HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3305280 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3750 : 31. Siječanj, 2015., 22:00 »
Nemam pojma, to je nešto novo...

Evo ti jedna recenzija + iskustva usera pa odluči:

http://www.kitguru.net/components/cooling/henry-butt/raijintek-triton-aio-liquid-cpu-cooler-review/
http://www.overclock.net/t/1529457/my-new-raijintek-triton-aio-water-cooling-solution

Također razmisli dal ti baš treba vodeno

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3751 : 01. Veljača, 2015., 08:22 »
imam fx 6300 oc-at ću ga na 4.1 ghz, vodeno želim jer je to kul. Matična mi je asrock 970 extreme 3 r2.0, hoće li ići na 4.1hgz?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3752 : 01. Veljača, 2015., 11:00 »
Pa to nije nikakav oc vec samo kao s ukljucenim turbo boostom - za to su dovoljni hladnjaci od cca 100 kn. Uz to nije ti ni ploca nesto posebno da bi se mogao baciti u zesci oc i iskoristiti potencijal jacih poluvodenih hladnjaka.

Razmisli kolko ti je to "kul" jer je pomalo bezveze dati 600 kn i onda ici na tako mali oc koji neces osjetiti. Koje kuciste imas?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3753 : 01. Veljača, 2015., 11:05 »
Matična nije nešto posebna ali za 4.1GHz sa FX6300 bi trebala biti ok. S druge strane takvo vodeno hlađenje za takav procesor nema smisla, pogotovo jer ti je limitiran OC od strane matične koja nije nešto posebno. Ja imam FX6300 na 4.5GHz + Raijintek Themis i temperatura je oko 25C u idelu, čak i manje. Ako želiš kupiti to vodeno samo što izgleda lijepo to je druga stvar, ali iz perspektive isplativosti se ne isplati.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3754 : 01. Veljača, 2015., 11:19 »
imam fx 6300 oc-at ću ga na 4.1 ghz, vodeno želim jer je to kul. Matična mi je asrock 970 extreme 3 r2.0, hoće li ići na 4.1hgz?

 :kava: Vodeno jer je to cool? Pa koliko ti godina imaš ? I koliko novaca ?

Dobro vodeno hlađenje je puno skuplje od zračnog hlađenja , a za 500kn već možeš uzeti nekog Hypera koji će biti tih a vrlo dobro hladiti proc (govorim kad je proc oc)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3755 : 01. Veljača, 2015., 12:13 »
Onda idem na raijintek themis. Komp mi je pod garancijom, kako da stavim hladnjak?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3756 : 01. Veljača, 2015., 12:18 »
Daj odgovori koje kuciste imas da se uopce zna koji ti hladnjaci dolaze u obzir. Otkud si? Gdje ti je pc kupljen i jel imas jamstvo pojedinacno na komponente ili samo na komplet s naljepnicom iza?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3757 : 01. Veljača, 2015., 12:39 »
kučište zalman z3 plus jamsto pojedinačno za sve komponente iza je naljepnica

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3758 : 01. Veljača, 2015., 13:06 »
kučište zalman z3 plus jamsto pojedinačno za sve komponente iza je naljepnica

Hm , ako je naljepnica nazad, nakon njezinog skidanja gubiš jamstvo....gdje si uzeo pc ?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3759 : 01. Veljača, 2015., 13:14 »
valida to je u Ivancu. A ako aodnesem k njima, možda će mi oni staviti. Pokrenuo sam aida64 extreme stress test poslije 15 min temperatura cpu je skočila na 66C i onda sam ugasio test.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3760 : 01. Veljača, 2015., 13:22 »
kučište zalman z3 plus jamsto pojedinačno za sve komponente iza je naljepnica

Hm , ako je naljepnica nazad, nakon njezinog skidanja gubiš jamstvo....gdje si uzeo pc ?

Pričaš gluposti, jer ne poznaješ zakon.

Nikakva naljepnica NIJE jamstvo i NE predstavlja ga. Naljepnica je samo "pravo" kupca na besplatnu dijagnostiku kod prodavača gdje je kupio računalo.
Jamstvo uvijek i isključivo vrijedi za svaku komponentu posebno!

Što to znači, naljepnica "vrijedi" godinu dana i što sad ti nikada nećeš očistiti računalo od prašine ili dodati/zamijeniti neku od komponenti?!?

Možeš slobodno (ako znaš i ako si siguran) sam sve ugraditi, no ako nešto pođe po zlu, a ti si kriv (radi nestručnog rukovanja proizvodom) onda nećeš moći ostvariti jamstvo na proizvode koje si sam zeznuo.

Naljepnica ne znači apsolutno ništa. Čak ni jamstveni list. Po zakonu o obveznim odnosima jedino što u RH vrijedi je račun!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3761 : 01. Veljača, 2015., 13:27 »
Nazvat ću tog lika i pitati ga

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3762 : 01. Veljača, 2015., 13:48 »
Nazvat ću tog lika i pitati ga

Samo pazi. I ja sam radio u trgovini i servisu računala. Moraš poznavati svoja prava, jer kod nas je gazda naredio, ako vidimo da netko ne zna svoja prava ili imamo mjesta za manipulaciju, uvijek manipuliramo u svoju korist.

Znači taj kojeg ćeš ti nazvati može ti reći što god on želi.

Što znači da ti može reći da gubiš jamstvo (koje ionako ne daje on kao prodavač, nego ga ostvaruješ u ovlaštenom servisu, odnosno kod distributera)
ako skineš naljepnicu i da bi bilo dobro da taj proizvod koji želiš ugraditi naručiš kod njega za xy skuplje kuna ili da kupiš pa doneseš njemu na ugradnju koja će koštati xyz kuna.

Obvezno pročitaj Zakon o zatiti potrošača, Zakon o obveznim odnosima i Zakon o trgovini inače te stvatko može vozati kako hoće.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3763 : 01. Veljača, 2015., 13:55 »
Hrvatino , stvarno nisam znao to i istina svi u servisima prodaju tu priču za naljepnicu. 

Mogao si to i finije reći a ne odma skakat u oči :mrgreen:  :piva:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3764 : 01. Veljača, 2015., 13:58 »
Hrvatino , stvarno nisam znao to i istina svi u servisima prodaju tu priču za naljepnicu. 

Mogao si to i finije reći a ne odma skakat u oči :mrgreen:  :piva:

Ma ne skačem ja tebi ili ikome ovdje, nego sam stvarno ljut kad na sve strane pokušavaju kupce prevariti.

A mi smo svi ko ovce i što nam netko kaže to mora biti točno.

Skačem jer se stvarno ljutim na te prodavače!

Ne skačem na tebe, jer je tebi tu informaciju netko "prodao" kako bi tebe i druge ljude zeznuo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9