HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3306732 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1290 : 07. Kolovoz, 2013., 15:16 »
BTW- i netreba tako jak cpu za te igre. Bitno je samo da nije krš


Skyrim na ultra 1080p ima razliku između 965 be i i5 2500k 12fps na gtx 570

Naravno da ima- jer je phenom po tome bottleneck za gtx 570. Nema to veze sa igrom samom- nego više fps daje na jačem cpu jer je neiskorištena grafička.Što se tiče igre mogu se kladit da igra radi odlično sa phenomom 965 be i gtx 570. Pa skyrima ljudi igraju bez problema na dual core. Što se tiče zahtjevnosti ta igra danas nije ništa posebno- pa maxa se sa čak 7750 ddr5, a hd 7770 pogotovo

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1291 : 07. Kolovoz, 2013., 15:32 »
OC-anje procesora je najčešće rješenje za bottleneck, naravno ako imaš aftermarket cooler. i btw AC 2 je previ še za tvoj komp




Dobro... u pravu si, ali u igrama tipa Mark Of The Ninja koje karakterizira slabija grafika svejedno

imam zastajkivanja.

 Far Cry mi trza, a u najmnju ruku treba ići 90% glatko.

Jednostavno se pitam koliko bi mi se performanse popravile sa jačim procesorom.

Imam stock cooler tako da overclocking otpada, ali mislim da ću u dogledno vrijeme kupiti jači

procesor i riješiti sve probleme s tim.

Čekaj bottlenecka ti 9500GT?

Far Cry 1 ti trza? To bi moralo letiti na tvojoj konfi. Čovječe ja sam to igrao na ultra (ako o jedinici pričamo) na athlon 64 3500+ i 7600gs 256 mb (doduše manja rezolucija 1200x1024 možda i manja)

Izgleda da je to jako mala frekvencija procesora. OC bi trebao dobivati bolje rezultate. Svakako bi mjenjanje cpu bila dobra ideja. Ja bi prije to na tvome mjestu napravio nego mjenjao grafičku. Kasnije samo upikneš bolju.
Uostalom kao što je rekao webmaster AC2 i sl. su jednostavno možda previše za tvoju konfiguraciju

Recimo Mark of the Ninja- iako izgleda smješno ipak je to nova igra (nekoliko godina novija od tvoje konfe ) i nije sad baš toliko nezahtjevna- preporučuju se i bolji cpu od tvoga. Uostalom igra možda nije baš nešto i optimizirana. Recimo meni se jebeni Hotline Miami palio 100 godina- a igra smješno izgleda- jednostavno je tako napravljena

http://gamesystemrequirements.com/games.php?id=1789

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1292 : 07. Kolovoz, 2013., 15:57 »
BTW- i netreba tako jak cpu za te igre. Bitno je samo da nije krš


Skyrim na ultra 1080p ima razliku između 965 be i i5 2500k 12fps na gtx 570

Naravno da ima- jer je phenom po tome bottleneck za gtx 570. Nema to veze sa igrom samom- nego više fps daje na jačem cpu jer je neiskorištena grafička.Što se tiče igre mogu se kladit da igra radi odlično sa phenomom 965 be i gtx 570. Pa skyrima ljudi igraju bez problema na dual core. Što se tiče zahtjevnosti ta igra danas nije ništa posebno- pa maxa se sa čak 7750 ddr5, a hd 7770 pogotovo

gtx 570 je slično performansama kao hd 7850 2gb, 965 be ne bottlenecka gtx 570 samo izgleda da skyrim ide ouno bolje na sandy bridge procesorima
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1293 : 07. Kolovoz, 2013., 16:18 »
BTW- i netreba tako jak cpu za te igre. Bitno je samo da nije krš


Skyrim na ultra 1080p ima razliku između 965 be i i5 2500k 12fps na gtx 570

Naravno da ima- jer je phenom po tome bottleneck za gtx 570. Nema to veze sa igrom samom- nego više fps daje na jačem cpu jer je neiskorištena grafička.Što se tiče igre mogu se kladit da igra radi odlično sa phenomom 965 be i gtx 570. Pa skyrima ljudi igraju bez problema na dual core. Što se tiče zahtjevnosti ta igra danas nije ništa posebno- pa maxa se sa čak 7750 ddr5, a hd 7770 pogotovo

gtx 570 je slično performansama kao hd 7850 2gb, 965 be ne bottlenecka gtx 570 samo izgleda da skyrim ide ouno bolje na sandy bridge procesorima

Gtx 570 je tako jednaka gtx 660 i 7850. Imaš na onom linku iz BUG-a  na zadnjoj stranici tipa koji ima 965BE i gtx 660 koji kaže da mu često gpu radi na 80% u igrama. To se uklapa i u simptome koji si ti opisao- jer samo promjenom cpu-a se povećao fps. To je taman to malo što fali. U doba igara kad su phenom i gtx 570 bili skroz novi- vjerojatno je bio dovoljan za nju- no novije igre su zahtjevnije. To ne znači da igra ne radi odlično na toj kombinaciji- i da igra baš mora imat i5 K da bi radila dobro.

Phenom je odličan cpu, al već dobro star i nije za neke ultra grafe. Dobrim OC bi trebao bit dovoljan njih. A taj i5 2500K je noviji i ima brutalno bolji singlethreading- što je velik faktor za igre
« Zadnja izmjena: 07. Kolovoz, 2013., 16:24 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1294 : 07. Kolovoz, 2013., 16:50 »
Ja nikada nisam rekao da svaka igra mora imat i5 K procesor da bi radila dobro, to sam stavio kao primjer. I ko zna kakve je taj tip igrao igre da mu je gpu radio na 80%, I još bitnije na kojoj rezoluciji jer na manjim rezolucijama cpu se više optereti nego grafa
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1295 : 07. Kolovoz, 2013., 16:57 »
I Skyrim i većina novijih RTS igara traži jako dobar singlethreading tako i da 965BE ne bottlenecka gtx 570 iopet bi i5 to vrtio na više fpsa
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1296 : 07. Kolovoz, 2013., 16:59 »
Hoću reći samo da je to što si ti spomenio klasičan primjer bottlenecka. Znači sve isto i promjenom samo cpu dobiješ 12 fps više...
Znači igra je sigurno radila odlično- npr. 60 fps i kasnije 72 ... U takvim slučajevima bottleneck nije bitan. Al gadno je ako igra ne radi dobro a postoji bottleneck

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1297 : 07. Kolovoz, 2013., 19:01 »
Jel bi imalo utjecaja da rađe ubodem rame nego procesor. Za prvu ruku samo.
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1298 : 07. Kolovoz, 2013., 19:55 »
Ovisi koliko imaš i jel su ddr2 ili ddr3, ja bi ti preporučio da ubodeš odma novi komp jer bezveze pare trošiš na ovo, rađe čuvaj za novo sve
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1299 : 07. Kolovoz, 2013., 19:58 »
Hvala na brzom odgovoru. Imam 2Gb rama ddr2. Neću još neko vrijeme kupovat novi komp dok ne dođu novi naslovi koje bi mi se isplatilo igrat. Totalno sam nezainteresiran za nove naslove.
Nazovi to kroničnom nostalogijom ako tako hoćeš.

Znači isplati li se ili ne?;)
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1300 : 07. Kolovoz, 2013., 20:29 »
stariji naslovi ne iskorištavaju više od 2gb a i tebi nebi pomogli u gamingu, tako da ne još bi i trebao nać iste ddr2 rame koje imaš a oni su skuplji i rjeđi od ddr3.
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1301 : 08. Kolovoz, 2013., 11:08 »
Thnx.
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1302 : 09. Kolovoz, 2013., 09:14 »
Jel zna tko jel se plaća carina iz UK na stvari skuplje od 150€?

*

Bonoo

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1303 : 09. Kolovoz, 2013., 14:01 »
Evo meni bi trebala jedna konfa do max. 5 i pol tisuca kuna samo za igranje pa ako bi
neko mogao slozit najbolju mogucu konfiguraciju do te cijene :)

Gledo sam i za ovaj laptop,pa neznam sad s obzirom da selim u drugi grad studirat dal
bi bilo bolje slozit nesto svoje ili uzet ovu toshibu,bitno mi je da moze vrtit najnovije igre,evo link:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-toshiba-satellite-l870-17m-core-i5-3230m-dvdrw-dl-6gb-750gb-radeon-hd-7670m-17-3-led-lan-kamera-hdmi-usb-3-0-windows-8-bijelo&option=artikl&id_artikl=015.030.023


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1304 : 09. Kolovoz, 2013., 14:15 »
Evo meni bi trebala jedna konfa do max. 5 i pol tisuca kuna samo za igranje pa ako bi
neko mogao slozit najbolju mogucu konfiguraciju do te cijene :)

Gledo sam i za ovaj laptop,pa neznam sad s obzirom da selim u drugi grad studirat dal
bi bilo bolje slozit nesto svoje ili uzet ovu toshibu,bitno mi je da moze vrtit najnovije igre,evo link:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-toshiba-satellite-l870-17m-core-i5-3230m-dvdrw-dl-6gb-750gb-radeon-hd-7670m-17-3-led-lan-kamera-hdmi-usb-3-0-windows-8-bijelo&option=artikl&id_artikl=015.030.023

Stolni PC je puno jači za gaming od laptopa iste cijene. E sad ako ćeš studirat u drugi grad- pa često putovat- onda ti i treba laptop. Taj tvoj je OK al grafička nije ništa posebno, ovaj ima dosta bolju i jeftiniji je (links je preskup). Sve bi trebao pokretat s njim.

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=Asus+X75VB-TY028

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9