HCL.HR

Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?

  • 476 Odgovora
  • 122537 Hitova
*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #210 : 15. Srpanj, 2010., 14:05 »
Ova rasprava me podsjeća na nešto *harfa+fadeout*
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #211 : 15. Srpanj, 2010., 14:07 »
JA

 :mrgreen:

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #212 : 15. Srpanj, 2010., 14:08 »
Haaaa Đester, a reko si da nitko ne igra wow  :mrs:

Bilo kako bilo smigl ne da mi se sada tražiti citat, ali ranije si rekao da se skupila baza od 5-6 konzolaških fan boya i sada pljuje po tebi. Ne poznajem ljude sa foruma osobno, ali vjerujem da ih previše nema konzole, a naročito da nisu zaluđeni suporteri konzola only. Imali konzole ne imali imaju RAZUMA, a ti očito toga nemaš. Nitko nije fanboy niti ne brani svoju konzolu na smrt dok opet ti se pokazuješ u svjetlu velikog fan boya kompa. Već sam ti ranije spomenuo da nije lijepo suditi o nečemu o čemu nisi dobro upoznat. Tako da ako doma nemaš PS3, XBox 360 i bar po 15 igara za svaku mislim da nemaš pravo ustvrditi da su igre za te konzole sranje. Zašto ? Pa zato jer nisi probao. I to je to. Ne sudi o onome što ne poznaješ. Spominjao si neki nježniji spol ? Kaj ti imaš curu ???. Nekako nevjerovatno za povjerovati da bi takvu sitničavu osobu itko mogao podnositi dulje od 25 minuta al ajde, recimo da govoriš istinu i imaš djevojku. Ono što želim je daj mi njen broj da joj velim da ti kupi PS3 pa da se malo smekšaš  :mrgreen: Mislim okej šalu na stranu, ali u svojim tvrdnjama si počeo sada pokazivati neznanje, opću iritantnost i veliku tvrdoglavost. Ja ne tvrdim da je PC bolji niti tvrdim da su konzole bolje, pa opet zašto ne tvrdim tako nešto ? Pa zato jer mi na konzolama fali iskustva , a ukoliko nemam dovoljno iskustva da bi nešto mogao dovoljno opisati tj da bi mogao biti iole adekvatan arbitar, šutim. Ne znam, dakle o tome šutim. Reći čete da sada filozofiram i mješam OMG religiju ali od početaka postoji ideja od gospona Isusa koji veli : Ne činite drugima ono što ne biste voljeli da čine vama. Bi volio da sada svi počnu srat po kompu ? Ali, baš svi ? Kako bi se osjećao ? Iako, mislim da to ne bi pomoglo ama baš ništa jer očito i imaš neki fetiš biti u krivu a misliti čvrsto da si u pravu. Okej, priznajem ti raspolažeš nekim činjenicama, ali čime zapravo raspolažeš ? Guglom. Svaka čast majstore, danas je toliko teško s guglom. Da...

I molim vas bez psovki. I smigl prekini o tome 2 button mešanju. Toga nema odkada je NES ošo u zasluženu penziju.

posjedujem wii sa 15ak naslova + n64 + snes + ps1 + xbox360 (posudjen) eto jedino ps3 nisam imao prilike probati pa ne pricam bas tak bezveze... po potrebi poslikam to sve da ne ispadne da lazem kao sto lazem da imam curu... da i nju poslikam?

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #213 : 15. Srpanj, 2010., 14:09 »
Ha ! Okej, imaš konzola nemam razloga ti ne vjerovati. Ali opet vjerujem da si na next gen konzolama igrao par igara. I zato nemaš iskustva i nije mi jasan tvoj stav. Što se tiče cure radije nemoj, otvorit češ potpuno novu temu  :hihi:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #214 : 15. Srpanj, 2010., 14:10 »
Smigl..ajd olakšaj nam svima muke i definiraj šta znači biti gamer i šta je po tebi gejming.
Jer zapeo si za taj pojam, pa me baš iskreno zanima tvoje viđenje gamera.

Hvala unaprijed.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #215 : 15. Srpanj, 2010., 14:12 »
a samo sam tražio igricu-dvje  :wildboy:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #216 : 15. Srpanj, 2010., 14:15 »
 :hihi:

Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #217 : 15. Srpanj, 2010., 14:17 »
ista ta grupa ljudi koja je ocito ogromna ce kupiti isto takve sto jednostavnije igre za konzole i eto ti brojki i zarade... nitko to ne osporava da se na budalama uvijek treba zaradjivati... zar ne pricamo mi ovdje i gamerima i onome sto oni traze od igara?

U redu, hajmo. Mislim, o čemu se ovdje raspravlja zapravo, osim o brojkama ? :wildboy:

Zašto su pucačine išta više od same zabave ? Po čemu se one razlikuju od "kežualnog" Super Maria Galaxya, osim po tematici ? Dođu na isto zapravo; zadovoljavanju potreba ljudi koji manje više gejming ne doživljavaju kao nekakav "dublji" interes ili nešto.

RPGovi na PCu su isto manje više to isto - zabavni. Linearno nelinearna blesava priča sa krcato mogućnosti; ali bez karaktera kako glavnog lika, tako i NPCova. Isprazna zapravo. Oblivion, Fable, eto, za primjer, tih wrpgova.
Jedini izuzetak što sam ja igrao je The Witcher. To je igra s dušom i karakterom, kompleksnošću.. ali je kao takva izuzetak na PCu.


Dakle, mene sad zanima; što je po tebi MJERILO gejminga, DUBINE, KOMPLEKSNOSTI o kojoj toliko pričaš ?
Jer, vjerujem da bi se mnogi složili to o čemu ti pričaš, PC igre jesu tehnički dotjeranije, ali.. su i samo to. Jedina iznimka između kežualnih gejmera i PR0 PC HC gejmera je što potonji izdvajaju 10k kn godišnje za svoj hobi, jer im igre služe isključivo kao zabava.

edit, ojebemu, Facaa :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #218 : 15. Srpanj, 2010., 14:17 »
ista ta grupa ljudi koja je ocito ogromna ce kupiti isto takve sto jednostavnije igre za konzole i eto ti brojki i zarade... nitko to ne osporava da se na budalama uvijek treba zaradjivati... zar ne pricamo mi ovdje i gamerima i onome sto oni traze od igara?
Ne nece, jer vec imaju FarmVille i Texas Hold'em. Na PC-u.

A ako oni nisu gejmeri, onda nisu ni oni koji kupuju konzole i jednostavne igre za njih, pa stoga ih mozes iskljuciti iz diskusije ko sto si iskljucio farmvilovce i pokerase.

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #219 : 15. Srpanj, 2010., 14:19 »
Smigl..ajd olakšaj nam svima muke i definiraj šta znači biti gamer i šta je po tebi gejming.
Jer zapeo si za taj pojam, pa me baš iskreno zanima tvoje viđenje gamera.

Hvala unaprijed.

eto po meni gamer:

- nekakav staz u igrama (ne mora biti sad pocetak na komodorcu ali sto vise iskustva to bolje jelte, pogotovo sa razlicitih platformi)
- brza prilagodba igrama (tipa haklo sam doom,quake,cs pa sad imam prednost u bf,cod,doa2, nebitno koji tip igre ali brzo kopcanje stvari i onda gledanje detalja)
- ljubav prema svim zanrovima trenutno vani (ok prema nekima naravno vise od drugih ali eto pozeljno prema svima)
- clan guilde,klana,grupe (bilo cega sto ima veze s grupom ljudi koji su radili nesto zajednicki bez obzira na uspijeh koji su postigli)
- *min jedna propala veza zbog gejmanja :)

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #220 : 15. Srpanj, 2010., 14:24 »
Eto. Vidiš. U tome je problem. Fejk elitizam u službi opravdanja hobija. :wildboy:

Jer ono, gejming = igranje, zabava, ubijanje vremena



Možda previše ozbiljno to shvaćaš i dižeš na neku višu razinu..koja, realno, ne postoji.

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #221 : 15. Srpanj, 2010., 14:26 »
Dobro, postoji ta viša razina inače nebi bilo potrebe za ESL-om, ali u suštini se slažem da bi gejming trebala biti zabava i ubijanje vremena. Jedva čekam mafiu 2 da to opet proživim  :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #222 : 15. Srpanj, 2010., 14:30 »
ista ta grupa ljudi koja je ocito ogromna ce kupiti isto takve sto jednostavnije igre za konzole i eto ti brojki i zarade... nitko to ne osporava da se na budalama uvijek treba zaradjivati... zar ne pricamo mi ovdje i gamerima i onome sto oni traze od igara?

U redu, hajmo. Mislim, o čemu se ovdje raspravlja zapravo, osim o brojkama ? :wildboy:

Zašto su pucačine išta više od same zabave ? Po čemu se one razlikuju od "kežualnog" Super Maria Galaxya, osim po tematici ? Dođu na isto zapravo; zadovoljavanju potreba ljudi koji manje više gejming ne doživljavaju kao nekakav "dublji" interes ili nešto.

RPGovi na PCu su isto manje više to isto - zabavni. Linearno nelinearna blesava priča sa krcato mogućnosti; ali bez karaktera kako glavnog lika, tako i NPCova. Isprazna zapravo. Oblivion, Fable, eto, za primjer, tih wrpgova.
Jedini izuzetak što sam ja igrao je The Witcher. To je igra s dušom i karakterom, kompleksnošću.. ali je kao takva izuzetak na PCu.


Dakle, mene sad zanima; što je po tebi MJERILO gejminga, DUBINE, KOMPLEKSNOSTI o kojoj toliko pričaš ?
Jer, vjerujem da bi se mnogi složili to o čemu ti pričaš, PC igre jesu tehnički dotjeranije, ali.. su i samo to. Jedina iznimka između kežualnih gejmera i PR0 PC HC gejmera je što potonji izdvajaju 10k kn godišnje za svoj hobi, jer im igre služe isključivo kao zabava.

edit, ojebemu, Facaa :wildboy:

to je jednako kad da kazes da je razlika izmedju tenisaca tipa Đokovića i mene ta sto on placa svoju opremu i treninge 10 puta vise od mene.. mislim to je meni glupost... pro gaming je nacin zivota, odricanja i zrtve koje ono uzima je jednako bilo kojem drugom profi sportu i tu grupu ne mozes nikako usporedjivati s nama obicnim gamerima jer on zivi od svog gejmanja a mi trosimo pare koje smo zaradili na taj isti gejming..

znam da sam vam dopizio s wow.om ali ne znam boli primjer od toga dubine i kompleksnosti i zahtjevnosti.. ne pricam o igracima koji ce upaliti wow odigrati 2 sata i otici raditi nesto drugo nego o ozbiljnim guildama koji imaju svoje ciljeve i furaju prema njima. ni jedna igra nema bolji balans klasa od wow.a, daleko od toga da je savrsen ali moras razumijeti cijeli igru iznutra i vani da bi uopce mogao poceti shvacati koliko tu treba rada i truda da bi sve to na okupu funkcioniralo. ako me netko pita za warcraft pricu necu mu ni poceti odgovarati. ako me pitate za kompleksnost timskog rada i zahtjevanja maksimuma od igraca sprdate se na nesto o cemu jako malo znate

*btw nemojte se odma ljutiti sto ne odgovaram na svaki vas post... pa ima vas vec 7-8 di bi stigao da na sve odgovaram :)

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #223 : 15. Srpanj, 2010., 14:30 »
Smigl iskreno vjerujem da imaš hrvatsku tipkovnicu koja sadrži š, i ž pa piši onda tako jebemu pošto je ovo hrvatski forum  :wildboy:

Citat:
- *min jedna propala veza zbog gejmanja :)

Ak je tebi gejmanje važnije od cure i dozvoliš da propadne veza ili više njih zbog toga onda si stvarno jadan. Wow jebote. Kao, što rekoh i prije : Izgubljene Duše

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #224 : 15. Srpanj, 2010., 14:30 »
po potrebi poslikam to sve da ne ispadne da lazem kao sto lazem da imam curu... da i nju poslikam?

Ja ti ne vjerujem i želim da fotografiraš curu kako drži natpis: Smigl - Hardcore Pro Gamer
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9