HCL.HR

The Dark Knight Rises (Spojleri)

  • 400 Odgovora
  • 38029 Hitova
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #285 : 28. Srpanj, 2012., 16:24 »
Batman/Bruce Wayne je uvijek bio glavni cilj ovdje.

Ovo čak daje neki smisao filmu al svejedno 10 puta u filmu kažu MORAMO ISPUNITI RAS AL GHUL PROROČANSTVO UNIŠTITI GOTHAM PRD PRD PRD
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #286 : 28. Srpanj, 2012., 16:32 »
to je valjda bio način da namame betmena kojeg nema već 8 godina, bar sam ja to tako shvatio

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #287 : 28. Srpanj, 2012., 16:35 »
U Beginsu se iskljucivo kaze da Liga Sjena nema suosjecanja. Cak i ako se neko pokaje on je i dalje kriminalac i za njega nema milosti.

Gotham je mozda cist,al za njih je i dalje srediste kriminala i nepravde. Oni su ekstremisti, ekstremisti koji vjeruju u cilj.

Batmana su slomili jer je sprjecio ostvarivanje tog cilja. Jer je izdao Ligu Sjena. Zato ga kaznjavaju.

To je ono kaj sam ja shvatio, i kaj po meni ima najvise smisla.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #288 : 28. Srpanj, 2012., 16:48 »
Kuiš, četiri odgovora i svaki vuče na svoju stranu.

Tali Al Ghul je nasljednica oca,iako ju je protjerao to ne znaci da ne vjeruje u isti cilj kao i on. Liga Sjena i dalje postoji, cak i nakon kraja zadnjeg filma. Jer postoje vec tisucljecima. Tali je imala motivaciju osvete i dovrsavanja posla Ra's Al Ghula. Ne vidim problem u vezi tog.

Naravno to nije u filmu objasnjeno od slova do slova,al covjece pa dajte povezite pokoju tocku. Nemres pljuvat po filmu jer zahtjeva pokretanje pokoje mozdane vijuge tokom prikazivanja  :wildboy:

Aj ti pokreni moždane vijuge pa pročitaj što sam napisao u prvom postu.

@depresija

Koji je njihov viši cilj? Sve ovo s Gothamom pada u vodu ako im je cilj osveta ko što Yuri kaže. Kako mogu tražiti balans ako smo ustanovili da je balans postavljen jer je mir u gotamu?  :wildboy:

@yuri

Ultimativna osveta.

Ok. Ima smisla. Iako se forsa ta ozbiljnost i realnost, al da, ima smisla.

@chiko

Dakle sve ovo oko gothama je namamljivanje betmena kojeg namame i sjebu i onda nastave i dalje raditi...to. 5 mjeseci. Ne bi reko da su ga samo htjeli namamiti.

Gotham je mozda cist,al za njih je i dalje srediste kriminala i nepravde. Oni su ekstremisti, ekstremisti koji vjeruju u cilj.

Batmana su slomili jer je sprjecio ostvarivanje tog cilja. Jer je izdao Ligu Sjena. Zato ga kaznjavaju.

To je ono kaj sam ja shvatio, i kaj po meni ima najvise smisla.

Ako ti vjeruješ u ovo i ako ovo tebi ima smisla, onda ok. Tebi je film super, meni nije. Jer meni je to krajnje glupo. ONI SU EKSTREMISTI. jbg

Ovo Yurijevo mi ima najviše smisla, ali ako je to uistinu tako, cijeli taj setup neke priče koja obećaje ne znam što mi je jednostavno isprazan. Zvuči mi više ko opravdavanje.

Dakle da zaključim;

tl dr;

Negativci se žele osvetiti betmenu tako što će razjebati grad i natjerati ga da to gleda i ultimativno pati. Usput, to s uništenjem grada je imalo nekakve veze s Ra's Al Ghulovim prvotnim ciljem, iako to jebeno nije isti grad niti ista situacija pa im u biti služi više ko cover-up... znači osveta pod okriljem pravde, dovršavanjem posla pokojnog oca.

Je li to to?

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #289 : 28. Srpanj, 2012., 16:54 »
Ne.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #290 : 28. Srpanj, 2012., 17:06 »
 :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #291 : 28. Srpanj, 2012., 17:09 »
 :hihi:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #292 : 28. Srpanj, 2012., 17:26 »
Nez nejasno mi je u cemu je problem s ovim RAT MIR spikama u Gothamu. Kakve veze ima sto je sad mir? Gotham predstavlja zapadnu civilizaciju u svim karakteristikama (pretpostavljam da liga sjena ne cijeni te karakteristike  :hiha: ) i ne treba TRENUTNO bit rat da bi ga oni htjeli unistit.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #293 : 28. Srpanj, 2012., 17:39 »
Ali zbog drugog filma i DENT ACT-a je Gotham svijetli primjer zapada. Grad lišten kiminala i osalih govana. Pa vele i sami da će policija uskoro lovit ekipu koja knjige ne vraćaju.

Ilitiga grad se pročistio i bez njih.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #294 : 28. Srpanj, 2012., 17:44 »

Gotham je mozda cist,al za njih je i dalje srediste kriminala i nepravde. Oni su ekstremisti, ekstremisti koji vjeruju u cilj.


 :hiha:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #295 : 28. Srpanj, 2012., 17:53 »
To je totalno nejasno i zapravo je slobodno tumačenje. Al stajem ovdje.

/

Najbolji film ikad. Naj sve ikad. Ljudi su tjednima ranije rezervirali karte. Ovdje po forumu ekipa doslovno umire od sreće što je imala prilike pogledati tako nešto.

Ne bi se nikad zamarao s tom pričom da nije ovoga gore. Zanimalo me, stvarno, što vi svi vidite u toj priči i filmu a da je meni promaklo.

Valjda ukusi, ja ne znam. Malo me plaši iskreno što ste TOLIKO nabrijani na nešto čemu bi dao ocjenu 5 ili 6/10.

Ne.

Dobro. XD

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #296 : 28. Srpanj, 2012., 18:21 »
Mozda ljudi jednostavno ne obracaju pozornost na plotholeove/greske/nelogicnosti kolko ti.
A ako kazes da film nema impact ni atmosferu koja se ljudima svidja, to mi je sranje.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #297 : 28. Srpanj, 2012., 18:23 »
Kuiš, četiri odgovora i svaki vuče na svoju stranu.

Kuiš, to se zove >>>>>>kompleksnost<<<<<<<<. Užasno površno gledaš na sve, nije ni čudo što te film niti malo ne intrigira.
Pa čak i svi naši odgovori nisu međusobno isključivi. Nije da je netočno to da su željeli ULTIMATIVNU OSVETU, a istovremeno nije netočno da su željeli UNIŠTITI simbol zapadnjačke civilizacije. Igrom slučaja, to je neodvojivo. Alternativno, mlinka, čitav film bi ti imao snažniji impakt da je liga sjena imala......... DRUGAČIJI GRAD u vidu.
I ono. Kad pričamo o problemima u društvu, prva stvar koja nam je u vidu jest... KRIMINAL NA ULICAMA. DROGA. Jel tako? Jel tako da je tako?

Dent Act je također nešto što je deformirano i loše. Ne samo ligi sjena, nego samo po sebi jest :\ Radi sitnica si ne dopuštate viditi cjelinu, točnije, ne možete sve sitnice KONCIPIRATI u jedan cjelovit smisao.

Ok. Film nije NAJBOLJI IKAD. Al kako nešto o SUPERJUNACIMA može biti najbolje ikad, osim u svojoj kategoriji? Što jest najbolje ikad? Što je na vrhu te Miline skale kada se on toliko boji jer su svi NABRIJANI na film? Ne znam.

Hoću reći, ovo se pretvorilo u crno/bijelo raspravu. Onima kojima je film dobar se tjeraju da im film bude JOŠ BOLJI no što je, a onima kojima nije se tjera da im sve oko filma bude JOŠ IRITANTNIJE no što je. Malo schillajte i razmislite o trilogiji kao takvoj.
=)
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #298 : 28. Srpanj, 2012., 18:31 »
:dancing:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #299 : 28. Srpanj, 2012., 18:35 »
Zvuči mi više ko opravdavanje.

Al' upravo u tome je poanta. Opravdavanje.
Forsira se neki "visi cilj", prorocanstvo, lazna pravda bla - ali na kraju se sve svodi na jednu zensku zeljnu osvete za svog oca (makar toga nismo svjesni do zadnjeg dijela filma) i jednog psihopata koji zapravo radi sve po njezinim zeljama.
Talia/Bane sami po sebi isto ne bi mogli kontrolirati Ligu i kriminalce u Gothamu kako spada da nisu imali par stvari na raspolaganju.
Za Ligu cinjenicu da je Ra's htio unistit Gotham i da je Talia njegova nasljednica.
Za ostatak probisvijeta u Gothamu cinjenicu da je Dent Act bio temeljen na lazi.


Al' realno, sve skupa je stvar interpretacije.
Nolanova trilogija mi je opcenito funkcionirala jer je logicna u svojoj nelogicnosti.
Zagrebes malo po povrsini i skuzis da likovi zapravo imaju jednostavnu motivaciju. Ne znaci da je lose, jebeno mi to zapravo.

Samo ono, zbog Mementa i Inceptiona ljudi misle da u svakom Nolanovom filmu moraju trazit nesto duboko & shit.
A u Batmanima je sve manje-vise jasno i jednostavno povezano.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9