HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3309164 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3720 : 23. Siječanj, 2015., 02:48 »
Hvala ti puno, stvarno si car
toliko si se potrudio da pomognes da nemam rijeci
integriranu cu ostaviti jer nemam pravu jos, neko vrijeme dok skupim lovu za koji mjesec
hvala jos jednom na ovim detaljima, sad sam u nocnoj ujutro kad dodem odmah probavam pa javim rezultate
ne znam odakle si al sam ti duzan pivu

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3721 : 23. Siječanj, 2015., 12:45 »
G3258 ( stock cooler ) + z97 ex3
samo da javim rezultate , clockano po detaljnim andrashovim uputama
4.2 ghz
cpu cash 34 ( probao i vise al se plavi ekran )
core v. 1.185 ( 1.187 po cpuz)
Temp 77     druga 74  ( realtemp )
Vrtio sat vremena prime95 ( small test ) nema rusenja
Probao bf3 multi radi kao urica - 1440x900, nesto medium, nesto low, cak i high
probao sam sa msi after ali nemogu nariktati nista osim gpu %  da mi pokazuje dok igram, probacu kasnije onaj neki drugi program
dali se isplati oc igpu i ram
hvala andrash jos jednom
Filter PLL Frequency - 1.6 nemogu riktati osim high i low
ono sta si pisao da ugasim pa upalim kad oc, nisam palio , dali to ima kakve veze
i onaj kalibration mi upaljen
« Zadnja izmjena: 23. Siječanj, 2015., 12:49 doktordoc »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3722 : 23. Siječanj, 2015., 13:15 »
Odlično, dobar OC i dobre temp. Meni se čini da bi mogao i 4.3, možda i 4.4 probat. Onda sejvaj taj oc profile.

Citat:
probao sam sa msi after ali nemogu nariktati nista osim gpu %  da mi pokazuje dok igram, probacu kasnije onaj neki drugi program

msi afterburner - settings - monitoring - stavi kvačice na ono što želiš pratiti i dolje moraš staviti kvačicu za show on on-screen display (onda ti se pored kvačice gore pojavi in OSD).

Citat:
dali se isplati oc igpu i ram
ram ti se ne isplati, tj. možeš - al ti ništa ne znači. IGP možeš, al nebi trebao neke velike pomake s tim imat

Citat:
cpu cash 34 ( probao i vise al se plavi ekran )

Onda ostavi (vjerojatno mu za više treba veća voltaža). U onom haswell tutorialu piše da se stavi npr. na 34 i ne dira uopće (pogotovo voltaža njegova) - jer kao nije ni bitno, a u drugim tutorialima (i u nekim biosima isto piše) da se postavi kao i multipler za jezgre ili "što bliže". Budući da ti je sve stabilno ostavi

Citat:
Filter PLL Frequency - 1.6 nemogu riktati osim high i low
Zanimljivo u manualu od tvoje ploče piše da se postavi na 1.6 za "better OC stabilitiy". Moš probat oboje (nije neki "za glavu" feature), al ovako na pamet mi više vuče na high.

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=182658.0

u linku gore su sa stock coolerom 4.4 postigli i na lošijoj ploči. Imaš i neke brojke za igp ako bi probao

Citat:
ono sta si pisao da ugasim pa upalim kad oc, nisam palio , dali to ima kakve veze

Nema. To su sve neki featurei koji sami diraju voltaže, takt (ili oboje) odnosno neke power saving opcije koje bi mogle smetati oc postavkama i neki stress testu.  Po nekoj tradiciji se gase (il su se bar prije gasile), ali ne mora značiti da bi smetale

Evo npr. nešto o intel speedstep i c1e
http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2214770 

Imaš i zaposlenika iz intela (koji doduše ne zna, više je PR nego inžinjer) - koliko vidim uglavnom nema nekog konsenzusa, neki ovako, neki onako - prava istina je da nakon stress testova vjerojatno možeš kako hoćeš

 
« Zadnja izmjena: 23. Siječanj, 2015., 13:30 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3723 : 24. Siječanj, 2015., 09:24 »
nisam skuzio za msi da treba svaki posebno poklikati, sad radi
cpu usage oko 97%
Cpu temp 56
Gpu usage vrti 97-100%
ram oko 4gb mislim da koristi( iako imam 8)
Fps mi ide 25-33 tesko je pratiti kad uletim u guzvu
postavke 1440x900, sve low osim teren quality i jos nes medium
a ono sta bi trebao staviti 1.6 rusi i na low i na high
pogledao sam cpu input volt u biosu(na h/w monitoring,to je valjda po default) mi skace 1750-1870 otprilike, ja sam stavio na 1.800 tamo gdje se to rikta kako si mi rekao, imali to kakve veze

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3724 : 24. Siječanj, 2015., 14:15 »
Citat:
a ono sta bi trebao staviti 1.6 rusi i na low i na high
hoćeš reći da ti ne prolazi stress ni sa jednom opcijom? Stavi onda na auto. Odnosno kako ti je bilo to postavljeno kad si prolazio.

što se tiče inputa - mislim da nema veze, inače se to samo stavi na 1.8 ili 1.9v. i to je to. To ti je ovo (imaš opis sa strane), odnosno za tvoju ploču se drugačije zove:



Citat:
ram oko 4gb mislim da koristi( iako imam 8)

to je normalno, u rijetko kojoj igri sistem troši preko 4 (nekoliko novih)
« Zadnja izmjena: 24. Siječanj, 2015., 14:20 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3725 : 25. Siječanj, 2015., 10:48 »
Uzela bi neku grafičku sa 3 ili 4gb ddr5 i procesor koji će pasati uz tu karticu, trenutno mogu izdvojiti 3000kn. Može li se tako nešto izvesti?

Trenutna konfiguracija:
INTEL Pentium G2030 BOX, s. 1155, 3.0GHz
XFX R7 260X 1GB
8gb DDR3 1600 Kingston
MB s1155 H61M-GS
PSU ZM600 LX
Steam Profile badge: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3726 : 25. Siječanj, 2015., 11:49 »
Moze, ali bas nema smisla novo uzimati + imas na granici neke komponente.

Ako bi se islo na novo vise se isplati prodati cpu, mbo, gpu, psu i preci na Haswell te uzeti entry level H81 plocu s podrskom za usb 3.0/sata3, kvalitetnije 80+ bronze/silver 500-600W napajanje, i5 4xxx + r9 280.

Polovno bi ti upao i5 Sandy/Ivy Bridge medjutim slabo ih ima, a sto se tice graficke HD 7950/R9 280 medjutim s obzirom na navedeno bas nebi riskirao s tim Zalmanom jer je to teski low end sto se tice njihovih modela i onih koji su uz bok s njim.

Koje kuciste imas?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3727 : 25. Siječanj, 2015., 12:09 »
Steam Profile badge: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3728 : 25. Siječanj, 2015., 12:36 »
Trebala i svakako, posebice ako ciljas na graficke iz prvog posta, ovisno o modelu mogu biti preko 30cm pa i na to trba paziti.

To ne ide na tvoje jer imas Intela, a ovo je Amd (cpu), razmisli o onom sto sam ti napisao jer je s1155 skuplji od novijeg s1150 i nema to bas smisla uzimati novo.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3729 : 25. Siječanj, 2015., 15:28 »
Uzela bi neku grafičku sa 3 ili 4gb ddr5 i procesor koji će pasati uz tu karticu, trenutno mogu izdvojiti 3000kn. Može li se tako nešto izvesti?

Trenutna konfiguracija:
INTEL Pentium G2030 BOX, s. 1155, 3.0GHz
XFX R7 260X 1GB
8gb DDR3 1600 Kingston
MB s1155 H61M-GS
PSU ZM600 LX

Imaš i5 3330 i i5 3470 za relativno normalnu cijenu u uzsihopu. To bi ti se isplatilo uzeti sada jer ih kasnije možda ni ne bude (ako ciljaš na nove), a što se tiče cijene, dolar će prije rasti dalje nego padati...

Što se tiče grafe - koje ti je rezolucije monitor? Ta 260X uopće nije loša, 270X možda i nije epski upgrade kao što se možda nadaš radi ta 4gb, uostalom za takve (i malo manje) novce idu jače R9 280, međutoa možda da sačekaš nove amd-ove mainstream modele kad već imaš pristojnu grafu ove generacije, koji će vjerojatno biti sa 3gb (ako i sada ima takvih) sa manjom potrošnjom struje
« Zadnja izmjena: 25. Siječanj, 2015., 15:38 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3730 : 25. Siječanj, 2015., 20:45 »
@mrmuscolo
Samo novo kupujem, polovno više ne dolazi u obzir, opekla sam se previše puta da bi bilo šta polovno uzimala.

@Andrash
Monitor je BenQ VW2245Z 1920x1080
A da li bi neka od tih  R9 280 pasala uz moj sadašnji CPU i napajanje?
Steam Profile badge: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3731 : 25. Siječanj, 2015., 22:22 »
Kao što ti je već mrmuscolo rekao u vezi s napajanjem išla bi vjerovatno R9 280, ali nije baš preporučljivo, jer se radi o low end napajanju. Pored toga CPU bi bio veliki bottleneck za tu grafičku. Prvo znači moraš zamijeniti CPU i napajanje, a tek onda gledati grafičku. S druge strane grafička ti je pristojna, te ne bi bilo loše da pričekaš novu seriju od AMD-a, a do tada recimo zamijeniš CPU i napajanje.
« Zadnja izmjena: 25. Siječanj, 2015., 22:28 peacewalker93 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3732 : 25. Siječanj, 2015., 22:25 »
Ta grafa je overkill za takav cpu u većini novijih igara (tj. nebi bio iskorišten njen potencijal).

Što se tiče napajanja - ne znam ni sam koje su mu mogućnosti (ne postoji niti jedna recenzija, barem ne poštena - a i to govori dosta samo za sebe). Te brojke su divne i krasne na papiru, ali pravo 600w napajanje nije moguće za takve novce za koja idu poštena 400-450w 80+ bronze napajanja. Em je zalman (koji sam po sebi nije neki ozbiljan u napajanjima, barem ne više) + njegova jeftinjaker serija, al unatoč tome bi radilo (najvjerojatnije).

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3733 : 25. Siječanj, 2015., 22:45 »
Ok., hvala na odgovorima. Onda ću prvo uzeti neki CPU do 2000kn i neko solidno kućište, a grafička nek sačeka dok witcher 3 ne izađe :)
Steam Profile badge: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3734 : 25. Siječanj, 2015., 23:40 »
Samo se nadam da pod "neki" cpu ne misliš bilo koji (jer vidim da si htjela fx 6300 ubacit, a to ne ide). Mora biti 1155 utor. Evo ti support lista tvoje matične:

http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-GS/?cat=CPU

Sa strane ti piše koja je verzija biosa potrebna za svaki cpu. Preporuka jednog od one 2 i5-ice gore linkane, jer nigdje ti se drugdje ne isplate ako bi novo (preko 1600-1700kn budu)

Kućište recimo Zalman Z3, Z3+, R1...
Od skupljih recimo Fractal define R4, R5...

Što se tiče grafičke - slažem se - taman do tad se popuni ponuda novih serija grafičkih, igra izađe i vidiš kakve perfomanse možeš očekivat na istim, a ovo što imaš prodaš i nadodaš na cifru. U međuvremenu sve možeš igrati sa 260X
« Zadnja izmjena: 25. Siječanj, 2015., 23:45 Andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9