HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3307312 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6615 : 31. Listopad, 2015., 20:44 »
Ja sam o ovome pricao, a kolko vidim ti si se i nadovezao na moj prijedlog koji sam davao ovom covjeku, ne vidim da on ima r9 270x??
Uostalom ako pricamo o nekom drugom, prelazak sa r9 270x na r9 380 nema nikakvog smisla, to je nebitan pomak, ispod r9 390 netreba uopce ni pomisljati na upgrade.

Da nadovezao sam se u vezi AMD FX X4 4300 procesora i cijene jer u Centro.hr za isti artikal imaju dvije poptuno razlicite cijene, sto sam ti i pokazao na linku koji sam ti postavio.
Pise ti jasno na mom postu na koga se odnosila preporuka u vezi graficke kartice.

Prelazak sa R9 270 na R9 380 je otprilike jednaka stvar kao da ja sad sa svoje sadasnje GTX 760 prodam ju i uzmem GTX 970.
Dakle dobio bi na performansama definitivno. Jedino u tvojoj glavi ne postoji dobitak u performansama.

Dakle covjek je pitao sto moze napraviti za 1500 kn s konfiguracijom koju ima i ja sam mu ponudio dobro rjesenje sto i kako moze napraviti.

...maticna je MSI 970 GAMING

Znaci ti si brze bolje tu maticnu plocu prodao i kupio ASUS jer ti je HighEnd tako rekao? Majketidrage :fpalm:
MSI 970 Gaming je jako dobra ploca sa 6+2 faznim VRM-om. Na nju ti bez problema ide 8350 procesor na 4.0 GHz.
Uz to imas i test navedene ploce i brza je od ASUS-ove, te pruza vrhunsku stabilnost, samo je potrebno podesiti ju pravilno u BIOS-u jer su defaultne postavke dosta slampave. Potrebno je iskljuciti power saving modove i slicne gluposti. Ali nebitno, ionako si se rijesio tog ''smeća'' od maticne ploce, za koju razni samoprozvani strucnjaci tipa HighEnd tvrde da je ''losa'' a nikad u zivotu otvorili BIOS nisu...

Recenzije za MSI 970 Gaming ploču:

Guru3D.com recenzija MBO MSI 970 GAMING

PCper.com recenzija MBO MSI 970 GAMING

Ako nitko na forumima nije pricao da je ta ploca losa, a kupilo ju je masa, ali stvarno masa ljudi, zasigurno bi vec vristali na Guru3D forumu da je taj komad hardware sranje. Ali da moras bit baja da ju podesis kaki je red -moras. dobrano se moras kuziti u Bios i pogledati kako kalibrirati plocu obzirom na hardware koji stavljas na nju.

Glede procesora, reporucam ti AMD FX X8 8350 4.0 GHz 16 BG cache. Cijena mu je cca 1.500,00 +-100 kn i dobar je izbor kad si vec krenuo na AMD.

No kada si vec odlucio uzimati novu maticnu plocu i davat 1.500,00 kn za proc TREBAO SI ICI NA:
H170 matičnu ploču i intel i5 6400 koji se daju nabaviti bez problema za lovu koju si ti potrosio tj, mislis potrositi


Uglavnom, da ne duljim, pretpostavljam da ti je HighEnd birao komponente, pa gle, dobrano te zajebao stari moj. :fpalm:
« Zadnja izmjena: 31. Listopad, 2015., 21:09 HackerMAG »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6616 : 31. Listopad, 2015., 21:28 »
Ajde hackerMAG ne lupetaj. Ploča od faking 850kn nema LLC i tu pričamo o nekom overclockingu.

Citat:
As mentioned in the BIOS section of the review, MSI has somewhat crippled the overclocking options on the motherboard by not implementing any form of load line calibration or literal CPU voltage values. All the user has to go by is the CPU voltage offset and pump this up to overcome any voltage drop across the CPU. This causes our results with the FX-8320E to be 100 MHz less than in our CPU review motherboard due to overheating on the basis of raised voltages.

"Referentna" ploča je ASRock’s 990FX Extreme9 koja je fijasko od ploče ako pričamo o overclockingu, a ova je uspjela biti čak i gora

Ovima iz guru3d je trebalo (i to sa low leak 8370E):

Citat:
4700 MHz. To achieve this we needed 1.46~1.50 Volts on the processor.

Ploča na nivou :fpalm:
To bi se zapalilo kad - tad.
« Zadnja izmjena: 31. Listopad, 2015., 21:34 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6617 : 31. Listopad, 2015., 22:42 »
Ljudi ako bi mi mogli reći koji je procesor bolji za rendanje videa fx 8350 ili i5 4460??
Hvala!!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6618 : 31. Listopad, 2015., 22:48 »
fx 8350. Preporuka 40% jeftiniji 8300. Razlika samo u tvorničkom clocku, lako se na 4ghz postavi

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6619 : 01. Studeni, 2015., 11:37 »
Andrash,

Malo pretjerujes i izvrces ono sto sam ja htio reci.

Ja niti jednom nisam rekao da je MSI 970 GAMING matična ploča za hardcore overclockiranje i nabijanje taktova na 5-6 GHz i slicne perverzije.
Dakle nemoj izokretat.

Ja sam samo rekao da je MSI 970 GAMING ploča sa 6+2 fazom koja može primiti AMD FX X8 8350 i da taj procesor na njoj radi normalno i bez greske i ni u kakvoj prici nisam spominjao overclockanje na 5-6 GHz i voltaze na toj frekvenciji.

Ploča je dobra i ogromna kolicina ljudi ju je kupila, a to sto na 200 000 kom jedan primjerak mozda ne valja je slucaj kod svakog proizvoda tog tipa, a posto MSI daje garanciju od 36 mjeseci, lako ju zamjenis ako nije dobra. Ja na svoju MSI Military Edition maticnu imam garanciju od 36+24 mjeseca jer sam nadoplatio 50 kn. Gigabyte, ASUS, ASrock nude 24 ili cak neki modeli po 12 mj garancije, tako da sve te price da su sve MSI maticne ploce tesko sranje koje ne treba kupovati jer je tamo neki nebitni HighEnd tako rekao, su teske gluposti proizasle iz glave covjeka koji ocito ima zescih problema u svojoj glavi...

I da Andrash, stvarno ga i ti lupetas, al tesko ga lupetas.
Ploča za 90 € koliko kosta na Amazonu, je dobar izbor, a to sto kad clockas procesor na 4.7 GHz pa napon mora biti za 0,2 - 0,3 volta veci ne znaci da ploca ne valja, vec jedino to da ploca nije overclockerska hardcore varijanta, te da nije namjenjena za to.
No ploca podrzava Crossfire i SLI i slicne gaming stvarcice koje mogu posluziti u buducnosti ako kojim slucajem zatrebaju.

Jos jednom, MSI na svoje maticne ploce, posebno na military edition varijante daje po 36 cak i 50 mjeseci jamstva.
Ja imam MSI maticnu plocu i gle cuda vec 2 godine radi bez greske, a procesor je stalno na overclocku, kao i graficka kartica i memorija. Sve sljaka bez problema.

To sto HighEnd smatra da su MSI maticne ploce najvece izdrkotine od hardwarea i da samo ASrock i ASUS valjaju, ne znam, poslusajte ga pa za 12 mjeseci kad istekne garancija a ploca crkne, sjednite i placite :thumbs:

O tome da ja serem i pricam nebuloze. Pa gle uvjerite se i sami:
Primjerice u vezi ploca koje mozete naci u trgovini Centro.hr:

ASRock - 24 mj garancija:
http://www.centro.hr/maticna-ploca-asrock-970-extreme3-r2-0.aspx

MSI - 36 mj garancija:
http://www.centro.hr/msi-970a-sli-krait-edition-am3-d3-u3-1-sli.aspx

Da, MSI je bolji izbor i ja ga preporucam. Ploče su kvalitetne i vrhunske su.
A ako zelite neku uber overclockersku plocu, izdvojite kakvih 2000 kn i MSI opet ima sto za ponuditi.
Ima i ASUS i GIGABYTE ali u vecini slucajeva oni ne nude jamstvo poput MSI-a.

Ozbiljni overclocking za cjenovni rang od oko 100 € +-10€ ljudi, ne budite smiješni. Posebno ti Andrash.

Amen.
« Zadnja izmjena: 01. Studeni, 2015., 12:58 HackerMAG »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6620 : 01. Studeni, 2015., 14:56 »
Zašto uvijek izvlačiš stvari iz konteksta?!?
Većina proizvođača nudi garanciju od 36 mjeseci na MBO!

Uzeo si ponovno, da ne kažem namjerno, Asrockovu ploču koja više nije dostupn, isto kao što si napravio i s AMD procesorom fx 4xxx!
Namjerno izvrćeš stvari i sada bi stvarno bilo dosta. Uopće nisi konstruktivan, cijelo vrijeme samo pokušavaš napraviti kavgu i onda se praviš lud.
Mislim da si već odavno pretjerao i samo zatrpavaš ovu temu s potpuno nepotrebnim svađama.
Bio si upozoren nebrojeno mnogo puta...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6621 : 01. Studeni, 2015., 15:31 »
Moze neki PC za 7000-7500Kn bez SSD-a posto ga imam od starog PC-a.Koristio bi ga za igranje i mozda bi se u buducnosti bavio sa youtubom.Ako nije problem da ga u trgovini mogu odmah i sloziti posto bi mi to bilo prvi put da slazem PC tako da necu nesto zaje....Bitno mi je da bi me drzao bar 2 godine na ultra-high postavkama
« Zadnja izmjena: 01. Studeni, 2015., 15:35 No Debating »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6622 : 01. Studeni, 2015., 16:42 »
HackerMAG

Kao prvo, za istu cijenu od 850kn nema sta uzimati MSI koji je govno sta se tice maticnih za AMD procesore, i to pored vrhunske ASUS-ove ploce sa kojom mozes sta hoces, sa tom MSI nemozes nikakav ozbiljniji overklok napraviti, a sa ovom ASUS tu nema brige, mozes klokati koliko hoces, dokle god ti hladnjak dopusta. Vec sam rekao0 sta se tice AMD procesora gleda se samo ASUS i Gigabyte i tocka.

Kao drugo fx 8350 kupuju i predlazu smao budale, proc je 500kn skuplji od fx 8300 samo zato jer ima veci tvornicki takt, kojega ionako klokanjem dostignes i prestignes.

Kao trece r9 270x ti je malo slabija od gtx 760, tako da prelaskom na r9 380 nece nista bitno postici.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6623 : 01. Studeni, 2015., 18:29 »
HackerMAG

NHF, ali iz aviona je očito da nemaš pojma o čem pričaš. Nitko nije rekao da je to ploča za 5ghz, ali ploča od 850kn nema neke osnovne overclock feature koje imaju asusove i giga ploče od 550-650kn. Ove njenog cjenovnog ranga ju tek pojedu. Ove voltaže koje joj trebaju za taj clock iz recenzije su brutalno loše. To što ti imaš neku msi ploču na 1155/1150 ili kojem već socketu i što si zadovoljan ne znači baš ništa za AM3+ socket. Kao što je općepoznato MSI i As Rock na am3+ socketu poprilično zaostaju za asusom i gigabyteom u overclocku. Njihovi high end modeli u overclocku nisu ni na približnom nivou ploča od 800kn od ovih. Problem je nekvalitetna regulacija napona (dakle ne samo brojka), pregrijavanje vrm-a, ogroman vdrop ili overvolt naspram konkurencije, češće krepavanje i sl.

Citat:
pa napon mora biti za 0,2 - 0,3 volta veci ne znaci da ploca ne valja

Misliš kao 1,2 - 1.5v :fpalm:
To je razlika EPSKIH proporcija. Recimo ako isti primjerak cpu na istom clocku na jednoj mbo radi na recimo 1.350v, a na drugoj recimo 1.370v razlika je velika u korist prve ploče. A ti još prvu decimalu spominješ

Evo samo za tebe, samo domaća iskustva, njihov flagship model:

Citat:
Uzmi Gigabayt nemoj msi. Ja imam msi gd80 njihovu najaču ploču koja je crap. Mogu mislit kakav im je gd65? Nikad više msi...

Citat:
Imao to govno od 990FXA GD80, ploča je stvarno predivna dušu dala kako je lijepa meni osobno ako ne i najljepša am3+ mbo, ali ono voltage cap na 1.45 i to ajde da radi na 1.450 nego dropa na 1.390, pa nema LLC rekoh ajmo skurit i uzet gigu

Citat:
Imao sam 990FXA-GD80 ploča je katastrofa .. ogroman vDrop, limitran napon na 1.45 i nemožeš više, nestabilna itd .. masu negativnih iskustava

990FXA-UD3 i M5A99X-EVO su mi savršene

Evo jedan od rezultata

http://valid.canardpc.com/2657011

O jeftinijim msi (aka bijeli dim) radije nećemo...

Evo bivši serviser linksa, čovjek koji je overclockirao na preko 200 ploča, a u samo par zadnjih tjedana isprobao je i nekoliko Z170 ploča u osobnoj konfiguraciji:

Citat:
Jesi osobno probao 970A DS3P, UD3P, MSI 970A-G46, 970 Extreme 3, 970 Pro 3, M5A97, M5A97 EVO ?


Mogu iz osobnog testa reć

970A-UD3 Rev 1.1 8+2 power phase i zna se da je okej mbo

970A-DS3P & FX 8320 4.8Ghz 1.406 sa antec h20 650 nema throttla nit ičega

970A-G46 sva čudna ploča kao i GD80 koju sam probao govno

970 extreme 3 kao i 970 pro 3 throttlanje za poludit i na testu 990fx extreme 9, socket temp je stalno ogromna i nemoš nikako ohladit, bit će neki fijasko sa lpočom

M5A97 kao i giga prva liga, llc obavezno on i to je to

Citat:
još dok sam radio u linksa.. iskren ću bit ali svakih par dana sam vidio 970 extreme 3 ili 990fx extreme 3 kojima se tranzistor ili nešto zapali pored mosfeta

slaba je to regulacija a svi uvijek fx 8120 ili tako nešto

i dalje...

Citat:
na bugu mi se javio neki lik šta je imao 990fx extreme 9 pa ploča kurca nevalja na stocku se sve grijalo ko blesavo

Iz PC ekspert recenzija:

Citat:
AMD-ov FX-8300 smo uparili sa Asrockovom 990FX-Extreme6 pločom s 1.20 BIOS-om. Iako ovo nije (čak ni približno) idealna ploča za svrhu izvlačenja masti (overclockinga) iz procesora, poslužila je svrsi testiranja pa čak i spomenutog OC-a.

Citat:
Kao što smo spomenuli, platforma za overclocking procesora bila je Asrockova 990FX Extreme6 matična ploča. Iako nosi sufiks Extreme6, radi se o ploči koja nije pogodna za neke zahtjevnije overclocking izlete. Relativno mali dostupni naponi za procesor, potpuni izostanak bilo kakve opcije za anuliranje pada napona (LLC), slabija regulacija napona i skromno hlađenje iste.

Iako ploča ima 8+2 regulaciju, potrebna voltaža u recenziji im je blago rečeno katastrofa.

Hej pričamo o ploči koja u DE košta cca 200 eura, a koja nema osnovne overclock feature poput LLC, i na kojoj ne možeš ozbiljan overckock napraviti. Na ploči te cijene! O čemu mi tu pričamo

« Zadnja izmjena: 01. Studeni, 2015., 18:47 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6624 : 01. Studeni, 2015., 18:54 »
Andrash, opet se drzis tog overclockiranja. Ok, MSI 970 maticna ploca nije za overclockere i ok ustanovili smo i gotovo. Stavis si stock 8350 procesor i dovidjenja, kraj price. Amen.

Ako zelis vrhunski PC za overclockanje uzima se Intel i neka od Z serija maticnih ploca koje to mogu a ne AMD koji je vec sam po sebi izvlaci zadnje atome snage na toj arhitekturi...
Dakle nekakav intel i5 ili i7 u K varijanti s kvalitetnom Z plocom i to je to, samo sto tada samo te dvije komponente kostaju skoro ko cijena necja gaming konfiguracija s AMD procesorom... Uostalom, pitas se, treba li ti to uopce? Ta sva sila zajebavanja s overclockingom, pogotovo ako nisi vjest u tome, mozes unistiti komponente...

MSI 970 GAMING pruza mogucnost SLI i Crossfire, dok ove jeftinije od ASUS-a i Gigabyte-a nude samo Crossfire. U tom je razlika. Pusti overclockanje CPU-a, to je prica za sebe...

Da, ta MSI maticna ploca nije za clockanje, zato sam za nju i preporucio AMD X8 FX 8350. Da znam da je 500 kn skuplji, ali ne moras ga clockati (jer MSI-eva ploca nije dobra za takve stvari, dakle, moguce je clockati, ali dobitak nece bii vrhunski a uz to skratit ce se i zivotni vijek procesora zbog previsokih voltaza).

Samo ne mozete tvrditi da ta ploca uopce ne valja zbog toga jer se procesor na njoj ne moze overclockirati na 5 GHz a da se zadrzi na 1.35 V.
Dakle ploca nudi SLI i na njoj bez problema radi AMD X8 FX 8350 na stock taktu (zato sam ga i preporucio jer se ne mora clockati, posto maticna ploca nije dobra u tim stvarima). Na tom stock taktu ga i ostavis i voila. Imas dobar komp.

Zna se, ako zelis dobru mogucnost overclockanja + mogucnost SLI-a, odaberes jednu od vrhunskih Gigabyte maticnih ploca i to je to. Ali takva Gigabyte maticna ploca nece kostati 500 kn, kostat ce puno, puno vise, a ta cijena probija buđet...

Po meni 100 € za plocu koja podrzava SLI, cak iako je losa za overclockanje CPU-a je po meni fer ponuda:
MBO MSI 970 GAMING amazon.de

I da, sretan svima blagdan Svih Svetih i idite si kupit pecenih kestena (kod mene ih ima). :piva:
« Zadnja izmjena: 01. Studeni, 2015., 19:03 HackerMAG »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6625 : 01. Studeni, 2015., 19:03 »
MSI 970 GAMING pruza mogucnost SLI i Crossfire, dok ove jeftinije od ASUS-a i Gigabyte-a nude samo Crossfire. U tom je razlika.

A što je ovo?

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=GA-990XA-UD3
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=MSI+970+GAMING

Znači ploča koja podržava CF/SLI, koja je superiornija za OC, koja ima više featurea, koja je provjerenija... za sličnu cijenu?
Ah da, nema gejming u imenu i kul sliku zmaja :thumbs:

Uostalom zaspinao si sa CF/SLI. Sad je kao to razlog. Nije li ti priča na prošloj stranici bila drugačija (kako je bolja od one asusice)? Između ostalog koliko ljudi ima CF/SLI i koliko su zadovoljni s time?

Samo ne mozete tvrditi da ta ploca uopce ne valja zbog toga jer se procesor na njoj ne moze overclockirati na 5 GHz a da se zadrzi na 1.35 V.

Opet ti o 5 ghz... Jel ti znaš čitati što je napisano, ili onako samo preletiš (kako uđe tako i izađe)
« Zadnja izmjena: 01. Studeni, 2015., 19:07 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6626 : 01. Studeni, 2015., 19:11 »
Andrash,

Ok, nisam mislio da ta Gigabyte-ova 990XA-UD3 ploca za taj cjenovni rank nudi i mogucnost SLI konfiguracije.
Pretpostavio sam da takva kosta i preko 1000 kn.
U tom slucaju je bolji izbor za onoga kome je overclocking jako bitna stavka jer za cak i manju sumu novaca nudi bolje overclocking mogucnosti.
(cijene su se dost promjenile u zadnjih par mj za maticne ploce za AMD procesore)

Na strani MSI-a jedino moze biti dulja garancija i eventualno bolji izgled ako ti je kuciste s prozirnom bocnom tablom...

No opet, ne mozes tvrdit da je ta MSI ploca proljev, samo jednostavno ne nudi mogucnost overclockanja i to je sve.
Ruku na srce, koliko ljudi kupi takve komponente i NIKAD ne overclockira procesor?
Pa ja bi rekao velika vecina ;)

Ajde da te sad nesto iskreno pitam pa mi iskreno odgovori DA NISAM UPRAVU AKO TO MISLIS:

Cim netko tu dodje trazit pomoc oko slaganja konfiguracije jer ne zna i nije previce vjest s hardwareom, ja pretpostavljam da se radi o prosjecnom korisniku koji zeli komp za igranje i ne zeli se zafrkavati s overclockingom, hladjenjem, stabilizacijom, protokom zraka (ili fluida, pumpi ako je vodeno hlađenje) itd itd... Dakle zeli noramalan komp sa snaznijim komponentama koje ce stabilno raditi i pruzati dovoljne performanse...

Preporucis mu AMD FX 8350 i cao djaci, a ne nest u stilu, uzmi FX 8300 pa maticnu koja je dobra za clockanje pa ga overclokiraj pa uzmi drugi hladnjak jer stock vise nije dovoljan itd itd... to zbunjuje takve korisnike unedogled...
« Zadnja izmjena: 01. Studeni, 2015., 19:24 HackerMAG »

*

drajo

  • **
  • 331
    • youtube kanal
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6627 : 01. Studeni, 2015., 20:52 »
Interesuje me kako da saznam koje su integrirane grafičke kartice na matičnim pločama "AsRock M41-VS3"  i  "AsRock N68C-GS FX"

Hvala
jao baksuza

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6628 : 01. Studeni, 2015., 21:29 »
Imam maticnu h61 p20 g3 sa 1155 socketom i g2020 procesor.. e sad, uzeo sam novu graficku r9 270 msi i pitam vas da mi pomognete pri odabiru novog s kojim cu moc pokretat sve novije naslove. Napajanje je corsair 500 pa ne bi trebalo bit problema.
Mislio sam o i5 3350p al nedavno se prestao proizvoditi pa mu je porasla cijena. I sto mislite o kupovini polovnih procesora? Hvala

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6629 : 01. Studeni, 2015., 21:33 »
Drajo,
Ukucaj na google jednostavno ime maticne i odmah ce ti izbacit njene specifikacije i integriranu

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9