HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3305156 Hitova
*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5985 : 09. Rujan, 2015., 09:02 »
Baš tak, skupljaj pare jer se možda još stvari pojavi na tržištu do tad. Isto ovisi dal misliš to čudo klokat ili ne pa se može i neke preraspodjela komponenti iskemijat ovisno o tome.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5986 : 09. Rujan, 2015., 10:16 »
Ja bi sacekao iducu gen nvidie i uzo najjaci model, taj ce garant bit optimiziran za VR i dx12 kaki je red, a onda bi si usparao za nesto tipa Cyberith...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5987 : 09. Rujan, 2015., 13:19 »
pozdrav,znam da nije tema ovdje za windows 10,ali tamo gdje je tema za windows 10 postavio sam pitanj niko ne odgovara,pa molim vas ako mi vi mozete pomoci.
Vaše misljenje,da li se isplati prelaziti sa windows 7 na windows 10,da li j brzi,da li sve radi ok,posto po forumima citam,nekom ne rade igrice,nekom zvuk,nekom internet...itd.Hvala unaprijed

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5988 : 09. Rujan, 2015., 13:35 »
pozdrav,znam da nije tema ovdje za windows 10,ali tamo gdje je tema za windows 10 postavio sam pitanj niko ne odgovara,pa molim vas ako mi vi mozete pomoci.
Vaše misljenje,da li se isplati prelaziti sa windows 7 na windows 10,da li j brzi,da li sve radi ok,posto po forumima citam,nekom ne rade igrice,nekom zvuk,nekom internet...itd.Hvala unaprijed
Ja sam presao na Win 10 i nemam nikakvih problema(do sada), sve je normalno,nisam primjetio nikakve bug-ove i to.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5989 : 09. Rujan, 2015., 16:10 »
Meni igra Witcher 3 radi nešto brže na GTX 760 i i5 procesoru koji imam, nekih 6-7 fps-a brže... Dali je do Win 7 ili nosvih drivera za grafu, ne znam...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5990 : 10. Rujan, 2015., 12:10 »
Pozdrav.za koji dan uzimam gtx 970 ali sam video da verzije sa dva ventilatora ne mogu stati u kuciste.pokusao sam pronaci edicije sa jednim ventilatorom ali ne mogu naci.mozete li mi vi dati neki link?Ako takvih grafa nema na prodaju moracu rezati pregrade za diskove u kucistu

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2


*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5991 : 10. Rujan, 2015., 12:15 »
Imaš mini ITX modele ako ti niš veće ne stane. Ovak neš: http://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-gtx-970-oc-mini-itx-review,1.html

Njabolje izmjeri kolko mjesta imaš pa vidi dal ti stane normalna nutra ili ne.

*

Chevosaki

  • *
  • 38
  • Screw you guys, I'm going home
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5992 : 10. Rujan, 2015., 14:51 »
Zdravo ljudi, ovako, razmišljam o kupnji novog kompa ali se nemogu nikako snaci. Pokusao sam si složit neki komp do 5500kn. Pa tražim pomoć od vas. Jedino sto mi je vazno je da ima Intel procesor i 1tb harda min. Hvala na pomoći unaprijed! :)

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5993 : 10. Rujan, 2015., 15:36 »
Profesionalci će ti reći više nemoj ići na ovo šta ti ja kažem ovo ti je samo okvirno šti bi ja npr složio.

1 x i5 4460-cca 1500Kn
1 x B85M Pro3-cca 450Kn
1 x Kingston HyperXFury 8 GB 1600Mhz-cca 380Kn
1 x GeForce GTX 960 4 GB Gigabayte G1 Gaming-cca 2000Kn
1 x Seagate SSHD 1 TB 64MB 7200Rpm-cca 600Kn
1 x Zalman Z3 +-cca 340Kn
1 x Forton Hyper 600W-cca 450Kn

Otprlike 5600Kn to ti je samo okvirno slušaj Anrasha,HighEnda I Hackera kad ti odgovore.On će ti to bolje složiti.Mislim da ni ovo nije toliko loše složeno ali ako ti se da malo štediti ili možeš se još protegnut jedno 800Kn idi na GTX 970.Ovo ti je kombinacija Intel+Nvidia drugi će ti vjerojatno kombinaciju sa AMD-ovom R9 390.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5994 : 10. Rujan, 2015., 19:05 »
Zdravo ljudi, ovako, razmišljam o kupnji novog kompa ali se nemogu nikako snaci. Pokusao sam si složit neki komp do 5500kn. Pa tražim pomoć od vas. Jedino sto mi je vazno je da ima Intel procesor i 1tb harda min. Hvala na pomoći unaprijed! :)

Ako se slaze konfa za gaming, onda se gleda da se stavi sto jaca grafa, fx 8300 ce ti prakticki donjeti par fpsa manje od i5, sta ti je ionako skroz nebitno, a ostvarit ces ustedu sa kojom mozes ici na gtx 970 koja ce ti donjeti max postavke u svakoj igri, sa i5 bi morao ici na puno slabiju grafu jer bi se previse probio buđet.

Napravi ovako i imas konfu koja melje sve igre na max postavkama, i to kupuj jos sutra dok se nisu komponente koje su na akciji rasprodale:

GeForce GTX970 iChill, INO-C97V-2SDN-M5DSX
Procesor AMD X8 FX-8300
Matična ploča Asus M5A78L-M LX3
LC Power CPU Hladnjak LC-CC-95 - 90mm Intel/AMD
Crucial Module 8GB, 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800, CL=11, Unbuffered, NON-ECC
Super Flower FX 450W - 80 Plus Bronze power supply (SF-450P14HE) P/N: NESF-041
Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5''
MS VOYAGER kućište bez napajanja

Ukupno: 5.582,59kn Centro.hr besplatno slaganje!
Najbolje ti je da ih nazoves odma rano ujutro u 9 sati i izdiktiras komponente koje sam ti ovdje napisao, i kazes da ti sloze racunalo, jer su neke komponente na super akcijama pa je moguce da ce se vec sutra rasprodati.



*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5995 : 10. Rujan, 2015., 19:36 »
Zdravo ljudi, ovako, razmišljam o kupnji novog kompa ali se nemogu nikako snaci. Pokusao sam si složit neki komp do 5500kn. Pa tražim pomoć od vas. Jedino sto mi je vazno je da ima Intel procesor i 1tb harda min. Hvala na pomoći unaprijed! :)

Tako nešto

1 x    Procesor Intel Core i5-4460 (3.20GHz,1MB,6MB,84 W,1150) Box
1 x    Asrock B85M Pro3, S 1150, Supports 4th Gen Intel® Core™ i7 / i5
1 x    DDR3 8GB (2x4GB) Kingston, 1866MHz, CL10, HyperX Fury
1 x    XFX R9-280X-TDFD, DD Radeon R9 280X 1000M Boost 3GB DDR5
1 x    HDD Seagate 1TB, Serial ATA III, 7200 rpm, ST1000DM003
1 x    Zalman Z3 mid tower case. 192(W)x465(H)x430(D)mm. MB standard
1 x    Napajanje Fortron 600W, Hyper, PPA6003302, 12cm ventilator

5.590,98Kn

adm

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5996 : 11. Rujan, 2015., 05:47 »
Imaš mini ITX modele ako ti niš veće ne stane. Ovak neš: http://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-gtx-970-oc-mini-itx-review,1.html

Njabolje izmjeri kolko mjesta imaš pa vidi dal ti stane normalna nutra ili ne.

Vec sam izmerio ima 26.5cm a koliko sam video sve normalne imaju oko 27cm

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5997 : 12. Rujan, 2015., 20:24 »
E ovako ljudi.Mislim si uzimat novu grafu,procesor i maticnu plocu.Moja trenutna konfiguracija je AMD Phenom II 965 3.4GHz(nikad nisam imao problema s ovim procesorom),maticna mi je Asus m4a78lt le,a grafa mi je crkla neki dan(Sapphire radeon 6790 HD).Dogovorio sam prodaju maticne i procesora dok jos mogu i dok se trazi.Volio bih si uzeti i5 4690,mislim da mi 4690k nije potreban jer nisam toliki hardver entuzijast da si mislim overclockat procesor.Procitajte dalje(sto se tice gtx 970) sto kazem pa mi recite ima li neke velike razlike između razlicitih verija i5 4.generacije.Da li da i5 4690 zamijenim nekim jeftinijim.Ne bih volio neki AMD-ov procesor novije generacije,tipa Fx 8xxx serije jer previse struje trose,a i bucni su.Cetiri jezgre su mi sasvim dovoljne.Hocu mi i tisinu u sobi,a ne da mi susjedi policiju zovu xD.Mozete li mi preporuciti neku maticnu plocu za ovaj procesor,da je kvalitetna i da nije skupa.Sto se tice monitora trenutno koristim AOC 1366x768 monitor,ali planiram si uzeti full hd 1920x1080 monitor.Racunalo koristim iskljucivo za gaming,pa bih volio neki dobar,velik monitor ,standardan refresh rate od 60 Hz,mislim da mi nije potrebno vise.Sada moj najveci problem je koju graficku uzeti.Sto se tice srednjega ranga mislim se između GTX 960,R9 280x,R9 285,na piku su gotovo sve iste cijene.Mozete li mi reci zasto OC verzije grafickih su jeftinije od normalnih verzija.Je li zivotni vijek tvornicki OC grafickik manji od normalnih verzija?Koja je razlika u performansama graficke koja je mini i koja ima 2-3 ventilatora,osim u hladjenju.Ima li razlieke sto se tice sirove snage između tih modela.Sto se tice brandova koji bi mi najvise preporucili za gtx 960,a koji za ove radeonke.Isplat li se uzeti gtx 960 s 4gb VRama-a,mislim imali neke velike razlike od 2gb verzije.Mozete li mi objasniti na sta utjece 128 bitna bus width kod 960?Da li se isplati skupiti jos novaca i kupiti gtx 970 jer je to po meni najbolja graficka sto se tice performansi i novaca.Kod mene je ona minimalno 125 eura skuplja od 960.Također koji bi mi brend za nju preporucili.Cuo sam da je gigabyte g1 najbolji sto se tice gtx 970.Volio bih da ta graficka pokreće igre na visokim postavkama barem 4 iduce godine.Kad bih vec nabavljao gtx 970,koji bi procesor uzeo i maticnu da pokrijem troskove gtx 970 koliko-tolikoj mjeri ,a koji nece utjecati na performanse grafe?Imam napajanje od 530 W.Kupovao bih iskljucivo s pik.ba od pouzdanih trgovaca jer mi se ne isplati kod ovlastenih trgovaca kupovati komponente jer se razlika krece min 100 eura za svaki dio.Hvala na pomoci.:thumbs:
« Zadnja izmjena: 12. Rujan, 2015., 21:22 OoReadMyMindoO »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5998 : 13. Rujan, 2015., 11:45 »
Puno pitanja, a opet da se sve svesti na nekoliko recenica.
Intel + nvidia je trenutno najbolji izbor za gaming, i tu nema previse filozofiranja.
Intel gazi Amd, dok nvidia je superiorna radeonkama jer je velika vecina igara optimizirana za geforce kartice, plus nude dodatne efekte koji kad se ukljuce na radeon hardwareu, postaje neigrivo. Uglavnom:
Maticna ploca, nema jeftine a dobre maticne ploce. Gledaj da nikako ne bude microATX, vec normalna ATX ploca. Ja bi uzeo nesto iz MSI tabora, ili mozda GIGABYTE-a. Chipset, ako se ne mislis igrat overclockom B85 chipset je ok, cak i H81 ali tesko ces naci a da nije mATX. Recimo primjer solidne ploce je MSI B85-G41, ali i kosta oko cca 500 kn.
Procesor, uzmi najjeftiniji i5 haswell iz serije 4xxx i to je to. AMD se jednostavno pogubio i kvaliteta im je pala zbog forsiranja taktova, a opet su sporiji od intela...
Graficka, ima za oko 3000 kn GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING. To je moja preporuka ako ti se svidjaju graficki efekti od nVidia GameWorks i PhysX-a. Plus je sto su igre bolje optimizirane za nvidiu.
Ono pitanje u vezi sabirnice od 128 bita, to zamisli ovako: imas dva grada, jedan grad je Gpu (procesor graficke) a drugi je Gddr (memorija graficke), automobili koji putuju izmedju ta dva grada su informacije koje graficka kartica mora obraditi da bi prikazala scenu u igri. E sad, cesta izmedje ta dva grada je sabirnica, i recimo da sabirnica od 128 bita predstavlja autocestu s dvije trake dok sabirnica od 256 bita predstavlja autocestu s 4 trake, 384 bita 6 traka itd... Vise traka znaci da vise automobila moze proci u odredjenom vremenu, tj grafa daje vecu brzinu izvodjenja, tj fps-a. E sad, zasto je GTX 960 sa svojih mizernih 128 bita brza od radeonki koje imaju po 256 ili 384 bita? Stvar je krajnje jednostavna. Na toj autocesti (sabirnici) mogu putovati razlicite informacije (vozila) pa tako kod radeona putuju automobili koji mogu nositi 1000 kg tereta (informacija), dok nvidia ima male kamione u koje stane po 4000 kg. Nazalost, ti kamioni kod nvidie, ne samo da nose vise informacija vec i brze voze (frekvencija memorije je veca od onih u radeonima). E sad, zasto nvidia moze prenosit informacije kamionima, pa zbog arhitekture koja joj to omogucava: MAXWELL.
Jos bi se mogao nadovezati zasto ce ATI vise profitirat od nvidie u dx12, a ima veze s "autima" i "kamionima", ali tipkam na mob. i na poslu sam pa ne mogu vise...

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5999 : 13. Rujan, 2015., 12:06 »
Hacker ti je to stvarno dobro objasnio i po meni nema razloga da puno razmišljaš,takvo je danas stanje Intel+Nvidia ubijaju AMD tako da sve ovisi o tome koliko novaca imaš.

Ako (ovo ti otrpilike govorim i to ako nećeš mijenjati ostale komponente) imaš 4500 kuna optrilike idi i5 4460,B85MPro3 i Gigabayte (ili neku drugu to je sad nova kartica pa neznam koja je najbolja verzija) GTX 950.

Ako imaš malo više novaca recimo 5500 ili 6000 onda idi na i5 4690, H97 Anneversery  i Gigabayte G1 Gaming GTX 960 4 GB.

Ako imaš novaca na bacanje ili ako hoćeš još malo štediti onda i5 4690,Z97 Anneversery (znam da će mi sada profesionalci reć pa to je ploča za OC ali ako ima čovjek novaca pa šta uvjek je bolje uzet bolje) i ljepo kao čovjek staviš G1 Gaming GTX 970 i još ako imaš dodatnih novaca onda umjesto i5 staviš i7 4790 i miran si sljedećih 5-6 godina.

I još uz svaku verziju staviš ljepo Kingston HyperXFury 8 GB 1600Mhz i miran.

Pričekaj ostale da ti kažu još ali ovako ti je ono otprilike najbolje.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9