HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1728519 Hitova
*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12015 : 14. Srpanj, 2012., 17:32 »
Game of Thrones mi je dobar primjer ovoga što govoriš.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12016 : 14. Srpanj, 2012., 17:34 »
 :hiha: za sociologiju hiha

e al sad si se ti dotakao strukture, koja ne mora imat baš nikakve veze sa kompleksnošću.

isto ne kužim di si ti našo dobre/loše likove u inceptionu u filmu gdje ne postoji negativac/i i gdje uopće nije nikako naglašena borba nekog dobra i zla.

Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12017 : 14. Srpanj, 2012., 17:43 »
Naravno, trebalo je i biti u nekom  :hiha: tonu, ali mrtav sam pa nekako nije došao do izražaja :hiha2: :hiha:

I nije to povezano SAMO sa strukom, nego ono, baš jest vezano za raspravu što jest/nije kompleksno.

U Inceptionu su negativci isto vješto ILUZIJOM sakriveni, pa svi oni likovi na različitim razinama koji ih tjeraju su ono, bezkarakterni negativci, bez dubljeg motiva samo djeluju i to je to. I nije bit u dobru/zlu, nego u toj opoziciji negativnih/pozitivnih karakteristika što ih nose like, u Inceptionu bi to bilo stvarno/smisleno protiv nestvarnog. nezz, ne mogu bolje opisati. :hiha:

Zato mi jest najuvredljivija scena ona zadnja scena. Film u principu ne vodi na to, jednostavno je ubačena da bi se moglo o nečemu misliti i da bi se stekao taj dojam KOMPLEKSNOSTI. A u principu bi film jednako funkcionirao bez te scene. Ono. Bezz.

Opet kažem, ne hejtam filim ali ono.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12018 : 14. Srpanj, 2012., 18:01 »
e al poanta je da nije. ne treba razmišljati o tome, pošto ni on ne razmišlja o tome. Ustvari bi trebala scena pokazati baš to.
i ne kužim kako bi funkcionirao bez te scene. Film je u suštini borba njega sa marion cotilard, koju na kraju, jel, napokon pobjedi što je pokazano tom scenom.

I zato je meni taj film kompleksan.
Jer nije poanta u RAZINAMA SNA. glavna poanta je njegova veza sa ženom, a cijeli film i radnja je mašina koja vodi prema njegovom oslobođenju od nje, a on je djelomično kriv za njenu smrt. A sama činjenica da mi ne znamo sa 100% jel on sanja il ne nije ni tolko bitna.
Mislim kajaznam. Iz pričanja sa ljudima nisam dobio dojam da je itko posebno dao važnost tome. Ja sam tek iz drugog gledanja...VIDIO. savršenstvo.  :hiha:

ovo je bilo o inceptionu.
što se tiče kompleksnosti, malo sam izgubljen, nisam baš sposoban voditi ovu raspravu s tobom  :hiha2:
npr, bili rekao da je Black Swan kompleksan?
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12019 : 14. Srpanj, 2012., 18:38 »
Kompleksno nešto ne znači da je to nešto teško za shavatit, već nešto što se može gledati, analizirati i prosuđivat s više načina/stajališta. Kad ja riječ o slojevitosti neke knjige ili filma gleda se na opće-ljudske probleme koji su obrađeni, karakterizaciju likova, međusobni odnos između likova i prostora itd. Evo recimo danas sam pogledao film Kramer vs Kramer i za njega slobodno mogu reć da je kompleksan. Zašto? Zato što tu vidim problem braka, problem roditeljstva, probleme na poslu, rastrojenost glavnih likova, utjecaj svega toga na dijete i sl.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12020 : 14. Srpanj, 2012., 18:54 »
Jučer sam pogledao film "A Thousand Words" (2012). Eddy Murphy je glavni glumac i film je suuuper, ako volite komedije obavezno pogledati  :D
"Back with vengeance!"

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12021 : 14. Srpanj, 2012., 20:04 »
[vanja]Ali ako to pogledaš sa stajališta je li to on dobro zapravo iako možda ako pogledaš ustvari jer su oni tamo onda rekli to, a kao što znamo da nikad nećemo ni nije rečeno da su oni na tom mjestu događaja u prošlosti gdje je viđeno ono što oni zapravo nisu vidjeli jer metafizičko pitanje nije uopće u domeni toga već kad je ona prije toga.

Ali onda opet, s druge strane, nije li istina da kad se raspravlja o tome moramo spomenuti i činjenicu da kad su bili tamo jer ja to nisam vidio nego imam samo tekst u koji mogu vjerovati, a kao što Giddens tvrdi u svojoj teoriji strukturacije, ali ne postoji li možda ipak mogućnost da si u krivu?[/vanja]

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12022 : 14. Srpanj, 2012., 20:31 »
Glup si ixy.

Jer nije poanta u RAZINAMA SNA. glavna poanta je njegova veza sa ženom, a cijeli film i radnja je mašina koja vodi prema njegovom oslobođenju od nje, a on je djelomično kriv za njenu smrt. A sama činjenica da mi ne znamo sa 100% jel on sanja il ne nije ni tolko bitna.

Davno sam gledao, pa se ne sjećam baš tih djelova konkretno, ali možeš li me podsjetiti na neke... kotačiće :hiha: te mašine koja vodi toj radnji s ženom mu. Mislim, sjećam se da dok sam gledao mi je to prolazilo kroz glavu, ali jednostavno u ničemu nije bilo SIMBOLIČNO ili direktno posvećeno tomu. Mislim da je Mile bio davno govorio simbilici imena, ali i ta teorijica je jednostavno.. zanemariva ili nešto. Baš poput zadnje scene kako se meni čini. Ono, kul je, poput nekog easter egga, neki bonus za ljubitelje filma, ali ništa konkretno nije napravljeno od toga.
Mislim, i dalje film rula, možda čak i jest kompleksan radi te.. iluzije kompleksnosti. :hiha: Jest da je samo ogledni primjer, ali često se vodi rasprava oko filma pa ono. IMA TU NEŠTO.
I inače nisam jedan od onih STARI MOJ,, KAD POGLEDAŠ OVO ljudi, ali jesi li gledao Mulholland Drive? Recimo meni je to ono, možda NAJBOLJE IKAD, baš radi te kompleksnosti. Apsolutno svaki dio filma je povezano na neki način s čitavom cjelinom filma, kao jedno fino tkanje. :( Pod to ne uračunavam samo priču, nego i režiju, stil i tako. Pored toga, tako je intenzivan i atmosferičan i ne znam, kad sam ga pogledao bio sam ZABEZEKNUT odličnošću filma.
I ovo što Sinđir kaže je primjer kompleksnosti priče. Film kroz svoj jezik može biti i na drugačije načine >kompleksniji<.

btw, nisam pogledao BS, ali baš mi se gleda sad kad si spomenuo :( ako se skine do večeras pogledam,,,
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12023 : 14. Srpanj, 2012., 23:29 »
clockwork orange.

hej, ajmo napravit film bez radnje i ičeg. i nazvat ga remek djelom. smeće.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12024 : 15. Srpanj, 2012., 00:06 »
E FRAERU KUPI MOZAK IMAŠ NA EBAYU P=O #= KUNE
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12025 : 15. Srpanj, 2012., 00:26 »
?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12026 : 15. Srpanj, 2012., 00:27 »
The Dark Knight (2008)

Nevjerovatno mi je kolko mi je u ovome trećem gledanju film drukčiji nego što je to bio u prva dva puta. Nekako dosta nervozniji, ali ne smeta zbog genijalnosti. Heath Ledgereova uloga Jockera mi je jedna od najboljih, ako ne i najbolja što sam ikad vidio, apsolutno savršenstvo. Dao je savršen ton filmu. Muzika je maestralna i stvara tu posebnu nervozu koja je savršena nekako. Prezentacija i cijeokupna lijepota filma je fantastična. Odlične scene poput one sa sonarnim pogledom, potjera s batmotorom i suradnja sa Gordonom. Nisam baš nešto oduševljen Two Faceom, odnosno Harvey Dentom, nakon nesreće. Jedini i to veliki minus filma mi je Maggie Gyllenhaal, baš ono turbo nedostojna uloge, nakon pomalo savršene Katie Holmes.  Ponovni trenutak genijalnosti Nolana.



9.3

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12027 : 15. Srpanj, 2012., 00:58 »
The Dark Knight (2008)

Jockera

Pobogu.  :wildboy:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12028 : 15. Srpanj, 2012., 01:01 »
Pusti me, neispavan sam i ko govno.  :wildboy:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #12029 : 15. Srpanj, 2012., 01:13 »
Neznam iskoristio vrijeme sa ženom da ga pogledamo prije premjerije novog filma. Bio mi je ful nervozan film, iako da govno sam neispavano.
Moram prestat to radit.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9