HCL.HR

škola - faks - posao

  • 510 Odgovora
  • 51834 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #435 : 27. Srpanj, 2010., 19:39 »
Ukinut će Bolonju, kaže mi mater da bog postoji, pa ajd  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #436 : 27. Srpanj, 2010., 22:20 »
jel mi može netko objasnit nedostatke bolonje? ja znam jedino da poradi nje postoje kolokviji i slične pizdarije, poradi kojih se teži ispiti mogu rješit u više djelova. šta je kul :(

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #437 : 27. Srpanj, 2010., 22:42 »
Kolokviji su postojali oduvijek. Po starom programu nisi obavezan izlazit na kolokvije, a ako daš sve kolokvije (obično 2-3) onda ne moraš izlaziti na pismeni dio ispita nego samo na usmeni (ovisi dosta o profesoru, nekima je dovoljno samo da daš kolokvije i to je sve). Po bolonji si obavezan izlazit na kolokvije i tako skupljat bodove da bi mogao izaći na završni ispit. Znači ako ne izlaziš na kolokvije ne možeš skupit dovoljno bodova da izađeš na ispit i fejlao si taj kolegij praktički.

Po meni je lakše bez bolonje - biraš koje ćeš kolegije učit redovito i izlaziti na kolokvije, a one lakše totalno ignoriraš tokom godine, naučiš u 2-3 dana i daš na ispitu. Po bolonji ne možeš izaći na ispit ako nisi dao kolokvije....dakle nemaš izbora.

Ako sam u krivu neka me netko ispravi, moj fax fejla u provođenju svega pa tako i bolonje  :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #438 : 27. Srpanj, 2010., 22:53 »
jel mi može netko objasnit nedostatke bolonje? ja znam jedino da poradi nje postoje kolokviji i slične pizdarije, poradi kojih se teži ispiti mogu rješit u više djelova. šta je kul :(


Bijah na faxu koji je prvi uveo bolonju u hr, tj FTHM ili kak se sad vec zove u Opatiji.

Men je bolonja sasvim ok jer ne predstavljaš sebe, nego si broj od nekoliko znamenaka. Znači više nema jebavanja s profesorima "e zapamtio me po prezimenu". Profesor je u tom sustavu samo osoba koja slaže testove i drži dio predavanja. Ispiti se ispravljaju automatski preko skenera, rezultati se ažuriraju preko skripte na internet itd itd.

Ideš "na sitno" tj moraš skupljat bodove s dolaskom na nastavu, aktivnost na nastavu, seminari, prezentacije, zadace i, naravno, sami ispiti. Najcesce se dijeli po tri kolokvija i onda zavrsni ispit. Na zavrsni ispit ne mos ako nisi skupio ne znam koliki postottak, s tim da postoje popravni i to.

Uglavnom sustav je, po meni, ok riješen. Više se cijeni trud (skupljaš bodove) i nemaš zajebancije s profesorima.

Loša strana? Ako si redovan i ako te starci financiraju, a jedino što trebaš jest učit - onda ih nema.
Ako moraš radit i želiš studirat onda je banana jer je sustav sličan, tj boduju se izlasci na predavanja, zadaće, prezentacije i ine pizde materine koje imaju fiksan datum i najčešće sat, tako da ako radiš u to vrijeme jednostavno moraš odjebat ili posao ili taj predmet.
Zbog bolonje je vanredni sustav (u ZG) totalno razjeban i jednostavno više ne možeš kao prije dogovorit se s nastavnikom, nego je datum taj i taj i kolega izvolite doć.

Naravno da je i meni u planu upisat neki konkretan fax, taj turizam sam odjebao jer je u kurcu cijeli koncept državnog faxa ako se sam financiraš, sljedeće godine idem privatno i vanredno :/

Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #439 : 27. Srpanj, 2010., 22:54 »
Ne, ne moraš izlaziti i na kolokvije. :wildboy:
Samo MORAŠ biti na predavanjima, ako ne ideš na predavanja, onda ne možeš dobiti potpis.
I da, neka je fora što moraš skupiti određeni broj etsc bodova ( svaki kolegij, neovisno o ocjeni koju dobiješ, nosi određen broj bodova, one ispite, tj kolegije koje ne prođeš, ne dobiješ ni etsc bodove.. tako da u principu nije uopće bitna ocjena više, tako da se kao studenti bune da radi toga se ne može kvalitetnije učiti ) jer ako ne skupiš dovoljan broj bodova, ne možeš ići u sljedeću godinu, nema više prenošenja ispita. Tako sam ja recimo morao sve predmete položiti.


U principu ti je kao da ideš u srednju školu, samo što ideš na faks. Predavanja ti popune dan, a nakon 3 godine, manje ili više, morat ćeš nastaviti školovanje da bi bio KONKURENCIJA na tržištu. Ne ono, rado bih čuo mišljenja iskusnijih fakultetlija o bolonji, meni i ovo sasvim paše ;(
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #440 : 28. Srpanj, 2010., 01:33 »
jel mi može netko objasnit nedostatke bolonje? ja znam jedino da poradi nje postoje kolokviji i slične pizdarije, poradi kojih se teži ispiti mogu rješit u više djelova. šta je kul :(


Jedna od bitnijih negativnih stvari je proizvodnja. Odnosno, e ajmo u što kraćem roku izbaciti iz sustava što više visokoobrazovanih ljudi. U teoriji nije loše, jel. No, nakon 3 godine studiranja si i dalje kurac u smislu pronalaženja posla. Bakalar titula je smijurija manje više. Ne bi trebala bit, jebat ga, al poslodavci više cijene staru diplomu od novog bacc kurca.  :wildboy:

Velik je problem, naravno, što je naše školstvo neorganiziranu i što su uveli bolonju bez plana. U ovom slučaju ne krivim ni ministarstvo već sveučilišta i pojedine fakultete. Jer, znalo se 5 godina unaprijed šta je bolonja, kako treba izgledati i šta sve treba napraviti. Ili barem jebene osnove. Ali neeee, 90% faksova se prebacilo naprasno i, po običaju, u zadnjem času. Iznimke su FSB i još dva tri faksa.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #441 : 28. Srpanj, 2010., 02:16 »
poslodavci više cijene staru diplomu od novog bacc kurca.  :wildboy:

"poslodavac više cijeni bla bla" mi je jedna od najlošijih rečenica u svijetu studiranja i zapošljavanja, ikad :(  

Ne odnosi se direktno na tebe, neg ono, koji god fax ikad spomenuo netko će ti na to odgovorit s "a jel znaš da poslodavci više cijene bla bla"

Ono što poslodavac traži od budućeg radnika ovisi o puno više faktora nego samo o diplomi, iako je ona glavna, naravno. Vjerujem da to znaš.

Eno kolega u EPH zaposlio nekog bacc mladića s nekog random faxa zato što je frajer kroz studiranje imao više radnog iskustva nego itko drugi na natječaju, te uz to radno iskustvo uspio dostaviti dobre rezultate u indexu. Pored toga je imao, kako on kaže, odličan stav na razgovoru i pismeno tj smisleno sastavljen životopis.  

Dakle, neovisno išlo se po bolonji, redovno ili vanredno, mislim da je najvažniji dio nać ono što te zanima, kako ti fax ne bi predstavljao još jedan od problema u životu, nego upravo suprotno - rješenje problema. (  :wildboy: )

Najgore je što hrpa ekipe upiše nešto čisto reda radi kako bi išlo na fax. Tako je recimo kolega s posla išao tri godine na FER, napokon shvatio da mu to ne predstavlja zadovoljstvo i upisao ADU, iz PRVE, jer eto, to ga zanima i ima osjecaj frajer za taj tip studija.

Od fakulteta dobiješ onoliko koliko od njega uzmeš, neće ti nitko doć i ponudit nešto dodatno. Ako si uporan, gnjaviš profesore, asistente i iskorištavaš svaku kvalitetniju informaciju kako treba, onda ti dobar posao ne gine, neovisno o tome jel imaš bacc diplomu ili MBA. Ali problem je u tome što većina ekipe ide na fax reda radi, završi ga reda radi i onda se svi žale kako imaju diplomu, a nemaju posao.

Dosta filozofiranja za večeras :(
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj, 2010., 02:18 Syzygy »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #442 : 28. Srpanj, 2010., 02:24 »
slažem se, pametno bi bilo da prestanete.   :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #443 : 28. Srpanj, 2010., 02:53 »
"poslodavac više cijeni bla bla" mi je jedna od najlošijih rečenica u svijetu studiranja i zapošljavanja, ikad :(  

Sve što si rekao stoji. Sve ovisi kakva si osoba bla bla bla.
Al, ono, dipl > bacc.

To mi je sranje.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #444 : 28. Srpanj, 2010., 10:19 »
Sa bakalarom ne mos polagat pravosudni, ak si zavrsio pravo. Moras bit master. Pa nek te onda poslodavac jednako cijeni ko i dipl. :wildboy:

Inace, meni je skroz kul ovaj ECTS, bar onakav kakav je kod nas. 2 kolokvija, 35 bodova svaki (moras uzet 18 da bi polozio kolokvij), esej 20 bodova, aktivnost 10 bodova. Trebas skupit 61 za prolaz i to je to. Ak polozis kolokvijski, ne moras uopce ici na nikakav ispit. Osim toga, ono elektronsko otkucavanje prisutnosti ne radi pa nikad ne idem na predavanja :hiha:

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #445 : 28. Srpanj, 2010., 10:24 »
Znači ista stvar kao prije bolonje. Identična. :)
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #446 : 28. Srpanj, 2010., 11:18 »
sljedeće godine idem privatno i vanredno :/
I ekonomiju. :approve
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Nemesis

  • n00b
  • 3
    • Webastično.com
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #447 : 29. Srpanj, 2010., 10:23 »
Nemaš više vanrednog, to je bolonja ukinula. A ekonomiju se ne isplati upisivati na privatnim faxevima, osim ako se ne radio o American College of Management and Technology jer sve poštene multinacionalke rangiraju te ljude iza efzg-a i american collegea...

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #448 : 29. Srpanj, 2010., 11:56 »
Naravno da ima vanrednog. :tired:
I naravno da si napisao hrpu dreka. :tired:

Uostalom. Nemesis. :tired:
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Nemesis

  • n00b
  • 3
    • Webastično.com
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #449 : 29. Srpanj, 2010., 12:36 »
Pa znam ekipu koja radi u privatnim kompanijama (Henkel, Atlantic Grupa, Pliva) te sudjeluje u procesu zapošljavanja, doslovno bace životopise privatnih faxeva na jednu hrpu, a efzg i american college na drugu stranu i onda pozivaju na testiranje. Jednostavno je znanje slabije kod ovih prvih. Ista stvar je i s FER-om i TVZ-om. FERovci imaju prednost pri dobivanju posla.

Što se tiće vanrednog, pa pogledaj rezultate upisa u 2008. i u 2009. i vidjet ćeš da se na listi za '08. nalazi popis ljudi koji su upali na vanredni, a u '09. te liste nema. Po bolonji nema vanrednog pa ga polako, ali sigurno, svi faxevi izbacuju iz svojeg programa.

Nego Weky, što je? Iskeširao si (ili netko od tvojih frendova/obitelji) 30 000 kn po godini pa sad pokušavaš sve uvjeriti da si u pravu ili si i inače douche koji na krajnje djetinjast način proturječuje drugima iako ne raspolaže osnovnim informacijama?
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj, 2010., 12:39 Nemesis »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9