HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3308303 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5310 : 20. Srpanj, 2015., 13:39 »
U pitanju je obični office računar . Instalacija je skinuta računar , nije preko usb-a.
procesor je pentium 4 , grafička amd 4350 , 4 gb ram , 500 gb hdd

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5311 : 20. Srpanj, 2015., 13:50 »
Zato jer su se grafička kartica i Cpu radili (čistio sam računalo od prašine sat vremena prije nego što se je pregrijao.za razliku od Cpu-a i GPU-a Disk je bio izuzetno vruć (to sam saznao opekavši se ne pomoću nekog programa) Ako znaš kako izgleda onaj launch startup reapir prozor e to mi se pojavljivalo i nije htjelo niti upaliti win 7 niti pokrenuti startup reapir.Ostavui sam ga preko noći i sad je sve normalno.A što je najbolje novo računalo dobit ću za mjesec dana za rođendan a onda ću tek promijeniti Cpu na 4690 ili 4690k i razmislit ću između gigabayte,msi ili možda asus strix 2 gb verzije gtx 960 (najvjerojatnije ću poslušati tvoj savjet i uzeti gigabayte ionako mi je i sadašnja grafa pa neću morat nanovo instalirat gigabaytove drivere za overlock i one sve stvari(evo taman danas malo pokušavam overlockat GT 730 Gigabayte 2 GB i ne pomogne baš da ti pravo kažem,ali to je zato jer je Gpu ionako nije za gaming pa onda) Nego ako uzmem GTX 960 gigabayte hoću li moći overlockati preko sustava kojega imam ili ću dobiti nešto novo na CD-U.rezulatati su zaćudo bili :
Minecraft SEUS Shaders Ultra 10.2 Preview 1 bez overlocka sve max 7 FPS,a sa overlockom 11 FPS.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5312 : 20. Srpanj, 2015., 14:14 »
Dovoljan ti je XFX, nemoj ici na CM koji je losiji. 280X uzimas novu ili polovnu?
Sve novo.
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5313 : 20. Srpanj, 2015., 14:24 »
Onda radje ustedi s R9 280 (uzmi neki bolji model poput XFX, Gigabyte) i pozabavi se s oc-anjem jer je velika razlika u cijeni.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5314 : 20. Srpanj, 2015., 15:55 »
Onda radje ustedi s R9 280 (uzmi neki bolji model poput XFX, Gigabyte) i pozabavi se s oc-anjem jer je velika razlika u cijeni.

Ova je OCable solidno, jel tako?

http://www.olx.ba/artikal/18149002/amd-radeon-r9-280-sapphire-dual-x-boost-3gb-ddr5/

Nema XFX, Gigabyte bas gpu modela.

Cini mi se comparable s ovom:

http://www.olx.ba/artikal/18150143/akcija-gigabyte-nvidia-gtx760-windforce-2-oc-2gb-ddr5/

Iako 280 malo prednjači.


edit#2:
dodali su mi neko kuciste cini se oke po onome sto vidim:
RaidMax Seiran II
Ne bih sad tu nesto izmisljao, koliko mogu pogrijesiti?
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj, 2015., 16:03 Yubs D. Rsc »
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5315 : 20. Srpanj, 2015., 16:58 »
Onda MSI, inace ako uzimas do mickeya vidim da ima staru HD 7950 koja je ista kao i R9 280 s nesto boljim hladnjakom u Sapphire izvedbi i nizom cijenom pa razmotri i nju. S kucistem neces pogrijesiti.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5316 : 20. Srpanj, 2015., 19:40 »
Ljudi jel moze mala pomoc :

Gledam sastavit neki komp onako solidan da ide Watch Dogs na Medium, GTA 5 na Medium i The Witcher 3 na Low

Max cjena : 2700kn

Netrebam dvd citac,kuciste ni hard disk.

Znaci trebam neku solidnu maticnu plocu (ddr3 neku) i neki procesor (quad core ili vise) i neku grafu koja (ima podrsku za dx11, 2gb vrama ili 1gb svejedno), neko napajanje koje ce ovo sve moc pokretat.

S time da mi 2 hdd-a uzimaju oko 70W (otprilike) gledajte da sve onako bude ljepo.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5317 : 20. Srpanj, 2015., 19:49 »
Za dvd provjeri dal je sata ili pata.

Od novog biraj izmedju ovog:

Procesor: G3258 Ann. / X4 840
Maticna: MSI H81M P33 / GIGABYTE FM2+ A68HM DS2
Memorija: KINGSTON 8GB 1600 MHZ
Graficka: XFX R7 260X 2GB DDR5
Napajanje: FORTRON HEXA+ 400W 80+ ACTIVE

- preporucljiva je Intel varijanta zbog siroke palete jacih procesora u slucaju nadogradnje.
- diskovi ti ne trose ni blizu 70w.
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj, 2015., 19:51 mrmuscolo »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5318 : 20. Srpanj, 2015., 20:02 »
Za dvd provjeri dal je sata ili pata.

Od novog biraj izmedju ovog:

Procesor: G3258 Ann. / X4 840
Maticna: MSI H81M P33 / GIGABYTE FM2+ A68HM DS2
Memorija: KINGSTON 8GB 1600 MHZ
Graficka: XFX R7 260X 2GB DDR5
Napajanje: FORTRON HEXA+ 400W 80+ ACTIVE

- preporucljiva je Intel varijanta zbog siroke palete jacih procesora u slucaju nadogradnje.
- diskovi ti ne trose ni blizu 70w.


Hvala ti puno, ti si jedan od najaktivnijih admina.

Mislim ovako ic :

AMD Athlon X4 840 (3.1GHz,4MB,65W,FM2+) box - zato sto je quad core, a sa ovim intelovim ni far cry 4 necu moc pokrenit. - 550kn
Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 (SFM2+,DDR3,DVI/VGA,USB3.0,SATA III) mATX - moram ic taj zato sto je amd procesor... - 370kn
Kingston DDR3 1600MHz,C11, 8GB - jednostavno super - 440kn
XFX AMD Radeon R7 260X 2GB DDR5 - svida mi se grafa, ali preferiram nvidiu, ali ako ne nadem nista od nvidie ovo je sigurno, zasto nvidia? pa drajveri su dosta cesci za razliku od amd-a - 1030kn
Fortron Hexa+ 400W, 80+ - nisam siguran oko ovog tvog izbora s time da je 400w, ako mozes dat neki od 500-600w u slucaju ako ocu upgrade-at komp - 340kn

- boli me kurac za dvd citac
- znam taj broj sam bubnio za hdd-ove
- intel necu zbog dual core

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5319 : 20. Srpanj, 2015., 20:10 »
Intel ima  napredniju arhitekturu i bolje performanse po jezgri tako da bez obzira na nedostatak 2 jezgre jos uvijek lagano dobiva Athlona - klik, a i sa stock coolerom ga mozes uredno drzati na 4Ghz ako imas uredan protok zraka u kucistu (usis/ispuh ventovi). Od Nvidie nemas nista posebno u tom rangu osim GTX 750 koja je slabija, GTX 750 Ti je za zericu jaca, ali i dosta skuplja. Amd cesto u zadnje vrijeme izbacuje drivere i poboljsali su se u odnosu na prosle godine, dok s Nvidinim driverima u zadnje vrijeme dosta ljudi nije zadovoljno. W neka te ne brine, treba gledati kvalitetu jedinice i imat ces dosta lufta sa Hexom, a ako ces nadogradjivati imaj na umu da potrosnja najvecih potrosaca cpu/gpu samo pada izlaskom novih modela - ako bas zelis nesto jace pogledaj Fortron Hyper 500W.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5320 : 20. Srpanj, 2015., 20:14 »
Intel ima  napredniju arhitekturu i bolje performanse po jezgri tako da bez obzira na nedostatak 2 jezgre jos uvijek lagano dobiva Athlona - klik, a i sa stock coolerom ga mozes uredno drzati na 4Ghz ako imas uredan protok zraka u kucistu (usis/ispuh ventovi). Od Nvidie nemas nista posebno u tom rangu osim GTX 750 koja je slabija, GTX 750 Ti je za zericu jaca, ali i dosta skuplja. Amd cesto u zadnje vrijeme izbacuje drivere i poboljsali su se u odnosu na prosle godine, dok s Nvidinim driverima u zadnje vrijeme dosta ljudi nije zadovoljno. W neka te ne brine, treba gledati kvalitetu jedinice i imat ces dosta lufta sa Hexom, a ako ces nadogradjivati imaj na umu da potrosnja najvecih potrosaca cpu/gpu samo pada izlaskom novih modela - ako bas zelis nesto jace pogledaj Fortron Hyper 500W.

Ma znam ja da Intel "rocks" i da odere AMD gdje god ali jednostavno mi ovaj quad-core treba, sa ovim procesorom mogu far cry 4, a sa onim intel nemogu a ta igra je 2014, a tek kad mislim watch dogs igrat, mogu se ubit sa tim procesorom... Ok nisam nesto onako fan AMD-a ali valda cu pokusati... Drago mi je da su poboljsalji drajvere. Ok nisam nesto upoznat sa napajanjima pa cu uzeti ovo od 500W sa nekim 80+ kurcem. Nadam se da ce sve radit lijepo i da ce watch dogs terat barem Medium :D

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5321 : 20. Srpanj, 2015., 20:19 »
Citat:
sa ovim procesorom mogu far cry 4, a sa onim intel nemogu a ta igra je 2014, a tek kad mislim watch dogs igrat, mogu se ubit sa tim procesorom...

Pogledaj jos jednom sto sam ti linkao iznad.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5322 : 20. Srpanj, 2015., 20:22 »
Citat:
sa ovim procesorom mogu far cry 4, a sa onim intel nemogu a ta igra je 2014, a tek kad mislim watch dogs igrat, mogu se ubit sa tim procesorom...

Pogledaj jos jednom sto sam ti linkao iznad.


Ja mislim da ti ne razumiješ da za Far Cry 4 treba quad core procesor.
Ima neki dual core shit fix ali sam gledo na forumima da je fps grozan poslje injectanja.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5323 : 21. Srpanj, 2015., 11:04 »
E ljudi brzo trebam pomoc. Prijatelj mi se nije htjeo registrirat na hcl zbog nekih njegovih razloga pa me zamolio da vas pitam jel moguce sastavit neku konfiguraciju max 2600kn sa kucistem i sa svim.

Netreba mu dvd.

Znaci potrebno je :

maticna, grafa, procesor , ram , kuciste , napajanje i sta jos treba :D

on je reko da mu je cilj pokrenit gta 5 na medium i witcher 3 na low ukoliko je moguce.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5324 : 21. Srpanj, 2015., 11:49 »
pozz
znan da nije tema al ako bi mi mogli rec kakav je monitor  DELL UP2414Q Ultra HD
hvala :hug

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9