HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3295851 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3555 : 11. Siječanj, 2015., 20:45 »
Samsung, Dell, Acer, Aoc, Benq su dobre mare sto se tice monitora, no ipak sve ovisi od modela do modela posto ih svaki ima hrpu u ponudi tako da se svakako javi kad ces ici u kupovinu da se bezvezes ne zeznes jer je to ipak stvar koju neces mijenjat dosta dugi period.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3556 : 11. Siječanj, 2015., 20:47 »
i tia san vas pitat koju marku ekrana da uzmen pošto ću na lito uzimat i neću razmišljat koji da model uzmen jel do tog ima još vrimena ali koja marka ekrana je najkvalitetnija acer,philips,samsung,itd

To se javi kad budeš kupovao - jer se ponuda mijenja. Što je fora "marke ekrana" - dominiraju samo 2 vrste ekrana IPS matrica od LG-a (koje su skoro u svim monitorima osim samsunga znači bilo LG, Dell, acer. Asus, AOC itd), te samsungova PLS matrica. Obje su inačice odlične, te postoji nekoliko podvrsta

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3557 : 11. Siječanj, 2015., 21:19 »
Misliš na H97, Z97 ili je to neki novi info?

Ma nije novi info, malo sam se ja zezno. Tako je kako si ti napisao. :)

Da se tu dosta toga navesti i testova pokazati fx je bolji u multiplayeru ali pod uvjetom da je klokan tu tek doalzi do znacajnije prednosti u ostalim igrama i5 ga šamara.

2-3 fps-a više nije šamaranje, ali ok nije više ni bitno, već se odlučio za konfiguraciju.
« Zadnja izmjena: 11. Siječanj, 2015., 21:21 peacewalker93 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3558 : 11. Siječanj, 2015., 21:29 »
Malo mu je dezinformacija i ovo "duplo manja potrošnja" klik vs i5 3570K vs klik vs i7

Dakle da ga drži full load nekoliko sati na dan (4h npr.), svaki dan 365 dana u godini - worst case scenario razlika bi se mjerila u nekoliko desetaka kn na godinu (trebalo bi točno izračunati). Ali budući da takav cpu kod user vulgarisa full load ne vidi nikad ili rijetko (eventualno u stress testu ili najbliže u real life upotrebi u cpu renderingu) - pričamo možda o par kn godišnje. Nebitno

 



« Zadnja izmjena: 11. Siječanj, 2015., 21:39 Andrash »

*

bobe

  • *
  • 53
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3559 : 11. Siječanj, 2015., 21:37 »
Naći s ovon konfiguracijon ću moć pokrećat sve igre na ultra koje su do sad izašle i za 2 god ? šta mislite oću li moć ? i bitno mi je da mi se kućište nećuje naći da mi neproizvodi nikakve zvukove jel poludin na to ? i za kolko ću morat malo unapređivat procesor itd ?

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3560 : 11. Siječanj, 2015., 21:44 »
i5 4430 vs fx 8320?

Amd kad se overklokira je i dalje slabiji al je dosta jeftiniji. Zanima me za buducnost posto ovaj ima vise korova. Jos me zanima jel amd-ovi proc. rade bolje sa amd gpu-ovima?

Mislio sam si uzet ovu maticnu http://www.pik.ba/artikal/14765763/mb-lga1150-z97-asrock-z97-anniversary/


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3561 : 11. Siječanj, 2015., 21:51 »
Naći s ovon konfiguracijon ću moć pokrećat sve igre na ultra koje su do sad izašle i za 2 god ? šta mislite oću li moć ? i bitno mi je da mi se kućište nećuje naći da mi neproizvodi nikakve zvukove jel poludin na to ? i za kolko ću morat malo unapređivat procesor itd ?

Trebao bi. Naravno ako izuzmemo situacije kad je igra sama po sebi problem (loše optimizirana, bugovita) kao npr. ac unity. Uglavnom jače za te novce ne može, mnogo je jača od novih konzola - tako da s next-gen igrama nebi trebao imati problema, ostalo je na developerima :mrgreen: (optimizacije i portanja)

GTX 970 ti inače ide po 3 soma +/-, ova je daleko najpovoljnija - a jače grafe od gtx 970 se ne isplate - tako da ti je to to. Vjerojatno njena snaga uopće neće doći do izražaja zbog starog monitora (niže rezolucije ako nije 1080p).  Što se tiče potrebe za nadograđivanjem u budućnosti, zaboravio sam kristalnu kuglu :ementaler: - ali to je više konfiguracija tipa - deri godinama dok ide (ako te s vremenom ne smeta kresanje detalja).

Jos me zanima jel amd-ovi proc. rade bolje sa amd gpu-ovima?

Ne, to nema veze čija je, možeš nvidiju uzet.

Citat:
Mislio sam si uzet ovu maticnu http://www.pik.ba/artikal/14765763/mb-lga1150-z97-asrock-z97-anniversary/

Dobra je za te novce. Znaš da ti je to ploča za intel 1150 procesore tj. na nju ne ide amd ako to pitaš

« Zadnja izmjena: 11. Siječanj, 2015., 21:59 Andrash »

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3562 : 11. Siječanj, 2015., 21:58 »
Znam da je lol. Znaci da kupim i5 4430?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3563 : 11. Siječanj, 2015., 22:02 »
Možeš (mada neznam kakva ti je ponuda gdje kupuješ).

BTW znaš da je Z97 mbo namjenjena za K proceore (dakle OC-anje). Ali OK ako ju uzimaš radi opreme i eventualnu kasniju nadogradnju

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3564 : 11. Siječanj, 2015., 22:06 »
http://www.pik.ba/artikal/8852971/intel-core-i5-4430-haswell/

To je najvise sto mogu izdvojit, jbg skoro sam kupio r9 270 OC. Ukupno sa proc. ce me izac preko 500KM.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3565 : 11. Siječanj, 2015., 22:10 »
Cijena je i više nego uredu. Inače ako je stiskavac s novcima možeš uštedjeti na ploči - tipa B85, H87, čak i H81.

Napajanje ti je koje?
« Zadnja izmjena: 11. Siječanj, 2015., 22:13 Andrash »

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3566 : 11. Siječanj, 2015., 22:15 »
Cooler Master B Series 600W

*

bobe

  • *
  • 53
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3567 : 11. Siječanj, 2015., 22:21 »
Andrash jel mi mozes dat konfiguraciju bez przilice i ubacit neki kuler ili sta već (sta ti mislis da mi je potrebno) ............mislin na onu konfiguraciju sta si mi da na strani 237  jer mi przilica netriba

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3568 : 11. Siječanj, 2015., 22:30 »
Naći s ovon konfiguracijon ću moć pokrećat sve igre na ultra koje su do sad izašle i za 2 god ? šta mislite oću li moć ? i bitno mi je da mi se kućište nećuje naći da mi neproizvodi nikakve zvukove jel poludin na to ? i za kolko ću morat malo unapređivat procesor itd ?

2 godine ces sigurno sve na ultra pokretat,sudeci po dosadasnjim iskustvima sa prijasnjim high end grafama.Sta se tice nadogradnje proca tu ces morat i maticnu i proc mjenjat jer ova platforma vise nema nista jace ni bolje za ponuditi niti ce imati.A sta se tice glasnoce kucista nemas brige jer ovaj hladnjak koji dobijes sa fx8320 je katastrofalan al tebi je tako i tako stavljen zaseban hladnjak koji je puno bolji i tisi od njega.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3569 : 11. Siječanj, 2015., 22:41 »
bobe

Optiku izbacis i uzmes nesto kvalitetniji Raider / XFX TS 550w psu. Hladnjak ti je vec ukljucen (LC CC 95).

Extreme

Nadogradnja mu je ionako nebitna, FX 8320 je dovoljan za jos jedan upgrade jaceg gpu-a. I malo stani na loptu sa izrazima "poderati, samarati" itd. jer razlika nije takva kakvom ju prikazujes ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9