HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1706507 Hitova
*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15945 : 01. Ožujak, 2014., 12:36 »
300 (2006)



Meni jedan od najdražih filmova ikad. Ovo mi je bio 4-ti ili 5-ti put da ga gledam (uz bezbroj gledanja best-of scena na youtubeu). Obzirom da će se za sedmicu u kinima početi emitovati dugoočekivani nastavak Rise of an Empire, to je bila idealna prilika da ga još jednom odgledam.

Fenomenalan scenario je jedan od najvažnijih razloga zašto mi je ovaj film epski, iako znam gotovo sve napamet ipak svaki put iznova maksimalno uživam u naraciji, dijalozima, Leonidasovim legendarnim odgovorima... Film vizuelno izgleda fantastično, da ne kažem fantazijski. Što mi se u isto vrijeme i sviđa i ne sviđa. Volim dobre CGI animacije ali u 300 su malo pretjerali pa film izgleda kao da ima žuticu (zlatna boja dominira kao u igri DE:HR). Kad smo već kod dizajna da spomenem još jednu stvar koja mi nikako nije bila po ukusu, a to je dizajn perzijanaca (prije svega njihovog kralja Xerxesa, zatim njihovog legendarnog odreda Besmrtnika i svih ostalih koji su prikazani previše fantazijski). Mislim ono, ako hoćeš ti možeš u filmu napravit Perzijskog kralja i da je pedofil i da je peder i da je kanibal (šta mi znamo kakav je on privatno bio) ali on mora imati prepoznatljivu crnu kovrčavu kosu i bradu uvijenu u pletenice a ne da bude ćelav, obrijan, i obučen kao muška striptizeta sa 100 pirsinga i lanaca. Umjetnička sloboda bi definitivno trebala imati granicu. I ostali suvišni fantazijski elementi poput čudovišta i sl. su krajnje nepotrebni i kvare mi ugođaj. Zašto mi ovo smeta? Pored mojih ličnih preferencija u korist realističnosti, ovo mi smeta jer je ovo mogao biti epski film u rangu meni najboljeg filma ikad Gladiatora da se ovaj film ozbiljnije shvatio i prikazao u realističnijem tonu. Kada sam prvi put gledao 300 bio sam malo razočaran zbog ovoga, ali kasnije sam saznao da inspiracija za film nije bila historijska Bitka kod Termopila nego strip Xerxes (koji je na fantastičniji način prikazao ove događaje), čak je i pisac stripa Frank Miller bio jedan od scenarista u filmu, a brojne scene su u potpunosti "prekopirane" iz stripa. Pa prema tome sad shvatam da je glupo zamjerat filmu što nije dovoljno realističan ili što zlatna boja dominira u koloritu (jer tako više podsjeća na svoj stripovski predložak). Režija je također na vrhunskom nivou, Zack Snyder je postavio nove standarde u ovom žanru. Koreografija borbe je najbolja koju sam ikad vidio (sa izuzetkom scena borbe Ahila i Hektora iz Troje, koja mi je najbolja scena borbe ikada). Brojni kasniji filmovi (i serije) su pokušali, više ili manje uspješno, kopirati njegove metode a najuspješnija u tome je bila serija Spartacus. Ovakvi spektakli bi bili ništa bez epskog soundtracka, a 300 briljira i na tom polju. Pogledajte ovu scenu gdje se vidi veliki uticaj muzike na podsticanju emocija kod gledatelja. Dosta dirljiv film na trenutke. Gluma je također vrhunska, prije svega fantastični Gerard Butler kao kralj Leonidas, nikad ga nisam (a vjerovatno više i neću) gledati u ovakvom dobrom izdanju, pravi vođa; Lena Headey kao kraljica Gorgo, snažnog karaktera, dostojanstvena, savršena kraljica (treba biti uzor ženama).

Odličan film koji je postavio neke nove standarde u žanru, i kojem je malo falilo da bude kultan. Nadam se da će nastavak biti barem približno dobar.
9,5

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15946 : 01. Ožujak, 2014., 14:07 »
mogo bi sad neki legendarni bbs post ostavit sa sarkaziranjem svake ove glupe rečenice, ali neću.

ali,,,

i da je pedofil i da je peder i da je kanibal
izjednačavanje homoseksualaca s pedofilima i kanibalima. :ave:

i kojem je malo falilo da bude kultan.
kako je moguće upotrijebit riječ kultan za ovaj film? to nema nikakvog smisla, jel znaš što to znači, mislim znaš, al razmisli malo i onda procjeni jel film kao što je 300 može biti kultan,,,

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15947 : 01. Ožujak, 2014., 18:11 »
django unchained :D
One little spark and before you know it, the whole world is burning.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15948 : 01. Ožujak, 2014., 18:45 »
:tired:

Dojam ti je odličan!

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15949 : 01. Ožujak, 2014., 19:07 »
kaj jel moj? haha stajaznam da moram dojam ostavit pise koji ste zadnji film gledali :p ak je to bilo za mene
One little spark and before you know it, the whole world is burning.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15950 : 01. Ožujak, 2014., 19:09 »
haha trebala bi ipak nešto napisati :p ;)
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15951 : 01. Ožujak, 2014., 19:10 »
ahaha ajoj... kaj bas moram xD smijem postat youtube trailer link i bok?:P film je.. dobar hahah
One little spark and before you know it, the whole world is burning.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15952 : 01. Ožujak, 2014., 19:16 »
Paono, to je neki standard teme. Valjda možeš izdvojit 2 min vremena za rečenicu-dvije dojma

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15953 : 01. Ožujak, 2014., 19:20 »
SEX AND THE CITY


kakvo glupo debilno smeće od filma. čak i meni koji volim ta glupa šašava debilna smeća od filmova.

ONA JE SRETNA. ONA JE TUŽNA. ONA JE TAMO I ŠTO? NIŠTA! UREĐUJE KUTIJE SA STVARIMA! ONA JE SRETNA!

doslovno 2/10 besmisleno govno. nema cica. nema vagina. nema ničeg.

ali onaj dio na sredini negdi kada se ženi, pa ima fotošuting u VOGUEU!

vidi ove odlične cipele MARK CHOO, vidi ovaj kul brend kako je fenomenalan, vidi ovu haljinu MIRKO KLOBUČAR, vidi ovaj nakit FERDO SVAROVSKI. ali najviše od svega vidi ove dolare koji će doći u našu blagajnu zato što smo njihova imena spomenuli u najvećem dreku filmske industrije u povijesti.

doslovno je sve loše i patetično i jadno i bljakica. baš je bilo par scena na koje sam krinđao. ali doslovno najviše ikad na scenu kad se ŠARLOTA >>>POSERE<<< u gaće. to je doslovno bilo WHOAH idemo snimiti scenu kada se ona posere u gaće to će biti dosta EPIC i glupe žene će pričat na ulici JEL ZNAŠ DA SE ŠARLOTA POSRALA U GAĆE WHOAH...

nezz, film je savršeno >proračunat< i baš me živciralo što je to toliko očito. mislim, svaki film je proračunat da se svidi CIJELOM SVIJETU ali ovdje je to baš bljakicasto napravljeno.

nezica :(


in b4 zapunjara h8 :(
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15954 : 01. Ožujak, 2014., 19:25 »
Meni baš rula film.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15955 : 01. Ožujak, 2014., 19:49 »
nažalost nisu filmovi ni do gležnjeva,,,,seriji. pogotovo drugi koji je baš neugodno gledat zbog dva ipo sata nesvjesnog rasizma.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15956 : 01. Ožujak, 2014., 19:57 »
Drugi je stvarno odlican, drugi dosadno rendom.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15957 : 01. Ožujak, 2014., 20:38 »
:hihi:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15958 : 01. Ožujak, 2014., 21:44 »
mogo bi sad neki legendarni bbs post ostavit sa sarkaziranjem svake ove glupe rečenice, ali neću.
Tvoja arogancija me uvijek nasmijavala. De molim te podsjeti nas sve na svoje stručne kvalifikacije na kojima to temeljiš . Ti si klasičan primjer balkanca koji misli da je najpametniji, da bi državu najbolje on vodio, da bi fudbalsku reprezentaciju on bolje vodio, a ustvari je jedan obični besposličar koji svoje frustracije osobnim životom iskazuje na takav način.


i da je pedofil i da je peder i da je kanibal
izjednačavanje homoseksualaca s pedofilima i kanibalima. :ave:
Ako sam ih stavio u u istoj rečenici ne znači da sam ih izjednačio, nauči se čitati sa razumjevanjem :tired:. Što se tiče homoseksualizma ja spadam u onu grupu ljudi koji to smatraju bolešću koja se treba liječiti.

i kojem je malo falilo da bude kultan.
kako je moguće upotrijebit riječ kultan za ovaj film? to nema nikakvog smisla, jel znaš što to znači, mislim znaš, al razmisli malo i onda procjeni jel film kao što je 300 može biti kultan,,,
Opet ne čitaš s razumjevanjem, nisam rekao da je kultan nego da mu je malo falilo tj. imao je potencijala za to. Obzirom da znam hrpu ljudi koji ga gledaju na godišnjoj bazi i još veću hrpu ljudi koji ga smatraju najboljim filmom koji su ikada gledali, pojedine scene iz tog filma su već legendarne (npr. This is Sparta), tako da ne vidim ništa pogrešno ako sam rekao da je film imao potencijal da bude kultan (da su mu odobrili veći budžet i da su svu tu priču prikazali na malo realističniji način). A ti bi valjda trebao znati da film ne mora biti univerzanlno dobro prihvaćeni da bi imao kultni status među svojim fanovima, kao što je npr. Saw serijal uživa kultni status unutar zajednice svojih vjernih fanova Dakle, to se odnosi na ljubitelje žanra a logično je da neko kao ti koji ne cijeni remek djelo kao što je Gladiator neće imati visoko mišljenje ni o 300 i ne shvaćam zašto uvijek moraš pametovati o stvarima koje te se ne tiču, ne voliš ovakve filmove i zašto uopće raspravljaš o njima. Ja filmove koje ne volim, ne gledam ih i ne raspravljam o njima.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15959 : 01. Ožujak, 2014., 21:50 »
Što se tiče homoseksualizma ja spadam u onu grupu ljudi koji to smatraju bolešću koja se treba liječiti.

naravno da spadaš. :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9