HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3305104 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5700 : 16. Kolovoz, 2015., 20:46 »
Samo pazi, imas samo 120gb SSD, to ej jako malo prostora, kada instaliras windowse i sve programe imat ces 50GB slobodno, to je jako malo prostora, a neke nove igrice ti zauzimaju cak i preko  60GB, a nije preporucljivo ni da SSD bude natrpan do čepa, bilo bi pozeljno uvijek imati 20GB lufta.
Na ovome sad kompu imam jedan hdd od 500gb i jedan od terabajta ali je pokvaren pa sam mislio popraviti ovaj od terabajta i dodati

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5701 : 16. Kolovoz, 2015., 20:53 »
O kojem se disku radi, ako nije pod garancijom mozes ga bacit u smece, nemas tu sta popraviti, a i ako je nekim slucajem pod garancijom, ovisi sta je sa diskom, ako ti je pao, ili si ga ti ostetio nece ti priznati garanciju, ako ima bad sectore reklamirat ce ti ga.
Sta je sa tim od 500GB jel radi normalno, skini Crystal disk info i instaliraj pa provjeri u kakvom je stanju disk, također jel ima sata konektore?

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5702 : 16. Kolovoz, 2015., 21:03 »
Evo ljudi, narucio sam Pc dolazi za 3-5dana, samo da vam se zahvalim jer ste mi bili od ogromne pomoci, a pogotovo ti HighEnd. Javim vam se ako budem imao kakvih problema kad stigne iako se nadam da necu..
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5703 : 16. Kolovoz, 2015., 21:04 »
Sta si tocno narucio na kraju?

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5704 : 16. Kolovoz, 2015., 21:12 »
Sve isto samo s jacim napajanjem, neznam zasto ali ja sam uvjek skeptican s napajanjem i zelim ostaviti mjesta upgradeima a i ova graficka trosi jako pun, uzeo sam onaj slabiji hladnjak ali ga neplaniram kolokati cim krenem s tim kupujem jaci.

MSI R9 380 2GD5T OC, GDDR5, DX12
Procesor AMD X8 FX-8300
GIGABYTE Main Board Desktop AMD 970A (SAM3,DDR3,SATA III,LAN,USB 2.0/3.0) ATX Box
KINGSTON 8GB 1600MHz DDR3 CL10 DIMM HyperX FURY White Series HX316C10FW/8
Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5''
Zalman mid tower case white, ZAL-Z3 PLUS WHITE
Corsair PSU VS series 650W, 80+, EU version
LC Power CPU Hladnjak LC-CC-95 - 90mm Intel/AMD

 
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5705 : 16. Kolovoz, 2015., 21:26 »
Uglavnom napravio si glupost, to napajanje nevalja, to je Corsairova škart serija. konfa ce ti trositi 350w maximalno, dovoljno ti je i napajanje od 450w za to, ako vec zelis jako napajanje zbog buduce nadogradnje i overkloka onda je ovo dobar izbor http://www.centro.hr/super-flower-fx-650w-80-plus-bronze-power-supply-sf-650p14he-p-n-nesf-043.aspx ali komponente iz godine u godinu sve manje trose tako da bi ti i 550w bilo dosta za overklok i neku postenu grafu.
Ako si narucio u Centru, kroz 2 dana bi trebalo stic.

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5706 : 16. Kolovoz, 2015., 21:28 »
kako onda mogu zamjeniti napajanje sad kad je vec naruđba urađena?
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5707 : 16. Kolovoz, 2015., 21:29 »
O kojem se disku radi, ako nije pod garancijom mozes ga bacit u smece, nemas tu sta popraviti, a i ako je nekim slucajem pod garancijom, ovisi sta je sa diskom, ako ti je pao, ili si ga ti ostetio nece ti priznati garanciju, ako ima bad sectore reklamirat ce ti ga.
Sta je sa tim od 500GB jel radi normalno, skini Crystal disk info i instaliraj pa provjeri u kakvom je stanju disk, također jel ima sata konektore?
Ovaj od 500gb radi bez problema za sada, a ovaj drugi zezo nesto kod pokretanja windowsa iako nije bio stariji od ovoga od 500gb pa ga ja isteko da ne smeta (ima sve kablove).

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5708 : 16. Kolovoz, 2015., 21:37 »
Imas bad sectore kolko vidim, oni ce se kroz vrijeme samo siriti i sjebat disk do kraja, sad to moze bit za mjesec dana a moze bit i za 2 godine. Uglavnom ako ce ti taj disk biti na starom kompu ko ga šiša, bitno je da za novi komp uzmes nove diskove.

Kajunic77
Izmijeni narudzbu ili ponisti, pa ponovo slozi sa napajanjem koje sam ti naveo

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5709 : 16. Kolovoz, 2015., 21:39 »
Neznam kako je ponistiti jer nisam radio preko profila nego samo ovako, neznam mogu li im samo e-mailom napisati da umjesto ovog corsaira ubace to sto si to rekao..
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5710 : 16. Kolovoz, 2015., 21:45 »
Posalji im mejl sa detaljno slozenom konfom i reci da ti to sloze i posalju na adresu, reci da placas pouzecem i reci im da ti poniste ono sta si prije narucio, ili neka samo zamjene napajanje za ovo koje sam ti rekao.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5711 : 16. Kolovoz, 2015., 21:50 »
Nema smisla Z87 ploca koja je za klokanje kad mu je proc zakljucan, hard disk nikako taj WD green, to su spori diskovi namjenjeni za pohranu a ne da budu primarni diskovi, neka uzme ono sta sam mu preporucio na stranici prije, sve je izbalansirano i kosta oko 1620KM tako da ne bjezi previse od buđeta.

Dali imas Z97 matičnu ploču i i5 non-K procesor pa znaš? Nemaš.
Ali zato ja imam Z77 chipset i Intel i5 3570 non-K verziju i sad je na 3.8 GHz uz 4.2 GHz boost. K verzije imaju otključan množitelj do u beskonačnost, non-K verzije množitelj mogu povećati za 3 do 6 puta ovisno o seriji tj ona zadnja dva broja u nazivu.
Uz to ova Z87 mislim podržava DDR3 do 3000 MHz ako se ne varam, i ima 1xPCI-E 32 gbps i 1xPCI-E 16 gbps. Slabije varijante imaju drugi PCI-E nerjetko po 4 gbps što je loše ako razmišljaš o DX12... E da, chipset Z87 povoljno utiče na performanse u igrama u odnosu na slabije H i B i ostale chipsete. Dokazano u testovima.

U vezi diska, ista priča kao i gore.
Dali posjedujes WD Green? Ne.
Preporučio sam ga jer ga i sam koristim. Naime pokretanje Windowsa mi traje 15-20 sekundi. Sasvim prihvatljivo obzirom na broj igara i sve skupa sto imam gore.
Disk UOPĆE nije spor i brži je od ostalih koje sam isprobao, tiši je i troši manje energije u idle načinu rada.

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5712 : 16. Kolovoz, 2015., 21:53 »
Posalji im mejl sa detaljno slozenom konfom i reci da ti to sloze i posalju na adresu, reci da placas pouzecem i reci im da ti poniste ono sta si prije narucio, ili neka samo zamjene napajanje za ovo koje sam ti rekao.
poslao sam im mail, hvala ti sto si to primjetio pa sam mogao na vrijeme zamjeniti.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5713 : 16. Kolovoz, 2015., 22:00 »

Guru3d je OK site, ali oni cpu benchmarci što si linkao su sa nekog divljeg hardcore.net ili kako li već...

Te slike su bile s foruma Guru3D koje je postavio autor testa s linkom od hardtest.
Ali evo ti dokaz da ono što si ti poslao u vezi rezultata i testova totalno van pameti jer pokazuje da je FX 6300 čak u nekim slučajevima i brži od nekih i5 i i7 procesora, što je apsurdno i nemoguće.

Pogledaj ove testove. FX 6300 nema sanse protiv i5 i i7 procesora:

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_fx_8350_8320_6300_processor_4300_performance_review,10.html

Steta je samo sto nemaju testirane i3 procesore, ali zasigurno bi i3 bio barem malo bolji od FX 6300

Naime, i3 je po rezultatima izmedju i5 i ovih AMD.

Dokaz za to ti je Intel Pentium G3258 koji je otprilike na razini i3, čak i slabiji. Pa pogledaj rezultate u odnosu na AMD FX 8370 koji je definitivno bolji od FX 6300.

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i5_6600k_processor_review_desktop_skylake,15.html

« Zadnja izmjena: 16. Kolovoz, 2015., 22:02 HackerMAG »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5714 : 16. Kolovoz, 2015., 22:02 »
Neznam kako je ponistiti jer nisam radio preko profila nego samo ovako, neznam mogu li im samo e-mailom napisati da umjesto ovog corsaira ubace to sto si to rekao..

Pošalješ im mail, ili još bolje nazoveš telefonom, ja sam taj i taj, naručio sam to i to, zamjenio bih ovo za ovo. Tako sam ja mjenjao naruđbu frendu u adm-u kad je glupost napravio.

HackerMAG

Svašta nešto si sad nadrobio. Non K procesore možeš ocati samo preko BCLK, možeš koju stotinu napraviti i to je to. Krajnje nepreporučljivo, samo ćeš nešto spaliti, te se tih par stotina mhz ne osjeti u gamingu, pogotovo sa nekom mainstream gpu.

Što se tiče WD green, nisi u pravu. Ne kažem da je spor, viđao sam i ja storage za sistemski, ali on za to nije namjenjen i sporiji je od normalnih diskova. Tako se konfiguracije ne slažu.

Što se tiče ovog drugog, slike koje si postao se jasno vide da nisu sa guru3d, nego piše na njima koji je website radio "testove". Što se tiče i3 vs fx 6300 ne znam koji ti dio nije jasan, pročitaj moj post ponovno, možda shvatiš iz druge.
« Zadnja izmjena: 16. Kolovoz, 2015., 22:04 Andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9