HCL.HR

Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?

  • 476 Odgovora
  • 122708 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #270 : 15. Srpanj, 2010., 20:11 »
DRAGSTER ŠTO TI ZNAŠ O IGRICAMA FRENDE
ODI VESLAT IL NEŠTO  :chair: :chair: \:D/ :piva: :clap:

 :ave:  :ave:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #271 : 15. Srpanj, 2010., 20:14 »
Ne vidim tu nikog manje informiranog od tebe. WoW ima lore i pricu?
Ne znam, si senilan ili sto? Kompletna prica WoW-a i ekspanzija je zapravo prenesena iz Warcraft 3 i njegovih ekspanzija.


Heh, kažeš igra bazirana na warcraft strategijama ima istu priču kao i lore kao i one? Vau! :thumbs:

No dobro, pretpostavljam da si više ciljao na to da WoW baš i ne dodaje puno u sveukupni lore, što je nekako do sad možda i bilo istina no kako je, ima već neko vrijeme, najavljena ekspanzija koja će hej, doslovce promjeniti Azeroth, to ne stoji ;(

Za ovo ostalo se slažem, ali mala digresija. Tier 7 je odavno izvan mode :hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #272 : 15. Srpanj, 2010., 20:36 »
Ekšli uspješni trolovi.

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #273 : 16. Srpanj, 2010., 07:38 »
Nego, nakon 20 stranica, šta nije kompleksna intuitivnost jebeni oksimoron? :hihi:

Jerbo, ak je nešto kompleksno, to znači da nije za svakoga. Kompleksna igra nije za svakoga. Obično ima složenije kontrole, gameplay mehaniku i treba obratiti pažnju na razne sitnice. Neš tipa simulatori podmornica, aviona, napredni wargaming.

Intuitivno je potpuno suprotno tome. Znači da se možeš ufurati u stvar u par minuta. Ne treba ti nikakav isusov tutorial i čim kreneš, znaš što igraš, a dodavanjem neprijatelja i težih razina se stvara težina.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #274 : 16. Srpanj, 2010., 07:44 »
ides, ovo i ja tesko pratim... da pisem s posla jer mi posao to omogucava i zao mi je sto ti krampas na suncu pa ne mozes pisati s posla, tvoj izbor

yuri -> procitao sam kak wow nema lore i pricu i dalje necu citati jer nemam volje s obzirom na kolicinu gluposti koje valjas, FF ima pricu? OMG pa to je sve preneseno iz FF1... i takve gluposti da necu citati tvoj post dalje a steta vidim da si nadrobio tonu teksta...

reflex -> ono s tockama WTF! zavrtilo mi se

vidim rasprava se zakuhava...

*i dalje imam primjedbu na ponasanje moderatora na forumu koji vrijedjaju direktno ili indirektno!!!! nisam vam ja neki kreten da mozete samnom razgovarati kak hocete a koliko ste konzervativni dokazuje da je za vas gamer jos uvijek jedan obican nolifer.. tocno u tu grupu istomisljenika spadate sto ne bi bilo tuzno da ne radite na jebenom gaming sajtu... prestrano!


*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #275 : 16. Srpanj, 2010., 07:59 »
Da gamer nije nolifer, jebo bi. :hiha:
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #276 : 16. Srpanj, 2010., 08:13 »
smgil, jasno ti je naravno da si zbog trolanja u ovoj temi trebao dobiti ban odavno, tako da se ne pozivaj na moderatore i budi dobar. Također, i ti i reflex proučite pravila foruma još malo, onaj dio o netiqutteu isto. Za double postanjem nema potrebe, a ne bi ni nailazili na toliko neodobravanja od ostalih forumaša da razmislite koju sekundu više prije nego kliknete na "pošalji".

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #277 : 16. Srpanj, 2010., 08:38 »
smgil, jasno ti je naravno da si zbog trolanja u ovoj temi trebao dobiti ban odavno, tako da se ne pozivaj na moderatore i budi dobar. Također, i ti i reflex proučite pravila foruma još malo, onaj dio o netiqutteu isto. Za double postanjem nema potrebe, a ne bi ni nailazili na toliko neodobravanja od ostalih forumaša da razmislite koju sekundu više prije nego kliknete na "pošalji".

apsolutno svi imaju pravo na svoje misljene i svoje stavove kao i pravo da brane svoje stavove. uredu je ne slagati se s nekim, ne razumijem zasto mislis da trolam kad sve svoje stavove objasnim. isto tako trolanje (sto ti kazes da ja radim) nema veze s vrijednjam koje dobijem od grupe ljudi koja mora biti apsolutno imuna da tako razgovara s ljudima koji su clanovi foruma kojeg oni sami predstavljaju. necu ja tu dizati nikakvu frku samo eto jos jednom napominjem da se ne vrijedja na bilo koji nacin. mene opominjes a tu ima usera koji su me direktno napali pa se kasnije branili da je to samo sarkasticnost...

*yurieve postove vise ne citam niti odgovaram jer sam uspjesno odjebo u troskocima


*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #278 : 16. Srpanj, 2010., 08:43 »
Ovo mi je postalo dosadno, pa ću sad stati na tvoju stranu. Protiv tzv. elitnih imunih članova. Rock on pičke ixy, yuri i ostali. :approve
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #279 : 16. Srpanj, 2010., 08:52 »

yuri -> procitao sam kak wow nema lore i pricu i dalje necu citati jer nemam volje s obzirom na kolicinu gluposti koje valjas, FF ima pricu? OMG pa to je sve preneseno iz FF1... i takve gluposti da necu citati tvoj post dalje a steta vidim da si nadrobio tonu teksta...


Imas post iznad svog gdje ti je WoW player potvrdio da WoW sam po sebi nema svoju originalnu pricu, nego je preneseno iz Warcraft 3.
Iduca ekspanzija bi to trebala promjeniti, ali jos nije izasla. Pa tvrdnja stoji i nije glupost.

A ovo za FF nadam se da trollas. Nadam se. Ne mozes biti toliki retaj i tvrditi to ozbiljno.

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #280 : 16. Srpanj, 2010., 09:12 »
Ne vidim tu nikog manje informiranog od tebe. WoW ima lore i pricu?
Ne znam, si senilan ili sto? Kompletna prica WoW-a i ekspanzija je zapravo prenesena iz Warcraft 3 i njegovih ekspanzija.


Heh, kažeš igra bazirana na warcraft strategijama ima istu priču kao i lore kao i one? Vau! :thumbs:

No dobro, pretpostavljam da si više ciljao na to da WoW baš i ne dodaje puno u sveukupni lore, što je nekako do sad možda i bilo istina no kako je, ima već neko vrijeme, najavljena ekspanzija koja će hej, doslovce promjeniti Azeroth, to ne stoji ;(

Za ovo ostalo se slažem, ali mala digresija. Tier 7 je odavno izvan mode :hiha:

Lore oko warcraft serijala je nesto ogromno i tesko pojmljive velicine dok se ne pocnes malo zanimati za cijelu pricu, svaki pojedini dio serijala ima neku svoju pricu koje sve skupa cine warcraft lore

http://www.worldofwarcraft.com/info/story/index.html

Kolicina sadrzaja je ogromna i svaki dio igre je direktno vezan uz pricu...

http://www.wowwiki.com/Portal:Main

ukucaj neki poznati pojam i pogledaj kako i na koje sve nacine je sve povezan unutar lora, warcraft je ogroman svijet unutar sebe, svaka klasa i rasa se pazljivo biraju i stvaraju da ne bi postojala nikakva nelogicna odstupanja u wow logicnom svijetu (tko ne razumije o cemu pricam nek ne komentira bezveze)

« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2010., 09:16 smigl »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #282 : 16. Srpanj, 2010., 09:31 »
Lore je jedno, prica je drugo.

I otkud sad WoW? Vratite se topicu.

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #283 : 16. Srpanj, 2010., 09:42 »
Imas post iznad svog gdje ti je WoW player potvrdio da WoW sam po sebi nema svoju originalnu pricu, nego je preneseno iz Warcraft 3.
Iduca ekspanzija bi to trebala promjeniti, ali jos nije izasla. Pa tvrdnja stoji i nije glupost.

A ovo za FF nadam se da trollas. Nadam se. Ne mozes biti toliki retaj i tvrditi to ozbiljno.

S obzirom da je WoW MMORPG, teško da može sadržavati čvrstu i povezanu priču, jer svaki igrač bira svoj put razvoja.
S druge strane, Warcraft lore sadrži više igara i gomilu knjiga, što nema niti jedna konzolaška igra.

Final Fantasy ima priču, no ona se uz sitne izmjene provlači kroz sve nastavke. Netipični heroj, zgodna cura i ultimativni badass. Dosadno i mlako.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Da li su moguće kompleksne i intuitivne igre na konzolama?
« Odgovori #284 : 16. Srpanj, 2010., 10:13 »

S obzirom da je WoW MMORPG, teško da može sadržavati čvrstu i povezanu priču, jer svaki igrač bira svoj put razvoja.
S druge strane, Warcraft lore sadrži više igara i gomilu knjiga, što nema niti jedna konzolaška igra.

Pada mi na pamet njemu omrazeni Halo. :wildboy:  Bezbroj romana, igara i ostalih sranja je vec izaslo, kao i za Warcraft.  
Inace mi je gej linkati wiki sajtove da bi se "dokazala" prica neke igre, buduci da su sve informacije izvucene iz bezbroj izvora, ne samo igre.
Halo ima lore kao i WoW. Al' ae, eto link: http://halo.wikia.com/wiki/Main_Page
Ono, mogao sam isto tako recimo izvuci i novi Transformers: War for Cybertron kao primjer, gdje je "ogromni" lore Warcrafta zapravo pi*kin dim naspram kolicine informacija za Transformerse.
Ali dibek je vec rekao. Lore je jedno. Ne mora biti nuzno vezano za samu igru, niti biti u samoj igri.
Prica je drugo.

Final Fantasy ima priču, no ona se uz sitne izmjene provlači kroz sve nastavke. Netipični heroj, zgodna cura i ultimativni badass. Dosadno i mlako.

Stereotip koji bi se mozda mogao povuci za nastavke od 7 do 10.
Glavni likovi recimo FF6 i FF13 su zene. U FF12 recimo prakticki nema uopce tog stereotipa, prica je prebacena na siru razinu. Politicki schyte od price u igri, nije mi leglo osobno.
FF11 i FF14 su MMO-i.
Pricom su svi FF nastavci kompletno odvojene cjeline, ne bi se bas mogla drzati ta tvrdnja da su svi na istu sablonu sa sitnim varijacijama.
To bi prije vrijedilo za sam sustav igre, u borbama i slicno. Gotovo uvijek je klasicni ATB/turn based(iznimka FF12 i MMO nastavci) sa varijacijama na tu mehaniku.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9