HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1727083 Hitova
*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6435 : 25. Listopad, 2009., 16:07 »
R5 od Visiona ima jebenu sliku i ok zvuk. Uglavnom, nula akcije, atmosfera slična Sunshineu, ali za razliku od istoga puno zanimljivija priča.
Nakon pomalo razočaravajućeg D9 i onog smeća od Star Dreka napokon jedan SF vrijedan gledanja.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6436 : 25. Listopad, 2009., 16:13 »
Šta je smećasto u ST-u?  :(
I zašto je D9 razočaravajuć?  :wildboy:

*

Zapi

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6437 : 25. Listopad, 2009., 16:17 »
ignoriraj ga ;(

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6438 : 25. Listopad, 2009., 16:17 »
+1

ignore the serb
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6439 : 25. Listopad, 2009., 17:05 »
Što je razočaravajuće u ST? Bolje pitanje je što nije. Nezanimljivi glumci, loša radnja, izmišljanje vlastitih teorija i onda ne pridržavanje istih, tresuća kamera sa brzom izmjenom kadrova, nekarizmatičan i nezanimljiv negativac, nedosljedni likovi, pokušaji humora, i to sa naglaskom na pokušajima itd. Ironično, jedino što valja su efekti i one kratke bitke u svemiru, dakle upravo ono po čemu ST nije bio poznat.

D9 je u usporebi sa njim valjda miljun puta bolji, imao je napetu atmosferu, predobro dočarane efekte (i to posebno kad se u obzir uzme budžet kojim su raspolagali) te potencijalno odličnu ideju i moralnu poruku (o rasizmu i ljudskom licemjerju) koja je otišla u totalno drugom smjeru, no ne nužno i lošijem. Nažalost, i ona je bila nedorađena, kao i cijela radnja koja je upravo dovela do te situacije. U priči ima previše rupa, ili možda bi bilo bolje reći prostora koji, eto, potiče maštu ljudi i daje im mogućnost da kao razmisle i sami donesu zaključke, no zbog otvorenog kraja sa cliffhangerom daje budućim redateljima/scenaristima lak izlaz is situacije i krojenje priče po vlastitoj volji, barem ukoliko se isti odluče na nastavak. Što s obzirom na uspjeh na box officeu nije nemoguće.

Drugi problem je što cijeli film kao takav jebena sarma. Imamo malo dokumentarnog stila, malo drame, malo akcije, malo drame, malo preseravanja sa mechevima, malo ovoga, malo onoga. Fali mu neki stil kojeg bi se držao i napravio ga kako spada, umjesto da ih pokušava napraviti desetak i sve ih obradi polovično i preko kurca. Onaj kvazidokumentarni stil u početku je bio zanimljiv, no prebrzo skakanje sa scenu na scenu je iritantno i neimerzivno. Sredina je definitivno najbolji dio filma, efekti dolaze do punog izražaja u konfliktu zaraženog reportera i Dr. Zoidberga sa pripadnicima vojnih snaga, posebno pri upotrebi ejlijenskog oružja. I sve bi to bilo super da se film nakraju nije pretvorio u ono izdrkavanje sa mechom i borbom protiv prepreprelošeg negativca koji je valjda totalni jebeni debil iz nekog svog čudnog razloga ide nastavljati borbu sa jebenim tenkom na dvije noge, i da stvar bude još gora, na koncu i uspije u tome, samo kako bi ga na kraju jebeni škampovi uspjeli raskomadati.

Naravno, uvijek postoje razlike u očekivanjima i mišljenjima, no ne vidim ništa što bi me ovom filmu ponovno vratilo i natjeralo na ponovno gledanje. Dakle, kad bih išao upotrijebiti neki sustav ocjenjivanja, max. što D9 od mene može dobiti je kojih 7.5/10.

 :piva:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6440 : 25. Listopad, 2009., 17:54 »
+1  :piva: za ST

za ljigavog Karla i bildera.  :wildboy:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6441 : 25. Listopad, 2009., 18:04 »
Pogledao Sunshine upravo, rula mi film. 8/10

Skida se Moon.  \:D/
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6442 : 25. Listopad, 2009., 18:37 »
Što je razočaravajuće u ST? Bolje pitanje je što nije. Nezanimljivi glumci, loša radnja, izmišljanje vlastitih teorija i onda ne pridržavanje istih, tresuća kamera sa brzom izmjenom kadrova, nekarizmatičan i nezanimljiv negativac, nedosljedni likovi, pokušaji humora, i to sa naglaskom na pokušajima itd. Ironično, jedino što valja su efekti i one kratke bitke u svemiru, dakle upravo ono po čemu ST nije bio poznat.

Star trek serija i filmovi (prošli) su smeće. da nisi prljavi gik  :hiha: il nešto, znao bi to.
Star trek film rula zato što je različit od serije. potpuno. i ima najbolje efekte ikad.
= ST je najbolji blokbuster prošle sezone ako ne očekuješ seriju u obliku filma već gomilu mega efekata i zajebancije. Blokbaster jelte ;(
Erik Bana jedino saka.  :wildboy:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Zapi

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6443 : 25. Listopad, 2009., 18:55 »
Trekkies Bash New Star Trek Film As 'Fun, Watchable'
kako pogađaju ovog smrdljivog blekauta i hrvoja :ave:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6444 : 25. Listopad, 2009., 19:00 »
Novi ST je dobar blokbaster al loš ST. Jednostavno. :wildboy:
I priča je retardirana. Zapravo, čim se spominje putovanje kroz vrijeme je jasno da će neš sjebano bit.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Zapi

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6445 : 25. Listopad, 2009., 19:05 »
koga boli kurac ,(((((

ima kul efekte i fajtove ;(((

i karla urbana <3<3<3<3

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6446 : 25. Listopad, 2009., 19:24 »
Zapravo, čim se spominje putovanje kroz vrijeme je jasno da će neš sjebano bit.

TO TO I TO SAMO TO. Da toga nema, prihvatio bi ga kao crnu ovcu bar.  :wildboy:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6447 : 25. Listopad, 2009., 20:11 »
Fargo (1996) 8/10

Sjetio se da sam to sinoć gledao. Iznenađujuće zabavan i sve u svemu jako dobar film.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6448 : 25. Listopad, 2009., 20:18 »
Shawshank Redemption
 


Klasik za sva vremena..

ocjena: 9.8/10
The greatest teacher, failure is.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #6449 : 26. Listopad, 2009., 00:36 »
9.8? rofl.

Bronx tale

Odličan. volim naration filmove. Zamjerka je nevjerojatno loš i plitak scenarij, ali nekako mi je film zabavan i romantičan pa mi nije tolko smetalo.

Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9