HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3307660 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3600 : 13. Siječanj, 2015., 18:24 »
Jel placas karticom (ako da navedi kojom i na koliko rata) ili gotovinom - izjasni se za budjet onda za te 3 komponente. Pametnije ti je naruciti iz nekog web shopa jer ces sigurno proci jeftinije i bolje s komponentama posto lokalni IT trgovci imaju puno manju ponudu i vise cijene jer obicno rade s 1, max 2 dobavljaca.

I odgovori na sva pitanja koja ti postavljam jer ti o tome ovisi odabir komponenti. Jel uopce planiras oc-at cpu ili ne jer vidim da nisi bas upucen u sve to. Isto tako ovo nije pravo vodeno vec poluvodeno te se moze naci osjetno jeftiniji zracni hladnjak slicnih performansi ipreusmjerit novac na ono sto ti je bitnije jaci gpu/cpu/vise rama itd. Dalje taj CM je nekompatibilan s Corsair 200R.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3601 : 13. Siječanj, 2015., 18:39 »
Jel placas karticom (ako da navedi kojom i na koliko rata) ili gotovinom - izjasni se za budjet onda za te 3 komponente. Pametnije ti je naruciti iz nekog web shopa jer ces sigurno proci jeftinije i bolje s komponentama posto lokalni IT trgovci imaju puno manju ponudu i vise cijene jer obicno rade s 1, max 2 dobavljaca.

I odgovori na sva pitanja koja ti postavljam jer ti o tome ovisi odabir komponenti. Jel uopce planiras oc-at cpu ili ne jer vidim da nisi bas upucen u sve to. Isto tako ovo nije pravo vodeno vec poluvodeno te se moze naci osjetno jeftiniji zracni hladnjak slicnih performansi ipreusmjerit novac na ono sto ti je bitnije jaci gpu/cpu/vise rama itd. Dalje taj CM je nekompatibilan s Corsair 200R.

Mislim platiti gotovinom te tri komponete cpu, matićna, i napajanje gore navedeno. Za koje još nisam siguran? Gledao sam u uzi shopu to izađe oko 3000 kn. Poslije bih uzeo rame ,kućište i grafićku.
To vodeno sam stavio zbog cijene, zato što mislim uzeti neko drugo kao što je naprimjer Corsair Hydro H90, Ali mislim da mi nije potrebno zato što neću oc procesor i još bih uštedio.  Cijelu konfiguraciju sam sastavljao u uzi shopu. A sa čovjekom koji je vlasnik, može skoro sve nabaviti kada sam pričao sa njim.
Za te dvije komponente https://www.uzishop.hr/narudzba  i r9 280x gigabyte windforce 3 gb koje bi bilo najbolje napajanje?
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2015., 19:09 ganer11 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3602 : 13. Siječanj, 2015., 18:49 »
Poštovanje ekipa, vec sam bio ovdje prije nekih 2 -3 tjedna i pomogli ste mi sloziti stvarno jako dobru konfiguraciju, jos zavrsavam neke pikanterije ali kroz tjedan dana se ide u kupnju gotovo sigurno. Naime pricao sam s odredjenim ljudima i rekli su mi da izmijenim/dodam odredjene komponente.



Savjetovali su mi :

* Ako idem na 8GB rama, da uzmem 2x4 odnosno 2x8 ako ciljam na 16GB rama, zbog dual channel tehnologije
* da pojacam napajanje do 750W cak i do 850W ?
* i iako je kuciste jako dobro, da se doda jos koji ventilator unutra radi boljeg hlađenja, navodno ih manjka.

Da li ista od ovoga drzi vodu po vama ? Hvala unaprijed, LP.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3603 : 13. Siječanj, 2015., 18:58 »
amd a8 7600
8 gb ram 2133mhz
hexa+ 400
ubrzo planiram uzet zasebnu grafičku, razmišljam o msi r7 260 1gb ddr5. cilj su medium postavke, rezolucija 1280x1024 i stabilnih 30 fps-a. vaše mišljenje?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3604 : 13. Siječanj, 2015., 19:09 »
@Ganer11 ako ne mislis klokati proc suludo je davati tolike novce na takve hladnjake,obicni Spire Kepler ce tu napraviti posao,maticnu također uzmi duplo jeftiniju na kojoj ces opet imati OC mogucnost ako ce te kasnije to zanimati.

Evo ti primjer:
1xAMD FX-8320 Box 3,5GHz - 16MB Cache - 125W BOX
1xGigabyte GA-970A-DS3P motherboard
1xCooler Master Hyper 212 Evo
2xCrucial 4GB CL11
1xCorsair CX600 V2
Ukupno:3 043,00 kn UZI shop!
Odma imas 8GB rama ukljucenih,kvalitetno 600w napajanje,odlican hladnjak ako ce te OC kasnije zanimati.Ako se registriras na PCEkspert forum dobijes dodatna 3 posto popusta onda bi te ovo ispalo 2951,70kn
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2015., 19:11 Extreme »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3605 : 13. Siječanj, 2015., 19:10 »
Hvala :clap:

Koliko košta ta matična ploča?
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2015., 19:17 mrmuscolo »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3606 : 13. Siječanj, 2015., 19:11 »
ganer11

Pa Uzi Shop bas i nije u Požegi ;)

Ako nebi oc-ao cpu cemu onda poluvodeno i takva mbo - to zaista nema smisla.

Uzmi sljedece za 2900 kn ako bas mora biti od tamo: FX 8320 + FREEZER + HYPER X 8GB + GIGABYTE 970A DS3P + BE QUIET 500W.

Iako ni to bas nema smisla posto nemas potrebe za komponentama na koje ti ciljas. Osim toga  brza ti je dostava u web shopovima koji rade s domacim dobavljacima, jeftinije ces proci, veca su jamstva na odredjene komponente i brze se rjesavaju reklamacije - FX 8320 + LC CC 95 + HYPER X 8GB + GIGABYTE 970A-DS3P + XFX TS 550W 80+ BRONZE = 2825 kn.

Malo razmisli jer bi onako dobar dio novaca bacio u vjetar.

PDFdoc

Ides kasnije na SLI? Izmedju single i dual channela nema razlike. Po toj cijeni idu bolja kucista. Izbjegavaj Corsair Vengeance seriju jer je problematicna (Hyper X, Savage od Kingstona su ziheraski odabiri). Koja je sveukupna namjena?

Sam Stone

To bi bila ok nadogradnja, a na koje igre ciljas i zar ti integrirana nije dovoljna na tako maloj rezoluciji?
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2015., 19:20 mrmuscolo »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3607 : 13. Siječanj, 2015., 19:15 »
Znam da nije :mrgreen:

Hvala na pomoći. :thumbs: Mislim da ću ovakvo kako ste mi predložili uzeti da ne moram puno novaca baciti u vjetar.
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2015., 19:19 mrmuscolo »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3608 : 13. Siječanj, 2015., 19:18 »
Poštovanje ekipa, vec sam bio ovdje prije nekih 2 -3 tjedna i pomogli ste mi sloziti stvarno jako dobru konfiguraciju, jos zavrsavam neke pikanterije ali kroz tjedan dana se ide u kupnju gotovo sigurno. Naime pricao sam s odredjenim ljudima i rekli su mi da izmijenim/dodam odredjene komponente.

(Klikni za pregled slike.)

Savjetovali su mi :

* Ako idem na 8GB rama, da uzmem 2x4 odnosno 2x8 ako ciljam na 16GB rama, zbog dual channel tehnologije
* da pojacam napajanje do 750W cak i do 850W ?
* i iako je kuciste jako dobro, da se doda jos koji ventilator unutra radi boljeg hlađenja, navodno ih manjka.

Da li ista od ovoga drzi vodu po vama ? Hvala unaprijed, LP.

Kao prvo napajanje je jako veliki overkill,I7k također nepotreban,hladnjak uzmi Corator DS ima 5 godina garancije i odlicno hladi.Ako hoces mogu ti sloziti primjer sa dvije GTX 970 ako te zanima nista neces izgubiti samo se neke stvari mogu i od jeftinijih prizvođaca naci pa ustedjeti.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3609 : 13. Siječanj, 2015., 19:38 »
PDFdoc

Ides kasnije na SLI? Izmedju single i dual channela nema razlike. Po toj cijeni idu bolja kucista. Izbjegavaj Corsair Vengeance seriju jer je problematicna (Hyper X, Savage od Kingstona su ziheraski odabiri). Koja je sveukupna namjena?

SLI u svakom slucaju, ali kroz 1-2 godine. Moze prijedlog kucista, ne znam na sto bi obratio paznju i Corosair Vengance cu zamijeniti sa ''DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, HyperX Fury, 1866MHz, CL10'' ?


Kao prvo napajanje je jako veliki overkill,I7k također nepotreban,hladnjak uzmi Corator DS ima 5 godina garancije i odlicno hladi.Ako hoces mogu ti sloziti primjer sa dvije GTX 970 ako te zanima nista neces izgubiti samo se neke stvari mogu i od jeftinijih prizvođaca naci pa ustedjeti.

Naravno da me zanima,ali dvije gtx970 imam osjecaj da ce to malo previse preci moj budžet :/
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2015., 19:41 PDFdoc »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3610 : 13. Siječanj, 2015., 19:52 »
S time bi se vratio opet na i5 K sto si rekao da neces. Jedna je dovoljna za 1080p, drugu dodaj ako ces preci na 2k/4k monitor ili kad bude potrebe.

Kuciste zamijeni s Fractal Design Define R5, a napajanje sa Seasonic GM2 Evo 620W 80+ Bronze Modular ili sa slabijom varijantom XFX (650w). Osobno bi isao na modularca posto ides na SLI i da ne bude guzve sto se tice kablovinja.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3611 : 13. Siječanj, 2015., 20:00 »
Zasto bi se vratio na i5 ? Ne razumijem tocno ...
Ma naravno za sada mislim da je jedna sasvim ok, sto se gaminga tice. S ovim kucistem onda nebi trebalo biti problema sa ventilatorima i prodorom zraka ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3612 : 13. Siječanj, 2015., 20:02 »
Citat:
* Ako idem na 8GB rama, da uzmem 2x4 odnosno 2x8 ako ciljam na 16GB rama, zbog dual channel tehnologije
Možeš kako hoćeš - svejedno je
Citat:
* da pojacam napajanje do 750W cak i do 850W ?
Nema potrebe, to što su komponente jake i skupe ne znači da troše puno struje, konkretno ta kombinacija (sa jednom gpu) u full load nebi ni 300w vukla. SLI je negdje s takvom kombinacijom negdje 450w u loadu (imaš više recenzija), dakle sa kvalitetnim gold napajanjem od 650w imaš i više lufta, jer takva napajanja praktično toliko daju i na +12V railu
Citat:
* i iako je kuciste jako dobro, da se doda jos koji ventilator unutra radi boljeg hlađenja, navodno ih manjka.
Nema potrebe, al možeš ako hoćeš, bitno je samo da imaš protok zraka - a taj case ima 2 kvalitetna 140mm venta. Dodavanjem dodatnih ventova (cca 80kn komad) bi došao otprilike na cijenu kućišta više klase - recimo define R4
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2015., 20:06 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3613 : 13. Siječanj, 2015., 20:06 »
Ciljam najvise na dolazeći gta 5, a kasnije na hitman 6

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3614 : 13. Siječanj, 2015., 20:06 »
PDFdoc

Pa sad si rekao da se bojis da ce ti to biti malo previse. U prijasnjim porukama si rekao da nebi isao na i5 i da tezis prema i7-ici. Usteda se jedino moze izvesti ubacivanje i5 4670/4690K.

Sam Stone

GTA ti je opet odgodjen, radje skupljaj jos love i uzmi recimo r9 270 sto je okvirni maksimum za tvoj x4 7600. Recimo ako promijenis monitor u medjuvremenu na vecu rezoluciju neces se bas usreciti sa 260-tkom na duze staze.
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2015., 20:09 mrmuscolo »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9