HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3307267 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6000 : 13. Rujan, 2015., 12:24 »
Hvala vama 2jici na objasnjenju.Puno ste mi pomogli.Trenutno si mislim nabavit i5 4690,gigabyte h97 maticnu (normalnu verzijju,ne mini),a za grafu si mislim uzeti gigabyte gtx 960 windforce 2 oc(mislkim se između 2 i 4 gb verzije jer je skuplja za oko 200 kn).To ce me negdje izaci oko 4000 kn na piku.
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 12:26 OoReadMyMindoO »

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6001 : 13. Rujan, 2015., 13:10 »
Pa da to ti je tako i najbolje,ali budući da imaš oko 4000 kuna onda ti se to najviše isplati,samo nisam siguran kako si u 4000 kuna uspio ubaciti sve to ne znam hoćeš li RAM mijenjati ili ne, pa onda.Ali ako nećeš mijenjati RAM i ako imaš malo jače napajanje,onda možda na i5 4460 i GTX 970 jer ne bi bili loš izbor,svejedno bi sve igre gurao na max. i to preko 60PFS-a (grafička je inače važnija za igre pa zato).Budući da se i ja oko kupnje toga razmišljam,uzet ću najvjerojatnije nešto ovako pa i to što si sam rekao bi bilo uredu.

1 x i5 4690-cca 1900Kn
1 x H97 Anneversery-cca 600Kn
1 x Kingston HyperXFury 1600Mhz-cca 400Kn
1 x Gigabayte GeForce GTX 960 G1 Gaming 4 GB-cca 2000Kn

To će mi ispasti oko 5000Kn plus što ću to kupovati tek za godinu dana pa to najvjerojatnije ni neće biti to nego će biti nešto novo u pitanju,ali kada bi se ti mogao još protegnuti do 5000Kn (ne znam dali mijenjaš RAM,ako ne onda do 4500Kn ovo bi ti bilo super).

A što se tiče 2 GB vs 4 GB verzija pa uvjek je bolje više iako u FPS-ima tipa CS:GO nećeš osjetiti razliku,ali u otvorenim igrama tipa GTA V tih dodatnih 2 GB VRAM-a dobro će ti doći.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6002 : 13. Rujan, 2015., 13:16 »
Intel i5 4460 je za cca 500 kn jeftiniji od i5 4690. Tih 500 kn dodas jos 200-300 i imas GTX 970...
Da, napajanje ti treba malo bolje, ja bi iso na 600 W, brandname napajanje, corsair, fortron, i sl..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6003 : 13. Rujan, 2015., 15:33 »
Imam vec 8 gb rama od stare konfiguracije clockanih na 1600 mhz.Ne mislim si novo napajanje uzimati jos.Kod mene je i5 4690 oko 1600 kn,a i5 4460 1300 kn.mislim da mi je sasvim dovoljna gtx 960 iducih 3-4 g,tada cu je vjerojatno prodati i uzeti novu,sumnjam da ce i5 4690 ostariti takko brzo da nece biti upotrebljiv.Puno mi je dati jos 800 kn za gtx 970 jer bih vjerojatno morao i mijenjati napojnu.Je li mi malo 530w za gigabyte gtx 970,ggabyte h97 i i5 46908(eventualno 4460)?Ove cijene u kunama sam izracunao prema srednjem kursu unicredit banke
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 15:35 OoReadMyMindoO »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6004 : 13. Rujan, 2015., 16:30 »
Intel i5 4440,8gb rama i graficka GeForce GTX 750 2 GB DDR5,mogul sa ovim komponentama igrati ove novije igre???

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6005 : 13. Rujan, 2015., 16:54 »
Slaba je to kartica za nove igre i ove koje su u dolasku, na low ces moci, eventualno medium.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6006 : 13. Rujan, 2015., 17:49 »
Puno pitanja, a opet da se sve svesti na nekoliko recenica.
Intel + nvidia je trenutno najbolji izbor za gaming, i tu nema previse filozofiranja.
Intel gazi Amd, dok nvidia je superiorna radeonkama jer je velika vecina igara optimizirana za geforce kartice, plus nude dodatne efekte koji kad se ukljuce na radeon hardwareu, postaje neigrivo. Uglavnom:
Maticna ploca, nema jeftine a dobre maticne ploce. Gledaj da nikako ne bude microATX, vec normalna ATX ploca. Ja bi uzeo nesto iz MSI tabora, ili mozda GIGABYTE-a. Chipset, ako se ne mislis igrat overclockom B85 chipset je ok, cak i H81 ali tesko ces naci a da nije mATX. Recimo primjer solidne ploce je MSI B85-G41, ali i kosta oko cca 500 kn.
Procesor, uzmi najjeftiniji i5 haswell iz serije 4xxx i to je to. AMD se jednostavno pogubio i kvaliteta im je pala zbog forsiranja taktova, a opet su sporiji od intela...
Graficka, ima za oko 3000 kn GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING. To je moja preporuka ako ti se svidjaju graficki efekti od nVidia GameWorks i PhysX-a. Plus je sto su igre bolje optimizirane za nvidiu.
Ono pitanje u vezi sabirnice od 128 bita, to zamisli ovako: imas dva grada, jedan grad je Gpu (procesor graficke) a drugi je Gddr (memorija graficke), automobili koji putuju izmedju ta dva grada su informacije koje graficka kartica mora obraditi da bi prikazala scenu u igri. E sad, cesta izmedje ta dva grada je sabirnica, i recimo da sabirnica od 128 bita predstavlja autocestu s dvije trake dok sabirnica od 256 bita predstavlja autocestu s 4 trake, 384 bita 6 traka itd... Vise traka znaci da vise automobila moze proci u odredjenom vremenu, tj grafa daje vecu brzinu izvodjenja, tj fps-a. E sad, zasto je GTX 960 sa svojih mizernih 128 bita brza od radeonki koje imaju po 256 ili 384 bita? Stvar je krajnje jednostavna. Na toj autocesti (sabirnici) mogu putovati razlicite informacije (vozila) pa tako kod radeona putuju automobili koji mogu nositi 1000 kg tereta (informacija), dok nvidia ima male kamione u koje stane po 4000 kg. Nazalost, ti kamioni kod nvidie, ne samo da nose vise informacija vec i brze voze (frekvencija memorije je veca od onih u radeonima). E sad, zasto nvidia moze prenosit informacije kamionima, pa zbog arhitekture koja joj to omogucava: MAXWELL.
Jos bi se mogao nadovezati zasto ce ATI vise profitirat od nvidie u dx12, a ima veze s "autima" i "kamionima", ali tipkam na mob. i na poslu sam pa ne mogu vise...

Da se nadovezem, DX12 ce dati poboljsanja nesto vise za ATI Radeon kartice nego nVidia GeForce. Upravo zbog velicine tih ''paketa informacija'', naime, nisu sve informacije iste, te se moraju razvrstavari, recimo slikovito ovako: neka je iscrtavanje poligona: beton i cigle za kucu, teksture neka su žbuka, a shaderi i slicni efekti neka je materijal za krečenje. E sad DX12 nudi mogućnost selektiranja tih informacija ovisno o vrsti, sto znaci da bi u jedno vozilo islo samo materijal za beton i cigle, u drugo samo materijal za zbuku, itd.. medjutim, nvidia na Maxwellu ima shemu da su ti paketi preveliki i onda u njih trpa sto stane, pa se kasnije mora vrsiti selekcija materijala (informacija). Dakle, tu ce ATI Radeon profitirati definitivno, sto bi u DW12 igrama moglo u konacnici rezultirati oko 15% boljim performansama ako je kod igre optimiziran za rad s ATI Radeon karticama. No opet, netko se pita zasto je nvidia radila tako velika ''vozila'' s puno kg ''materijala'' pa radi se o potrebi za njihovim GameWorks i PhysX efektima, + dodatni benefit je i veća propusnost, tj. brzina kartice uz ekonomski gledano, hardwareski jednostavniji a time i jeftiniji čip. Jednostavno sada nVidia tera vodu na svoj mlin maksimalno i ubire ogromnu kolicinu para u odnosu na ATI-AMD. Opet, nVidia najavljuje da ce za iducu generaciju chipova rijesiti problem selekcije podataka uz zadrzavanje tj. cak i povecanje kolicine prijenosa, ako to naprave, bojim se da ce time pokopati Radeonke, no treba vidit koliko ce nvidiji trebat vremena za to i koliko dugo ce im se Maxwell isplatiti obzirom da ce Radeonke dolaskom DX12 biti u rangu, a vjerojatno i nesto bolje od Maxwella. Pretpostavljam da ce nvidia cekati do pojave prvih AAA naslova za DX12, njih potkupiti, i onda si usparati jos malo vremena za razvoj nove arhitekture pod imenom ''Pascal''. Kao sto vdite, ''Maxwell'' nece biti dugog zivotnog vijeka upravo zbog tromosti sa DX12.
Upravo nam ''Pascal'' dolazi nagodinu oko polovice 2016 godine i kako nVidia tvrdi rijesit ce sve te probleme i dati jos veci boost u DX12 nego Radeonke, i samo iz tog razloga nisam kupio novu grafu (taman mislio ubost Gigabyte GTX 970 G1 GAMING) nego cekam Gigabyte GTX 1070 G1 GAMING, kako bi se prema novog nomenkluaturi trebala zvati. Postoje jos neka nagadjanja da ce nomenkluatura ici u stilu GeForce T-1070, ili T-170, GTX T-170 itd... ali nebitno, treba vidit sto je iduci potez nVidie i kakav ce biti, isto tako i ATI, koji sigurno nesto kuha s tim Fury forama.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6007 : 13. Rujan, 2015., 18:34 »
Pozdrav!
Zanima me što bih sve trebao upgradeati na ovom računalu da bih sve novije naslove igara vrtio na high ili čak ultra postavkama.
Procesor: Intel Core i5-3350P 3.10GHz
Matična: ASRock H61M-VG3
Memorija: 2x Patriot Memory 4GB DDR3
Grafička: Nvidia GTX 650 1gb
Hard: 1TB 3.5 Sata Seagate Barracuda
Napajanje: Akyga 500W
Monitor: Dell U2414H 1920x1080


Prvo sam mislio prodati računalo pa onda sklopiti novo, ali sam se ipak odlučio uprade-ati, pošto neznam bi li imao kupaca (za 3000kn).
Mislim o kupovini nove grafe (GTX 970), te naravno napajanja pošto je ovo žešći šroteks, no što vi još mislite da upradeam?
Budžet za upgrade mi je 5-6 soma kuna.
Nije u šoldima sve... :)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6008 : 13. Rujan, 2015., 18:53 »
Hvala na slikovitom objasnjenju hacker.Ali ako cemo tako,onda bih vjecno cekao da izadje nesto novo haha,ali to mi se ne da,ja zivim u trenutku :D

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6009 : 13. Rujan, 2015., 19:10 »
NvidiaBro

Nemoj prodavati, nadogradi psu & gpu.Koje kuciste imas?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6010 : 13. Rujan, 2015., 19:18 »
Stvarno neznam Googlao sam ali ga nemogu naći.
Neko Coolermasterovo manje, te sam već mjerio bi li mi stala grafa (Gtx 970) te znam da ne stane, pa mi i kućište dolazi u obzir za kupnju.
Nije u šoldima sve... :)

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6011 : 13. Rujan, 2015., 19:19 »
Stvarno neznam Googlao sam ali ga nemogu naći.
Neko Coolermasterovo manje, te sam već mjerio bi li mi stala grafa (Gtx 970) te znam da ne stane, pa mi i kućište dolazi u obzir za kupnju.

Ajde točno izmjeri koliki je prostor, jer možda ti ne stane ogromna Gigabytica, ali bi ti stala MSI ili Asus kartica

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6012 : 13. Rujan, 2015., 19:24 »
Već sam mjerio za sve modele 970-etke, te znam da mi ne stane jer mi je prostor 23cm, a Msi je kolko ja znam oko 26cm, pa možete li mi preporučiti neko dobro kučište u koje bi mi stala Msi ili čak Gigabajtica. Volio bi da ima prozor, pošto je moje računalo na stolu, pa bi mi ga bilo ljepše za vidjeti. :D
Nije u šoldima sve... :)

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6013 : 13. Rujan, 2015., 19:26 »
Imam vec 8 gb rama od stare konfiguracije clockanih na 1600 mhz.Ne mislim si novo napajanje uzimati jos.Kod mene je i5 4690 oko 1600 kn,a i5 4460 1300 kn.mislim da mi je sasvim dovoljna gtx 960 iducih 3-4 g,tada cu je vjerojatno prodati i uzeti novu,sumnjam da ce i5 4690 ostariti takko brzo da nece biti upotrebljiv.Puno mi je dati jos 800 kn za gtx 970 jer bih vjerojatno morao i mijenjati napojnu.Je li mi malo 530w za gigabyte gtx 970,ggabyte h97 i i5 46908(eventualno 4460)?Ove cijene u kunama sam izracunao prema srednjem kursu unicredit banke
Ako te cijene gledaš po onim nanižim cijenama e tu si se zeznuo,to su oni stavili cijene od nekih malih privatnika koji stave malu cijenu,a niti imaju garanciju ni ništa,uvijek trebaš kupovati u većom i kvalitetnim dućanima (bar ja tako mislm) zato jer si onda siguran.Profesionalci ih znaju više ali sudeći po prijašnjim postovima centro.hr i adm su kvalitetni,a ja ti osobno iz iskustva mogu preporučiti da su takvi i HG shop i links.Sve ovisi gdje živiš,ali ovdje u hrvatskoj i5 4690 košta minimum 1900 kuna otprilike,a GTX 060 (govorim o gigabayte G1 Gaming 2 GB) košta 1700Kn.Ako živiš u starnoj zemlji onda uredu,ali nerazumijem zašto onda ne ići na ovo.

1 x i5 4690
1 x H97 Anneversery
1 x Gigabayte GTX 960 G1 Gaming 4 GB (ja mislim da je to najjača GTX 960).

To ti je otprilike 4500Kn i s time si miran sljedećih (ako kupiš u roku od mjesec dana naravno) 2 godine sve na high ( ne na max) i još minimum tri godine na low i medium.
Stvarno neznam Googlao sam ali ga nemogu naći.
Neko Coolermasterovo manje, te sam već mjerio bi li mi stala grafa (Gtx 970) te znam da ne stane, pa mi i kućište dolazi u obzir za kupnju.
Na taj procesor nebi stavljao GTX 970,rađe promijeni napajanje u Forton HYper 500W kupi Zalman Z3 + kućište GTX 950 gigabayte WF2 ili GTX 960 Gigabayte G1 Gaming i miran.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6014 : 13. Rujan, 2015., 19:29 »
@TeroXCro
Taj CPU bi bez problema držao GTX 970 i ne bi u 1080p bilo nikakvog bottlenecka...


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9