HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3313394 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2430 : 24. Srpanj, 2014., 15:51 »
Da je nekvalitetno i bilo bi. Radi se o pouzdanom FSP-u sam 80+ certifikikatom i snagom od 290w na +12V, a potrosnja konfiguracije ce ti se vrtiti oko 150 i to samo pod max loadom - kod gaminga, te jednostavnijih radnji potrosnja se smanjuje jer glavni potrosaci cpu/gpu nisu pod konstantnim opterecenjem. Isto tako u slucaju nadogradnji ostaje dovoljno snage jer se iz godinu u godinu krese njihova potrosnja kod izbacivanja novih modela.

Ne treba, Phenomov stock hladnjak ce biti dostatan i nece biti bucan posto se radi o 65w modelu, imas 80 mm vent koji ide na straznji dio kucista te ce u kombinaciji s 120 mm ventilatorom iz napajanja dodatno izvlaciti toplinu iz kucista te sa stock hladnjaka posto su njegovoj blizini. Ako bi htio eventualno poboljsati performanse 910 i zaokruziti ga na 3Ghz, te dodatno snizitit temperature/buku i osigurati se u slucaju nadogradnje na FX 6300 idi na LC CC 95.

Ne moras kupovati novi monitor samo bi bilo dobro da si naveo koji je - manja rezolucija ti ionako pridonosi boljem fps-u/postavkama u igrama.

:thumbs:

Znači i ako ne nadogradim hladnjak, ne postoji opasnost od pregrijavanja?

I gdje mogu naći opciju da mi slože konfiguraciju ili oni sami slože kad vide ovu narudžbu?
Kaže meni cura: "Glup si!", a ja ću njoj:"Kvadrat nad hipotenuzom pravokutnog trokuta jednak je zbroju kvadrata nad dvije katete."

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2431 : 24. Srpanj, 2014., 16:46 »
Tako je.

Koliko znam oni to pod automatski smatraju, osim ako im navedes da ne zelis slaganje pod dodatno prilikom narudzbe.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2432 : 24. Srpanj, 2014., 17:05 »
@mrmuscolo

sto predlazes (koji web shop predlazes)?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2433 : 24. Srpanj, 2014., 17:18 »
Eto ti konkretno cijelog prijedloga u stilu tvojeg s spomenutim poboljsanjima i kucistem:

Cpu: X4 910E
Mbo: GIGABYTE 970A-DS3P
Ram: PATRIOT 4GB 1600 MHZ
Gpu: SAPPHIRE R7 260X 2GB BOOST
Hdd: TOSHIBA 3,5 1TB SATA 3
Psu: SILVERSTONE STRIDER 500W
Case: MS PHOENIX MIDI ATX + 80 MM FAN

= 3100 kn s ukljucenim slaganjem i dostavom.

- sve ti je linkano pa lako vidis koji je ducan.
- povecan kapacitet i jamstvo hdd-a, ubacen jaci gpu, 910E je 400 mhz slabiji od 945 sto nije toliko osjetno, a zauzvrat trosi duplo manje, a ujedno k tome se i manje grije te je novac umjesto na kupnju aftermarket hladnjaka pretocen u bolju mbo koja ti prosiruje paletu procesora u slucaju nadogradnje na FX 63xx / FX 83xx procesore.
- eventualno se nebi bilo lose protegnuti na visak rama kao u prijedlogu iza drugom forumasu, a opet mozes to i lako kasnije nadograditi - kad bi se ubacilo 6Gb rama, morao bi ici na malo slabiju 250X koja je tu negdje sa GTX 750 koju si ti stavio u svom upitu.
« Zadnja izmjena: 24. Srpanj, 2014., 17:25 mrmuscolo »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2434 : 24. Srpanj, 2014., 21:18 »
narode šta vi mislite da li ce ovaj racunar sa ovakvim spec.moci pokretati ove novije igre batlfield 4,cod gost,watch dogs,fifa 15,gta 5????


CPU:Intel® Core i3-4130 Processor 3.4GHz 3MB
Graficka:Gigabyte GTX750 OC 2GB DDR5
Maticna ploca:ASUS H81M-E Intel® H81 LGA 1150
Napajanje:460W HMS-P-460 RealPOWER
Ram:RAM DDR3 8GB 1600MHz Transcend,bulk
HDD:Seagate HDD 750GB SATA2 16MB 7200rpm

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2435 : 24. Srpanj, 2014., 22:17 »
Pozz ekipica imam ja jednu delimicu sada naime imam malo slabiji komp ali moze jos gurat jedino sta sam do nedavno imao samo 2 gb rama  sada sam si kupio rama pa imam 3 GB rama pa sam sada u dilemi dali mi se isplati kupovati jos jednu plocicu i imati 4 gb rama ili ne? mislim logcino je da ce mi kom bit jace ali dali je to neka drasticna razlika da mi se isplati ulagati novce?
 

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2436 : 25. Srpanj, 2014., 02:12 »
narode šta vi mislite da li ce ovaj racunar sa ovakvim spec.moci pokretati ove novije igre batlfield 4,cod gost,watch dogs,fifa 15,gta 5????


CPU:Intel® Core i3-4130 Processor 3.4GHz 3MB
Graficka:Gigabyte GTX750 OC 2GB DDR5
Maticna ploca:ASUS H81M-E Intel® H81 LGA 1150
Napajanje:460W HMS-P-460 RealPOWER
Ram:RAM DDR3 8GB 1600MHz Transcend,bulk
HDD:Seagate HDD 750GB SATA2 16MB 7200rpm

Hoće, to ti je otprilike ovako nešto (na primjeru najzahtjevnije i najneoptimiziranije):
https://www.youtube.com/watch?v=dTK1wSXisMk
https://www.youtube.com/watch?v=LG-k46anOVI

Za gta5 se ne zna još ništa o zahtjevima

BTW promjeni napajanje za cx 430, xfx 450, lc power 460w gp3, coolermaster G450M ili fortron hexa 400w i sl. ako ima, to su sweetspot i najisplativija napajanja za mainstream konfe (pogotovo ako imaš neku nadogradnju u planu), iako bi naravno i to napajanje bez ikakvih problema pogonilo tu konfu

Pozz ekipica imam ja jednu delimicu sada naime imam malo slabiji komp ali moze jos gurat jedino sta sam do nedavno imao samo 2 gb rama  sada sam si kupio rama pa imam 3 GB rama pa sam sada u dilemi dali mi se isplati kupovati jos jednu plocicu i imati 4 gb rama ili ne? mislim logcino je da ce mi kom bit jace ali dali je to neka drasticna razlika da mi se isplati ulagati novce?

Ovisi što igraš... Jesi osjetio razliku sa 2gb na 3gb? Ako je pc slab za neku zahtjevnu igru (cpu & gpu) neće ga extra 1gb ram spasit, tj. nije neka razlika, al opet nisu ni neki novci (50-60kn polovni ddr2)
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj, 2014., 02:25 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2437 : 25. Srpanj, 2014., 10:35 »
prilikom mjenjanja maticne ploce i procesora,da li se mora obarati operativni sistem??

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2438 : 25. Srpanj, 2014., 10:36 »
Tako je.

Koliko znam oni to pod automatski smatraju, osim ako im navedes da ne zelis slaganje pod dodatno prilikom narudzbe.
Hvala na pomoći :thumbs:
Kaže meni cura: "Glup si!", a ja ću njoj:"Kvadrat nad hipotenuzom pravokutnog trokuta jednak je zbroju kvadrata nad dvije katete."

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2439 : 25. Srpanj, 2014., 10:59 »
Dobio sam e-mail da je ponestalo željenih kućišta, koje sad da naručim? :solidus:

Isprike zbog duplog posta...
Kaže meni cura: "Glup si!", a ja ću njoj:"Kvadrat nad hipotenuzom pravokutnog trokuta jednak je zbroju kvadrata nad dvije katete."

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2440 : 25. Srpanj, 2014., 11:16 »
pa bome razliku jesam osjetio i to veliku mogu ti rec,a pc imam:
CPU:Intel core 2 duo E8400 3.00GHz
GPU:NVIDIA GeForce 630 2GB DDR3

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2441 : 25. Srpanj, 2014., 12:06 »
Dobio sam e-mail da je ponestalo željenih kućišta, koje sad da naručim? :solidus:

Isprike zbog duplog posta...

Steta, ali nisi nista posebno izgubio - uzmi zasebno jos jace i kvalitetnije napajanje te MS Phoenix kuciste i srezi ram na 4Gb.

nedac10

Prilikom mijenjanja procesore ne, ali prilikom matične je obavezno.
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj, 2014., 12:08 mrmuscolo »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2442 : 25. Srpanj, 2014., 12:23 »
Dobio sam e-mail da je ponestalo željenih kućišta, koje sad da naručim? :solidus:

Isprike zbog duplog posta...

Steta, ali nisi nista posebno izgubio - uzmi zasebno jos jace i kvalitetnije napajanje te MS Phoenix kuciste i srezi ram na 4Gb.
Hoće se osjetiti veliki gubitak u brzini računala sa rezanjem rama? :solidus:
Kaže meni cura: "Glup si!", a ja ću njoj:"Kvadrat nad hipotenuzom pravokutnog trokuta jednak je zbroju kvadrata nad dvije katete."

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2443 : 25. Srpanj, 2014., 12:40 »
Pa ima vec sada igrica koje zahtjevaju vise od 4Gb rama, ali sveukupno gledajuci 4Gb rama je jos uvijek dovoljno. Ili nadogradi kasnije jos jedan keks posto je to vrlo jednostavno ili uzmi sad pa si miran sto se toga tice.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2444 : 26. Srpanj, 2014., 11:37 »
Pa ima vec sada igrica koje zahtjevaju vise od 4Gb rama, ali sveukupno gledajuci 4Gb rama je jos uvijek dovoljno. Ili nadogradi kasnije jos jedan keks posto je to vrlo jednostavno ili uzmi sad pa si miran sto se toga tice.
:thumbs:

MrMuscolo, jel bi postojala kakva razlika kad bi ugradio ovaj hladnjak što si predložio Breakingu?
Kaže meni cura: "Glup si!", a ja ću njoj:"Kvadrat nad hipotenuzom pravokutnog trokuta jednak je zbroju kvadrata nad dvije katete."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9