HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3295901 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6540 : 25. Listopad, 2015., 19:24 »
Mislim da SLI nema baš pretjeranog smisla em ga veći dio igara ne podržava, a one koje ga i podržavaju često imaju problema i bugova. Tu je i problematika hlađenja, smještaja, itd itd... Po meni bolje jedna ali prava grafa, i da se mene pita, čekao bi nVidia Pascal GPU i uzeo seriju X80.

U slučaju da mi se neda zajebavat s overclockanjem, SLI sustavom i sličnim glupostima,
ja bi sebi uzeo slijedeće za tu lovu:

MB: GIGABYTE GA-H170-D3H
CPU: Intel Core i7 6700 @3.4 GHz
RAM: Kingston 2x 4GB DDR4 @2133
GPU: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 GAMING
(ali ja bi se ipak strpio pa uzeo Pascal X80)
SSD: Kingston HyperX Fury 240 GB
HDD: WD Caviar Green 2 TB
CASE: Thermaltake Versa N21
PSU: Fortron Hyper M 600 W

Ukupno je to cca 11.700,00 kn uglavnom su komponente sa Amazon.de

E sad ostatak love daš za monitor. Koji točno, oviso o tome koliko točno love imaš na raspolaganju.
Moj izbor bio bi negdje između:

ACER PREDATOR XB271HU 27'' 1440p 144Hz (150Hz in G-sync)
ASUS ROG SWIFT PG278Q 27'' 1440p 144Hz G-sync

Dolaskom novih 4K 144Hz G-sync monitora cijena ovim 1440p je osjetno pala. Na Amazon.de se mogu naći za cca 4000 kn bas od Amazon.de trgovine, znači sigurna kupnja, garancija, dostava, nema pdv-a ni carine jer je roba iz EU i sadrzi MwSt i sva davanja su vec placena (kupujes kao fizicka osoba iz same trgovine).

Ukoliko nisi pri lovi, možeš uzeti i onaj Dell koji ti je HighEnd preporučio, ali opet, to nije top gamerska klasa monitora kao ona dva gorenavedena.
« Zadnja izmjena: 25. Listopad, 2015., 19:30 HackerMAG »

*

Tade1986

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6541 : 25. Listopad, 2015., 21:30 »
Pozdrav ekipa, treba mi kompletno kučište sa SSD-om za 4500-4800 kn. Plačanje kešom.
Računalo je za igre.
Hvala

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6542 : 25. Listopad, 2015., 21:59 »
Samo da ima ssd ili da bude i hdd?

*

Tade1986

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6543 : 25. Listopad, 2015., 22:01 »
I hdd, ono kompletno kučište samo bi stavija i SSD.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6544 : 25. Listopad, 2015., 22:43 »
Mislim da SLI nema baš pretjeranog smisla em ga veći dio igara ne podržava, a one koje ga i podržavaju često imaju problema i bugova. Tu je i problematika hlađenja, smještaja, itd itd... Po meni bolje jedna ali prava grafa, i da se mene pita, čekao bi nVidia Pascal GPU i uzeo seriju X80.

U slučaju da mi se neda zajebavat s overclockanjem, SLI sustavom i sličnim glupostima,
ja bi sebi uzeo slijedeće za tu lovu:

MB: GIGABYTE GA-H170-D3H
CPU: Intel Core i7 6700 @3.4 GHz
RAM: Kingston 2x 4GB DDR4 @2133
GPU: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 GAMING
(ali ja bi se ipak strpio pa uzeo Pascal X80)
SSD: Kingston HyperX Fury 240 GB
HDD: WD Caviar Green 2 TB
CASE: Thermaltake Versa N21
PSU: Fortron Hyper M 600 W

Ukupno je to cca 11.700,00 kn uglavnom su komponente sa Amazon.de

E sad ostatak love daš za monitor. Koji točno, oviso o tome koliko točno love imaš na raspolaganju.
Moj izbor bio bi negdje između:

ACER PREDATOR XB271HU 27'' 1440p 144Hz (150Hz in G-sync)
ASUS ROG SWIFT PG278Q 27'' 1440p 144Hz G-sync

Dolaskom novih 4K 144Hz G-sync monitora cijena ovim 1440p je osjetno pala. Na Amazon.de se mogu naći za cca 4000 kn bas od Amazon.de trgovine, znači sigurna kupnja, garancija, dostava, nema pdv-a ni carine jer je roba iz EU i sadrzi MwSt i sva davanja su vec placena (kupujes kao fizicka osoba iz same trgovine).

Ukoliko nisi pri lovi, možeš uzeti i onaj Dell koji ti je HighEnd preporučio, ali opet, to nije top gamerska klasa monitora kao ona dva gorenavedena.

U setup-u od 16000kn nema smisla ostati na jednoj grafi, dvije gtx 980 su miljama iznad jedne gtx 980ti, sa time i da se ne zagrijavaju nesto vise. Danas dosta igara podrzava SLI i CFX, tako da dvije grafe nisu problem, do problema dolazi zbog veceg zagrijavanja kada se stave dvije grafe sa velikim TDP-om i velikim disipiranjem topline, pa dolazi do throttlinga, a gtx 980 su grafe sa nizim TDPom, pa nece biti nekih velikih problema sa toplinom.

Monitor od 27" se uzima samo u slucaju da se sjedi podosta dalje od njega, zato jer ako se sjedi pola metra od tako velikog monitora to je problem za oci, i nije prorucljivo provoditi vise sati na dan pred tako velikim ekranom zato jer moze na duze staze moze uzrokovati zdravstvene probleme.
Ja sam imao 27" monitor i uzasno su me oci i glava boljeli od njega zato jer sam sjedio nekih pola metra udaljen od ekrana, i nakon 2 dana visesatnog gejmanja sam imao glavobolje i blago crvenilo ociju. Sada sam se preselio 24" i sve je puno bolje, i umor ociju je puno manji, tako da je to moja preporuka.
« Zadnja izmjena: 25. Listopad, 2015., 22:45 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6545 : 25. Listopad, 2015., 23:20 »
Pozdrav ekipa, treba mi kompletno kučište sa SSD-om za 4500-4800 kn. Plačanje kešom.
Računalo je za igre.
Hvala

Evo primjerice u Centro.hr:



Kučište je solidno, napajanje može podržati i snažnije grafičke kartice, pa ako budeš htio nadograditi grafičku u naredno vrijeme, moći ćeš.

Pokušao sam ubaciti R9 380, ali teško, jedino ako ćeš ići po komponente pikiranjem preko trgovina i preko Amazon.de, tada za 4800 kn mozes ugurati i Radeon R9 380, eventualno bolji/veci SSD, brzi proc i slicno...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6546 : 25. Listopad, 2015., 23:39 »
U setup-u od 16000kn nema smisla ostati na jednoj grafi, dvije gtx 980 su miljama iznad jedne gtx 980ti, sa time i da se ne zagrijavaju nesto vise. Danas dosta igara podrzava SLI i CFX, tako da dvije grafe nisu problem, do problema dolazi zbog veceg zagrijavanja kada se stave dvije grafe sa velikim TDP-om i velikim disipiranjem topline, pa dolazi do throttlinga, a gtx 980 su grafe sa nizim TDPom, pa nece biti nekih velikih problema sa toplinom.

Monitor od 27" se uzima samo u slucaju da se sjedi podosta dalje od njega, zato jer ako se sjedi pola metra od tako velikog monitora to je problem za oci, i nije prorucljivo provoditi vise sati na dan pred tako velikim ekranom zato jer moze na duze staze moze uzrokovati zdravstvene probleme.
Ja sam imao 27" monitor i uzasno su me oci i glava boljeli od njega zato jer sam sjedio nekih pola metra udaljen od ekrana, i nakon 2 dana visesatnog gejmanja sam imao glavobolje i blago crvenilo ociju. Sada sam se preselio 24" i sve je puno bolje, i umor ociju je puno manji, tako da je to moja preporuka.

Gle opet ovako, setup je od 16 000 kn zajedno s periferijom gdje je monitor samo cca 4000 kn ili vise čak. Ti monitori bi trebali biti vrhunski, tebe je možda boljela glava jer su monitori imali loš odaziv i refresh rate, dok kod ovih to nije slučaj. Uostalom, možda ti je i svjetlina bila prejaka pa zbog toga?
Ja imam 24'' monitor i ne bole me oci a gledam monitor čak sa manje od pola metra, mozda kakvih 40ak cm i nikad nisam imao problema.
Ja i dalje vjerujem da kvalitetan 27'' monitor nebi smio previše stvarati glavobolje, no opet, treba biti umjeren, 2-3 sata gaminga na PC-u je cak i previse ako je u komadu, bez obzira na to koji monitor imas pred sobom. Ja kada planiram bas jako dugo igrati, igram na TV-u od kojega sam udaljen barem 1,5 m ako ne i 2 m...

Što se tiče SLI konfiguracije od 2x GTX 980 sve stoji što si rekao, imaju razuman TDP, ne griju se toliko. Ali to vrijedi samo za referentne modele, dok ove varijante tipa STRIX, G1 GAMING, Lightning, Superclocked i slicne, su dosta nabrijane i overclockane tako da vjerujem imaju i veci TDP i više se griju.
Ne znam, ja bi ipak išao na jednu grafu, ali vrhunsku. nVidia Pascal GTX X80 je po meni pravi izbor jer donosi mnoga unaprjedjenja i postoji mogućnost da će biti cak i brza od 2x obicne GTX 980 u SLI modu. Kazem, treba vidjeti testove Pascal X80 i prve DX12 igre pa onda donijeti zaključke.
Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming je dobra grafa, i vrti nove igre na 1440p bez problema (barem koliko sam ja vidio po testovima, igre idu vecinom iznad 60fps-a)

Naravno, tu je i famozni EVGA GTX 980 Ti KIngpIn koji kada se clocka dodatno, daje performanse bolje čak i od referentnih GTX 980 Ti u SLI, tj. 33-40% bolje od Gigabyte GTX 980 G1 GAMING, što je zaista impresivno...

Opet, gledam određene testove i nekako mi se čini da su benefiti od SLI moda premali u igrama (iako sinteticki benchmarci pokazuju bolje rezultate)
Primjerice sa stranice www.Guru3D.com


Link na stranicu odakle informacija dolazi: KLIK

Možda sam u krivu, no vjerujem da SLI sustav daje benefite na nešto većim rezolucijama primjerice 4K...
« Zadnja izmjena: 25. Listopad, 2015., 23:45 HackerMAG »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6547 : 25. Listopad, 2015., 23:48 »
HackerMAG

U vezi one konfe sta si slozio za 4800kn:
Ta MSI maticna je teski odron, opcenito sve osim Gigabytea i Asusa za AMD procesore je katastrofa. Za te novce se uzme Gigabyte 970a ds3p koja je bolja i od duplo skupljih MSI ploca na AMD platformi, također prilicno los SSD, a za manje novaca ima Patriot Blaze i Patriot Blast koji su bolji izbor, također uz SSD se gleda da se ustedi na HDD-u i uzme pouzdanija i jeftinija Toshiba od tog WD Greena, i pod obavezno je staviti aftermarket hladnjak, barem lc cc 95, za koji se otvara prostor sa navedenim uštedama koje sam upravo naveo.

U vezi konfe od 16000kn:

Imao sam kvalitetan monitor, i uopce nije stvar u kvaliteti monitora, vec je jednostavno ekran ogroman i veliko je opterecenje za oci, a igrajuci preko 5 sati u komadu, i tako par dana za redom dolazi do velikog zamora ociju i glavobolje. Od kada sam na 24" monitoru nemam takve probleme zato jer je ekran manji za nekih 9cm sta je 3 incha, i prilicno je manji napor za oci.

U vezi grafi, nije istina da se custom vise griju od referentnih, referentne se vise griju, ali je stvar u tome da tu toplinu izbacuju direktno van iz kucista, a ne razbacuju toplinu po kucistu kao ove sa custom hladnjacima.

Evo pogledaj gameplay sa dvije gtx 980 na 1440p u Witcheru.
A pogledaj sa gtx 980ti

Vidis da dvije gtx 980 daju od 15 do 20 fpsa vise u ovisno o dijelu terena, tj u šumi gdje je fps najmanji, dvije gtx 980 šišaju gtx 980ti za nekih 17 fpsa, a pri tome se griju priblizno kao jedna gtx 980ti.
« Zadnja izmjena: 26. Listopad, 2015., 00:15 HighEnd »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6548 : 26. Listopad, 2015., 00:13 »
I hdd, ono kompletno kučište samo bi stavija i SSD.

1 x    Procesor AMD FX-Series X8 8300 3.3GHz,16MB,125W,AM3+, FD8300WMHK
1 x    Gigabyte 970A-DS3P, AM3+, AMD 970 SB950, 4x DDR3 2000(O.C.)/1866
1 x    Spire Kepler Rev.2 ,hladnjak, 1156/775/FM1, 96.5×51×125 mm ,92mm
1 x    Kingston SSD 120GB HyperX Fury, 2.5", SATA 3 6G
1 x    TOSHIBA 1TB, 7200rpm, SATA 6 Gb/s, 32MB, DT01ACA100
1 x    DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, HyperX Fury, 1866MHz, CL10
1 x    Zalman Z1 mid tower case. 199(W)x432(H)x457(D)mm. MB standard
1 x    Napajanje Fortron 500W, Hyper, PPA5005003, 12cm ventilator
1 x    XFX R9-270A, R9-270A-CDFC, Double Dissipation Edition 925M Boost

4.866,96Kn adm

Opcije su ti bile uzeti i fx 6300 (preblizu cijenom fx 8300, ali uštedi se 100-150kn ovisno o shopu), onda ide i gtx 950 (nešto jača). Z1 i mbo su best-buy za ovakve cijene, napajanje ima 5 god garancije... Od intela bi ti tu išao i3, i bio bi najjeftinija opcija u kompletu (nešto jeftinija mbo, bez aftermarket coolera).
« Zadnja izmjena: 26. Listopad, 2015., 00:16 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6549 : 26. Listopad, 2015., 21:20 »
@HighEnd

Glede ove konfiguracije za 4800 kn, zaista ne znam cemu toliko protivljenje prema komponetama od MSI-a, Kingstona i WD. Ja ih imam i prilicno sam zadovoljan, dapace, bas sam u proslosti imao velikih problema ss ASUS maticnim plocama, ali ne znaci da je ASUS kao brand zbog toga los, mozda je samo moj primjerak bio takav, dogadja se.
Moj WD Green Caviar radi perfektno i nemam apsolutno nikakvih problema, a uz to sto je tih, trebao bi imati i poprilican vijek trajanja. Performanse su meni odlicne, windowse starta stvarno brzo i kopiranje podataka ide takodjer zadovljavajuce. Za jednog gamera i vise nego dovoljno.

Opet glede onih monitora, ne znam, mozda si ti imao losa iskustva, ali meni bas pasu 27'' monitori i nisam imao glavobolje a imao sam prilike igrati se na tavkim monitorima. Ne znam, nisam testirao ekstremno gledanje u monitor pa ne znam dali bi mi zaista smetalo ili ne, jer ne mogu si priustiti 5 sati dnevno i to nekoliko dana zaredom samo za to. Maksimum sto mogu odvojiti vremena za PC je cca 2-3 sata dnevno. vjerujem da je za to ok.

I da, ne kazem da je SLI od 2x GTX 980 sporiji od jedne GTX 980 G1, ali nije drastično brži, ne onoliko koliko takva investicija kosta... Guru3D radi jednak test gameplaya tako da se vrte iste scene i broje se frejmovi, pa se na kraju dijeli s vremenom trajanja testa i dobiva se prosjek fps-a. Pored toga imaju i framerate experience modul i tamo se jos mogu vidit detalji ponasanja, padovi i skokovi fps-a. Ali poanta je da se uvijek ista scena u igri vrti prema zacrtanoj simulaciji koja izvodi benchamrk u samoj igri.

Zbog toga ja puno vise vjerujem stranici Guru3D.com nego tam nekim youtuberima koji često niti su stručni, a niti su im testovi realni. Ja sam se referirao na Guru3D stranicu, pa ako netko zeli pobiti sve ono sto oni pisu, testiraju i raspravljaju na forumu, samo neka da.
Naime da ti porucim HighEnd, ja tu nista ne smišljam i ne stvaram toplu vodu, vec se referiram prema izvoru Guru3D koji je proveo testove. Ja toj stranici vjerujem i smatram ih najstručnijima po tom pitanju, daleko vise strucnima od tebe i 95% youtubera tzv ''testera hardware-a'' kojima je cilj navuci broj pogleda i sponzore da dobiju kakvu lovu, pa se nebi ni cudio da su nekad sami rezultati namještani i manipulirani kako bi se nesto promoviralo kao vrhunski proizvod sto u stvari nije (pritom mislim na SLI koji zapravo ne donosi u igrama zeljene performanse koje bi trebao)...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6550 : 26. Listopad, 2015., 22:55 »
Nije problem u brandu kao takvom, radi se o tome da su MSI mbo na AM3+ socketu, pa nakon njih as rock osjetno lošiji od konkurentnih proizvoda asusa i gigabytea (problemi sa regulacijom napona, krepavanje, brutalno lošija OC iskustva i sl.). Ta tema se već prošla nekoliko puta, a jednom forumašu sam jednom linkao čitavu stranicu očajnih iskustava korisnika, čak i sa high end MSI pločama na tom socketu. Zašto izazivati vraga kad postoji drugi izbor, te kad je sve unutar 100kn, čak i o desetcima kn pričamo. Dakle samo na tom socketu su problematični. Na 775 socketu je bio loš gigabyte, a na novijim intelovim socketima su msi i as rock super (mnogo su napredovali kao mlađe firme), a gigabyte zna muljati sa revizijama i sl. (pogotovo u budget segmentu). Tako da je sve jako relativno.

Što se tiče kingstona v300, opet nije problem u kingstonu kao brandu, nego o reviziji točno tog modela. To je od odličnog postao kriminalan ssd (isto milijun puta prožvakano na svim forumima).

http://www.anandtech.com/show/7763/an-update-to-kingston-ssdnow-v300-a-switch-to-slower-micron-nand
http://www.overclock.net/t/1457629/psa-about-the-kingston-v300-ssd-probable-foul-play-by-kingston

Ovo za 27" i glavoboljama stoji. Sigurno nije zbog veličine monitora (a to nije ni tako velika razlika), prije je do panela (IPS/PLS a vjerojatno i VA manje umaraju), refresh ratea monitora, određenih postavki i sl. Ili uopće nije do tehničkih karakteristika monitora nego je glavobolja zbog drugih razloga (individualnih), igre koja je igrana (ja sam imao mučnine nakon half life 2, prvog wofensteina) i sl. Tu doslovce vrijedi "od viška glava ne boli" :mrgreen:. I da je 32" nebi smetalo, pa prije će boljeti glava od premalog monitora jer naprežeš oči
« Zadnja izmjena: 26. Listopad, 2015., 22:59 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6551 : 27. Listopad, 2015., 12:31 »
Mislim da SLI nema baš pretjeranog smisla em ga veći dio igara ne podržava, a one koje ga i podržavaju često imaju problema i bugova. Tu je i problematika hlađenja, smještaja, itd itd... Po meni bolje jedna ali prava grafa, i da se mene pita, čekao bi nVidia Pascal GPU i uzeo seriju X80.

U slučaju da mi se neda zajebavat s overclockanjem, SLI sustavom i sličnim glupostima,
ja bi sebi uzeo slijedeće za tu lovu:

MB: GIGABYTE GA-H170-D3H
CPU: Intel Core i7 6700 @3.4 GHz
RAM: Kingston 2x 4GB DDR4 @2133
GPU: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 GAMING
(ali ja bi se ipak strpio pa uzeo Pascal X80)
SSD: Kingston HyperX Fury 240 GB
HDD: WD Caviar Green 2 TB
CASE: Thermaltake Versa N21
PSU: Fortron Hyper M 600 W

Ukupno je to cca 11.700,00 kn uglavnom su komponente sa Amazon.de

E sad ostatak love daš za monitor. Koji točno, oviso o tome koliko točno love imaš na raspolaganju.
Moj izbor bio bi negdje između:

ACER PREDATOR XB271HU 27'' 1440p 144Hz (150Hz in G-sync)
ASUS ROG SWIFT PG278Q 27'' 1440p 144Hz G-sync

Dolaskom novih 4K 144Hz G-sync monitora cijena ovim 1440p je osjetno pala. Na Amazon.de se mogu naći za cca 4000 kn bas od Amazon.de trgovine, znači sigurna kupnja, garancija, dostava, nema pdv-a ni carine jer je roba iz EU i sadrzi MwSt i sva davanja su vec placena (kupujes kao fizicka osoba iz same trgovine).

Ukoliko nisi pri lovi, možeš uzeti i onaj Dell koji ti je HighEnd preporučio, ali opet, to nije top gamerska klasa monitora kao ona dva gorenavedena.

Ova kombinacija mi se nekako najviše sviđa. S time da sam tvoju konfiguraciju kombinirao s onime što je HighEnd naveo te od njega preuzeo HDD, SSD i PSU kao i monitor. Ova dva koja si naveo su mi ipak malo preskupa. A i ekran će mi biti dosta blizu (jedva pola metra) pa mi nešto veće od 24" neće trebati. O SLI nisam previše ni razmišljao, a i kolko sam pohvatao previše je tu problema da bi se s tim zajebavao. Ok, hvala svima :winknkiss:

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6552 : 27. Listopad, 2015., 16:10 »
Uzmi i bolje kuciste i obavezno hladnjak, lc cc 95 ce odraditi posao, ali lc cc 120 je nekih 70kn skuplji a dosta jaci hladnjak.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6553 : 27. Listopad, 2015., 22:48 »
Da, to sam zaboravio napomenuti, uzeo sam od tebe i Cosmo Cool 120 kao i Versu H35.

I još jedna sitnica. Dal da uzmem GTX 980 Ti Gaming od Gigabytea ili od MSI-a? Razlika u cijeni je gotovo nikakva, kao ni u performansama (barem u benchmarkima koje sam pogledao). Pa ima li tu kakve razlike ili je svejedno?

A što se tiče čekanja nekih godine dana da dođu Pascali - predugo je to razdoblje da mi ovaj iznos preživi do onda :mrgreen:

*

poire

  • *
  • 69
  • Život borba
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6554 : 28. Listopad, 2015., 02:48 »
Jel se može nać dobra grafa i procesor do 2000-2500kn, da može peglat novije igre?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9