HCL.HR

The Dark Knight Rises (Spojleri)

  • 400 Odgovora
  • 38014 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #315 : 28. Srpanj, 2012., 22:22 »
E nezzz :hihi: :wildboy:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #316 : 28. Srpanj, 2012., 22:33 »
Samo ono, zbog Mementa i Inceptiona ljudi misle da u svakom Nolanovom filmu moraju trazit nesto duboko & shit.
Memento - film s poprilicno linearnom radnjon koji je zanimljivo montiran.
Inception - film koji doslovno ima dubinu

Bar oba tri betmena nemaju ozbiljnije i dublje likove i teme.


Al' nemaju realno. Nista vise ni manje no Inception i Memento.
Imaju solidan, zabavan scenarij, likove i reziju koja sve to skupa spaja dobro.
I nezz ono, trebao sam boldat "misle". Jer u tome je problem. Ljudi misle da moraju trazit neku dubinu i sto vec ne.
Memento je pomalo reverse mindfuck(na prvo gledanje, drugi put jednostavno daje dojam filmskog gimmicka), Inception jednostavno ostavlja puno za osobnu interpretaciju, a Batman trilogija je jednostavno to - trilogija.
Makar svaki film funkcionira kao cjelina, lako je zaboravit da likovi od prvog do zadnjeg filma zapravo utjecu jedni na druge i nastavljaju se jedni na druge.

Ne znam zapravo sto su ljudi ocekivali od Nolanove Batman trilogije. Specificno Noob i koza. I Pilip, makar imam osjecaj da on nije pogledao uopce prva dva filma.
Dark Knight i Rises su definitivno jedni od boljih primjera kinematografije opcenito.
I realno su 2 najbolja filma ikad - kad se radi o filmovima radenim po stripovskom predlosku. Nista im zapravo ne fali.
A ono sto je Nolan izveo sa tim predloskom je jebeno. Suspenzija nevjerice ovo-ono.
Nasao je skoro pa savrsenu mjeru izmedu stripovske nerealnosti i filmske realnosti.
Prepustis se filmu i gustas.
Jel ga je lako dekonstruirat i naci zamjerke? Je, normalno da je. Film je, ne postoji film u kojem netko nece naci zamjerke, bilo subjektivne ili objektivne.
Vrlo zajebano upravo zbog stripovskog predloska. Imas ekipu koja ce prihvacat i interpretirat stvari jer znaju nesto o likovima iz stripova, dok drugi crpe informacije cisto iz trilogije. Citao sam stripove nesto malo, ali vecinu sranja o Batmanu znam iz filmova i crtane serije koju sam gledao ko klinac, pa mi ipak nije bilo tesko naci poveznice i odmah prepoznat motivacju.
Ali vise vidim subjektivne zamjerke ovdje.
Njub je razocaran jer film nije opravdao FORUMSKI HAJP ili nesto takvo.
Koza 1/10 imdb rece.
Pilip pilip.

Ne mislim time da random rantaju bez pokrica, filmu se definitivno mogu naci zamjerke koje stoje, al' ono, ne valja gledat film sa tudim ocekivanjima. Nezz.  :wildboy:

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #317 : 28. Srpanj, 2012., 22:37 »
 :thumbs:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #318 : 29. Srpanj, 2012., 00:26 »
Lik je partizan.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #319 : 29. Srpanj, 2012., 11:52 »
GLEDAO GA OPET XDDDD

malo je bolji, al svejedno blah. Mislim ima više smisla taj cili LEAGUE OF SHADOWS kurac kojeg se kurca nisam sjećao iz prvog dijela, i ako ideš od početka da je TALIA VS BETMEN zapravo smisao svega. A i propustia sam par rečenica na prvom gledanju koje kao objašnjavaju stvari.

ekipa izađe iz burze po danu, sljedeća scena, mrkli mrak.  :ave:
Isti kurac kad frajer dođe u bolnicu ( krene čim se digne ujutro),  sljedeća scena on se spušta kroz prozor MRAK JE. Mislim ok može radit testove cili dan al uopće nemaš taj osjećaj da se nešto tu događalo između. Nisu neki veliki propusti al stvarno ubijaju flow filma, nemaš pojma koliko vrimena prolazi između stvari. Slično i sa BOMBA TICKING OFF, imamo 3 miseca -> imamo 23 dana -> imamo 18 sati, tranzicije su iste, nepostojeće. Nemaš osjećaj da se išt odvija između toga. Tj zapravo i nije, ANARHIJA JE al svi side u svojim kućama i eventualno očiste dvoriše.
Imam osjećaj ko da je film triba trajat 3:10 al su ga skratili za 20 minuta i pritom samo sikli scene i brzali.
Jel najavljen možda nekakav directors cut? To bi možda dosta popravilo film.

Sve scene fajta su snimane od pasa na gore, ne vidi se nikad cijeli čovjek. Općenito nije dojmljiv nit uvjerljiv kad bi to triba bit. Pavela idu ubit, prisloni mu pištolj na glavu i taman kad triba pucat >>ZOOOMOUT maksimalni da doslovno niti ne vidiš ništa. Frajer padne. PRD.
Zapravo svi umiru neimpresivno. Bane rendom raketa PRD MRTAV SAM, 0 epiknosti, niti ga ne vidiš kako umre zapravo, samo odleti iz kadra, a talia scena je isto savršena. Vozi se u kamijonu kojeg pogode 3 rakete (betmobila je prije toga uništila 1 xD), kamijonu nije ništa, staklo je još cilo, AL VOZAČ UMRE. SPONTANO. Ok, talija nastavi vozit kamijon, padne k10 metara s kamijonom.... UMRE. Naravno prije toga ima mini govor i onda taman kad završi >>>IZDAHNE<< i to izgleda dosta loše. U istom kamijonu je i gordon, al u prikolici - njemu nije ništa.

ZAŠTO TO  :chair:

Tom hardy doslovno ne trepne u cijelom filmu. A mislim da ni nije progovoria riječi na snimanju filma nego su samo naknadno to dodali : [

Najluđe od svega je šta je anne hathaway najbolja u filmu a od nje sam očekiva da će bit govno.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #320 : 29. Srpanj, 2012., 12:19 »


ekipa izađe iz burze po danu, sljedeća scena, mrkli mrak.  :ave:
Isti kurac kad frajer dođe u bolnicu ( krene čim se digne ujutro),  sljedeća scena on se spušta kroz prozor MRAK JE.

Iste ces stvari zapravo naci u Begins i Dark Knight.

Primjer - scena gdje se Bruce Wayne sa Rachel spusta u Gothamovo podzemlje nakon sto je vidio ubojicu svojih roditelja kako umire u sudnici.
Dan kad su silazili autom dolje, dalje noc makar se u scenama vidi nebo par puta. Kao podzemlje je, al' ipak se vidi nocno nebo u vise od par scena tijekom svega toga.
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj, 2012., 12:29 Yuri »

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #321 : 29. Srpanj, 2012., 12:47 »
GLEDAO GA OPET XDDDD

malo je bolji, al svejedno blah. Mislim ima više smisla taj cili LEAGUE OF SHADOWS kurac kojeg se kurca nisam sjećao iz prvog dijela, i ako ideš od početka da je TALIA VS BETMEN zapravo smisao svega. A i propustia sam par rečenica na prvom gledanju koje kao objašnjavaju stvari.

ekipa izađe iz burze po danu, sljedeća scena, mrkli mrak.  :ave:
Isti kurac kad frajer dođe u bolnicu ( krene čim se digne ujutro),  sljedeća scena on se spušta kroz prozor MRAK JE. Mislim ok može radit testove cili dan al uopće nemaš taj osjećaj da se nešto tu događalo između. Nisu neki veliki propusti al stvarno ubijaju flow filma, nemaš pojma koliko vrimena prolazi između stvari. Slično i sa BOMBA TICKING OFF, imamo 3 miseca -> imamo 23 dana -> imamo 18 sati, tranzicije su iste, nepostojeće. Nemaš osjećaj da se išt odvija između toga. Tj zapravo i nije, ANARHIJA JE al svi side u svojim kućama i eventualno očiste dvoriše.
Imam osjećaj ko da je film triba trajat 3:10 al su ga skratili za 20 minuta i pritom samo sikli scene i brzali.
Jel najavljen možda nekakav directors cut? To bi možda dosta popravilo film.

Sve scene fajta su snimane od pasa na gore, ne vidi se nikad cijeli čovjek. Općenito nije dojmljiv nit uvjerljiv kad bi to triba bit. Pavela idu ubit, prisloni mu pištolj na glavu i taman kad triba pucat >>ZOOOMOUT maksimalni da doslovno niti ne vidiš ništa. Frajer padne. PRD.
Zapravo svi umiru neimpresivno. Bane rendom raketa PRD MRTAV SAM, 0 epiknosti, niti ga ne vidiš kako umre zapravo, samo odleti iz kadra, a talia scena je isto savršena. Vozi se u kamijonu kojeg pogode 3 rakete (betmobila je prije toga uništila 1 xD), kamijonu nije ništa, staklo je još cilo, AL VOZAČ UMRE. SPONTANO. Ok, talija nastavi vozit kamijon, padne k10 metara s kamijonom.... UMRE. Naravno prije toga ima mini govor i onda taman kad završi >>>IZDAHNE<< i to izgleda dosta loše. U istom kamijonu je i gordon, al u prikolici - njemu nije ništa.

ZAŠTO TO  :chair:

Tom hardy doslovno ne trepne u cijelom filmu. A mislim da ni nije progovoria riječi na snimanju filma nego su samo naknadno to dodali : [

Najluđe od svega je šta je anne hathaway najbolja u filmu a od nje sam očekiva da će bit govno.

Greške u filmovima su nebitne i ne kvare ništa, nemoguće je paziti na sve i vidjeti sve, to su oprošteni lapsusi (sjeti se auta u pozadini gospodara prstenova, digitalnog sata na ruci u Gladiatoru ili aviona u Troji, filmovi nisu losi zbog toga niti su izgubili na kvaliteti)

Film je sniman samo godinu dana relativno brzim tempom, spomenimo recimo Ajvartar koji je sniman 13 godina?

Slažem se da su tranzicije između dana/mjeseci prebrze i neprimjetne osim u klimatskim promjenama. Nažalost film nije mogao biti dug 3 sata, ali 10 min u tom dijelu radnje bi doista pomoglo. Recimo, više Bruce Wayna u zatvoru kako se priprema.

Batmanov tumbler je pogođen  u stražnji donji dio gdje je najmanje zaštičen, to je dio gdje nije blindiran.

Talia je vozila blindirani kamion otporan na eksplozije. Normalno da je poginula kada je sila direktno udarila u prednji dio, a ona je maznila glavom u volan i sila koja je prošla kroz nju kada se odbila unazad joj je slomila vrat. Kako je pao u nesvjest lik koji je vozio taj kamion prije nje ni meni nije jasan i tu si u pravu.
Pošto prikolica nije dio prednjeg dijela (kao i kod svakog kamiona) nego je samo spojena, absorbirala je puno manju silu (a isto je bila blindirana) tako da je gordon zapravo bio zaštićen.

Tom Hardy nije imao taj luksuz da trepće iz razloga zato što je 50% njegove glume dolazilo od očiju. Nikada ne skida oči s "pljena" i to ga čini puno opasnijim i ozbiljnijim (uvalili su mu i smeđe leće, on ima tople "plave" oči).

Scene su snimane od dole prema gore zato što je tom hardy relativno nizak 175 a Christian Bale je 185. Zbog položaja kamera i kutova snimanja Bane izgleda kao da je visok 2 metra i težak 130 kila, stari filmski trik i veoma efektivan.

Tranzicija kada Bane umre od rakete je takova zato što je on u stvari nebitan i sada su sve oči prebačene na Taliu al Ghul koja je zapravo glavni negativac u filmu, Bane je u tom trenu postao nezanimljiv i iz razloga zato što je Batman ispao superiorniji i tijelom (razbio ga je ko pičku) i umom (izašao je iz te rupe takav razbijen što Bane nije mogao ni u jednom trenu svog života).

EDIT: imao je mikrofon u masci. I nisu ubili Pavela puškom nego mu je Bane vrat okrenio.
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj, 2012., 12:51 Shazaam »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #322 : 29. Srpanj, 2012., 12:50 »
Ja nez ne vjerujem da itko zaozbiljno uzima za zlo takve minorne tričarije i sranja.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #323 : 29. Srpanj, 2012., 13:50 »
Realno necu citat 25 strana govana :hiha:

Jako rula, Bane je prekul, glas rula (onako IZMJENJEN je, al ne toliko da nema nikakve varijacije u tonu), trap rula. Najbolji definitivno meni.

Ono sa motorom je debilno doduse :hiha: Od ostalih stvari sto kazete, nista nisam primjetio a da me jako zivcira.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #324 : 29. Srpanj, 2012., 14:01 »
Zvone film je PG 13. Zato nema krvi i brutalnog nasilja. Jeb ga.
Iako i dalje jefilm dovoljno mracan i bez zuma na lomljenke vrata ala hostel il renodm kurac od filma.

@jadran: a ono. SAVRSEN FILM. Naravno da onda smeta svaka i najmanja sitnica. Nije prascic babe di se i ne isplati analizirati ista.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #325 : 29. Srpanj, 2012., 14:27 »
Ne govorim za analize plota il nelogicnostu u prici neg ono. Filmske pogreske i to.   :fpalm:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #326 : 29. Srpanj, 2012., 14:36 »
.
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj, 2012., 14:38 depresija »
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #327 : 29. Srpanj, 2012., 14:45 »
 :hihi:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #328 : 29. Srpanj, 2012., 14:52 »
Zvone film je PG 13. Zato nema krvi i brutalnog nasilja. Jeb ga.

 :wildboy:

realno ajduk 1950 gradele tip. ajmo citat nejgove analize filma lol

Deprimira me ova šala :<


btw evo vam dobar materijal za ČLANAK za FILMSKI SITE xD

i da:

ima plave oči. Desni sio slike zanemari xD
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj, 2012., 14:55 nije_zvone »
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: The Dark Knight Rises
« Odgovori #329 : 29. Srpanj, 2012., 23:53 »
Izbjegavao topic, sad došao iz kina i vi prestali raspravljat....zašto to  :tired:

Overall - film je jako dobar (iako nisam gledao prethodna 2 dijela i ne volim batmana lol). Koliko god mi multimilijunaši-ali-obični-ljudi-u-odjelima superjunaci idu na kurac, ovdje mi je batman čak i kul lik. Tona stvari me zasmetala s tehničke strane i općenito nekakva pogubljenost u vremenu (odjednom prođe 3 mjeseca wtflolzord) ali se da preć preko toga. Jako solidna osmica, nikako 9.1/10 kao što IMDB sugerira.


Idem pročitat par zadnjih strana (ignorirajući postove od ovog s batman avatarom, ne znam njega  :hiha2: ), nadam se da ste nešto korisno nasrali.

edit:
e da, muzika. muzika jebote bog. hans <3
« Zadnja izmjena: 29. Srpanj, 2012., 23:57 Radim247 »
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9