HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3299566 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6315 : 28. Rujan, 2015., 23:43 »
Ne laži, komentirao sam ti onu konfu prije nego si editirao post iz Centra sta si sliku stavio, a tamo si stavio ovo kuciste http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002141 a u to nikako ne stane NIC C 5, koji je između ostalog neisplativ po cijni po kojoj se prodaje.

Uostalom i na dnu te slike ti pise da ti cooler ne stane, vidis da pise CPU cooler height limitation 155mm, a NIC C5 ima 160mm
« Zadnja izmjena: 28. Rujan, 2015., 23:45 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6316 : 28. Rujan, 2015., 23:52 »
Da, editirao sam post jer nisam mogao staviti linkove s Centro.hr stranice jer se nesto ubagovala, ali komponente su te koje jesu.

I ne znam kako drugacije da ti objasnim... Ne znam niti zasto bi Thermaltake radio ventilatore koji ne stanu u njihovo vlastito kuciste, ono to bi bila totalna blamaza.

Teoretski da ti ventilator i ne stane iz nekog razloga, poklopac kucista uvijek mozes maknuti, koliko gamera drzi pc otvoren bez tog poklopca, more njih...
Ali ako bas zelis da ti poklopac bude gore, a ne stane ti zbog ventilatora, napravis moding i izrezes dio kucista i jednostavno laganini stavis otvor za cjevovode od hladnjaka i bas bi prebrutalno izgledalo, ono, ja bi sebi to čak i napravio.

Uostalom evo sto se sve moze s racunalnom opremom i sto sve ljudi rade, a mozete i vi samo doma to napraviti samo si date malo vise truda, od Overclockinga, hladjenja, modinga, sastavljanja pc-a, itd itd... Za mene to je umjetnost :)

GeForce Garage

Ali ventilator stane bez problema a HighEnd jednostavno lupeta gluposti pokusavajuci opet (po tko zna koji puta) pobiti sve sto ja kazem, i tvrditi da komponente koje sam odabrao su sranje i ne valjaju, ali eto sta da mu ja radim kad je on takav lik...

Komponente koje sam ja prikazao zasigurno pasu jedna uz drugu, i ne smije biti problema kod rada istih.

Ako sam nekog zajebo za nesto, neka mi posalje racun doma, ja cu mu platit cijeli komp i sastavit ako treba. :thumbs:


Evo još jednom ako nekog zanima, plus objasnjenje zbog cega samo jedna graficka kartica u konfiguraciji od 25 000 kn. Koja ruku na srce, ima skuplju periferiju te ona nosi dobar dio bužeta. ASUS ROG 27'' monitor je podosta skupa stavka, ali za pravi gaming dozivljaj, je to najbolje sto mozete kupiti a trzistu trenutno. Isto kao i slusalice, za koje gle cuda i HighEnd je rekao da su dobre, valjda covjek poceo dolazit pameti :thumbs:

Evo konfiguracija za 8000 kn. Cijene zanemarite posto stranica od Centro.hr nest ne radi kak spada...

MB: Gigabyte GA-Z170-HD3
CPU: Intel Core i5 6600K 3.5 GHz
COOLER: Thermaltake NIC C5
RAM: Crucial 8GB DDR4-2600
VGA: Gigabyte GTX 970 G1 GAMING 4 GB
SSD: Kingston 240 GB HyperX Fury
HDD: Western Digital 2 TB Green
CASE: Thermaltake Urban S31
PSU: Seasonic SS-620GB, 620W

Ako ćete ici na Amazon, eventualno e-bay i kupovati, sve moze kostati oko 1000 € sto je ok cijena za takav jedan komp.


A za sve one koji ili rade u Njemačkoj, ili jednostavno imaju dobar posao i puno love, a vole PC gaming i zele pravi pravcati stroj, evo trenutno sto se moze uzeti kada 25 000 kn nije problem:

(Klikni za pregled slike.)

Da konfiguracija je sa jednom grafickom karticom iz razloga sto SLI / Crossfire podrzava mali broj igara, tj one koje ga i podrzavaju, cesto imaju bugova i problema s time, a driveri i podrska uvijek kasne. Apsurd je primjerice da SLI konfiguracija ima 30% manji framrate od one sa single karticom u igri Batman Arkham Knight što reći...
Jednostavno proizvođači igara nisu spremni/zreli za tehnologije poput SLI-a, ali dolaskom DX12 SLI ce postati proslost ukoliko DX12 zaista ispuni ono sto e od njega ocekuje.

EDIT:
Zasto sam ovo napisao, zato jer me dost ljudi pita sta ovo, kako ovo slozit za tolke pare, itd... Pa ih lako uputim na ovaj post...
« Zadnja izmjena: 29. Rujan, 2015., 00:14 HackerMAG »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6317 : 29. Rujan, 2015., 00:16 »
Pod broj:

1. Ne znam niti zasto bi Thermaltake radio ventilatore koji ne stanu u njihovo vlastito kuciste?

Zato jer za sve postoje neki rangovi, sto cjenovno sto sa tehnicke strane, nisu sva kucista namjenjena da primaju sve hladnjake.

2. Teoretski da ti ventilator i ne stane iz nekog razloga, poklopac kucista uvijek mozes maknuti, koliko gamera drzi pc otvoren bez tog poklopca, more njih...

Hladnjak ne stane u kuciste, a i covjek koji kupuje konfu od 10000kn zeli da je sve cakum pakum, a ne da nemoze zatvoriti kuciste koje je između ostalog sranje, zbog hladnjaka kojeg mu je neka nestrucna budala stavila u konfu. Osobno neznam nikog ko drzi komp bez stranice, pogotovo sa ovim skupljim konfama koji imaju kucista sa zvucnom izolacijom i u interesu im je da ne drze kuciste otvoreno kako bi sve bilo tiho.

3. Ali ventilator stane bez problema a HighEnd jednostavno lupeta gluposti pokusavajuci opet (po tko zna koji puta) pobiti sve sto ja kazem, i tvrditi da komponente koje sam odabrao su sranje i ne valjaju, ali eto sta da mu ja radim kad je on takav lik...

Hladnjak ti ne stane, i imas u specifikacijama napisano da ti je max visina hladnjaka do 155mm, a NIC C5 je 160mm, a ti i dalje pametuj, pojma o pojmu nemas, a najgore od svega je sta i kad vidis da si u krivu ti ne priznas nego se i dalje glupras i tvrdis suprotno.

4. Komponente koje sam ja prikazao zasigurno pasu jedna uz drugu, i ne smije biti problema kod rada istih

Netocno.

5. Ako sam nekog zajebo za nesto, neka mi posalje racun doma, ja cu mu platit cijeli komp i sastavit ako treba.

Za pocetak najbolje da prestanes ljudiam preporucivati konfe po forumu, nije to za tebe...


Ovo sta si ponovo slozio iz Centra, opet ti hladnjak ne stane u kuciste, a i to kuciste je takav odron za 700kn da to nisu istine, za te pare se uzme Fractal design define r4 koji je miljama po svemu ispred tog Thermaltakea. Također opet ti pola komponenti nije dostupno.
« Zadnja izmjena: 29. Rujan, 2015., 00:24 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6318 : 29. Rujan, 2015., 00:47 »
Ventilator stane u kuciste i ne stvara probleme i sve je uskladjeno bas za taj ventilator.
Ima tocno izbocine na poklopcu kucista gdje idu cijevi, i mogu se skinuti rucno radi modinga. 181 mm hladnjak ulazi tu ali samo tt jer za njih ima posebno dizajniran utor za cijevi na poklopcu.

HighEnd jednostavno lupeta i prica gluposti kojima me pokusava potkopat a nikad u zivotu nit je vidio a kamoli radio s thermaltake kucistima...

Cak stovise, kod prikaza kucista dana je fotografija bas sa tim hladnjakom.

Tko ne vjeruje neka posjeti sluzbenu stranicu Thermaltake-a

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002142



Ovo sto HighEnd prica o limitu od 155 mm to je za hladnjake koji nisu Thermaltake, vec primjerice Phanteks, Noctua, Zalman i drugi ostali proizvodjaci ventilatora, oni imaju cjevi polozene drugacije od tt pa zato ne stanu ako su veci od 155 mm.

Jos jednom, Thermaltake Nic stane u to kuciste koje sam stavio u konfiguraciji. Slike i dokazi su vam tu...
« Zadnja izmjena: 29. Rujan, 2015., 01:02 HackerMAG »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6319 : 29. Rujan, 2015., 01:05 »
Da razbijem dramu :D
Posto ste mi vec prepolucili grafick r9 390,koju da uzmem XFX R9 390 ili Sapphire R9 390 NITRO  sapphire ima 3 ventilatora,bolje hladi ali cijena je ista,pa me zanima da li ima caka?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6320 : 29. Rujan, 2015., 01:12 »
Naravno da ima caka. Metro Redux ce ti stekati.
No ukljucis li jos i Advanced PhysX, igra ti se pretvara u slideshow cim naletis na dio gdje su ti efekti.
Ako ti nije stalo do toga, uzmi Sapphire R9 390 NITRO, to je nesto slicno poput Gigabyte G1 serije...

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6321 : 29. Rujan, 2015., 03:56 »
HackerMAG, maloprije sam igrao Metro 2033 Redux na svojoj r9 390 i mogu reci da:
Pricas gluposti, Metro 2033 REDUX radi odlicno na r9 390, jedino sta treba napraviti za igranje u 60+ fpsa je iskljuciti SSAA, koji doslovno nista ne znaci na grafici a bolesno guta performanse, nebitno bila Nvidia ili AMD graficka u pitanju, ostalo sve na max se moze staviti bez problema.
Vjerovao ili ne Advanced Physx nema apsolutno nikakav utjecaj na performanse u toj igri na r9 390, fps je isti sa njim ili bez njega, bolje ne komentiraj ono sta neznas i nisi probao jer samo bunis ljude.

Metalwrath
Idi na Sapphire R9 390 NITRO, ima bolje hlađenje od XFX modela, i Sapphire je AMD-ov najveci partner, tako da oni uvjek imaju odlicne kartice.

EDIT:
U vezi kucista, imaju takva dva kucista, jedan sa prozorom, jedan bez prozora koji si ti preporucio, u taj bez prozora ne stanu hladnjaci visi od 155mm sve dok se ne izvadi spuzva sa stranice koja bi trebala sluziti kao zvucna izolacija, ali slabo izolira zvuk.
Opcenito vec sam ti rekao da to kuciste nema apsolutno nikakvog smisla po cijeni od 700kn zato jer za te novce ima veliki broj boljih i kvalitetnijih kucista, tipa Fractal design r4, koji je vjerojatno kvalitetniji od svega sta thermaltake ima za ponuditi i daleko ispred tog kucista koje si ti predlozio.
To kuciste je rađeno vecim dijelom od plastike nize kvalitete, ima stranice od tankog lima debljine tek pola centimetra koje se lako savijaju pri raskalpanju, tezi svega 7kg, a kucista u tom cjenovnom rangu teze po 11-12kg, i daleko su cvrsa i prostranija, i ostatak interijera je kvalitetniji i dolaze sa kvalitetnom zvucnom izolacijom.
« Zadnja izmjena: 29. Rujan, 2015., 04:50 HighEnd »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6322 : 29. Rujan, 2015., 10:29 »
Naravno da ima caka. Metro Redux ce ti stekati.
No ukljucis li jos i Advanced PhysX, igra ti se pretvara u slideshow cim naletis na dio gdje su ti efekti.
Ako ti nije stalo do toga, uzmi Sapphire R9 390 NITRO, to je nesto slicno poput Gigabyte G1 serije...

Zamisli cake....Pa sve i da ta jedna igra steka ili neradi uopce, to sigurno nije razlog za ne kupit tako vrhunsku karticu..

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6323 : 29. Rujan, 2015., 11:51 »
Naravno da ima caka. Metro Redux ce ti stekati.
No ukljucis li jos i Advanced PhysX, igra ti se pretvara u slideshow cim naletis na dio gdje su ti efekti.
Ako ti nije stalo do toga, uzmi Sapphire R9 390 NITRO, to je nesto slicno poput Gigabyte G1 serije...

Zamisli cake....Pa sve i da ta jedna igra steka ili neradi uopce, to sigurno nije razlog za ne kupit tako vrhunsku karticu..

Ma nista ne steka, ja jucer igrao Metro 2033 Redux, uz iskljucivanje SSAO koji nista ne donosi igra ide na 60+ fpsa skoro stalno, u najzahtjevnijim djelovima na 45-50 padne, i to uz sve ostalo na max i ukljucen advanced physx koji uopce ne djeluje na performanse bio ukljucen ili iskljucen, jucer sam bas testirao pa znam sta pricam.

*

Ejovrh

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6324 : 29. Rujan, 2015., 12:08 »
Poštovanje svima.

Trebao bih PC konfiguraciju, sa svim komponentama do 15.000 kuna za "gaming".

Znači kućište + periferija.

Zanima me može li stati u tu cijenu i7 umjesto i5, a ako ne može li noviji Skylake.

Isto tako bih Fury X karticu umjesto Gtx 980 Ti jer čujem da će novi Direct X 12 osjetno poboljšati AMD kartice.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6325 : 29. Rujan, 2015., 12:34 »
Ejovrh

Uvjeren sam da trolas i da neces nista kupiti, a mislim da si i vec pod par drugih profila trazio konfiguracije za 15000kn. Ako nisam u pravu razuvjeri me tako da uslikas 15000kn na hrpi, tako da se vide novcanice odozgora i sa jednim papiricem sa strane gdje pise tvoje ime sa avatara.


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6326 : 29. Rujan, 2015., 20:26 »
Postovanje ekipa,znaci treba mi gamig pc samo za igre sa monitorom do 9000kn

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6327 : 29. Rujan, 2015., 21:00 »
dbosnjak0702

A odakle si, placas u kesu il na kartice?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6328 : 29. Rujan, 2015., 21:26 »
Split placam kesom mogu se protrgnuti max 500kn

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6329 : 29. Rujan, 2015., 21:49 »
Može li se ikako ASUS DVD-E616P3 spojiti na Asrockovu B85M PRO3 maticnu

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9