HCL.HR

Batman: Arkham Knight

  • 351 Odgovora
  • 122306 Hitova
*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #225 : 17. Srpanj, 2015., 17:54 »
Jesam da, prvi mi je genijalan, drugi mi je već nekako repetativan, ali otvoreni svijet i let je bio zabavan. No prvi mi i dalje puno više paše.

No ovaj novi mi je čista reciklaža protekle dvije igre, nema mi dovoljno inovacija. Taj prazan grad me ubija u pojam, priča mi je osrednja u najboljem slučaju, batmobile je naporan, iako hajde prvih par minuta je zabavan. No hajde, moja kritika nije kompletno korektna jer nisam odigrao cijelu igru već sam nešto sitno igrao, većinu sam odgledao.

No ne znam, kada gledam kritiku na igru od nekih ljudi koji nisu kompletni fanovi Batmana kao lika, ocijene drastično padaju, kao kod Gamespota ili Jimquisitiona.
Mislim obožavam Batman lore i sve, i ova igra mi je nekako trn u oku.

Ne znam, eto, htio sam reći da na internetu dobivam dojam da recenzije velikim dijelom nisu objektivna i oštre prema igri (nezavisno o PC verziji) isključivo zbog imena glavnoga lika i fanboyisma. :kava:

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #226 : 17. Srpanj, 2015., 18:11 »
Mislim da je svima koji prate industriju jasno da je ocjena hcl rtecenzije iznimno subjektivna, igrali igru ili ne. :kava:

A i zašto se PC verzija nebi trebala uzimati u obzir kod ocjenjivanja? Zato jer je POVUČENA iz prodaje zbog toga jer je preloš port? Upravo zato bi se trebala uzimat u obzir. Povučena je, nije odgođena ili nešto. Masa ljudi ljudi ju je kupila i ostala razočarana. 1/10 za to.

Svi mi volimo betmena ali neki objektivni standard u ocjenjivanju bi trebao postojati. To što će PC verzija u dogledno vrijeme radit bez greške nije relevantno danas.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #227 : 17. Srpanj, 2015., 19:20 »
Kako je objektivno snižavati ocjenu konzolaškoj verziji zbog faila PC verzije?

Jel PC verzijama igara treba smanjit ocjenu zbog neke od verzija za konzole onda?

Uzmimo primjerice da su sve verzije neke igre super osim one za Wii U, jel onda po tebi trebamo smanjit ocjenu te neke igre iako ju nismo recenzirali u Wii U izdanju?

I ako da, za koliko?

Sa svime time na umu, koliko je po tebi posteno da smanjimo ocjenu Arkham Knightu za recenziranu ps4/xbo verziju, jer je ona treca pc verzija losa? Za 5-10 bodova ili vise? Mozda da mu damo nulicu i kazemo da ne zasluzuje vise zbog razocaravajuce pc verzije? Bi to onda bila adekvatna kazna za developere po tebi? Ili bismo takvom recenzijom samo kaznili citatelje koji zele nase misljenje o igri koju planiraju kupit za svoju konzolu?

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #228 : 17. Srpanj, 2015., 20:20 »
Kakve kazne šta :hihi:

Neznam od kud ti te ideje za nekakvo snižavanje ocjene, valjda je jasno da ljudi gledaju i globalnu ocjenu korisnika i dok vide ovakvu razliku znaju da nešto ne štima.
Wii U nije usporediv po nijednom parametru jer ga jedan promil gejmera na svijetu posjeduje. Ova igra nije niti će izać na Wii U.

A gdje to piše da je ovo reca za konzolaške verzije, ova jedna rečenica?
 Osobno sam imao prilike zaigrati dobar dio Arkham Knighta na Xbox One konzoli dok je naš Ante mlatio zlikovce Playstation 4 verzije na kojima se igra vrti zbilja solidno bez padova u framerateu.
Dapače priloženi video se zove "Prvi pogled na PC veziju" :ementaler:
PC verzija očito nije uračunata u jednadžbu ocjene.

Dakle, ljudi su pokrenuli igru na PC-u, zgrozili se, došli tu pogledat/pročitat recenziju i vidjeli abnormalnu ocjenu koja nema veze sa njihovim iskustvom. Zbunili se, naljutili nez i počeli trolat u komentare da koji k.

Nemoraš se sekirati (iako mi je drago da se malčice ljutiš jer ti je očito jasno da ste falili malo s ovim) jer nikog nije briga za taj broj, smanjivanje istog ili povečavanja nakon par mjeseci.
Mene osobno ni najmanje pošto me igra niti nije nešto naročito privukla.

Po MENI je apsurdno dat nečem 9/10 ako je igra za mnoge apsolutna NULA na jednoj od tri platforme, a istovremeno je ta platforma ona na kojoj se rekao bih večina posjetitelja ovog sajta igra, što sada u ovom kontekstu i nije najbitnije ali je očito. 
Na kojoj konzoli/platformi/robotu netko igra i koju "verziju" igra nebi trebalo biti u prvom planu jer je igra kao takva jedna cjelina i kao jedna cjelina bi se trebala ocjeniti. PC fail je dio te cjeline.

Nadalje, jedna moja iznimno subjektivna komparacija u vidu hcl ocjenjivanja. Da jedan W3 koji je objektivno veća, šira, dublja, duža i nadasve inovativnija igra dobije manju ocjenu od ove očite ušminkane reciklaže je baš wtf. Nebi dalje od tog u OT.

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #229 : 17. Srpanj, 2015., 23:48 »
HCL ne voli poljake jedino logicno objasnjenje Batman ne moze nikako imati bolju ocjenu od Witchera,fanboysam teski znam ali cvrsto vjerujem u to :piva:

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #230 : 18. Srpanj, 2015., 05:21 »
Ajmo ovako, objektivna ocjena ove igre bi bila...npr ''odigrajte igru na PS4/X1 jer tu igra briljira i radi onako kako je zamisljena, a PC verziju zbog tehnickih problema izbjegavajte u sirokom luku'', a ne smanjit ocjenu igri zbog loseg porta.
I Igorova referenca na Wii U je bila samo primjera radi, a ne doslovno kako ste shvatili :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #231 : 18. Srpanj, 2015., 07:53 »
Znaci Witcher 3 je dobio 85 jer ne radi kako treba na PS4,a Batman je dobio 89 a ne radi skoro pa nikako na PCu ?
E koji ste vi kraljevi :clap:

Witcher 3 nije dobio 85 jer ne radi kako treba, nego je dobio 85 jer je combat jednostavno osrednji za jedan RPG (da opet ne kažem gameplay). Tehničke stvari bile su popisane u minusima da ljudi znaju što u tom dijelu ne valja, iako dok ja ocjenjujem igre, ne utječu naročito na ocjenu (osim ako su gamebreaking stvari u pitanju) jer se s vremenom srede.

Po MENI je apsurdno dat nečem 9/10 ako je igra za mnoge apsolutna NULA na jednoj od tri platforme, a istovremeno je ta platforma ona na kojoj se rekao bih večina posjetitelja ovog sajta igra, što sada u ovom kontekstu i nije najbitnije ali je očito. 
Na kojoj konzoli/platformi/robotu netko igra i koju "verziju" igra nebi trebalo biti u prvom planu jer je igra kao takva jedna cjelina i kao jedna cjelina bi se trebala ocjeniti. PC fail je dio te cjeline.

Nadalje, jedna moja iznimno subjektivna komparacija u vidu hcl ocjenjivanja. Da jedan W3 koji je objektivno veća, šira, dublja, duža i nadasve inovativnija igra dobije manju ocjenu od ove očite ušminkane reciklaže je baš wtf. Nebi dalje od tog u OT.

Nije uopće apsurdno jer recimo vlasnik PlayStationa 4 se ne igra na PC-u i boli ga neka stvar kako igra radi na PC-u. Na konzoli radi savršeno (valjda najimpersivniji i najispeglaniji ovogodišnji PS4 naslov) i za igranje na toj platformi igra je apsolutna preporuka. Ne vidim razloga zašto bi se umanjivala ocjena. Ako netko želi recenziju PC verziju igre, ima ih bezbroj na internetu. To što su ljudi mentalno nesposobni da sami zaključe takve stvari, jbg.

Nadalje, jedna moja iznimno subjektivna komparacija u vidu hcl ocjenjivanja. Da jedan W3 koji je objektivno veća, šira, dublja, duža i nadasve inovativnija igra dobije manju ocjenu od ove očite ušminkane reciklaže je baš wtf. Nebi dalje od tog u OT.

Kažeš subjektivna usporedba pa u idućoj rečenici kažeš objektivno bolja :hihi:
Evo možemo se objektivno složiti da obje igre imaju kutije istih dimenzija.
« Zadnja izmjena: 18. Srpanj, 2015., 08:01 Deadwalker »
The greatest teacher, failure is.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #232 : 18. Srpanj, 2015., 09:37 »
Neznam od kud ti te ideje za nekakvo snižavanje ocjene.

Pa iz tvog prvog posta koji sugerira da je ocjena previsoka (doduše ti nisi rekao previsoka nego "subjektivna", kao da zapravo ne znaš što "subjektivna" znači).

Pa sam ti ja kao odgovor na to postavio niz pitanja o tome što ti misliš koliko je ta naša ocjena trebala biti niža... radovao sam se čuti tvoje mišljenje o tome, ali ti si to izbjegao odgovoriti u potpunosti i evo, sad sam tužan :wildboy:

Samo si napisao opet istu stvar:

"Po MENI je apsurdno dat nečem 9/10 ako je igra za mnoge apsolutna NULA na jednoj od tri platforme.

Pa dobro, ali reci onda čovječe koliko bi po tebi onda bilo pošteno da kaznimo te savršene konzolaške verzije? Koliko da im spustimo ocjenu zbog nepostojeće PC verzije? To me zanima. Trollam te naravno - nema nikakvog smisla dati nižu ocjenu zbog PC verzije.

Na kojoj konzoli/platformi/robotu netko igra i koju "verziju" igra nebi trebalo biti u prvom planu jer je igra kao takva jedna cjelina i kao jedna cjelina bi se trebala ocjeniti. PC fail je dio te cjeline.

Aha, sad kužim kako ti razmišljaš. PC verzija je dio cjeline jer je igra bila dostupna i na PC i kao takvu ju po tebi treba uračunati u kompletnu ocjenu igre, čak iako ta igra u tom trenutku nije dostupna i nije predmet recenzije. Ta PC verzija je dakle neki magični entitet, crna mrlja na reputaciji Batmana koji leti uokolo i koju apsolutno moramo uzet u obzir iako nema apsolutno nikakve veze s iskustvom igranja na konzolama, tj. jedinim dostupnim verzijama u trenutku objave recenzije. Okej :hihi:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #233 : 18. Srpanj, 2015., 09:40 »
A baš to.
Doktor kod mene i tu na ovom forumu isto lupa svoje.
Cijeli internet lupa svoje, a nitko nemože prihvatit da to nema nikakvog smisla.

Ajmo igri dat 26, jer je potrgana iako je povućena iz prodaje da bude popravljena.
Neka igra ima 26 ocjenu iako konzolaške verzije zaslužuju 96, naravno da brojke bubam napamet, nisam ni igrao igru.
Al ono baš nikakvog smisla.

 :hihi:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #234 : 18. Srpanj, 2015., 09:52 »
Budem se i ja oglasio :mrgreen:

1. Ljude buni recenzija jer pod platformama i dalje stoji PC i treba ga maknuti. Vjerojatno zato ljudi namjerno lupaju loše ocijene. Maknite PC i bit će svima jasnije, jer igre nema na PCu.
2. Ja sam joj dao nižu ocijenu jer sam ju igrao (imam ju još uvijek na Steamu) i katastrofalan mi je promašaj taj Batman tenk i njegovo fosiranja, ali to je moja SUBJEKTIVNA ocjena.
3. Nvidia gameworks prkatički ne radi jer je PC verzija strgana i onda s GTX 970 nemogu pola opcija uključiti jer mi fps padne na 23-24 prilikom njihovih "savršenih" dodataka igri...

Mislim da bi ljudi davali veće ocijene, ali mali troll je tu i od strane HCLa poradi toga što su neki videii koje je radio Vjeran na PCu i to sam spominje u videima pa to ljude buni i naravno ljuti su i zbunjeni jer pod platformam stoji PC.
Istina unutar recenzije stoji tvrdnja kako je PC port katastrofa i da je igra recenzirana na XBOXu, ali ljude će i dalje buniti videii i to što je PC naveden pod platformom.
Jer nažalost većina ljudi NE čita cijele recenzije nego samo pogledaju videe i bace oko desno na platforme, izdavača i itd.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #235 : 18. Srpanj, 2015., 10:19 »
Covik ne svaca da je u pitanju ocjena igre i ako zeli znat jel dobra ili losa mora bit ocjenjena onako koliko ista i zasluzuje, to sta nevalja na pc-u nemoze i nesmi umanjivat ocjenu jer neko ko igra istu igru npr. na konzoli di radi savrseno zeli znat ocjenu igre i kako bi to predocili ona mora bit ocjenjena onoliko koliko i zasluzuje..A umanjivat joj ocjenu radi pc verzije bi bilo glupo, bespotrebno i nerealno te nadasve besmisleno i njena ocjena zapravo nebi realna jer ako igra zasluzuje 90 nemoze zbog loseg porta na pc-u bit 70, dovoljan je minus sa strane u nedostatcima..Zakljucak:onaj koga zanima koliko je igra dobra ce zelit znat njenu ocjenu kad ona radi kako treba, u ovom slucaju na konzolama.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #236 : 18. Srpanj, 2015., 10:21 »
Multiplatform naslov  PS4/X1/PC ću ocjenit na temelju PS4/X1 verzije i izuzet ću PC verziju!
Jer tako to funkcionira :tired:

Ali evo idem na HCL portalu pročiat recenziju WItcher 3 multiplatform naslova i vidjet ću da je loše to šta na PS4 platformi igra i ne radi najbolje..
E tu ćemo to uzet u obzir... :tired:

=D>

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #237 : 18. Srpanj, 2015., 10:29 »
Citat:
A consumer review refers to a review written by a consumer for a product or a service based on her experience as a user of the reviewed product.

Odnosi se općenito na proizvod, no načelno se može primijeniti na format softverskog proizvoda poput video igre.
Boldao sam ti ovo što si ti očito nesposoban shvatiti.
The greatest teacher, failure is.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #238 : 18. Srpanj, 2015., 10:38 »
10/10

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Batman: Arkham Knight
« Odgovori #239 : 18. Srpanj, 2015., 10:41 »
Kako si moga dat 10/10 prije 7 godina si ocjenia gta4 8,5/10...hahhahah

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9