HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3307861 Hitova
*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5760 : 18. Kolovoz, 2015., 18:03 »
Ej Andrash hvala puno.

-Nisi trebao pisati disk već u četvrtak kupujem WD Caviar Blue 7200Rpm.

-Kolika je razlika između 1600Mhz i 1866 Mhz na DDR3 Ramu zato jer volio bih nabaviti nekakvu Kingston HyperX ili nešto slično.

-Da li je ta B85M Pro3 dobar izbor i za nekakvu jaču i5 od 4460 (volio bi imati nešto samo da je malo jače od toga,želim biti točno između svog rođaka (i5 4690K GTX 970 i svog prijatelja 4460 i GTX 750).i usput jel to ATX ili micro ATX.

-Da li je stranice game debate dobra stranica za uspoređivanje grafi zato jer ćudno mi je da preporućuju i5 4690k (koji je high end procesor) kao optimalan procesor za GTX 960??

-Odlučio sam da ću ići ispod 4690k i GTX 970,pa dali je Crosair CX 430 Buidler series dobar izbor i kvalitetan ili mi treba nešto malo jače ta GTX 960 tipa Forton Hypšer 500W.

-Koji je best buy socket 1150 procesor između i5 4460 i i5 4690K za GTX 960 (ako treba išao bi čak i na i5 4690 nije mi problem).

-Da li se isplati kupovati GF Gigabayte G1 Gaming GTX 960 4 GB i dali je istina da u nekim dućanima dođe ravno 2000kn.Igram razne igre većinom akcijske i trkaće,ali većina igara je openworld pa dali znaći da će ta 4 GB pomoći u openworld performansama.

Evo bio bi vam veoma zahvalan kada bi ste mi odgovorili na sva pitanja.



Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5761 : 18. Kolovoz, 2015., 19:08 »
u brzini rama nema razlike osim ako radis APU

game debate je neprecizan i boze sacuvaj , kaze da je intel i5 4460 botleneck za gtx960 a kad ga otkloniš stavi ti neki xeon ,za neke  graficke kad im zamines mista bude drugi rezultat

ne kupuj i5 4690k jer nema razliike između njega i i5 4460

za gtx 960 je nepotrbno 4 gb rama dosta je 2gb

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5762 : 18. Kolovoz, 2015., 19:19 »
- Između rama nema razlike koju ćeš osjetiti klik, kao što se već spominjalo samo na APU se osjeti. Ali je ionako sve par kn pa uzmi koji hoćeš

- mbo je super za svoju cijenu (470kn), idu svi procesori sa cpu support liste na nju bez ikakvih problema jer nisu termalno zahtjevni (naravno K procesore nema smisla stavljati na ploču koja nije predviđena za OC). mATX

- ne valjaju

- Napajanje je OK, paše za i5 + 960, samo se hyper više isplati jer dolazi sa 5 god. garancije i malo je jači

- i5 4460 jer je najisplativiji klik. Ne postoji "najbolji procesor za gtx 960". Možeš ju upariti sa mnogo procesora

- Prema nabava.net najjeftinije su 2100-2150kn. Po četvrti put - po meni se ne isplati, to je preko 500kn skuplje (cca 30%) od jeftinijih gtx 960, a čip je isti. Nije to high end grafička da specijalni model donosi primjetan boost naspram referentne. Ali kažem kupi ti sebi što hoćeš. Potrošnja vram ne ovisi od žanra nego od igre do igre, imaš onaj link što sam prije stavljao (2gb vs 4gb g1 u mnogim igrama). Isto tako recenzije (review) 

« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2015., 19:28 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5763 : 18. Kolovoz, 2015., 19:56 »

-Kolika je razlika između 1600Mhz i 1866 Mhz na DDR3 Ramu zato jer volio bih nabaviti nekakvu Kingston HyperX ili nešto slično.

-Da li je ta B85M Pro3 dobar izbor i za nekakvu jaču i5 od 4460 (volio bi imati nešto samo da je malo jače od toga,želim biti točno između svog rođaka (i5 4690K GTX 970 i svog prijatelja 4460 i GTX 750).i usput jel to ATX ili micro ATX.

-Da li je stranice game debate dobra stranica za uspoređivanje grafi zato jer ćudno mi je da preporućuju i5 4690k (koji je high end procesor) kao optimalan procesor za GTX 960??

-Odlučio sam da ću ići ispod 4690k i GTX 970,pa dali je Crosair CX 430 Buidler series dobar izbor i kvalitetan ili mi treba nešto malo jače ta GTX 960 tipa Forton Hypšer 500W.

-Koji je best buy socket 1150 procesor između i5 4460 i i5 4690K za GTX 960 (ako treba išao bi čak i na i5 4690 nije mi problem).

-Da li se isplati kupovati GF Gigabayte G1 Gaming GTX 960 4 GB i dali je istina da u nekim dućanima dođe ravno 2000kn.Igram razne igre većinom akcijske i trkaće,ali većina igara je openworld pa dali znaći da će ta 4 GB pomoći u openworld performansama.


Ajmo redom:

 - brzina memorije: DDR3 1600 ili 1866, naravno, više je bolje, no ima li kakve koristi. Gledano u budućnost DX12 će omogućiti korištenje sistemske RAM memorije kao dodatnu memoriju za grafiku. To ima poprilično smisla ako ćeš ići na 2 GB grafičku, naravno, DX12 će uz postojeću grafu, moći koristiti i onu integriranu na procesoru, kao i onu s matične ploče te za njihov rad treba sistemska memorija. Po meni 1866, da.

 - na matičnu ploču B85 možeš staviti bilo koji Haswell procesor soketa 1150, tako i taj i5 4460, samo ja bi uzo klasičnu ATX ploču a ne mATX i ciljao bi na MSI tipa Z87-G55. Da neisplativo, ali imas i MSI B85-G41 normalnu ATX ploču i kosta kakvih 500-550 kn i dobra je jer podržava i tu bržu memoriju...

 - mani se tih stranica, preporučam ti Guru3D, ja sam prema njihovom naputku sastavio komp i evo već 2 godine sve igre lete, kad upalim OC profil, čak i Witcher 3 na Ultra s Gameworks efektima radi na oko 30 fps što je meni sasvim prihvatljivo

 - ako imaš love uzmi i5 4690 i miran si, procesor je odličan, radi na 3.5 GHz što je skroz ok, i po meni vrijedi za tih 100-200 kn više dat za dodatne MHz

 - iskreno, premišljam se u vezi Gigabyte GTX 960 G1 GAMING koje su uglavnom između 1900-2100 kn zavisi od trgovine i načina plaćanja i narudžbe (webshop, keš itd), ugl. premišljam se jer sam našao da se za 2500 kn može uzet ZOTAC ili GAINWARD GTX 970 4GB referentna tj 2167 kn ako imate vezu s nekim na carini da vam je provuče bez  carinjenja, ugl. to su skroz ok kartice i ipak dosta brže od ove GTX 960 G1 za 2000 kn. E sad dali vrijedi dat tih 500 kn više, po meni vrijedi!

 - kazem ako imas love uzmi i5 4690, iako će sad tu neki filozofirat kako je 4460 jeftiniji, isplativiji itd itd, ja bi radje dao tih 100-200 kn više i miran spavao, nego da se svaki put premišljam: dali sam mogao uzet taj malo jači procesor koji nije puno skuplji a radi na pristojnih 3.5 GHz

 - iskreno: šteta jer nema socket 1155 starih i5 3570 3.4 GHz jer ih možeš overclockati imaju otključan množitelj do cca 3.8 - 4.0 GHz + enhanced Boost koji ide onda na 4.2 - 4.4 GHz, ovisno kakav upikaš, kao takav, naravno da je brži od i5 4690... ako taki nađeš, uzmi ga, em je brži, em povoljniji dosta i moraš još i matičnu uzet si, uzmi neku Z77 tipa MSI Z77A-G43 ili slično nešto. Uglavnom taj ''stari'' i5 3570 je prava mala zverka...

 - uzmi jače neko napajanje, ja bi uzeo 600 W - 800 W čisto da se nađe za neku zverčicu od kartice, imam Corsair GS seriju i super je. E sad, zašto snažnije napajanje, pa zbog DX12 koji će podržavati više kombinacija grafičkih, i kad ti igre postanu sporije, samo upikneš neki dodatnu i to je to. Tako se barem priča, ali valja bit spreman na sve hehe.

 - 4 GB grafičke ima smisla uzimat ako misliš igrati Open World igre tj. općenito igre s jako velikim mapama...

Evo nadam se da je to to.
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2015., 21:01 HackerMAG »

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5764 : 18. Kolovoz, 2015., 23:02 »
E pa hval svima,prvo odlučio sam negledat na game debate i pogledati malo širu sliku,pa hvala što ste mi rekli da stranica nevalja i meni je bila sumnjiva.

Hvala vam na onome što ste mi rekli pa sam eto od vaših savjeta pokušao složiti nekakvo računalo pa se nadam da ću ovako na kraju ići.

Prvo prekosutra ću dobiti WD Caviar Blue htio sam vas pitati budući da kupujem u HG shopa dali postoji neki brži disk od Western Digitala za slićnu ili malo višu cijenu (max 600Kn).

U rujnu ću kupiti ovakvo računalo:
1 x Intel Pentium G3220 (treba mi da mogu sam sebi optimizirat igre pomoću nVidia GeForce Expirienca)
1 x Asrock Z97 Anneversery (ako je zbilja ima kupiti za cca 650 Kn mislim da je najbolji izobr za budućnost znam da neću overlockat CPU,ali hoću GPU tako da.
1 x Kingston HyperX Fury 8 GB DDR3 1866Mhz
1 x Zalman Z3 Plus White
1 x Forton Hyper 600W
1 x DVD čitać (stavit ću iz starog kućišta)
1 x nVidia GeForce GT 730 v3 Gigabayte OC 2 GB (dodat ću iz sadašnjega računala)

Sve bi me ukupno došlo oko 2310 Kn to sam izkalkulirao po nanižoj cijeni na nabava.net zaokruženoj na najbližu deseticu (to ću sve nabaviti najvjerojatnije u jednog ćovjeka gdje sam već prije nabavljao pa možda mi cijene ćak i budu takve.Ako mi imate neki dućan koji ima i u Splitu a da ima niske cijene i sve ovo navedeno preporućiti bio bih vam zahvalan.

Nakon toga sastavio bi staro računalo prodao ga za otprilike 500Kn otac bi još dodao malo novaca i kupio bih Windows 10 Home na CD-u.(Ja mislim da je oko 900 kuna).

Nakon što skupim nešto novaca kupio bih i5 4690,ili ako bude neki procesor za istu ili slićnu cijenu a da bude malo jaći i da je noviji kupio bih ga.

Nakon toga bi još uvalio GTX 970 Asus Strix DirectCUII 4 GB OC (mislim da je to dobar izbor).

Sve bi to sastavio ako mi Bog da sreće u iduće dvije godine,kada bi ga kupio mislim da bi mi trajao oko 10-15 godina ovisno o tome koliko će mi trebati da skupim novce za neki high end računalo tipa i7 5690X i TITAN X ili nešto što tada bude aktualno.

Samo sam vas još htio pitati dali mi je ovo što sam zamislio dobro zato jer ako je onda ću to uzet stavit ću procesor u turbo mod overlockat grafu i imat ću jaće raćunalo od svog rođaka koji nezna ništa o raćunalima (u odnosu na njega ja sam pravi znalac) a platio ga je 11000Kn a ja ću platiti isto za dosta manju cijenu.

HVALA JOŠ JEDNOM :clap:




*

qw

  • *
  • 54
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5765 : 19. Kolovoz, 2015., 16:02 »
Pozdrav, za 2-3 tjedna kupujem racunalo iskljucivo za igrice, znam da bih se trebao javiti 2-3 dana prije kupovine, ali zelim znati na cemu sam i na sto mogu racunati. Volio bih da mogu pokrenuti wot ili lol na max bez laga. ili isto tako nesto tipa cs:go.

Budzet je oko 4500kn, bez periferije, placanje poduzecem u gotovini.

Monitor koji sad imam je full hd samsung b2230, zanima me da li je dobar?

Sta mogu ocekivati, kakve performanse sa tom konfiguracijom u sadasnjim igrama i da li ce biti future proof barem 1 godinu na nizim postavkama?

Da li je set cooler master octane dobra opcija za pocetak? Njega kupujem van budzeta mozda prije mozda poslije sve ovisi pa me sad zanima ako ga itko ima ili imao??

UNAPRIJED VELIKA HVALA!!
« Zadnja izmjena: 19. Kolovoz, 2015., 17:20 qw »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5766 : 19. Kolovoz, 2015., 17:42 »
eo dečki prvi put da tu pišem, pa bi me zanimalo pošto je mom starom računalu odbrojano i sastavljam novi, koje biste grafičke preporučili do neke cijene od 2.500 kn

hvala unaprijed

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5767 : 19. Kolovoz, 2015., 17:52 »
Evo ja ti preporučam da probaš naći referentnu ZOTAC, GAINWARD ili cak EVGA GTX 970 4 GB.

Možeš naručit preko Amazona, ima za 310 $ s poštarinom, možda nećeš niti morat išta plaćat dodatno ako ti dođe iz luke u Hamburgu! Tako sam ja prošao :)

http://www.amazon.com/gp/product/B00NNXVPS2?redirect=true&ref_=s9_simh_gw_p147_d0_i1
http://www.amazon.com/gp/product/B00NVODXR4?redirect=true&ref_=s9_simh_gw_p147_d0_i2

A ako si prikovan za naše domaće trgovine onda je izbor baš ono, sjeban. Imaš kartice tipa R9 380 i 380X i GTX 960 do nekih 2000 kn, a onda jače serije R390, GTX 970  počinju tamo od kakvih 2800-2900 kn ...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5768 : 19. Kolovoz, 2015., 18:09 »
TeroXCro:

Prema testovima na stranicama Guru3D

GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING je ipak brža od ASUS GTX 970 STRIX a i nešto jeftinija koliko vidim.

Glede mogućnosti OC-a su tu negdje, ovisno od primjerka do primjerka...

Evo i zanimljiv video na YT koji sam našo:
https://www.youtube.com/watch?v=mBEo5REALkQ

Glede Intel Pentiuma G serije, obrati pozornost na tablicu u testu:
http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i5_6600k_processor_review_desktop_skylake,15.html

Da procesor je slabiji od i5 i i7, ali moći ćeš se itekako igrati i s njime :thumbs::thumbs:


Pozdrav, za 2-3 tjedna kupujem racunalo iskljucivo za igrice, znam da bih se trebao javiti 2-3 dana prije kupovine, ali zelim znati na cemu sam i na sto mogu racunati. Volio bih da mogu pokrenuti wot ili lol na max bez laga. ili isto tako nesto tipa cs:go.

Budzet je oko 4500kn, bez periferije, placanje poduzecem u gotovini.

Monitor koji sad imam je full hd samsung b2230, zanima me da li je dobar?

Sta mogu ocekivati, kakve performanse sa tom konfiguracijom u sadasnjim igrama i da li ce biti future proof barem 1 godinu na nizim postavkama?

Da li je set cooler master octane dobra opcija za pocetak? Njega kupujem van budzeta mozda prije mozda poslije sve ovisi pa me sad zanima ako ga itko ima ili imao??

UNAPRIJED VELIKA HVALA!!

Monitor je ok samo ga trebaš malo kalibrirati i izvuče se lijepa slika.

Glede tvoje konfiguracije, treba još informacija, treba li ti HDD, kakvo ti je kušište/napajanje, daju li se iskoristit?
Dali imaš plan u narednih godinu dvije nadogradit procesor?

Dobra osnova za kvalitetan gaming je dobra grafička kartica. Primjerice ako uzmeš GeForce GTX 960 ili Radeon R9 380, koštat će te recimo cca 1800 kn. Od ostalih komponenti ja bi preporučio intel varijantu i za početak neki slabiji intel procesor tipa G3258 ili tako nešto, pa kasnije kad skupiš još love lako upikaš i5 unutra. atičnu uzmeš standardnu neku ali normalna ATX ne mATX, chipset recimo B85 ako se ne misliš igrat overclockanjem. Uzmeš 8 GB DDR3, e sad sve ovisi imaš li napajanje / kušište sposobno za novu konfiguraciju ili ne. Ako nemaš, tu nemoj štediti, uzmi nešto kvalitetno i dovoljno veliko i snažno da primi najjače grafičke.
« Zadnja izmjena: 19. Kolovoz, 2015., 18:17 HackerMAG »

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5769 : 19. Kolovoz, 2015., 18:34 »
Hacker hvala puno na pomoći.

Onda uzet ću ja Pentiuma biti malo na slabijoj konfi godinu dana i onda valjda dovoljno skupiti za Gigabayticu.

Jeli istina da budući da je Micorline uboznik za većinu shopova u njega malo manja cijena kada se narućuje??

Hvala još jednom svima koji su mi pomogli.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5770 : 19. Kolovoz, 2015., 19:21 »
Eh ovako, sklapam novi kompjuter koji bi mogao gurati vecinu igara koje su do sada izasle (ne ciljam na AC Unity, Dying Light, The Witcher 3 i slicne stvari). Uglavnom da odigram sve sto sam do sada propustio:BF3, BF4, CoD BO2, Killing Floor 2, Tomb Raider,... Ponekad bih pogledao neki film, radio u PS-u i sl. Uglavnom neprofesionalni rad :D

Nemam veliki budzet, pa bih slozio nesto polovno na pik.ba. Znaci u planu imam nesto ovako:
-Core 2 quad q6600 2.4x4 (mogu i jaci iz iste serije, al mislim da su performanse slicne,recite mi ako grijesim :D )
-6 GB RAM-a
-500 GB HDD
-Neko brendirano napajanje sa 6-pinskim konektorom 450W-500W (recite mi hoce li biti dovoljno za HD 5770)
Ovo bi izaslo nekih 250 KM, nasao sam nekoliko prodavaca koji nude po ovoj cijeni, cak i nize.
A graficku bih naknadno uzeo, u zamjenu za stari kompjuter, ATI HD 5770 1 GB DDR5.
Znam da su core 2 quad procesori historija, ali ne planiram nadogradjivati tako da ne brinem o socketu.
I kad se sve sabere, sta mislite ? Hocu li moci gurati 90% igara koje su do sada izasle ? :D Hoce li se sve dobro uklopiti ?
Nemam namjeru uzimati nesto jace u narednim 5-6 godina, moram se fokusirati na neke bitnije stvari :D

btw ovih dana gledao sam monitor "Fujitsu Siemens AMILO L 3220T", ucinio mi se veoma povoljan za nekih 50 eura polovan. Imate li kakvih iskustava o njemu, i o Fujitsu Siemens monitorima opcenito ?

Hvala unaprijed \:D/

*

qw

  • *
  • 54
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5771 : 19. Kolovoz, 2015., 19:53 »
Kupujem sve novo, bez daljne nadogradnje, zelim da mi se ispise neka konfiguracija i da mi se kaze na cemu sam s time. Te da mi se odgovori ako je moguce na ostala pitanja.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5772 : 19. Kolovoz, 2015., 19:55 »
Hacker hvala puno na pomoći.

Onda uzet ću ja Pentiuma biti malo na slabijoj konfi godinu dana i onda valjda dovoljno skupiti za Gigabayticu.

Jeli istina da budući da je Micorline uboznik za većinu shopova u njega malo manja cijena kada se narućuje??

Hvala još jednom svima koji su mi pomogli.

Dobavljači su razni, a Microline je većinom uvoznik za prijenosnike.
Imaš Msan i Asbis od većih, a sami nabavljaju opremu i uvoze Links, neke stvari ADM, Telebit i još hrpetina malih igrača.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5773 : 19. Kolovoz, 2015., 21:28 »
Kupujem sve novo, bez daljne nadogradnje, zelim da mi se ispise neka konfiguracija i da mi se kaze na cemu sam s time. Te da mi se odgovori ako je moguce na ostala pitanja.

Dakle ajmo ovako. Imas 4500 kn za konfiguraciju tj. kučište i želiš izvući maksimum po pitanju gaminga i ne planiraš nadograđivati.
Činjenice su slijedeće: trebaš što je moguće bolju grafičku karticu, skupi i5 procesor se ne može uklopiti u cijenu pa preporučam povoljniji AMD.

Matična ploča MSI 970A-G43FX                                             - 500 kn

Procesor AMD FX X6 6300, 3500 MHz, Socket AM3+        - 850 kn

Memorija KINGSTON 8 GB DDR3L, 1600 MHz, DIMM       - 350 kn

Grafička kartica GAINWARD GeForce GTX 760 2 GB         - 1700 kn

Tvrdi disk 1 TB, TOSHIBA DT01ACA100, 3.5", SATA III      - 400 kn

Kućište ZALMAN Z3                                                                   - 300 kn

Napajanje CORSAIR VS550, 550 W                                      - 400 kn

Cijene su ti okvirne i mogu varirati od trgovine do trgovine +- 50...100 kn ovisno o komponenti.

Što možeš očekivati od ove konfiguracije?
Pa trenutno najzahtjevnije igre moći češ vrtiti na FullHD rezi na medium/high detaljima ali ne u 60 fps-a već oko 30-40 fps.
Što će biti u budućnosti, pa ovisi o tome što će DX12 donijeti, te koliko će se FX 6300 pokazati isplativim, ali mislim da bi mogao u naredne dvije godine vrtit nove najzahtjevnije igre barem na medium pri 1080p.
Grafičku možeš zamjenit uvijek i stavit jaču.
Jedina moja zamjerka je VS serija napajanja od Corsaira, ali njenih 550 W bi trebalo držat ok. Ako netko ima bolje napajanje za preporučit neka preporuči, možda neki Fortron, ili tako nešto...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5774 : 19. Kolovoz, 2015., 23:06 »
Jel bi neko mogo složit neku pristojnu konfiguraciju za cca 6000kn

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9