HCL.HR

škola - faks - posao

  • 510 Odgovora
  • 51864 Hitova
*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #375 : 27. Ožujak, 2010., 15:29 »
aha. ma zaboravio sam renićevo pitanje


posao na rtlu rula. evo došao maloprije. redakcija je kul, zanimljiva, mlada i opuštena. nema dernjave, lošosti i općenito nečeg što sam može se reć očekivao u tom poslu. bar za sad. svi se prema meni ponašaju ful korektno, ono spremni su pomoć. od urednika do novinara. to isto nisam očekivao. sve se radi s nekim smješkom na licu, zezancija je u desku. barem ujutro kad još ne stišću rokovi, navečer još nisam radio.

obično je nas studenata troje, plus jedna cura koja radi nekih godinu dana tamo, isto studentica. posao se sastoji od javljanja na telefon, zvanja ljudi, provjeravanja informacija, slanja mailova. ma u biti, sve što ti netko kaže. ujutro se radi jutarnja kronika: zapisuju se vijesti s hrv. radija, popodne se neš slično radi s popodnevnim dnevnikom. kad dođu neke PR informacije na mail, njih printaš i upisuješ u mjesečni kalendar. tipa ne znam, dođe mail iz ureda predsjednika da će josipović ić nekam il neš, tog i tog datuma i onda ti to upišeš u kalendar. da se zna kad taj dan dođe.

najzanimljivije je kad dođu urednici i novinari u redakciju, jer onda obično dodjeljuju nama neke istraživanje, provjeravanje, traženje nekih statistika il neš. to obično uključuje srčanje interneta ili zivkanje svakakvih ljudi, glasnogovornika i tak. na to u biti otpadne malo manje od polovice radnog vremena.

druga recimo polovica otpada na čitanje portala, hine itd. traženje nekih zanimljivih vijesti koje se moraju objavit il neš. ak naletiš na neš kul, pitaš urednika kaj s tim. onda ti on veli, ne znam. ispitaj još malo. istraži, provjeri ili simple NO.

to je otprilike to.  \:D/
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #376 : 27. Ožujak, 2010., 16:02 »
wow, pravi posao. a ne ono glupo konobarenje  :wildboy:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #377 : 27. Ožujak, 2010., 16:17 »
Zvuči ko najmonotoniji kurac ikad. :wildboy:
Iako owna. Htio bi ja. :wildboy:

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #378 : 27. Ožujak, 2010., 16:36 »
Web dizajn je najbolji posao u svemiru....ozbiljno.  :(

Iako meni rulaju svi poslovi po defaultu, volim radit valjda. Ono, stalno se nešto događa, uvijek neki novi problem, muving ovo ono.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #379 : 27. Ožujak, 2010., 16:51 »
@igrić:

Stižeš uskladit i faks i posao i sve ostalo u isto vrijeme? Svaka čast.
Ja se mučim samo s faksom mrtvim. A htio bih još nešto imati osim faksa. Jer me faks ubija u pojam.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #380 : 27. Ožujak, 2010., 17:17 »
jebote faks. da mi ponude posao na kraju ovog trial perioda za sat vremena bi sretno nosio ispisnicu s faksa u rukama. smeće mrtvo nepotrebno.

makar ću ga završit, al samo diplome radi, jer sam od dosta novinara s mog faksa čuo priče da ne mogu napredovat (iako neki imaju i deset godina staža u novinarstvu, u tom mediju), bez tog zlatnog papirića.


ma stvar je prioriteta. pogledam i vidim. aha, mrtvo random predavanje dosadnog profesora na kojem me netko može potpisat u zamjenu za dan kad mogu odradit praksu na rtlu ili se nać s curom. hmm, what to do, what to do. al shvaćam tebe, ti na to sve moraš ić, jer imate sve one neke gikovske načine provjeravanja i puno su stroži.

Zvuči ko najmonotoniji kurac ikad. :wildboy:
Iako owna. Htio bi ja. :wildboy:

pa nije antimonoton ko ne znam, freeclimbing ili akrobatski rokenrol, ali baš mi to treba. u svakom slučaju, zanimljiviji od svih poslova kojima sam se ikad bavio. a opet, nije ni težak ko polovica poslova kojima sam se bavio.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #381 : 27. Ožujak, 2010., 17:26 »
Ma i nemamo. Nije da MORAM ić na predavanja. Predavanja mi čak donose dost malo bodova.
Na labose, doduše, moram ić. Al i to bi se dalo promijenit u neki drugi termin ako bi trebalo.

Tak da mi nije problem tolko predavanja i same obveze na faksu kolko organizacija vremena. Faks/učenje/izlasci/posao. Nemoguće. Da, znam, smanjio bih izlaske (in b4 NE IZLAZIŠ NIKAD GIKU fore), al ne želim se sad igrat s tim kad mi i ovako slabo ide.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #382 : 27. Ožujak, 2010., 17:44 »
makar ću ga završit, al samo diplome radi, jer sam od dosta novinara s mog faksa čuo priče da ne mogu napredovat (iako neki imaju i deset godina staža u novinarstvu, u tom mediju), bez tog zlatnog papirića.

Ti im vjeruješ?

Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #383 : 27. Ožujak, 2010., 17:47 »
Tko zna, možda i ne mogu. ;(

Al da, mislim da je definitivno lakše nać posao s diplomom nego bez nje. Nije nitko ni rekao da nije sad, al eto... bar jedna korist od toga.
Inače se više manje slažem s biverom. Djelomično.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #384 : 27. Ožujak, 2010., 18:28 »
makar ću ga završit, al samo diplome radi, jer sam od dosta novinara s mog faksa čuo priče da ne mogu napredovat (iako neki imaju i deset godina staža u novinarstvu, u tom mediju), bez tog zlatnog papirića.

Ti im vjeruješ?

a ono, žizs naravno da postoji pet random ljudi koji ne moraju imat diplomu da bi napredovali, al opet to ne isključuje da postoje jednako tako 5 ljudi kojima su šefovi rekli da moraju imat diplomu kako bi napredovali iako imaju 10 godina staža na radio sljemenu. naravno, imaju ženu i dvoje djece i upisali su moj faks i sad studiraju. dakle, sumnjam da su ga upisali iz gušta.
« Zadnja izmjena: 27. Ožujak, 2010., 18:37 beaver hunter »
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #385 : 27. Ožujak, 2010., 19:33 »
@igrić:

Stižeš uskladit i faks i posao i sve ostalo u isto vrijeme? Svaka čast.
Ja se mučim samo s faksom mrtvim. A htio bih još nešto imati osim faksa. Jer me faks ubija u pojam.

Ne vjerujem da ne možeš uskladit... Ide to itekako, samo moraš htjet


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #386 : 27. Ožujak, 2010., 19:39 »
A ipak je on na FER-u ono....ne znam kako je tamo. Ja ne da uspjevam nego ono....fax + praksa + posao + još malo posla.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #387 : 27. Ožujak, 2010., 19:44 »
Ne, Dragster je u pravu, naravno. FER je precijenjeno smeće.

Lijenost me sprječava. Lijenost za faks. Pa mi za učenje bilo čega treba pecto.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #388 : 27. Ožujak, 2010., 19:45 »
Biver, ti si gimnazijalac inače? Ili iz strukovne neke..
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: škola - faks - posao
« Odgovori #389 : 27. Ožujak, 2010., 19:45 »
 :tired:

ja sam na strojarstvu koje isto glasi kao težak faks, al eto, ne da je prelagano nego eto. Da ne moram ići bilo šta slušat i da moram samo na kolokvije izlaziti mogao bih radit za stalno negdje

planer u ruke i isplanirati si svaki dan u detalje... ja sam na faksu, praksi i poslu. I još se tramakam po busevima... Pare ulijeću, ocjene ulijeću, teško je, ali će zato ljeto biti zajebancija  :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9