HCL.HR

Bića, stvari i pojave koje vas živciraju

  • 13735 Odgovora
  • 877102 Hitova
*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13680 : 02. Studeni, 2015., 11:41 »
uf, ovaj topik je skroz ispod otišao...

http://www.index.hr/black/clanak/kanadjanin-u-zagrebu-snimio-video-o-sranjima-koja-govore-balkanski-homofobi/853194.aspx

:tired:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/holy-mediji-nas-bojkotiraju-pa-sami-moramo-snimati-pressice-i-objavljivati-ih-na-nasim-stranicama/853006.aspx

:tired: ova stranka e :hihi:
helovin, nez, zašto je to govno postalo toliko popraćeno ove godine. idem gradom u subotu navečer i toliko puno ljudi je maskirano.
i već od ove godine ovo moje mišljenje ispada pretjerano
+ neki tip u petak na predavanju je pita profu "e profesore, a di ćete za helovin" :hihi: :wildboy:
koja lošost
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13681 : 02. Studeni, 2015., 16:43 »
Baš si dalmatinski šaban. :wildboy:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13682 : 02. Studeni, 2015., 16:55 »
i uz to je apsolutno u pravu


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13683 : 02. Studeni, 2015., 17:29 »
Ček, zašto bi ikog noć vještica smaralo? Zašto nemožeš jedan dan progutat to? Mislim; ljude veseli jbt. :hiha2:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13684 : 02. Studeni, 2015., 17:34 »
I židovi su se veselili kad je svetog Isusa razapinjalo. Eto ti,,,

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13685 : 02. Studeni, 2015., 17:55 »
ljude veseli i nogomet. eto ti opet,,,,,,,,,

:hiha::hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13686 : 02. Studeni, 2015., 18:32 »
Vi riječani ste čke. :hiha2:

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13687 : 02. Studeni, 2015., 18:47 »
da, svašta ljude veseli pa ne mora značit da je to dobro samo zato što ih veseli.,,,

a noć vještica ne da nije dobra i zla, nego je jednostavno samo bijedna i jadna. :hihi:

do ove godine nikog nije bilo briga za to, i sad odjednom nekim medijskim pumpanjem još jedan isprazni proizvod ne-naše kulture ulazi u naše društvo.
maske su zabavne, ali imamo svoje maškare, što će nam ove tu? onako, ti ljudi koji idu s glupom šminkom ili maskom gradom...dosta otužno kako sve to
usiljeno izgleda.
mislim, nije da to nije bilo neočekivano, s obzirom da zagreb postaje grad modernih erasmus europejčića što govore hrvatsko-engleski.
uostalom, dovoljno je čuti koju od komercijalnih radio stanica. otrov i lobotomija. što je najgore, čovjek otupi na ta sranja i eto,
na kraju ti postane normalno. :wildboy:
a već sljedeće godine će netko ko slično misli kao ja postati dosadni forser, i zaista će ispadati takav.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13688 : 02. Studeni, 2015., 19:33 »
Onda možeš reć  i da su maškare farsa. :fpalm:

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13689 : 02. Studeni, 2015., 19:47 »
pa rekoh da su maske kao takve zabavne. ali maškare su tu oduvijek, noć vještica nije.
što je sljedeće, stavljanje darova za božić u čizmice, gledanje super bowla...jedenje u mekdonalcu?? :hiha:

a pogotovo je jadno kad se maskira hrvatska politička stranka LOL. dobro, nije da se to nije moglo očekivat od te ekipe s linka.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13690 : 02. Studeni, 2015., 20:21 »
Baš sam jeo dns u Mekdonalcu :approve
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13691 : 02. Studeni, 2015., 20:37 »
:approve

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13692 : 02. Studeni, 2015., 21:00 »
U svijetlu događaja koji su se zbili prethodnih dana, primjećujem da ponekad piratska verzija igre radi bolje nego originalna.
I ne, da se razumijemo- nikako ne podržavam pirateriju- mada nisam ni neki protivnik... tko voli neka izvoli.  Ja volim kupiti igru jer je neko uložio trud da je napravi, pa kako god da ispadne.

@Presveti: Mudre riječi. :thumbs:
Ja to ne mogu drugačije nazvati nego čistim pomodarstvom, pop-kičem i kićenjem tuđim perjem.
:fpalm:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13693 : 02. Studeni, 2015., 21:00 »
A Cole, u pravu je ovaj skladatelj. Mislim, svakome njegovo, i ajde generalno nek se ljudi veselu, s tim se slažem. Ali kad gledaš kulturološki, a ja na nesreću gledam tako jer eto ne znam udarat čavle pa razmišljam o kulturi, taj helovin je drlog u nas, iz razloga što je preuzet kao dio jednog običaja, bez ikakvog razmišljanja zašto i čemu.

Najbolje vidljivo po tom maskiranju koje je većini bez ikakve tematike. Znači oblači se u supermene, spidermene, betmene, Jelene Rozge... ok, ne. To nema nikakve veze sa izvornim postojanjem tog slavlja.

S druge strane isto mi idu na živce popovi koji se bune protiv toga, a samo slavlje, u izvornom obliku je i proizašlo iz kršćanske tradicije. Mislim, ok, ajde deformiralo se od onoga što bi popovi htjeli, ali tako i treba jer se sličnom slikovitošću crkva koristi kad treba pričati o zagrobnom (ne)postojanju ili kad nešto treba demonizirati. Mislim, nisu ljudi sami sebi utuvili u glavu da vrag ima rogove, na primjer. To je utjecaj religije koji u prikazu vraga rogovima želi dati animalističke karakteristike. I sad, kako bi se ljudi oblačili u vraga da im religija nije dala njegovu sliku? FINO VAM SE TO ODBILO O GLAVU HEHEH. :wildboy:

I samo da kažem kako mi je, lingvistički, posebno jadno što naš zakinuti hrvatski jezik nema boljeg naziva nego noć vještica. Već u samom tom nazivu osjetiš OPOZICIJU kršćanstvu i vrijednostima čistoće! Treba li uopće spominjati da je (All) Hallows Eve zapravo večer prije svih svetih, i da u izvornom korjenu riječi "noć vještica" zapravo nema nikakve veze s vješticama nego sa svetcima.

I koji sam ja kufer sad ovo otipkao... :wildboy:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Bića, stvari i pojave koje vas živciraju
« Odgovori #13694 : 02. Studeni, 2015., 21:09 »
Ako se mene pita vise vrjedi jedna Noc Vjestica nego 2 mjeseca maskara.Ljepse mi je, zabavnije izgleda, u njih je sve u duhu toga, a u nas dok su maskare samo ti djeca dolaze mjesec dana prosit po kucama, i to svaki dan isti.

I da budem iskren jedva cekam preselit odavde pa kad bude Halloween otic trick or treat po kucama.


<3

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9