HCL.HR

Driveri za grafičke kartice

  • 188 Odgovora
  • 140561 Hitova
*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #120 : 27. Rujan, 2015., 16:26 »
HP Probook 450 G0

Konfiguracija/  Intel Pentium 2020M 2,4 Ghz
                           8 GB RAM
                           AMD Radeon HD 8750M 2 GB ddr3

Znaci jucer je sve bilo normalno, imao sam stare drivere, koliko ja znam samo je bio Intel HD program instaliran i sve je radilo normalno u igrama.Onda sam ja odlucio skinuti drivere od AMD/a i instalirat ih, nakon cega kad bi usao u neku igru npr. Black Flag ili Grid Autosport odma bi me izbacilo uz neku 3D poruku, u device manageru mi je svjetlio zuti znak pored jednog drivera.

Nakon toga sam deinstalirao AMD i vratio na Intel HD i kad bi usao u igru trzale bi nebi mogao micati misem.Onda sam uzeo DDU driver i deinstalirao sve zajedno i pokusao opet instalirat al nije islo.

Nakon toga sam napravio fresh instalaciju Windowsa i instalirao drivere sa HP stranice, imaju 2, jedan je Intel HD, drugi je AMD i opet nisam mogao uci u igru.Poslje sam deinstalirao jedan i ostavio drugi uslo bi u igru al bi trzalo skroz, nisam doslovno nista mogao..

I sada neznam sta da radim, nemogu igrat igru, neznam koje drivere da stavim, neznam sta da radim...Ako ima iko da se razumi i da zna sta je neka pomogne bio bi puno zahvalan.

+Trazio sam po netu i vidio da navodno HP ima problema sa tim dual karticama i to tocno ovaj 8750M i Intel HD model, valjda ih nezna pravilo zamjenit kad koristi neke jace aplikacije..

Stvarno neznam sta napraviti, prije mi je sve bilo normalno, al ako instaliram samo taj Intel HD slabo radi, a ako instaliram oba, nece da ude u igru uopce...

Takoder sad sam skinuo program Drive the life da sam nade drivere i skinuo je neke, a ove od prije sam obrisao i sada moram ulaziti u Safe modu jer se pojavi plavi ekran dok se dize Windows i restartira laptop.


*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #121 : 27. Rujan, 2015., 18:28 »
A jesi instalirao sve popratne programe uz igre koje želiš igrati? Tipa Visual Studio i itd? Inače svaka igra ima svoje programe koje zahtjeva.

I rekao sam ti da ne koristiš taj program koji si koristio...

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #122 : 27. Rujan, 2015., 18:39 »
Ma sada sam opet na novo napravio instalaciju Windowsa, instalirao 2 drivera sa HP stranice, znaci preporucene i restartira laptop i ekran bljeska cjelo vrjeme.Onda sam otisao u device manager i deinstalirao jednoga(amd 8750m driver), ostao mi samo Intel HD i sad je kao sve normalno, al nemogu uc u nijednu 3d aplikaciju(igru)...Stvarno neznam sta da radim poludio sam.

Da instalirao sam dx, visual c++ i net framwork 4

ovo mi pise kad idem pokrenut superhot

Failed to initialize Direct3D.
Make sure you have at least DirectX 9.0c installed, have drivers for your
graphics card and have not disabled 3D acceleration
in display settings.
InitializeEngineGraphics failed
« Zadnja izmjena: 27. Rujan, 2015., 18:50 bartul_9 »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #123 : 27. Rujan, 2015., 19:45 »
Znaci sada kad su mi oba drivera instalirana cjeli ekran mi bljeska prestane tek kad u device manager stavim disable na jedan od drivera..

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #124 : 27. Rujan, 2015., 22:12 »
Znaci usipo sam sredit stvar, sad opet sve radi normalno, igre rade, cak i bolje nego prije...Al svako 5,10,20 minuta mi se srusi windows, pojavi se onaj plavi screen i restartira laptop...Jel zna neko mozda do cega je to, pise mi nesto tipa dumping memory ili tako nesto, i gore windows has been shut down to prevent damage, to bi mi se i prije desilo al ponekad, ono jednom tjedno, mjesecno, a sada svako malo..

Al sve radi normalno, pa neznam radi cega to sada..

Ispricavam se na 3 posta, al pisem ovako u nadi da ce neko pogledat i pomoc.


EDIT:Problem rjesen!
« Zadnja izmjena: 28. Rujan, 2015., 09:33 bartul_9 »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #125 : 28. Rujan, 2015., 14:00 »
Hajd enavedi kako si riješio problem, pa ako se još netko nađe u istoj situaciji može odmah znati gdje je kvaka.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #126 : 28. Rujan, 2015., 15:09 »
Znaci ko ima slican problem sa HD 8750M modelom i Intel HD grafikom problem ce te rjesiti na ovaj nacin.

Skinuti sa Intel-ove stranice posljednji driver za vas procesor sa intergriranom grafikom, u mom slucaju je to bio Intel Pentium.Poslje toga skinuti posljednji driver sa AMD stranice 15.7.1 beta.Bitno je skinuti direktno sa AMD i Intel posljednje drivere, ne one preporucene od proizvodaca( u mom slucaju HP) jer ti driveri ne valjaju(navodno je AMD trebao izbaciti posebne drivere bas za ovu karticu).Problem je u prebacivanju grafickih kartica (Switchable graphic), sa prijasnjim driverima to nije radilo kako treba.

Nakon toga spremite drivere na desktop ili negdje gdje su dostupni i uradite sljedece.

1-Skinite program DDU i napravite cistu deinstalaciju vasih prijasnjh drivera(ako ih ima, ako ne, preskocite prvi korak).

2-Udite u folder gdje se nalazu Intel i AMD driveri i prvo instalirajte Intel drivere !  OVO JE JAKO BITNO DA PRVO INSTALIRATE INTEL DRIVERE.

3-Nakon sto se intelovi driveri uspjesno instaliraju, restartirajte laptop.

4-Nakon sto se laptop upali, udite u isti folder i instalirajte AMD drivere.

5-Nakon sto instalacija zavrsi ponovno restartirajte racunalo.Sada bi sve trebalo biti u redu i radit.



WINDOWS 7 dumping physical memory to disk- BLUE SCREEN ERROR (ako koristite win 7 32 bit sa 4 gb ili vise rama)

1-Ako vam se dogada poslje uspjesnih instalacija drivera da se windows rusi sa plavim screenom na kojem pise dumping physical memory u kojem je neko kratko odbrojavanje te se laptop restartira, uradite sljedece.

2-Kliknite START ikonu u donjem desnom kuktku

2-U polje "search program and files" upisite sljedece- command prompt

3-Nakon sto ga windows pronade kliknite desnim klikom misa na command prompt i pritisnite "Run as Administrator"-( OBAVEZNO )

4-Nakon sto se program otvori upisite ovo "BCDEdit /set increaseuserva 3072" ( bez navodnika) , pritisnite tipku ENTER, izadite iz programa, restartirajte racunalo

5-Uzivajte


*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #127 : 04. Studeni, 2015., 20:02 »
Stigla su nova pravila i novi driveri za Nvidiine grafičke kartice!

Od sada se game ready driveri (koji izlaze praktički svaki mjesec i prije svake važnije igre) mogu skinuti isključivo putem Nvidia GeForce Experience-a!
Tako da je danas stigao novi game ready driver!

Dok za ljude koji odbijaju koristiti GeForce Experience nema game rady drivera nego mogu kvartalno skidati drivere sa nvidiinih stranica.
Dakle game ready driveri se više ne mogu skinuti na nvidiinim stranicama!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #128 : 04. Studeni, 2015., 20:04 »
Kak samo, a ja skinuo preko guru3d

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #129 : 04. Studeni, 2015., 20:08 »
To su prepakirani driveri koji su prvo skinuti preko GEForce Experience-a.

Rakao sam samo da su nedostupni putem službeni kanala, odnosno preko Nvidine stranice. Službeno se mogu skinuti isključivo putem GeForce Experience-a.
A tko ih skine pa ih kasnije prepakira i uploada, to je već drugi par cipela.
Službeno ih se može dobiti samo na ovaj način.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #130 : 05. Studeni, 2015., 10:58 »
Službeno ih se može dobiti samo na ovaj način.

Ne...



« Zadnja izmjena: 05. Studeni, 2015., 11:00 doktor1 »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #131 : 05. Studeni, 2015., 11:12 »
:mrs:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #132 : 05. Studeni, 2015., 11:19 »

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #133 : 05. Studeni, 2015., 11:43 »
A tako si samopouzdano tvrdio da ih nema.... :tired:
A i taj potez nvidie nije baš popularan kod korisnika tako da bi se mogli oni i predomislit...

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Driveri za grafičke kartice
« Odgovori #134 : 24. Studeni, 2015., 14:33 »
Izašao je AMD Radeon Crimson driver koji zamjenjuje trenutni CCC i stavlja bolji UI i bolje mogućnosti.

Evo overviewa.

http://youtu.be/wcWDcOJipq8


Download


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9