HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11565 Odgovora
  • 3317565 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5295 : 18. Srpanj, 2015., 23:21 »
Ponuda:
SAPPHIRE 11230-00-20G R9 280 3GB GDDR5 Dual-X Boost PCIE -400km - graficka
AMD FX-8320 3.50GHz AM3+ BOX -290km - CPU
HyperX 4GB FURY DDR3 1866MHz CL10 HX318C10F/4 -60km x2 - RAM
XFX TS Series 550W Bronze -140km - napajanje
GIGABYTE GA-970A-DS3P -145km - maticna
LCPOWER LC-CC-120-LiCo -95km - cooling

sve oko 1200km = 4800kn bez kucista, do jedno 5k s kucistem bi isao.

Dobio sam povratnu info, jer sam mu poslao i konf koji ste mi vi sastavili/odobrili prije nekoliko, da vidim sta ima i sta mi moze ponuditi.

Znaci to gore naprema ovome dolje sam mu slao:



(Klikni za pregled slike.)

Nisam siguran jel i dalje 'greska' s ramom u toj slici ali njega je najlakse probrat - slika je samo referenca sta sam mu slao a sta mi je vratio gore.

Skupo mi je ici na r9 290 - mislim da cu se zadovoljiti sa 280, samo ne znam jel oke ova varijacija koju mi je ponudio za GPU- brand i ostalo? I dalje pokusavam pohvatati sve ove naming konvencije proizvodaca.

Je li to napajanje dostatno gore?

Slazete se da mi je isplativije se drzat fx 83xx serije nego i5, iako je manji TDP i manje vuce i5, ipak cijena mi vise pase uz maticnu. Ne?

Jos na to kuciste neko - nije mi rekao ima li zalman z3, jos neke preporuke za kuciste? Inace?:)

Znam, mnogo upitnika, ali Hvala momcovi (s VELIKIM H) jos jednom :piva::piva: Ako kad zalutam u neciji obliznji grad, ima pivu i vise od mene :D
« Zadnja izmjena: 18. Srpanj, 2015., 23:27 Yubs D. Rsc »
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5296 : 19. Srpanj, 2015., 00:22 »
LC-CC-120-LiCo i LC-CC-120 nije isto, prvo je neko jeftino vodeno i nije ti potrebno. Ako bi već kupovao cooler oko 100km radije bi neki kvalitetniji zračni cooler. RAM možeš gledati najjeftiniji jer je svejedno kakav je

Možeš na i5 4440/4460 ako te slučajno izađe jeftinije uz neku H81 mbo (recimo as rock h81m-hds) i bez aftermaket coolera. Napajanje je dobro, grafičku ako možeš birati (među 280) daj prednost gigabyte i xfx verziji, možeš i R9 285/380 ili gtx 960 ako su jeftinije.

Kućište još zalman Z1, R1,  Sharkoon VS3, razni lc poweri bi bili ok (dark purity, air wing, red captor, juggernaut x), cooler masteri k350, K380, Raijintek Arcadia...
« Zadnja izmjena: 19. Srpanj, 2015., 00:25 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5297 : 19. Srpanj, 2015., 00:43 »
LC-CC-120-LiCo i LC-CC-120 nije isto, prvo je neko jeftino vodeno i nije ti potrebno. Ako bi već kupovao cooler oko 100km radije bi neki kvalitetniji zračni cooler. RAM možeš gledati najjeftiniji jer je svejedno kakav je

Možeš na i5 4440/4460 ako te slučajno izađe jeftinije uz neku H81 mbo (recimo as rock h81m-hds) i bez aftermaket coolera. Napajanje je dobro, grafičku ako možeš birati (među 280) daj prednost gigabyte i xfx verziji, možeš i R9 285/380 ili gtx 960 ako su jeftinije.

Kućište još zalman Z1, R1,  Sharkoon VS3, razni lc poweri bi bili ok (dark purity, air wing, red captor, juggernaut x), cooler masteri k350, K380, Raijintek Arcadia...

Da, sad primjetim da je ovo LiCo - liquid cooling - ocito greska, ispeglam jos neke te detalje.

Razmisljam u drugu ruku na i5 sa ovim socketom/mobo ipak je dugorocnije mozda bolje ideja jer amd socketi za koju godinu nece 'pit vode', morat cu i mobo mjenjati ako mjenjao CPU; ako sam dobro upucen da se za am3+ nece vise raditi procesori.
Ima li to smisla?

http://www.olx.ba/artikal/17916395/asrock-h97-pro4/

Malo je skuplja/kvalitetnija MOBO od h81 sto si spomenuo - isplati li se - cini se mi se dosta solidna - omogucuje mi kasnije nadogradnju i rama/graficke itd?

XFX je rekao da nema, morat cu vidjeti sta tu odabrati.

SAPPHIRE 11221-12-20G R9 280X 3GB GDDR5 Vapor-X PCIE
Ta se ne cini kao los odabir - ima dosta dobar memory bandwidth, samo što dosta jako napajanje traži izgleda.
The blood of youth is bubbling back..

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5298 : 19. Srpanj, 2015., 08:01 »
Ovo je moja sadašnja konfiguracija imam buđet od 1000 kuna i želim nešto promjenit na njemu u sljedećih 10 dana.

AMD Athlon 64 X2 4800+                                                                       CPU-CPU Novi                             i5 4690k 3.5,3.9Ghz BOX                                                      -1910kn
NVIDIA GeForce GT 730 v3 Gigabayte OC 2 GB                               GPU-GPU Novi                            NVIDIA GeForce GTX 960 Palit 2 GB GDDR5                   -1650kn
Kingston 6 GB 800 MHz DDR2                                                             RAM-RAM Novi                            Kingston HyperX Fury  8 GB 1600 MHz DDR3                  -400kn
Asus M2N-DH                                                                                           MBO-MBO Novi                            Asus Z87-C                                                                               -540kn                                                                                           
MSI MDC-801                                                                                           CASE-CASE Novi                        Zalman Z3-Plus White                                                            -340kn
MS PRO 550ATX P4                                                                               PSU-PSU-Novi                             Crosair Professioanl Series Gold AX 450W                       -340kn               
Western Digital SATA II 250 GB                                                            HDD-HDD Novi                            Western Digital Caviar Blue 1 TB SATA III                          -440kn
                                                                                                                               Ukupno-5620kn

Za ovo sam se odlučio a sada pitam što prvo da kupim Case PSU i HDD ili Mbo Ram i uvalim neki intel clereon od 300 kuna prvo kao CPU.Hvala unaprijed.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5299 : 19. Srpanj, 2015., 10:17 »
ejjj ljudi,citam sad po forumu i po ovoj temi i vidim da @MR.REKT ima slicnu konfiguraciju kao moja i5 4460,r9 280,k350..
I vidim da je i on prigovarao da temperature,trazio sam ali mislim da nemate otvorenu temu na forumu o temperaturama pc-a,a trazio sam i po netu i nigdje ne pise bas koje su to makslimalne temperature cpu-a i gpu-a...Naime za vrijeme gaminga temp graficke mi je 75-80,a procesora 60-70 stock cooler..Znam i da je vani jako vruce i sve to ali mislim da te temperature bas i nisu najbolje.A jer su mi oni slagali komp imam naljepnicu na njemu pa ne mogu cak i stranicu kompa otvorit za bolji protok zraka -..-

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5300 : 19. Srpanj, 2015., 13:41 »
Yubs D. Rsc

Možeš i tako, samo budi svjestan što se tiče socketa da su mrtva oba (intel u 8 mjesecu predstavlja procesore za 1151 socket). Kad se uzima ozbiljan cpu u startu ne treba se uopće zanemarivati nadogradnjama, jer ćeš ga vjerojatno imati godinama, a dotad se izmjeni puno socketa... Što se tiče napajanja pitaj i za fortron raidere (ima ih po BiH). 550w verzija je i više nego dosta za FX8300/i5 + 280X

TeroXCro

Kako hoćeš, osobno bi preskočio kupovanje mbo, jer skylake samo što nije došao. Što se tiče komponenata, uzmi radije giginu gtx 960 (ispod 1700kn), ta palitica ima referentni cooler i godinu manje garancije. Corsair AX 450w ne postoji. Uglavnom - ako ćeš kupovati kasnije nemaš nikakve koristi od odlučivanja sada jer ti to ništa neće vrijediti.

Swaarmed

Te temperature su normalne za load, ovakve žege i pogotovo ako ti case nema protok zraka (tj. ako nisi još jedan vent ubacio jer tvornički dolazi samo sa jednim). Nisi uoće "u crvenom" s tim
« Zadnja izmjena: 19. Srpanj, 2015., 13:47 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5301 : 19. Srpanj, 2015., 14:40 »
Yubs D. Rsc

Možeš i tako, samo budi svjestan što se tiče socketa da su mrtva oba (intel u 8 mjesecu predstavlja procesore za 1151 socket). Kad se uzima ozbiljan cpu u startu ne treba se uopće zanemarivati nadogradnjama, jer ćeš ga vjerojatno imati godinama, a dotad se izmjeni puno socketa... Što se tiče napajanja pitaj i za fortron raidere (ima ih po BiH). 550w verzija je i više nego dosta za FX8300/i5 + 280X

Super, hvala :thumbs:

Poslao sam masnu poruku pa cekam feedback.

Zanima me jedan detalj za PSU; citam, naime, da je bitno gledati tzv 12v rail na napojnoj - koliko Wati i Ampera 'daje'; obicno bude v1 i v2 pa se zbirno gleda koliko sam upucen. Sveusvemu shvatio sam da je taj bitan za cpu/gpu output, pa sta mi mozete ukratko reci o tome - jel to predominantna mjera kvalitete/snage jedne napojne osim standarda/efikasnosti (bronze, gold, etc) ?
Tnx
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5302 : 19. Srpanj, 2015., 14:55 »
Imaš ovdje dosta toga odgovoreno.

Što se tiče potrošnje cijelog računala to ti je uglavnom potrošnja cpu + gpu u full loadu (to sve radi na +12V i daleko najveći i jedini bitni potrošaći, ostalo je kiki-riki ili nije na +12V). Naravno pod uvjetom da je to sve istina što piše (dakle ne neko fejk kinesko napajanje klik). Kakvo je samo napajanje ti je najbolje pogledati u recenziji

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5303 : 19. Srpanj, 2015., 15:01 »
Super, vidim zašto je ovo xfx 550w bronze 80+ dosta solidno. =D>
The blood of youth is bubbling back..

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5304 : 20. Srpanj, 2015., 08:48 »
Znam da onaj PSU ne postoji krivo sam napisao.Jučer mi je bio najgori dan u životu,HDD mi se pregrijao i čak nije htio upaliti startup reapir nego je umjesto toga samo gasio i palio komp.Ove vrućine ne ubijaju samo ljude.Samo sam htio Pitati dali se to može rješiti boljim napajanjem i prozračnijim kućištem ili jednostavno treba kupiti novi disk.Hvala unaprijed.Sada disk radi bez problema jedino što sam maknuo bočnu ploču sa kučišta i stavio ga na stol pa mi služi kao ventilator.Disk je star 7 godina kao i ostatak računala.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5305 : 20. Srpanj, 2015., 10:38 »
Zašto si siguran da se gasi zbog hdd-a? Kakve su mu temperature bile? Možda je do napajanja, gpu ili cpu. Ako je napajanje staro možda ga treba očistiti od prašine, promjeniti pastu ili čak cooler od cpu/gpu i sl... Kućište sa protokom zraka može skinuti nekoliko stupnjeva isto

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5306 : 20. Srpanj, 2015., 12:19 »
Moze liXFX TS Series 550W Bronze podnijeti:

http://www.game-debate.com/hardware/index.php?gid=1896&graphics=Radeon%20R9%20280X%20Sapphire%20Vapor-X%203GB%20OC%20Edition

Uz i5 4460 3.2ghz?

Po nekim kalkulacijama dovoljno je jako, ali stoji tu kao PSU 750W & 42 A.

Zato sam mozda kontao i ovaj: Cooler Master B2 600w - malo jače.

Ako previše trazi ta graficka, onda bi isao na slabiju 280ku ili 760 nvidiu.

Dileme dileme.
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5307 : 20. Srpanj, 2015., 13:32 »
Dovoljan ti je XFX, nemoj ici na CM koji je losiji. 280X uzimas novu ili polovnu?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5308 : 20. Srpanj, 2015., 13:32 »
Znam da nije tema ali ako bi mi neko mogao pomoći zahvalan bi mu bio . Radio sam reinstalaciju windows 7 i kada je došlo do kraja procesa stalo je u onome setup sve i ja sam restartovo računar.I onda mi je počelo izbacivat kao error prilikom instalacije i da kliknem ok da restartujem računar , evo već 20 minuta restartujem nikako da me vrati u setup .

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5309 : 20. Srpanj, 2015., 13:37 »
Iskljuci skroz pc, stavi usb u drugi port, namjesti u biosu ahci i da ti prvo boota usb - pokreni ponovno instalaciju, formatiraj particiju gdje si instalirao windowse, instaliraj na novo i pricekaj dok se racunalo automatski restarta. Ako ces opet imati isti problem pokusaj s drugim windowsima. Otvori si ovdje temu, pa se javi da li je sve u redu i usput navedi svoju konfiguraciju.

Procitaj si inbox, otvori temu i navedi konfu / verziju windowsa koju stavljas pa cemo dalje.
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj, 2015., 14:05 mrmuscolo »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9