HCL.HR

Fotografija

  • 770 Odgovora
  • 94414 Hitova
Odg: Fotografija
« Odgovori #735 : 25. Ožujak, 2015., 16:25 »
Nez, okej, izguglao si dva tutoriala o fotografiji i sad KUŽIŠ stvari.

Al ajd objasni zašto je točno POGREŠNO da je subjekt na desnoj trećini? Zašto je pogrešno da on gleda prema van?
Te stvari oko pravila trećina su doslovno neke osnove kompozicije koje def nisu jedine i nema smisla držati ih se uvijek, osim ako ne želiš rendom flickr fotografije.

Također, zašto bi bilo BOLJE da je kraće vrijeme ekspozicije na drugoj slici? Jer to nije "mutno". Izgleda kao ove iritantne kul dvostruka ekspozicija fotografije koje su bile hip prošle godine.

Mislim, meni su obje fotke dosta bezz, ali ono.,,

Nisam izguglao dva tutoriala nego sam odslušao podosta kolegija o fotografiji, fotkao sa DSLR-om poprilično dugo vremena te imao par fotki na izložbi.

Uopće nije pogrešno da je subjekt na desnoj trećini, nego je pogrešno što je usmjeren van svih zbivanja na fotki. Mislim, nitko te ne prisiljava da se držiš toga, ali to je osnovno pravilo kompozicije i sam subjekt izgleda kao dio druge fotke, a ne ove.

Pogledaj lijevi rukav na drugoj fotki, što je to ako nije mutno? Uhvaćen je pokret i ako je to cilj - ok, ali ako hoće da mu fotka bude jasnija, skratiti će ekspoziciju. Nije da fotka u mračnom kutku sobe nego na čistom dnevnom svjetlu.

Uostalom, koji je kurac s ljudima na ovom forumu? Nemreš raspravljat bez da ti neki "ja sam baja, ti si kita" lik dođe srati. Otvorite si privatni forum i odite se divit jedni drugima.
« Zadnja izmjena: 25. Ožujak, 2015., 16:29 blowfish »
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Fotografija
« Odgovori #736 : 25. Ožujak, 2015., 16:32 »
Ah takav ti je naš Ixy, baja bez pokrića. :mrgreen:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Fotografija
« Odgovori #737 : 25. Ožujak, 2015., 16:46 »
Nez, okej, izguglao si dva tutoriala o fotografiji i sad KUŽIŠ stvari.
Ako se vi progabeinci prvo konsultujete s googleom prije nego uletite u neku raspravu ne znači da i drugi tako rade :tired:. Jebo mišljenje ako je tuđe.
« Zadnja izmjena: 25. Ožujak, 2015., 16:48 Adam Jensen »

Odg: Fotografija
« Odgovori #738 : 25. Ožujak, 2015., 16:53 »
Pa budući da je stavio fotku na net, pretpostavljam da je i bio cilj postići... NEŠTO u tom stilu. Jer ono, slika nije "mutna" na ovaj način.

Vidiš konkretnu i oštru konturu u pozadini i konkretno lice i sve to naprijed.
Kužim ja na što ti misliš, ali nez, nije uhvaćen neki kontinuirani pokret pa da to izgleda kao GREŠKA.
Odnosno, možda (vjerojatno) i je nenamjerno to napravljeno, ali ne mora biti greška lol.

Isto kao i pozicija subjekta.,,
Nez, def nisam neki BAJA ;) ni išta, samo je dosta iritantno kad netko počne govoriti što se "mora" u bilo kakvim ajmo reć umjetničkim stvarima.


@Adam Jensen
Bukvalno je šokantno koliko ti uspiješ svaki put fulati poantu.
Jer je moja bila upravo suprotna od "jebo mišljenje ako je tuđe".

Moja poanta je upravo da su to njegove fotke i da je glupo i iritantno kad netko uleti sa MORAO si ovo ovako i ono je MORALO biti onako. =)

Odg: Fotografija
« Odgovori #739 : 25. Ožujak, 2015., 16:58 »
Pa budući da je stavio fotku na net, pretpostavljam da je i bio cilj postići... NEŠTO u tom stilu. Jer ono, slika nije "mutna" na ovaj način.

Vidiš konkretnu i oštru konturu u pozadini i konkretno lice i sve to naprijed.
Kužim ja na što ti misliš, ali nez, nije uhvaćen neki kontinuirani pokret pa da to izgleda kao GREŠKA.
Odnosno, možda (vjerojatno) i je nenamjerno to napravljeno, ali ne mora biti greška lol.

Isto kao i pozicija subjekta.,,
Nez, def nisam neki BAJA ;) ni išta, samo je dosta iritantno kad netko počne govoriti što se "mora" u bilo kakvim ajmo reć umjetničkim stvarima.


@Adam Jensen
Bukvalno je šokantno koliko ti uspiješ svaki put fulati poantu.
Jer je moja bila upravo suprotna od "jebo mišljenje ako je tuđe".

Moja poanta je upravo da su to njegove fotke i da je glupo i iritantno kad netko uleti sa MORAO si ovo ovako i ono je MORALO biti onako. =)

:loludara:

Ček, je l' ja njemu držim pištolj na glavi i derem se u facu "OVO TI MORA BITI NA DRUGOJ STRANI"?

Oprosti ako je teško shvatiti, ali glagol "morati" se u mojem postu odnosi na neke osnovne prakse u fotografiji i nije zamišljen kao naredba :fpalm:

Nije uopće finta što ti misliš suprotno, ali je li toliki problem napisati to bez da me prvo na indirektan način nazoveš idiotom?
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Fotografija
« Odgovori #740 : 25. Ožujak, 2015., 17:12 »
Citat: [proGABBEing
Ixy link=topic=4527.msg749001#msg749001
@Adam Jensen
Bukvalno je šokantno koliko ti uspiješ svaki put fulati poantu.
Jer je moja bila upravo suprotna od "jebo mišljenje ako je tuđe".

Moja poanta je upravo da su to njegove fotke i da je glupo i iritantno kad netko uleti sa MORAO si ovo ovako i ono je MORALO biti onako. =)

Što se tiče ovih slika, hvala na zaista odličnim i konstruktivnim komentarima.
Dakle ako Metalnom (kome je bio upućen) nije bilo iritantan komentar, čak štaviše čovjek mu se zahvaljuje na konstruktivnim komentarima (nešto što je progabeing članu nepoznata riječ) onda zašto onda tebe iritira.

Jedini koji je ovdje fulao poentu si ti. Ova tema i jest da se komentarišu fotografije i da se savjetuje gdje je greška i šta ispravit, a ako želiš da su to "tvoje fotke" koje niko neće komentarisat onda ih i ne objavljuj ovdje, to je valjda logično (ili nekom nije). Tebi je, kao i uvijek, bio cilj samo da se napraviš pametan a u stvari si po ko zna koji put dokazao koliko imaš površno mišljenje. Da bi bio stručan u nečemu moraš to dublje prostudirat a ne pročitat par stranica na googleu i mislit da si svu pamet svijeta popio :mrs:. Da se tako znanje stiče vi progabeinci bi bili doktori nauka :mrgreen:.
« Zadnja izmjena: 25. Ožujak, 2015., 17:17 Adam Jensen »

Odg: Fotografija
« Odgovori #741 : 25. Ožujak, 2015., 17:20 »
@blowfish
Ček, jel ti držim pištolj na glavi i derem ti se u facu da si idiot?  :hiha:
Kužiš, problem mi je ne nazvati te indirektno idiotom koliko je tebi problem ne biti indirektno superioran i znalac.  :hiha:

Plus, zapravo to uopće nije bilo toliko namijenjeno tebi,,,, samo sam htio vidjeti hoće li ovi dežurni reagirati. Naravno da jesu. <3


@Adam Jensen
Ali kralju, jel ti kužiš da ti ne znaš doslovno ništa o meni? Ti ne znaš koliko i kako ja znam o fotografiji ili bilo čemu drugome lol.
Tako da u biti radiš IDENTIČNU stvar kao i ja (sereš po osobi koju ne znaš), samo što sam ja usput i sudjelovao u topiku. A ti si učinio samo to. Zapravo ne samo to. Uvrijedio si i još troje ljudi koje također ne znaš, a koji čak trenutno nisu tu. xD

Mislim, meni to ne smeta jer me boli koki za rendom internet komentare. :faca:
Vrijeđaj me koliko želiš, samo ne kužim odakle ti onda to superiorno moralno tlo.

Odg: Fotografija
« Odgovori #742 : 25. Ožujak, 2015., 17:30 »
@blowfish
Ček, jel ti držim pištolj na glavi i derem ti se u facu da si idiot?  :hiha:
Kužiš, problem mi je ne nazvati te indirektno idiotom koliko je tebi problem ne biti indirektno superioran i znalac.  :hiha:

Plus, zapravo to uopće nije bilo toliko namijenjeno tebi,,,, samo sam htio vidjeti hoće li ovi dežurni reagirati. Naravno da jesu. <3

Dapače, uopće nema namjere indirektnosti u mojoj kritici na njegovu fotku. Zbog čega mu ne bih objasnio par osnovnih stvari ako je čovjek stavio fotke jer ga zanima tuđe mišljenje? To što ti svoju ignoranciju opravdavaš "umjetničkom slobodom" je ok, ali promovirati je ispred nekih osnovnih tehnika u temi namijenjenoj za to je besmisleno. Ništa o čemu sam pričao nije obavezno i ništa se ne mora, a to što postoje pravila uopće ne ograničava umjetničku slobodu, samo joj daje neki smisao i čini kvalitetnijom u odnosu na ostale samoprozvane umjetnike. Poznavati pravila i svjesno ih kršiti je drugo, ali ne poznavati pravila i to nazivati umjetnošću nema veze sa fotografijom.

Cheers! :piva:
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Fotografija
« Odgovori #743 : 25. Ožujak, 2015., 17:36 »
Citat: [proGABBEing
Tako da u biti radiš IDENTIČNU stvar kao i ja (sereš po osobi koju ne znaš)
Znači sereš po osobama koje ne poznaješ i kad te neko nazove "seronjom" ti to smatraš uvredom? :bonk:

Odg: Fotografija
« Odgovori #744 : 25. Ožujak, 2015., 17:45 »
Ne lol. Dio gdje me nazivaš šupkom je okej i potpuno validan.
Govorim o ovome:

Nez, okej, izguglao si dva tutoriala o fotografiji i sad KUŽIŠ stvari.

Tebi je, kao i uvijek, bio cilj samo da se napraviš pametan a u stvari si po ko zna koji put dokazao koliko imaš površno mišljenje. Da bi bio stručan u nečemu moraš to dublje prostudirat a ne pročitat par stranica na googleu i mislit da si svu pamet svijeta popio :mrs:. Da se tako znanje stiče vi progabeinci bi bili doktori nauka :mrgreen:.

Autor prvog citata čini negativne pretpostavke o osobi koju ne poznaje. To je pogrešno i uvreda.
Autor drugog citata čini negativne pretpostavke o tri osobe koje ne poznaje. To je ispravno i nije uvreda.


 :kava:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Fotografija
« Odgovori #745 : 25. Ožujak, 2015., 17:55 »
Autor prvog citata čini negativne pretpostavke o osobi koju ne poznaje. To je pogrešno i uvreda.
Autor drugog citata čini negativne pretpostavke o tri osobe koje ne poznaje. To je ispravno i nije uvreda.
Ixy druže stari, moje moralno gledište je ovakvo otprilike: ubiti nevinu osobu je loše, ubiti ubojicu nije (da, pobornik sam smrtne kazne). Prevedeno na naš primjer: osoba koja vrijeđa osobu koja vrijeđa nije ista kao osoba koja vrijeđa osobu koja ne vrijeđa :mrgreen:.

Odg: Fotografija
« Odgovori #746 : 25. Ožujak, 2015., 18:06 »
Citat:
Konkretno, recimo da si išao podjelom na trećine i to je ok, ali ti je ovaj lik morao biti na lijevoj trećini, a ne na desnoj. On sada gleda prema van, što ne valja. Znači staviš ga malo više i staviš ga na lijevo,

Doslovce si liku rekao kako da slika, doslovce. Nisi davao komentare vezane za ekspoziciju, kompoziciju, pametovao si u vezi HDR što svi znaju šta je i doslovce si liku rekao kako da slika. Ostalih par komentara su ti u redu. Al ne mogu shvatiti prije svega da ću se složiti s Ixy-em, jer poglavito ako se komentiranjem držimo nekih osnovnih ogranaka fotografije može biti u redu al doć i reć e lik trebao si SEBE na FOTKI stavit LIJEVO, nema veze s komentiranjem stila, samo si prosrao što si negdje čuo. Da ne velim par postova kasnije tvrdiš da ti nisi rekao da mora. Rekao si specifično da MORA i NE, jer su to pravila tvojih zlatnih kolegija.

Koji baj the way vidim nisu ti pomogli baš nešto hehe. Kužiš kakav si komentar ostavio ? Kao da si došao u muzej promrmljao nešto o stilu izrade, materijalu i trudu Micalangelovog Davida a zatim si svima okupljenima rekao: "Čekajte pa taj kipar je kreten! David treba po pravilima struke gledat na lijevo pod kutem od 45 stupnjeva" lol 

P.S. a i jensen ga zna prisrat. Dobro ti veli, često osim svoje moralne baze, nemaš nekih argumenata.
« Zadnja izmjena: 25. Ožujak, 2015., 18:08 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Fotografija
« Odgovori #747 : 25. Ožujak, 2015., 18:30 »
Citat:
Konkretno, recimo da si išao podjelom na trećine i to je ok, ali ti je ovaj lik morao biti na lijevoj trećini, a ne na desnoj. On sada gleda prema van, što ne valja. Znači staviš ga malo više i staviš ga na lijevo,

Doslovce si liku rekao kako da slika, doslovce. Nisi davao komentare vezane za ekspoziciju, kompoziciju, pametovao si u vezi HDR što svi znaju šta je i doslovce si liku rekao kako da slika. Ostalih par komentara su ti u redu. Al ne mogu shvatiti prije svega da ću se složiti s Ixy-em, jer poglavito ako se komentiranjem držimo nekih osnovnih ogranaka fotografije može biti u redu al doć i reć e lik trebao si SEBE na FOTKI stavit LIJEVO, nema veze s komentiranjem stila, samo si prosrao što si negdje čuo. Da ne velim par postova kasnije tvrdiš da ti nisi rekao da mora. Rekao si specifično da MORA i NE, jer su to pravila tvojih zlatnih kolegija.

Koji baj the way vidim nisu ti pomogli baš nešto hehe. Kužiš kakav si komentar ostavio ? Kao da si došao u muzej promrmljao nešto o stilu izrade, materijalu i trudu Micalangelovog Davida a zatim si svima okupljenima rekao: "Čekajte pa taj kipar je kreten! David treba po pravilima struke gledat na lijevo pod kutem od 45 stupnjeva" lol 

P.S. a i jensen ga zna prisrat. Dobro ti veli, često osim svoje moralne baze, nemaš nekih argumenata.

Složiti ćeš se s Ixyjem jer imaš neku neopisivu potrebu komentirati moje postove i srati, a ne jer imaš ikakvog znanja o fotografiji. Hvataš se jedne jebene riječi odnosno fraze za koju dobro znaš da nema veze s naredbom. Sjaši više, naporan si. :fpalm:

Druga stvar, to nisu pravila kolegija nego su pravila fotografije kao umjetnosti i svaki pošteni fotograf ih se pridržava. MORA ih se pridržavati ako želi da mu fotke (ne slike, nije Picasso) budu kvalitetne, a ne splačine koje će on nazivati umjetnošću jer eto, njemu su ispale prekrasno. Ne mora ako mu je svejedno. Koja je razlika između tog "moraš" i kad mu kažem "moraš stisnuti ovaj tu gumb da okineš"? Ili očekuješ da netko nauči fotkati tako da mu daš fotić u ruke i kažeš da radi što želi?

A ova usporedba nema nikakvog smisla. Michelangelov David je nešto prema čemu se uspoređuju djela raznih anonimaca i procjenjuje valjaju li, a isto tako postoje i fotke koje su kvalitetne i napravljene u skladu s osnovnim zakonima fotografije i zbog toga cijenjene.

I za kraj, ti fakat misliš da ja ovo govorim napamet ili imaš ijedan argument protiv onoga što sam mu savjetovao? (Ili naredio, kako ste vi veliki forumski umovi to protumačili)
« Zadnja izmjena: 25. Ožujak, 2015., 18:35 blowfish »
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fotografija
« Odgovori #748 : 25. Ožujak, 2015., 20:07 »
Ne znam ništa o fotografiji.

Ono što znam naučio sam iz ovog topika od iskusnijih fotografa.

Sa sigurnošću mogu reći da ovo nije umjetnost, kao niti ovo, a bome ni ovo.
U to sam siguran zato što su "likovi" na desnoj trećini i gledaju prema van, što ne valja.

Mislim, govorim ovo jer mi je glupo da su te tri fotografije osvojile umjetničke nagrade za fotografiju prošle godine, a očito nisu kvalitetne, nego splačine koje su autori samoprozvali umjetnošću jer eto, njima su ispale prekrasno.

Odg: Fotografija
« Odgovori #749 : 25. Ožujak, 2015., 20:13 »
Mislim, govorim ovo jer mi je glupo da su te tri fotografije osvojile umjetničke nagrade za fotografiju prošle godine, a očito nisu kvalitetne, nego splačine koje su autori samoprozvali umjetnošću jer eto, njima su ispale prekrasno.

Poznavati pravila i svjesno ih kršiti je drugo, ali ne poznavati pravila i to nazivati umjetnošću nema veze sa fotografijom.

Neću se više ovdje javljati. Lijep pozdrav :kava:
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9