HCL.HR

Općenita tema za filmove

  • 1665 Odgovora
  • 254934 Hitova
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #510 : 08. Listopad, 2012., 11:08 »
I Ivo Gregurević. Realnost,,,,,,,,,,,,,,, hrvatske kao takve.

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #511 : 08. Listopad, 2012., 11:35 »
Odličan noobov osvrt na hrvatski film. Hrvatski film ono. Hrvatsko stvaralaštvo općenito.  :wildboy:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #512 : 08. Listopad, 2012., 12:57 »
U svezi hrvatskog filma...
Realno, imamo kvalitetne glumce i redatelje i danas više ni oprema nije neki bed.
Kad bi se išao snimat neki spektakl, ono pravi ratni film il nešt vjerujem da bi se javilo miljon
airosoftera i raznoraznih zagriženih ljubitelja takve tematike koji bi spremno volontirali u filmu.

Mislim da je najveći problem što nitko ne zna napisati kvalitetan scenarij, ili ga i napiše ali nema tog
producenta koji bi ga realizirao. Jendom prilikom Branko Lustig je pričao na nekoj konferenciji
o Schindlerovoj listi i izjavio da bi snimio film o domovinskom ratu kad bi mu netko predao kvaltietan scenarij.

Ironično je što su hrvatski filmi prožeti ratnim temama ili motivima koji su posredni utjecaj tih zbivanja a
nemamo ni jedan pravi akcijski ratni film.

Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #513 : 08. Listopad, 2012., 13:43 »
Još filmova o RATU.  :hiha:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #514 : 08. Listopad, 2012., 14:32 »
Alternativno, barem jedan dobar film o ratu.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #515 : 08. Listopad, 2012., 23:27 »
postoji li ijedan dobar film o ratu? REALNO


al inače.
neznam, uopće ne hejtam hrvatski film nešto posebno. nego ono, isti mi je kurac ko i EUROPSKI film. A europski film je -UVIJEK- smeće, najviše stilski. Nije uopće stvar u temama toliko. Izgleda ili jadno ili generično, il oboje. Hrvatski najčešće oboje, npr kad smo kod ratnih filmova JOZEF  :ave: potpuno nerazumljiva hrpa dreka tako užasno isforsiranog "stila". Jedini razlog zašto sam ostao gledat je tomsonova mjuza.  :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #516 : 08. Listopad, 2012., 23:43 »
Ja ne hejtam RH film. Samo mi je jebeno dosadan ili nejasan.

Europski ne moš tako generalno, ima dosta dobrih stvari. Ok ima i smeća, ali stilski lol. Ima toliko toga raznolikog dok većina naših filmova (svi?) izgleda podjednako bijedno.


Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #517 : 08. Listopad, 2012., 23:47 »
Ae, +1.

Nisam gledao ni jedan domaći film koji mi je bio baš ono... dobar.
Produkcija je uvijek dosta bijedna, humor je forsiran, a scenariji su ridikulni.

=(

*

n00b

  • ****
  • 1663

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #519 : 09. Listopad, 2012., 12:49 »
Od 91' naovamo, da. Ex-yu je bilo dobrih stvari (recimo H-8 koji je meni baš baš genijalan)

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #520 : 09. Listopad, 2012., 17:32 »
cool noob. slažem se. hrvatskoj fali trilera, horrora (ali ne koko i duhovi, DJECA SMJEŠNO), ratnih filmova bez preseravanja i izdrkavanja mudrosti.

realno, platiob da vidim hrvatski ratni film koji je pun one linera i barem iole smislen po nekoj radnji. uglavnom, dosta mi je onih filmova koji forsaju TABUE, MORALNE DILEME, PITANJA LUDOSTI ZA GLEDATELJA...

želim vidjeti nešto drugačije jer mi je ovih depresivnih filmova o depresivnim životima hrvatskih građana pun kurac. tri tipova likova u HR filmovima: svećenik, jadna žena/kućanica koja je jadna i ne zna i plače, HRVAT'NA/kul MAČO muškarac koji tlači, tuče, psuje PSOVKE SU SMIJEŠNE I MAČO. sve se vrti oko toga realno.


na kraju kad se sve podvuče hrvatski film se nekako dijeli na dve strane: dosadna jadna govna o životu u gradu, život prosječnog jadnog jadnika u kojem se ništa ne događa i nevjerojatne pozzz ja sam film koji ruši tabue ali na najforsaniji mogući način - ljudožder vegetarijanac, čače, 7sex7, fine mrtve djevojke. baš ono, namjerna TABU tema koja je >> KONTROVERZNA << = medijsko izdrkavanje.

 :(
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #521 : 09. Listopad, 2012., 17:34 »
Da, al jasno ti je da nitko neće ulagati u "blokbaster" filmove kod nas, ne?

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #522 : 09. Listopad, 2012., 17:39 »
jasno mi je to. zato niti ne tražim blockbustere.

tražim psihološke trilere poput recimo filma the exam ili das experiment ili the cube. nešto pametno, inteligentno, a opet ne košta puno. nitko mi nemre reć da izgradnja seta i snimanja filma poput exama stoji miljarde. a opet, iako film nije najbolji ikad u povijesti, meni je dan danas ostao u pamćenju kao zaista zanimljiv, gledljiv i na kraju - dobar.

treba od toga početi.

isto tako, film memento. sjajna, originalna ideja, dobra izvedba. nije blockbuster, ali ima neku posebnost cijeli film. treba originalnosti, dosta je tipičnih likova u tipičnim situacijama i depresije.
« Zadnja izmjena: 09. Listopad, 2012., 17:41 beaver hunter »
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #523 : 09. Listopad, 2012., 17:47 »
ured: nešto sam pobrkao  :solidus:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Generalni filmski topik
« Odgovori #524 : 09. Listopad, 2012., 17:53 »
rendom film, gledljiv jako.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9