HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3310243 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6015 : 13. Rujan, 2015., 19:45 »
ja zivim u bih i tamo u ovlastenim trgovinama za ove kompoente sto sam ih nabrajao su skuplje svaka 100 eura minimalno.Ovi sa pika ne placaju carinu i porez,zato je jeftinije,a daju garanciju kao i svaka druga tvrtka.Ako dodje do kvara ja njima saljem proizvod,oni gaa u srbiju vracaju(odakle i nabavljaju jer je tamo jeftinije) i meni dolazi novi.Naravno,ne bih uzeo od bas svakoga vec  od samo provjerenih trgovaca sto imaju dobre dojmove.Sumnjam da bi mi g1 gaming stala s 3 ventilatora,2 su mi sasvim dovoljna.

*

D1abLo Loco

  • n00b
  • 1
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6016 : 13. Rujan, 2015., 19:46 »
Pozdrav svima, naime želim da kupim novi PC, tačnije da sastavim sebi, kutiju sam već odabrao tako da to mi ne treba, već prijedlog za matičnu (mogučnost i3,i5,i7), nadogradnja rama do ja mislim 16gb će mi biti dovoljno i grafičku kartu ne tako baš skupu, uglavnom gledam da kupim nešto dobro a jeftino, kao svi naravno :)
S prva bih uzeo dobru matičnu ploču, jer ona je najvažnija barem meni :)
Procesor i5 neki?
Grafiku tipa 2gb sa 256-512 bita?
Ram 8gb za početak koji bi odgovarao matičnoj ploči.
HDD manje-više bitan jer kontam od 1TB kupit, samsung ili maxdata il bilo koji :)
i napojnu sam odlučio od 700W? valjda je dovoljno, max 800W :)
Znači prijedloge trebam, šta vi mislite šta bi mi pomoglo, ja imam na umu par stvari al ipak da pitam i neke koji bi to bolje sklopili od mene.
Hvala unaprijed svima :) Lijep pozdrav HCL ekipici.. pratim vas već duže vrijeme! :)

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6017 : 13. Rujan, 2015., 19:56 »
@Hrv4tin4
Moja greška ispričavam se krivo sam pročitao za CPU,mislio sam da je neki i3.
@OoRandyMYMInd0
Ako su ti zbilja tako cijene niske onda uredu,ma nije do ventilatora G1 Gaming je malo jača od ostalih modela,ali ako ti ona nestane GTX 960 Asus Strix sa 4 GB će odraditi posao.Ovo ostalo kao što si i samo rekao i5 4690 i H97,mislim da Anneversery verzija ima USB 3.0 pa bi ti radi toga dobro došla svakako.(nisam siguran za to).

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6018 : 13. Rujan, 2015., 20:07 »
Kao prvo ovoj upit neide tu to možeš pitati u temi "Pomoć oko sastavljanja PC konfiguracija"

Što se tiče PC-a trebao bi navesti kućište i koliko ti je buđet točnije koliko max novaca može dati za PC.

Što se tiče ovoga što si složio,nisi baš dobro,barme što se napajanja tiče.

Evo ovo će isto odraditi posao bez da pretjeruješ a neznaš slagat (sačekaj i druge da ti kažu čekaj Andrasha Highenda i Hackera oni znaju dosta o tome ja ti ovo okvirno).

1 x i5 4690 (dobar i5 procesor ako znaš overlocakat što sumnjam onda idi na k verziju ali onda moraš i aftermarket cooler,a to se neisplati jer ovaj procesor sve novije igre bez problema vrti i to će raditi i duđe vrijeme).-cca 1900Kn
1 x GeForce GTX 960 Gigabayte G1 Gaming 4GB (nemožeš nabaviti 256 bitnu grafičku za te novce,ova od 128 bitnom sabrinicom je sasvim dovoljna,zato jer sve jaće košta i više,ako ti ova grafa nestane u kućište onda Asus Strix model iste sa 4 GB).-cca 2000Kn
1 x Kingston HYperXFury 8 GB 1600Mhz-cca 400Kn
1 x H97 Anneversery (pristojna matična za cijenu)-cca 600Kn
1 x Seagate SSHD 1 TB (ja ga imam izvrstan i brz disk)-cca 670KN
1 x Forton Hyper 500W (naopajanje je i manje dovoljno neznam odakle ti ideja za 800W,takvo se napajanje nestavlja osim u konfe sa dvije grafe)-cca 500Kn

To ti je naravno složeno otprilike,za buđet do negdje 6500Kn,reci nam buđet pa će ti profesionalci bolje složiti.I navedi koje si kućište odabrao.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6019 : 13. Rujan, 2015., 20:23 »
Može preporuka? :)
Moj frend oće da si složi jednu mašinu,al baš mašinu
Budžet za koji oće da si složi je......ahah nmg napisat....13,400kn
Pa ako može najbolje moguće komponente za te novce :)
Hvala! :piva:
Konfa:
AMD FX 8350 4.0ghz 16MB Cache
MSI R7 370 Gaming 4GB
Gigabyte Ultra Durable Motherboard 970A-DS3P
Power Supply CoolerMaster RS-600W-ACAB-M4
Kingston SSD 240GB
HDD Toshiba 500GB
Cooler za CPU Katana 4
DVD Čitač Asus
Kučište MS Dragon
3D Mark Score: http://www.3dmark.com/3dm/8570946

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6020 : 13. Rujan, 2015., 20:34 »
Hvala na slikovitom objasnjenju hacker.Ali ako cemo tako,onda bih vjecno cekao da izadje nesto novo haha,ali to mi se ne da,ja zivim u trenutku :D

Ma ja vec imam relativno ok komp, i5 3570 @4.0 GHz i Gigabyte GTX 760 OC, nije mi sila, a cilj mi je konfiguracija koja ce jako dobro raditi s Oculus Riftom VR setom, tj citaj 4K gaming :)
Ova sada tehnika to ne omogucava, zato cekam Pascal ;)

Pozdrav!
Prvo sam mislio prodati računalo...Budžet za upgrade mi je 5-6 soma kuna.

Komp ti ima odličnu podlogu, prakticki perfektnu za upgrade. NE PRODAVAJ GA.

Uzmi slijedeće:



Sve ce ti nove igre raditi na Ultra u 1080p i to vjerojatno u 60 fps-a...

Nećeš pogriješiti ako to napraviš. CPU koji imaš, ni u kakvim uvjetima trenutno a i u narednih 2-3 godine ne moze biti bottleneck...

Ako ti se neda zafrkavat s ugradnjom i sastavljanjem-rastavljanjem, odes ljepo u Centro, naručiš putem webshopa, dogovoris preuzimanje i sastavljanje, doneses PC i to je to.

Evo i cijena:
Centro -KLIK

Vjeruj mi bit ces zadovoljan novim performansama! Bolje ti je to nego stavit recimo novi procesor i sve ostalo, a onda staviti na kraju slabiju graficku karticu tipa GTX 960 ili 970, jer vjeruj mi tvoj sadasnji procesor + GTX 980, je 30% brze u igrama od i7 5960X ili i7 6700K + recimo GTX 970
U igrama, graficka kartica je sve...
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 20:49 HackerMAG »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6021 : 13. Rujan, 2015., 21:08 »
Može preporuka? :)
Moj frend oće da si složi jednu mašinu,al baš mašinu
Budžet za koji oće da si složi je......ahah nmg napisat....13,400kn
Pa ako može najbolje moguće komponente za te novce :)
Hvala! :piva:

Ovako:

Monitor:
DELL Professional P2416D 2560x1440p

Komp:
1 x    PNY GTX 980Ti 6GB GDDR5 XLR8 Gaming, GeForce GTX 980Ti, 384 bit
1 x    Procesor Intel Core i5-4460 (3.20GHz,1MB,6MB,84 W,1150) Box
1 x    Asrock B85 ANNIVERSARY - Supports 4th Gen & 5th
1 x    DDR3 8GB (2x4GB) Kingston, 1866MHz, CL10, HyperX Fury
1 x    Napajanje Fractal Edison M 550W, 80PLUS GOLD,modularno, crno
1 x    OCZ SSD ARC 100 240GB, Kontroler OCZ Barefoot 3 M10
1 x    TOSHIBA 2TB, 7200 rpm, SATA 3 6Gb/s, 64MB cache, 3.5", DT01ACA20
1 x    ASUS DRW-24F1ST/BLK/B/AS SATA, DVD-R 24x, DVD-RW 6x, DVD+R 24x
1 x    Zalman R1 mid tower case. 192(W) x 465(H) x 450(D)mm.

Ukupno: 11.215,96Kn, ADM.hr besplatno slaganje i dostava!

Sveukupno: 13457,96kn

NvidiaBro

Napravi ovako:
Sapphire R9 FURY TRI-X, 4GB HBM, HDMI, DP, DX12
Super Flower Golden Green 550W, 80+ Gold
Kućište Antec GX505 Window Blue Edition, Plexy, USB3.0

Ukupno: 5864,23 kn, Futura it besplatna dostava!
Graficka je jaca 20 posto od gtx 980, imas puno kvalitetnije napajanje, bolje kuciste!
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 21:17 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6022 : 13. Rujan, 2015., 21:11 »
Budžet za koji oće da si složi je......ahah nmg napisat....13,400kn

Ako je samo kučište, evo moje preporuke:

Centro -KLIK

Vjerojatno na toliku sumu novaca može dobiti i dodatni popust od cca 500 kn...



Još nešto, ako želiš ići na GTX 980 Ti onda moraš ugraditi i5 procesor ... Ali po meni, ako imas toliko para, ubrzo ces mjenajti GTX 980 novom Pascal serijom iduce godine pa nema smisla uzimati Ti verziju...
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 21:13 HackerMAG »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6023 : 13. Rujan, 2015., 21:30 »
HackerMag

Ajde se malo uozbilji ;)

Covjek sad kupuje komp koji vjerojatno zeli imati narednih par godina, mozes si misliti kako ce ici mjenjati graficku vec iduce godine, stavio si covjeku u takav buđet ocajan SSD koji je okrljasten stavljanjem sporijeg NANDA klik , stavljas covjeku 16GB rama za skoro 2000kn koje nikad nece uspjeti iskoristiti, osim u nekim profi vodama, kojima da se bavi sigurno bi napomenuo, napajanje ti isto nije cvijece za taj buđet.

Masu toga si prije napisao, ali nisam imao volje da ti dajem protuargumente na sve napisano, pa cu reci samo na ono najbitnije, za i5 se slazem da je bolji za gaming od fx 8xxx, ali gotovo u 80 posto drugih radnji ako ce se gledati taj i5 je igracka za AMD-a, krenuci od renderinga, snimanja gameplaya, otpakiravanja, zapakiravanja, multitaskinga itd...

Sta se tice grafi, gtx 970 i nema previse smisla pored r9 390 koja je kompletnija i punija grafa, i u vecini naslova ima primjetno bolje performanse, koje se dizanjem rezolucije u nadolazecim DX 12 naslovima mogu samo povecati, a i opcenito u tim vodama ce se r9 390 jos dodatno odraziti nebitno u rezolciji.

Prepuruke ovog i5 4690 nemaju nikakvog smisla pored i5 4460, jer tih par sto MHz nece nista donjeti u igrama, a platiti ce ih 400-500kn vise.

EDIT:
Ovo za gtx 960 i r9 380 ti također ne stoji, r9 380 je jaca u vecini slucajeva, evo pogledaj jednu dobru recenziju o razini buke, grijanju i performansama u 1080p, 1440p, 2160p, vidices da povecanjem rezolucije r9 380 ubija gtx 960, zbog njene socijalne 128 bit sabitnice.
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 21:41 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6024 : 13. Rujan, 2015., 21:44 »
HighEnd,

Ja sam sastavio konfiguraciju s najmodernijim komponentama koje su trenutno aktivne. Nagodinu dolazi Pascal i onaj tko ima 13400 kn za novi PC, vjerojatno ce uzimati i điđe poput Oculus VR-a i tome slično, pa će mu onda Pascal grafa super doći.
Staru GTX 980 G1 ce moci brzo i lako prodati za nekih recimo cca 2500 kn i lako onda nadoplatiti za novu grafu.

Fortron Moldularno napajanje od 700 W žvače tu konfiguraciju bez problema čak i dok je ista na žešćem OC-u. Kingston SSD disk je skroz ok i najpovoljniji je 240 GB model i ima dobre performanse. Bolje ne treba, čak ni za obradu video i tome slično.

Ja nisam u toj konfiguraciji nigdje spominjao i5 4690, već i7 6700K, i eventualno i5 6600K koji je za oko 1000 kn jeftiniji. Trenutno je i7 6700K najbolji izbor za budućnost, ukoliko igre počnu koristit HT a počet će, štoviše, morat će ukoliko se bude htjelo igrati na 4K...

GTX 970 ima smisla pored R9 290 ako zelis igrati igre s GameWorks i PhysX efektima, te ukoliko ti je stalo do optimiziranosti igara. ATI Radeon je sada u ovom trenutku malo izgubljen, ali treba vidit dali će mu budućnost donijeti nesto bolje (DX12) to su za sada sve spekulacije. Opce poznato je i to da AMD-ATI hardware se puca u krajnji limit da dostigne nvidiu i zbog toga im drasticno pada kvaliteta.

Ako pricamo o 4K gamingu, tada ni R9 390, ni GTX 960, 970, tu nemaju nista za ponuditi. Cak stovise niti GTX 980Ti, ni AMD Fury, to će tek moci ponuditi flagship modeli idućih generacija. SLI i dvojezgreni graf. cipovi, njih ne spominjem zbog optimizacije u igrama koja ili je losa ili je nema uopce...
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 21:46 HackerMAG »

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6025 : 13. Rujan, 2015., 22:07 »
Ajme samo se nemojte svađat oko NVIDIA vs AMD sve ima svoje mane i prednosti (iako je NVIDIA bolja samo zato jer AMD korisiti zlu komunističku boju,a svi znamo da su komunisti zlo ovog planeta).

Št se tiče 4K gaminga,Hacker jesi pod onu listu mislio staviti i Titan X ili je o ipak druga priča??

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6026 : 13. Rujan, 2015., 22:10 »
TeroxCro i HackerMAG nemate vas dva pojmaaa...:thumbs:

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6027 : 13. Rujan, 2015., 22:12 »
Gle, nemam nista protiv tebe, ali pises komentare koda imas 15 godina, i to jos tu na forumu gdje ljudi trose velike svote novce i traze ozbiljne i konkretne savjete, i komponente od najvise kvalitete.

Evo da krenem redom:

1. Da nagodinu dolazi Pascal, to je ok, ali zasto bi on isao mjenjati grafu iz samog vrha HighEnda koja ce mu sigurno iduce 2 godine sve igre trgati u max postavkama i to ne na 1080p vec i na 1440p. Grafa se mjenja kad postane preslaba, a ne kad izađe nova serija :D

2. Sa tim Oculus Riftom si jako naporan, a za vecinu toga sta pises nemas ni utemeljene cinjenice a pricas kao da je on vec neka normalna pojava u svijetu gaminga i ima ga kupiti na svakom cosku za 100eura, a kostat ce barem 5000kn, tako da onaj i ko ce imat dobru pilu od kompa ce se morati dobro zagledati treba li mu to ili ne, kad igre za njega nece biti jos koju godinu dostupne za nase "kucne masine". Također neznas ni planira li covjek kupovati tako nesto nego sipas gluposti napamet.

3. Sta se tice napajanja, to je napajanj srednjeg ranga, nista posebno, osim toga sta je polumodularan. U takve komponente se stavljaju napajanja od iznimne kvalitete, koja su rađena od vrhunskih komponenata i imaju sve moguce feature i barem su 3 klase iznad tog fortrona, to sta ce Fortron drzati tu konfu je ok, ali napajnje tog ranga nema sta traziti u konfi togcjenovnog ranga.

4. Za SSD pricas obicne gluposti, o kojima nemas pojma niti si ikad iskusao par vrsti SSD-a (a cisto sumnjam da si ikad i bio na kompu koji ima SSD) pa da potkrijepis kako se spada svoje tvrdnje. Taj SSD je osjetno sporiji od nesto skupljih, OCZ ARC 100, Kingston Hyper x, Patriot Blaze itd.. i nema nikakvog smisla pored navedenih. U normalnom radu se primjecuje njegova tromost, a uobradam se tek vidi koliko je sporiji tako da stvarno pises gluposti.

5. Hyper threading je upitno kad ce biti sastavni dio gaminga i kolka ce biti izvucena korist iz njega, a dotle ce se vec promjeniti par generacija procesora pa ce moci ici na komplet novu platformu, a da ne pricam kako od tog i7 nece iskorisitit vise od 30 posto, a bacit ce masu novaca.

6. Ovo za igre i optimiziranost sa strane Nvidie nije tolko bitan pojam, zato jer masa igrica nema veze s Nvidiom, a i one koje imaju dobro rade i na jednim i drugim grafama. Taj Physx je povijest,  koristi ga svega 3 igre na godinu, sta se tice gameworksa AMD grafe rade sasvim dobro i sa njime i bez njega, a u igram koje nisu od Nvidia naslovi,  AMD je skoro konstantno jaci. Nvidia ima trenutno vrh High enda (gtx 980 ti, titan x) na svojoj strani, ali sve ovo ispod je u rangu ili ispod AMD-a.

EDIT:
Također gotovo od svih poznatih recenzenata je r9 390 bila bolji izbor od gtx 970, i pokazala bolje rezultate u igrama.
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 22:17 HighEnd »

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6028 : 13. Rujan, 2015., 22:30 »
TeroxCro i HackerMAG nemate vas dva pojmaaa...:thumbs:
Jesi mislio u odnosu na ljude tipa Andrash,HighEnd,itd ili na sebe (mislim ja svakako neznam baš puno,ali za četiri godine ću vjerojatno znat zato jer sam upisao računalni tehničar,ali što se tiče Hackera čovjek mi se čini savim uredu sa svojim znanjem,to što se on i HighEnd na dnevnoj bazi prepucavaju o AMD vs NVIDIA (NVIDIA JE BOLJA JER NEMA CRVENE BOJE PO SEBI) je njihova stvar.

HighEnd,neznam jesi mislio na Hackera ili na mene,ali ako si na mene mislio ja i imam 15 godina pa opet pišem kometare na ovom forumu (ne na ovoj temi tu uvjek savjetujem da se moderatore sačeka) ozbiljnije nego polovica forumaša koji su stariji od mene par godina.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6029 : 13. Rujan, 2015., 22:36 »
TeroXCro

Pisao sam onaj post Hackeru ne tebi, to sta imas 15 god meni ne smeta, dobar si decko i to se vidi tako da sve 5. Prati ovaj forum i naucit ces dosta stvari kroz vrijeme, a ako ces trebati odgovore na neka dodatna pitanja ili nejasnoce slobodno postavi upit na forumu ili posalji poruku meni ili nekom od modertaora ;)
Nije stvar rasprave samo u grafickoj, nego u opcenitom nacinu kominikacije, predlaganja i sastavljanja konfi, tako da sam bio primoran iznesti neke stvari na vidjelo.
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2015., 22:39 HighEnd »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9