HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3307655 Hitova
*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6510 : 23. Listopad, 2015., 22:52 »
Premocan si.

+uvjek pricas o tim hairworksima, to je neka sugava, nebitna sitnica.Sta ti to ukljucis pa buljis Geraltu u kosu ?
« Zadnja izmjena: 23. Listopad, 2015., 22:55 bartul_9 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6511 : 23. Listopad, 2015., 23:04 »
+uvjek pricas o tim hairworksima, to je neka sugava, nebitna sitnica.Sta ti to ukljucis pa buljis Geraltu u kosu ?

:loludara::loludara:
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6512 : 23. Listopad, 2015., 23:46 »
Premocan si.

+uvjek pricas o tim hairworksima, to je neka sugava, nebitna sitnica.Sta ti to ukljucis pa buljis Geraltu u kosu ?

Tocno tako momak, bolesnik sam za grafikom i buljim od 0 - 24 u Geraltovu kosu jer nemam pametnijeg posla :loludara:
Ali zato se Audi A5 sam od sebe zaradio :winknkiss:
Isto kao i nove Roccat sluške i 65'' LED tv...

Eh sinko, manje brini o ostalima a vise o sebi, pa ces i ti sebi jednog dana mozda moci priustiti neki komad hardwarea da mozes gledati Geraltovu kosu :thumbs:
« Zadnja izmjena: 23. Listopad, 2015., 23:49 HackerMAG »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6513 : 23. Listopad, 2015., 23:54 »
Blago ti se, moj zivot nikada nece biti takav, uzivaj u svemu sto imas.Usput napravio sam novi forum otidi tamo ispricaj svima kako ti je zivot ljep, onda ce biti jos ljepsi vjeruj mi.

+Nemas pojma o kompjuterima to se vec davno zakljucilo ne ja nego profesionalni ljudi, a ti si to sam dokazo svojim izjavama i nezrelim ponasanjem te glumljenjem pametnjakovica koji misli da on jedini moze slozit PC i kupit audia A5, vau ludila, sad mozda nades i curu.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6514 : 24. Listopad, 2015., 00:20 »
Be humble in victory and gracious in defeat. And you, sir, failed at both. :kava:
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6515 : 24. Listopad, 2015., 01:35 »
Ti si jedan obicni jadni tipicni Hrvat. Ne zelis radit, gubis dane na kompu i zelis imat zvjer od racunala za 4000 kn koliko ti maksimum mogu dati tvoji napaceni roditelji. Nazalost mentalitet ti je takav da ti ne dopusta da ista uspijes u zivotu, barem ne na posten nacin, svojim trudom i radom.

Lupetas o glupostima i nemas nista pametno za reci, stoga idi i molim te da umres u samoci jer ne zasluzujes bolje ...

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6516 : 24. Listopad, 2015., 09:02 »
Boze sacuvaj.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6517 : 24. Listopad, 2015., 09:06 »
Momci, mislim da je stvarno bilo dosta. Naziv teme je "Pomoć pri slaganju PC konfiguracija"!
Već nekoliko puta se skreće s teme poradi HackerMAG-a i njegovog automobila i itd.
Molim Vas SVE da prestanete s besmislenim raspravama i da tema može ponovno normlano funkcionirati na način na koji je predviđen za to.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6518 : 24. Listopad, 2015., 14:32 »
Ok, thanks u svakom slučaju. Prijedlog mi se sviđa.

Ima ko kakvih drugih ideja, ili je to načelno to? Nema smisla ići na Skylake i DDR4. Nebi se ništa dobilo, jel tako? A mislim da se niti ne može za iste ili slične pare?
SSD je taj najbolji koliko znam. Grafa je super. Možda jedino silver ili gold napajanje za dodatnu uštedu struje, ako nije neka velika razlika.

Preporučam:



Plus (kad izađe):



Uskoro ce Steam Machine ozbiljnije zakoraciti u Europu, te ce Alienware vrlo vjerojatno izbaciti gabaritima nešto veću Steam konzolu jer je prethodnik imao lošije komponente.

Trenutno Steam Controller jos nije dostupan, ali uskoro ce biti, no ipak na trzistu se mogu naci Alienwarei s XBOX controlerom koji uopce nije los.

Primjerice 400 $:
Alienware i3, 4 GB DDR3, nVidia Maxwell GPU dedicated 2 GB GDDR5

Dok prava pila za 1500 $:
Alienware i7, 16 GB DDR3, nVidia Maxwell GPU up to 4 GB GDDR5 hypertherad memory

Po meni sačekaj novu seriju Aleinware-a koja će imati jače grafičke kartice bolje prilagođene DX12 sadržaju i Skylake procesore.
Dakle, kad izađe nova serija, po meni najbolje uzeti Alienware s Intel i5 6500 procesorom, 16 GB DDR4 i novom nVidia Pascal GTX (razina oko x70) i vjerojatno će imati 4 GB GDDR5, uz to proširive do 8 GB ak se ne varam.
Cijena bi trebala biti oko 849 $, što vjerujem možeš nekako provući u EU samo s carinom (koja je 12 % ako ide preko luke u Hamburgu) i onda se uveze iz Njemačke i ne plaćaš PDV...
« Zadnja izmjena: 24. Listopad, 2015., 14:47 HackerMAG »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6519 : 24. Listopad, 2015., 15:28 »
Ako bas pucaš na PC onda:

MB: MSI H170A PC MATE - 700 kn
CPU: INTEL Core i5 6500 @3.2 GHz - 1500 kn
RAM: Kingston 2x 4 GB DDR4 @2133 - 500 kn
GPU: MSI GTX 970 Gaming 4 GB - 2800 kn
HDD: WD Black Series 2 TB - 600 kn
CASE: Thermaltake Versa N21 - 400 kn
PSU: Corsair CX600 - 500 kn

cca 7,000,00 kn

Glede kučišta:




Po meni sasvim ok dizajn. Ventilator stane maksimum 160 mm, ali s utorom se da protegnut na 185 mm. Graficka kartica ako će biti jedna ide do 360 mm. Glede SLI kombinacije, limitirana je na 250 mm ali mislim da to nećeš raditi (najbolje staru grafu prodaš dodaš love i uzmeš novu generaciju. Mnoge igre em ne podržavaju SLI, a one koje ga i podržavaju često imaju problema i bugova, tako da SLI zaobiđi...

Po meni da se ovo sastaviti i za barem 1000 kn manje ako ces traziti po amazonu, ebayu, i pikirati najpovoljnije u našim trgovinama.

Ako želiš pošaljem ti pomponente sa Amazon.de + iz naših trgovina što je povoljno (Centro, ADM, ...)

Ali ja bih se strpio do iduće godine kada će izaći nova serija nVidia Pascal GPU-a i uzeti iz GTX X70 od MSI-a (uvijek budu među prvima pri izbacivanju novih modela)
Pascal GPU-i dolaze u novom proizvodnom procesu, te ce donijeti full DX12 podrsku uz jos mnogo drugih noviteta. Tada s najjacim GPU-ima nece biti nemoguc gaming u 60 fps-a pri 4K rezoluciji...
Navodno prvi Pascal GPU dolazi tokom 2016 Q1 i Q2. Po meni vrijedi sacekati pa vidit testove kako ce to radit.
« Zadnja izmjena: 24. Listopad, 2015., 15:38 HackerMAG »

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6520 : 24. Listopad, 2015., 19:06 »
Pozdrav!
Imam par pitanja za sve vas,ne želim svađu pa ako mogu pristojni odgovori.

1.Koliko će taj Steam Machine otprilike koštati i hoće li ga se moći nabaviti u Hrvatskoj?
2.Vezano za sve te AlienWare uređaje,dali ih ima na ovim prostorima,i dali rade na Windowsima ili imaju svoj OS,te dali se njima može upravljati i miš/tipkovnica opcijom?
3.Što se tiče onog Thermaltake kučišta,koliko je bolje(ili lošije) u odnosu na Z3+ i može li ga se nabaviti u bijeloj ili nekoj drugoj boji u HR-u?
4.Što se tiče moga novog računala,ja sam sada na 3000Kn,ali još ću štediti,pa dali bi sljedeće godine kada skupim okvirno 9000 kuna bilo moguće kupiti neki i5 6600 zajedno sa Pascalovom x70 grafom a da to bude jače od i5 4690K i Asus Strix GTX 970.

Hvala unaprijed na odgovorima.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6521 : 24. Listopad, 2015., 19:55 »
1. AlienWare Steam Machine će koštati kad dođe u Europu u rasponu od 500 € do 1500 €. Čim dođe u Europu, znači moći će doći i u RH, samo je pitanje dali će ikoja trgovina prepoznati interes. Najbolja solucija je Amazon.de, tamo je čista cijena zajedno sa Merwertsteuer-om i carinom, dakle, samo platiš, ukucaš adresu i to je to. Preporučam direktno trgovinu Amazon.de kao prodavač.
2. AlienWare Steam Machine će moći bez ikakvih problema raditi sa Windowsima, ali u pravilu dolazi će doći sa posebnim Steam OS sustavom. Da, ima ih na ovim prostorima ljudi se snalaze i kupuju preko neta, čak i same trgovine imaju mogućnost staviti tj. ponuditi što žele, ili pak ponuditi OEM bez OS-a, pa si sam instaliraš. U biti to ti je običan PC samo nabrijaniji i možeš mu instalirati što god želiš. Ja uvijek preporučam frišku instalaciju. Ljepo kupis, i na cisto instaliras Win 10 Pro...
3. Thermaltake Versa N21 vs Zalman Z3, odabir je najviše stvar osobnog ukusa i nećeš puno pogriješiti koje god da odabereš, oba su sličnih gabarita te primaju graficke kartice do 360 mm. Mislim da Zalman Z3 Plus ima mogućnost montaže većeg coolera za kakvih 20ak mm u odnosu na Thermaltake, ali ne mogu sada naći detaljan info o tome pa da stavim link. Taj Thermaltake imas u crnoj i tamno-sivoj varijanti, nema u bijeloj.
4. Za konfiguraciju tipa:

MB: MSI Z170A Gaming - 800 kn
CPU: INTEL Core i5 6600K @3.5 GHz - 1800 kn
COOLER: Phanteks PH-TC14S - 400 kn
RAM: Kingston 2x 8 GB DDR4 @2800 - 800 kn
GPU: MSI GTX Pascal X70 Gaming 4 GB - 3200 kn
HDD: WD Black Series 2 TB - 600 kn
CASE: Thermaltake Versa N21 - 400 kn
PSU: Corsair CX600 - 500 kn

Prema mojoj procjeni, obzirom koliko će pasti cijene, ovo ti je cca 8500 kn, a ako budeš pikirao komponentu po komponentu, vjerujem da ces moci sve sloziti cak i za manje, nekih 1000€ bi trebalo biti dovoljno. Zavisi samo dali ces htjeti kvalitetnije komponente, primjerice tipa napajanje Seasonic 600W+, i ubacit kakav dobar SSD od 240 GB, cijena ide gore, ali opet ces biti ispod 9000 kn. Tako da odgovor je: Da, za 9000 kn bez problema imas vrhunski PC. Kazem, ne mora bas biti MSI varijanta ploče i grafe, mozes i Gigabyte uzet, ASUS, sto vec bude bolje, povoljnije i isplativije. S tom konfiguracijom ćeš se itekako moći dugo i kvalitetno igrati, moja je procjena da će uz DX12 te ako se ispuni ono sto Pascal obecava, moci igrati u 4K pri gotovo 60 fps-a u full detaljima. Ali vrijeme ce pokazati kako ce se stvari odvijati, kojim tokom i u kojem smjeru...
« Zadnja izmjena: 24. Listopad, 2015., 20:16 HackerMAG »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6522 : 24. Listopad, 2015., 23:02 »
Pozdrav,  imam ponudu http://www.olx.ba/artikal/19370788   + 2200 kuna nadoplata,  za moje računalo http://www.olx.ba/artikal/18714768 .

Da li je isplativa ova zamjena, što se tiče cijene ( da li je laptop kvalitetan i da li podržaje bar da igram LoL, Pes 2016, i pak gta 5) , ili mogu naći bolji laptop za tih 3000kuna, koje cijeni ponuđač? hvala


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6523 : 25. Listopad, 2015., 00:12 »
li-la što se tiče cijene, dalo bi se diskutirati.

Inače taj laptop je mnogo slabiji od tvog pc, dali je kvalitetan je teško reći kad nigdje ne piše ni ime modela :mrgreen:
Lol i pes bi možda mogao igrati, a gta V bi mogao biti muka, mada ljudi na yt navodno igraju sa takvom gpu

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6524 : 25. Listopad, 2015., 10:18 »
Ok hvala na informacijama Hacker :thumbs:

Jel mi možete Vi iskusniji reći jel ovo dobro složena konfiguracija,i koliko bi došla za godinu dana.

1 x INTEL Core i7 6700
1 x GIGABYTE H170-Gaming 3
2 x Kingston HyperXFury 4 GB DDR4, 2400 MHz
1 x Pascal x70
1 x FORTRON Aurum S, 600W, 80+ GOLD
1 x Zalman Z3+

Disk nije uključen jer ću koristiti svoj Seagate SSHD od 1 TB.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9