ubaciš više od 4GB, a do tada si imao 32-bitne windowse, jer 32-bitni windowsi ne prepoznaju više od 4GB rama.  Pored toga na stranicama proizvođača kaže da je za tvoju matičnu max podržano 4GB.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3368 : 03. Prosinac, 2014., 21:50 »
Kao prvo tvoja matična ne prodržava DDR3 memoriju, nego samo DDR2. Druga stvar tvoja matična ima samo 2 utora za ram memoriju, tako da ne možeš staviti više od 2 modula rama. Mhz za ram je frekvencija na kojoj ram radi. Neke matične će raditi s različitim ramom, ali je uvijek najbolje i najsigurnije kupovati isti, da izbjegneš moguće problema i nekompatibilnosti. Kada promjeniš ram ne moraš reinstalirat windowse, jedino ako ubaciš više od 4GB, a do tada si imao 32-bitne windowse, jer 32-bitni windowsi ne prepoznaju više od 4GB rama.  Pored toga na stranicama proizvođača kaže da je za tvoju matičnu max podržano 4GB.
Hvala ti na ovom odgovoru, ali jos me ovaj dio zanima.

-Da li ja mogu ubaciti sad 2 GB rama i ostaviti trenutni 1 GB kako bi imao 3 GB rama?


Trenutno imam Kingston PC 5400 1024 MB 677 MHz DDR2 240pin.
Da li bi je mogao spariti sa ovom.
U životu, nije bitno koliko jak udarac možeš zadati,
stvar je u tome koliko jak udarac možeš primiti i nastaviti se kretati dalje,
koliko možeš izdržati i nastaviti naprijed...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3369 : 03. Prosinac, 2014., 22:28 »
- možeš imati 3gb rama
- Najvjerojatnije ti može raditi. Skini si program cpu-z pa odi u spd sekciju - nađi slot u kojem ti je ram i googlaj serijski broj svog rama i tog rama da nađeš njegove podatke (a i piše ti sve u samom cpu-z)  - pa samo provjeri dal su iste voltaže oba (npr. 1.8v) i cl6 http://www.kingston.com/datasheets/kvr800d2n6_2g.pdf

Što su sličniji rami (voltaža, latencija, tajminzi) - to su manje šanse za nekompatibilnosti. Brzina tu nije toliko bitna jer će ti raditi na brzini sporijeg, odnosno gotovo sigurno možeš svog podići na 800mhz (iako te brzine nisu tolko bitne ako ne koristiš integriranu grafičku)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3370 : 03. Prosinac, 2014., 23:18 »
- možeš imati 3gb rama
- Najvjerojatnije ti može raditi. Skini si program cpu-z pa odi u spd sekciju - nađi slot u kojem ti je ram i googlaj serijski broj svog rama i tog rama da nađeš njegove podatke (a i piše ti sve u samom cpu-z)  - pa samo provjeri dal su iste voltaže oba (npr. 1.8v) i cl6 http://www.kingston.com/datasheets/kvr800d2n6_2g.pdf

Što su sličniji rami (voltaža, latencija, tajminzi) - to su manje šanse za nekompatibilnosti. Brzina tu nije toliko bitna jer će ti raditi na brzini sporijeg, odnosno gotovo sigurno možeš svog podići na 800mhz (iako te brzine nisu tolko bitne ako ne koristiš integriranu grafičku)

Evo slika iz Cpu-z. Pokusao sam naci podatke od tog rama i mislim da je to ovo. Nisam bas siguran da li sam pravi pronasao zbog toga sto ovdje pise 667 MHz a u mene je 677 MHz. TO+o je jedina razlika koju sam ja primjetio.

Je li to ok?
U životu, nije bitno koliko jak udarac možeš zadati,
stvar je u tome koliko jak udarac možeš primiti i nastaviti se kretati dalje,
koliko možeš izdržati i nastaviti naprijed...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3371 : 03. Prosinac, 2014., 23:38 »
Zadnji link ti ne radi, al nije ni bitno...

Vidiš da nisu indentične (cl5 vs cl6) - al ne mora značit da ti ne mogu radtiti zajedno (vrlo vjerojatno i hoće, al ti nitko ne može 100% garantirati)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3372 : 04. Prosinac, 2014., 00:06 »
Zadnji link ti ne radi, al nije ni bitno...

Vidiš da nisu indentične (cl5 vs cl6) - al ne mora značit da ti ne mogu radtiti zajedno (vrlo vjerojatno i hoće, al ti nitko ne može 100% garantirati)
A to je bio ovaj link. Ukoliko ne rade zajedno samo mi ocitava 2 GB ili oni rade al se desavaju neke greske, tj neki lagovi ili slicno?. Izvini ako sam dosadan sa ovim pitanjima, ali bi stvarno volio da mi se sto bolje objasni da nebi djaba davao novac. U mene je star komp i nebi da previse ulazem u njega.
U životu, nije bitno koliko jak udarac možeš zadati,
stvar je u tome koliko jak udarac možeš primiti i nastaviti se kretati dalje,
koliko možeš izdržati i nastaviti naprijed...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3373 : 04. Prosinac, 2014., 00:35 »
da se ta kombinacija rama slučajno ne podnosi jednostavno ti se nebi palio pc, ali onda postoji opcija da bi ti taj keks od 2gb sam radio (bez ovog od 1gb)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3374 : 04. Prosinac, 2014., 15:43 »
da se ta kombinacija rama slučajno ne podnosi jednostavno ti se nebi palio pc, ali onda postoji opcija da bi ti taj keks od 2gb sam radio (bez ovog od 1gb)
Ok, hvala ti. Kad kupim vidit cemo sta ce se desiti.
U životu, nije bitno koliko jak udarac možeš zadati,
stvar je u tome koliko jak udarac možeš primiti i nastaviti se kretati dalje,
koliko možeš izdržati i nastaviti naprijed...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9